Kim wciąż rozbudowuje kompleks nuklearny?

08.03.12

Wykonane z satelity najnowsze zdjęcia północnokoreańskiego kompleksu nuklearnego Jongbion niezbicie pokazują, że Phenian w ostatnich miesiącach rozbudowywał ten ośrodek - donosi w środę brytyjski dziennik "Guardian".

Ja mam taką naturę, że się staram trzymać ustaleń, ale jak partner się nie będzie trzymał, to ja też nie - tak Jarosław Kaczyński zapowiada dzisiejszą debatę. W minionym tygodniu, gdy cały świat cieszył się z porozumienia w Waszyngtonie, na GPW panowała chęć realizacji zysków, W piątek gęsta atmosfera wokół Alior Banku kładła się dodatkowym cieniem na parkiecie, ale o kontynuację zniżek ,,, Jarosław Kaczyński żąda na drodze sądowej przeprosin od Radia Zet za sondaż, z którego wynikało, że 43 proc. Polaków popierało decyzję sądu o wysłaniu lidera PiS na badania psychiatryczne. Radio wnosi o oddalenie pozwu.Hiszpański Komitet Dyscyplinarny ds. Sportu odrzucił apelację Realu Madryt, który został wykluczony z Pucharu Hiszpanii za desygnowanie do gry nieuprawnionego zawodnika. W meczu z trzecioligowym Cadiz (3:1) nie powinien był wystąpić Rosjanin Denis Czeryszew. Dzisiejszy dzień upłynął bardzo spokojnie, wykresy par walutowych praktycznie się nie poruszały, za co odpowiedzialne są święta w USA i Wielkiej Brytanii, a tym samym niska aktywność inwestorów, Przez cały poniedziałek eurodolar oscylował wokół poziomu 1, - Jeśli ktoś z polityków nie chce siedzieć z przedstawicielami rządu Ukrainy, niech siądzie razem z kibicami - zaapelował Witalij Kliczko.

Przez lata ginęły bez śladu.

Po kilku latach suszy przez pustynię Negew (południe Izraela) popłynęła rzeka. Impreza odbędzie się w dniach 19-24 września.

Wydanie specjalne na temat wydarzeń w Turcji w TVN24 i TVN24 BiS. Jerzy Owsiak w "Faktach po Faktach". Kancelaria prezydenta zaprzecza."Małysz skacze perfekcyjnie, dlatego gdyby nie ten kosmiczny Ammann, to powinien był wygrywać. Może zmienić obywatelstwo Ammannowi? Jego kolega z reprezentacji Andreas Kuettel ma już żonę Polkę" - zaproponował szef Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Największa gospodarka Ameryki Południowej po wielu latach dynamicznego rozwoju weszła prawdopodobnie w najtrudniejszy okres od czasu reform w latach 90-ych, Ogólnoświatowe spowolnienie gospodarcze i strukturalne wady brazylijskiej gospodarki znacznie osła Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji na wycenie złotego, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3900 PLN za euro, 3,9804 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,9478 PLN względem dolara ,,,

RSS

Rosja wyda na obronę dodatkowe miliardy dol.

22.10.15

Wydatki na obronę Rosji będą zwiększone o 4,2 mld dolarów – zadecydował w środę rosyjski rząd. Budżet obronny będzie odpowiadać 0,3 proc. PKB, a nie jak pierwotnie planowano 0,1 proc. Władze zapewniają, że nie ma to związku z operacją w Syrii.

RSS

Pięć osób trafiło pod klucz: Zaginiony listonosz nie żyje. Są podejrzani

22.02.10

Codziennie roznosił przesyłki na warszawskim Mokotowie. Kilka dni zniknął. Miał wtedy przy sobie około 30 tysięcy złotych. Kierownik poczty zawiadomił policję. Dziś mundurowi odnaleźli ciało zaginionego listonosza. Pod klucz trafiło pięć osób, które mogą być zamieszane w jego śmierć.

RSS

"Odchudzali" smarty dla 16-latków?

29.03.13

RSS

Izrael proponuje NATO współpracę

15.06.16

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zadeklarował we wtorek, że jego kraj jest gotów wymieniać się z NATO informacjami wywiadowczymi służącymi do walki z islamskim ekstremizmem. Terroryzm nie zna granic - uzasadniał szef izraelskiego rządu.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Produkcja wzrosła, ale dane nie pomagają euro

08.12.11

W październiku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 0,8% M/M, po tym jak miesiąc wcześniej spadła ona o 2,8%, co było największym miesięcznym spadkiem od początku 2009 roku, Dane okazały się lepsze od prognoz, Rynkowy konsensusu kształtował się na

RSS

Euro na tegorocznych szczytach

29.01.11

W poniedziałek wielu ekspertów oceniało, że pierwszoplanowymi informacjami kształtującymi kurs głównej pary walutowej w ciągu tygodnia będą: środowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku oraz piątkowa publikacja dynamiki amerykańskiego PKB za I

RSS

Tragedia w kopalni "Bielszowice": Górnik zginął uderzony bryłą węgla

15.02.10

36-letni sztygar zmianowy zginął w kopalni "Bielszowice" w Rudzie Śląskiej. Górnik został uderzony w głowę bryłą węgla, która oderwała się od ściany wydobywczej - podała Kompania Węglowa, do której należy kopalnia.

RSS

Dźwig nad Wisłą. Tak wyciągają bollywodzki autobus

22.04.14

Double decker w poniedziałek rano spadł z mostu Gdańskiego w Warszawie.

RSS

Dziecko w parku na smyczy, na czworakach. Babcia: to była zabawa

29.07.15

Sprawę badają śledczy.

RSS

"Sprawiedliwości musi stać się zadość". Asada spotka los Miloszevicia?

22.09.15

RSS

Warszawa - Akcja JAJO!

29.03.10

W ramach Akcji JAJO! wolontariusze Fundacji Bank Żywności SOSprzed kościołami zbierali świeże jajka na Wielkanoc dla biednych. W Warszawie akcję zorganizowano po raz 7.
W olontariusze czeka li na jajka przy stolikach, przed wejściem do wyznaczonych kościołów. Tak też było pod warszawskim kościołem Najświętszego Zbawiciela- tutaj do południa zebrano ponad sześćset jaj.
Akcji JAJO! towarzyszy Festyn na Akademii Sztuk Pięknych. Na dziedzińcu ASP na Krakowskim Przedmieściu dzieci pod opieką wolontariuszy mogą malować pisanki. Marta Dobrzyńska z Fundacji Bank Żywności wyjaśnia, że "Festyn z Jajem" to doskonały moment, żeby uczyć dzieci pomocy innym.
Jutro zebrane jajka trafią do organizacji, które będą przygotowywać wielkanocne śniadania dla bezdomnych i ubogich. W ubiegłym roku zebrano ponad 26 tysięcy jaj.

RSS

Hymn rewolucji w rytmie techno

01.03.11

Wszystko wskazuje na to, że trwająca już dwa tygodnie rewolta zakończy ponad 40 letni okres dyktatury Muammara Kaddafiego. On sam i jego ludzie wciąż zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą. Jednak zmiany już widać. Przeciwnicy Kaddafiego wzięli jego przemówienie i przerobili na wideoklip miksując z energiczną muzyką. Ta parodia powoli staje się hymnem libijskiej rewolucji, choć jeszcze dwa tygodnie temu takie szyderstwo byłoby nie do pomyślenia.

RSS

Prezydencki sondaż TNS OBOP: Komorowski wygrywa w pierwszej turze

22.05.10

Bronisław Komorowski może liczyć w wyborach na 53 proc. głosów, Jarosław Kaczyński na 28 proc. Grzegorz Napieralski, Andrzej Lepper, Andrzej Olechowski po 4 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Forum". W porównaniu z badaniem przeprowadzonym na początku maja Komorowski zyskał 3 punkty procentowe.

RSS

Napadli i ranili policjantów. Próbowali odebrać im broń

05.01.14

RSS

Jemen: 60 oficerów armii dołącza do do rewolucji młodych

22.03.11

Sześćdziesięciu oficerów jemeńskiej armii, pochodzących z prowincji Hadramaut na południowym wschodzie kraju, zdecydowało przyłączyć się do protestu przeciwko prezydentowi Alemu Abd Allahowi Salahowi - podał jeden z nich, gen. Nasser Ali Szuaibi.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny