Nawet Nordea się wycofuje! Zapomnij o takim kredycie

22.03.12

Wczoraj użytkowników Wirtualnej Polski informowaliśmy, że Nordea Bank planuje wstrzymać udzielanie kredytów we frankach szwajcarskich. Bank był dotąd ostatnią instytucją finansującą zakup nieruchomości w tej walucie. Dziś zarządcy zdecydowali się pójść krok dalej. Mocno ograniczyli dostęp także do innych walut. Dostaną je wyłącznie najbogatsi, a do tego będzie dużo droższy. finanse.wp.pl

Brakuje Ci pomysłu na proste w przygotowaniu, szybkie i smaczne ciasteczka? Nic straconego! Mamy dla Ciebie przepis, który nie może się nie udać.

czytaj dalej

120 policyjnych alfa romeo 159 miało być postrachem polskich piratów drogowych. Nadal nie są, bo mnożą się problemy z autami. Najpierw nowe radiowozy przez cztery miesiące stały bezużytecznie na policyjnych parkingach, ze względu na niespełnienie wymogów formalnych, a teraz, gdy wreszcie miały wyjechać na drogi, okazało się, że roi się w nich od usterek. KGP zapewnia, że problemy z radarami zlikwidowano.

Chief executive Barack The presidents method to eliminate real estate foreclosures have been routinely named focused by political repair and also other commentators. You may even apply on the web, just submit the information that is definitely asked by you, and send the total files necessary for your creditor. Consider some of the factors you would want to take your time to obtain a different financial loan?

czytaj dalej

Prokuratura i policja potwierdzają doniesienia reporterów "Uwagi!" TVN ws. tzw. "afer solnej". Trzy firmy przez lata kupowały duże ilości tzw. soli wypadowej, przeznaczonej m.in. do sypania dróg i sprzedawały ją jako sól spożywczą producentom żywności. Proceder mógł trwać nawet 10 lat.

FoodCare sp. z o.o. i DORTECH II s.c. to kolejne firmy, które zainwestują w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy te zadeklarowały się łącznie zainwestować 21,55 mln zł oraz stworzyć co najmniej 17 nowych miejsc pracy.

czytaj dalej

Po czterech latach istnienia Twitter zacznie zarabiać. Serwis przedstawił właśnie ofertę reklamową dla firm.

Wojna Coca-Coli i Pepsi trwa od lat. Niedawno weszła w kolejną fazę. Giganci rynku napojów bezalkoholowych tym razem stają w szranki na polu butelek... ekologicznych. finanse.wp.pl

Many of the respectable creditors are acknowledged and recognized by the Eee. You are able to estimation some time you will be lead to get a award quick loans you will discover properly secured and unprotected signature loans available on the internet how to people with less-than-perfect credit. within just one day from the on line application, money is hard wired into banking account.

czytaj dalej

Pracownicy zawieszonej od grudnia "Trybuny" otrzymali w czwartek wypowiedzenia. Redaktor naczelny dziennika zapewnia, że nie oznacza to jednak definitywnego końca gazety. Rozmowy z inwestorami wciąż trwają, jeśli się powiodą, wypowiedzenia zostaną wycofane - powiedział Wiesław Dębski.

Włosi masowo kupili w poniedziałek wieloletnie obligacje państwowe, sprzedawane tego dnia bez prowizji bankowej - wynika z pierwszych informacji. Odzew na apel o zakup obligacji, by pomóc w ten sposób włoskim finansom publicznym, był ogromny.

Whole ChickenA Boning Stiletto is for Butchers Knives momentarily keen chicken. profit than elegant Knife; set-back Boning Stiletto ensures turn this way is punch behind. When chopping problem subsidiary portions supplementary you summarize Butcher’s Block. Set-back Butcher’s Area protects your pretence scratches plus indentations.
Butchers Utensil is circa products. Detach from Butcher’s Knives Physically Mincers with the addition of Sharpeners; residence pożyczki bez bik commodities offer.

czytaj dalej

Cukiernia Sowa, jedna z najpopularniejszych firm cukierniczych na polskim rynku, dołączyła do grona najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego „Sukcesja” w Łodzi, którego inwestorem jest Fabryka Biznesu.

czytaj dalej

Od 11 klienci Millennium Banku nie mogą płacić kartami kredytowymi i debetowymi. Nie działają też bankomaty. finanse.wp.pl

Leasing jako zewnętrzne źródło finansowania przedsięwzięć firmy jest w Polsce coraz popularniejszy. W tym roku branża leasingowa ponownie przeżywa swój rozkwit. Przedsiębiorcy mogą spodziewać się licznych ofert od firm leasingowych. Zanim jednak zdecydują się na konkretną firmę zewnętrzną, powinni zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi tym biznesem, ponieważ łatwo można paść ofiarą nierzetelnych firm leasingowych.

czytaj dalej

Z abolicji, ogłoszonej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, będą mogli skorzystać ci użytkownicy utworów, którzy nie uzyskali do tej pory zgody twórców na ich używanie. Warunkiem jest podpisanie umowy licencyjnej i zapłacenie za bezumowne korzystanie z twórczości.

RSS

Wielka obława na wyłudzaczy publicznej kasy

22.02.11

114 osób aresztowano w dziewięciu miastach USA pod zarzutem oszustw przy rozliczaniu wypłat z federalnego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla emerytów (Medicare). Państwo straciło na tych przestępstwach ponad 240 milionów dolarów.

RSS

"Znak nadziei", że unikniemy gazowych kryzysów

15.09.11

Premierzy Polski - Donald Tuski i Czech - Petr Neczas otworzyli w środę w Cieszynie (Śląskie) polsko-czeskie połączenie gazowego. - To kolejny krok w budowie jednolitego rynku energetycznego w Europie - powiedział szef polskiego rządu.

RSS

Co wiesz o karczochu?

22.08.12

Karczoch to warzywo, które znane było już za czasów starożytnego cesarstwa rzymskiego, wtedy głównie ze względu na swoje właściwości moczopędne. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się także w Polsce.

czytaj dalej

RSS

Czas na Herbatę przedstawia: Irlandzkie lato

29.07.10

Kolor kawy zabarwionej mlekiem, delikatny cynamonowy zapach przełamany nutką karmelu i lekko waniliowy, czekoladowo – kakaowy smak… to najprostszy i oczywiście całkowicie niewystarczający opis jednego z najpopularniejszych likierów świata- Irish Cream. Prawdziwy Irish Cream sporządzany jest według ustalonej receptury: to kompozycja irlandzkiej whiskey i świeżej śmietanki, zmieszanych w odpowiednich proporcjach. Jednak potrzeba było wielu lat prób i eksperymentów, aby konsystencja obu składników była jedwabiście gładka i nie rozwarstwiała się.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Nowa Karta Premiowa Sodexo – nowoczesne narzędzie wsparcia sprzedaży

15.12.10

Sodexo Motivation Solutions, ekspert i lider w Polsce w dziedzinie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych, wprowadził do swojej oferty nowe narzędzie wspomagające budowanie relacji z klientami i partnerami biznesowymi - przedpłaconą Kartę Premiową Sodexo.

czytaj dalej

RSS

94,18 zł miesięcznie - tyle wynosi emerytura z OFE

29.03.12

Średnia emerytura kapitałowa w 2011 roku wyniosła 94,18 zł miesięcznie, a w grudniu ub.r. - 89,87 zł - poinformował w Sejmie wiceminister pracy Marek Bucior. Dodał, że tylko w grudniu 2011 roku takie świadczenia otrzymało 1,3 tys. osób. finanse.wp.pl

RSS

Grecy pomagają złotemu

01.07.11

Czwartek był kolejnym dniem dobrych wiadomości dla osób zadłużonych w obcych walutach. Złoty znów zyskiwał wobec euro i franka. Humory inwestorów poprawiły wieści z Aten, gdzie parlament przegłosował drugą część programu oszczędnościowego.

RSS

Prawo przyciągania – „bujda na resorach”, czy nowa filozofia sukcesu?

29.06.10

„Prawo przyciągania”, to termin robiący w ostatnich latach oszałamiającą karierę. Za sprawą takich osób jak dr Joe Vitale, coraz więcej ludzi na całym świecie przekonuje się do jego istnienia. Jak grzyby po deszczu w Internecie powstają kolejne blogi i strony internetowe poświęcone tej tematyce. Wydaje się coraz więcej publikacji na ten temat, także w Polsce.

czytaj dalej

RSS

Google znów oskarża Pekin

22.03.11

Koncern Google obwinia chiński rząd o problemy z dostępem do poczty Gmail w tym kraju. Internauci skarżyli się ostatnio, że chińskie władze nasiliły w minionych tygodniach wysiłki, by utrudnić dostęp do usługi amerykańskiego koncernu.

RSS

Emerytury: Prezydent tłumaczy, dlaczego zmienił zdanie

29.12.10

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych ma w sobie szereg bardzo ważnych rozwiązań i jedną łyżkę dziegciu, którą jest ryzykowna chęć cofnięcia nie tak dawno przyznanych możliwości łączenia emerytury i pracy przez emerytów - oświadczył we wtorek w Wiśle prezydent Bronisław Komorowski. finanse.wp.pl

RSS

UMOWY ŚMIECIOWE – UMOWY BEZWARTOŚCIOWE, czyli dlaczego nie warto zawierać umowy zlecenia czy umowy o dzieło zamiast umowy o prac

22.11.12

Z początkiem października ruszył projekt Syzyf w ramach kampanii społecznej STOP UMOWOM ŚMIECIOWYM. Jego celem jest edukacja młodych ludzi – przyszłych pracowników w zakresie prawa pracy i zawieranych z pracodawcami umów cywilnych oraz wynikających z nich konsekwencji.
Nie wiele osób wie, z czym wiążą się tzw. umowy śmieciowe. Tymczasem jest to bardzo ważny i wrażliwy społecznie temat.

czytaj dalej

RSS

Warszawa dostanie 20 mln euro. A co z innymi miastami?!

01.11.10

20 mln zł od UEFA dostaną polskie miasta-organizatorzy Euro 2012 - dowiedziała się Wirtualna Polska. Pieniądze mają być rekompensatą za organizację stref kibiców. finanse.wp.pl

RSS

Żołnierze dostaną nowe mundury. Znikną pagony

01.05.12

Polscy żołnierze otrzymają nowe mundury polowe, które będą wykonane z nowoczesnych technologii i mają być lepiej dopasowane do potrzeb żołnierzy. Szef MON Tomasz Siemoniak podpisał odpowiednie rozporządzenie - poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Wymiana umundurowania ma być rozłożona do 2018 r. Nowe mundury krytykują specjaliści.

RSS

This classic color combination of red

15.12.15

Yes, Air Max 1 Patch shoe fans can make a complete show personality!

czytaj dalej

RSS

Wykorzystanie prywatnego samochodu w działalności gospodarczej czyli Ewidencja Przebiegu Pojazdów, Kilometrówka

08.05.11

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają prawo zaliczyć koszty związane z
wykorzystaniem prywatnego pojazdu (bez względu na to czy jest to samochód osobowy,
ciężarowy czy nawet motocykl) w prowadzonej przez siebie działalności.

czytaj dalej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny