Oczekiwanie na Grecję i EBC

08.03.12

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przebiegał dość spokojnie, Początkowe próby odreagowywania wczorajszych spadków nie trwały zbyt długo i kurs zdołał dotrzeć zaledwie do poziomu 1,3160, Zapędy byków na większy ruch zostały mocno ukrócone przez słab

W Tunezji rozpoczęła się w piątek trzydniowa żałoba narodowa. Na budynkach administracji publicznej opuszczono flagi, w telewizji państwowej czytany jest Koran w celu upamiętnienia kilkudziesięciu ofiar śmiertelnych zamieszek w tym kraju. Końcówka minionego tygodnia na rynku ropy naftowej była wręcz fatalna, Cena amerykańskiego surowca typu WTI spadła o ponad 4%, powracając tym samym do okolic 46 USD za baryłkę, Dzisiaj rano notowania ropy naftowej w USA poruszają się już ,,, Maciej Cieśla zmarł 2 lipca, zdążył jeszcze zaprojektować m.in. ornat, który papież będzie miał na sobie podczas mszy w Krakowie.Witalij Kliczko przegrał. NATO zaapelowało w środę wieczorem do Libijczyków, by ze względu na własne bezpieczeństwo trzymali się jak najdalej od oddziałów rządowych. Zapowiedziało także kolejne ataki na wojska Muammara Kadafiego. Optymizm związany z oczekiwaniami na wynikami dzisiejszego szczytu w pierwszej połowie dnia zdecydowanie osłabł, Stały za tym m,in, kiepskie wstępne odczyty indeksu PMI dla Strefy Euro zarówno dla sektora przemysłowego jak i usług, Wyniki pokazują, że oba

Na uczelniach wyższych będą mogły powstać palarnie - postanowili posłowie sejmowej komisji zdrowia, którzy debatują nad projektem ustawy antynikotynowej. To jednak jedyna istotna poprawka, jaką udało się przeforsować zwolennikom zliberalizowania drastycznych propozycji zawartych w nowelizacji.

Komentator ekonomiczny gazety nawiązuje do artykułu noblisty Paula Krugmana. Francja wezwała kraje Unii Europejskiej do podjęcia wspólnej inicjatywy w celu uratowania skazanej na śmierć Iranki Sakineh Mohamadi Asztiani. Paryż sugeruje, by UE wystosowała do władz Iranu list zawierający groźbę wprowadzenia sankcji.

Ponad 60% polskich rodzin mieszka w za małych mieszkaniach, Wskaźniki przeludnienia plasują Polskę na 28 pozycji wśród 30 krajów europejskich, Najlepiej pod tym względem jest na Cyprze, gdzie problem ten dotyczy zaledwie jednej rodziny na 100, Mężczyzna, który pod koniec sierpnia w Legnicy skopał siedmioletniego chłopca za to, że ten piłką uderzył w jego samochód, zasiadł we wtorek na ławie oskarżonych. Mały Artur zamiast do pierwszej klasy trafił do szpitala i do dziś nie odzyskał pełnej sprawności. Sprawca pobicia zapewnia, że żałuje swojego czynu.
W Arabii Saudyjskiej zakończono budowę liczącego 900 km długości muru, którym królestwo odgrodziło się od Iraku; ma to uniemożliwić przemyt broni i towarów oraz napływ niepożądanych gości do kraju - podała w sobotę saudyjska agencja SPA.W analizie inwestycyjnej brak jest odpowiednich narzędzi do badania obecnych trendów makro, gdyż większość analiz wychodzi od perspektywy Fedu, Europejskiego Banku Centralnego, Bank of England i Bank of Japan, Żyjemy w świecie, w którym 60% ,,, Specjaliści wstępnie odczytali zapisy czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, który rozbił się koło Smoleńska. W ten sposób potwierdziła się teza Rosjan, że maszyna była sprawna. A pracownik lotniska w Smoleńsku podkreśla, że polscy piloci byli mistrzami w swoim fachu. Komisarz Avramopoulos odrzucił propozycję spotkania z wiceszefem MSWiA.

RSS

EURUSD – w trendzie bocznym

29.12.11

21 grudnia bykom nie udało się wyjść górą z formacji trójkąta, Tym samym nadal znajdują się pod dolną krawędzią szerokiego kanału spadkowego budowanego od kwietnia,

RSS

Rosyjskie media o raporcie. Jak komentują winę Rosjan?

01.08.11

Rosyjskie media podkreślają w piątek, że chociaż raport polskiej komisji badającej katastrofę Tu-154M zasadniczą częścią odpowiedzialności za nią obarcza stronę polską, to wskazuje także na uchybienia strony rosyjskiej.

RSS

Brytyjczycy tną podatki. "Budżet milionerów"?

22.03.12

Brytyjski konserwatywny rząd zapowiedział w środę obniżkę podatku dochodowego i przyspieszenie cięć podatku od przedsiębiorstw. Spadek dochodów do budżetu zrekompensują dodatkowe obciążenia nałożone na banki i najbogatszych posiadaczy nieruchomości.

RSS

Robben o swojej kontuzji. "Czułem się fizycznie niepełnosprawny”

15.04.15

Arjen Robben już prawie od miesiąca leczy kontuzję mięśni brzucha. Niemieckim dziennikarzom zdradził jak nierzpyjmeny jest to uraz. - Nie jesteś w stanie siedzieć, wstać czy iść do toalety. Cały czas czujesz ból – wyjaśnił. Holender powoli wraca do treningów, możliwe że na boisku pojawi się już 28 kwietnia.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Popierając Saryusz-Wolskiego, politycy PiS chcą mieć swojego rodzaju alibi"

01.03.17

Były polityk i komentator TVN24 BiS Jan Rokita w "Faktach z Zagranicy".

RSS

Austria: Polacy okradali skarbonki kościelne

29.08.10

Około 140 skarbonek kościelnych okradła na terenie Austrii polska para, przebywająca obecnie w areszcie w Feldkirch w kraju związkowym Vorarlberg - poinformowała austriacka policja.

RSS

Flynn chce zeznawać, ale żąda immunitetu. Co może zdradzić były doradca Trumpa?

01.04.17

Był najkrócej w historii sprawującym urząd doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. ["Fakty z Zagranicy"]

RSS

EUR/USD i inne pary mocno w górę

29.11.11

Silna fala poprawy nastrojów przetacza się w poniedziałek przez rynki finansowe, W tym przez rynek walutowy, Kurs EUR/USD, który kończył piątkowe notowania na poziomie 1,3232, obecnie zbliżył się do 1,34, GBP/USD rośnie do 1,5574 z 1,5447, a AUD/USD do 0,

RSS

Hiszpania: Kataloński parlament zakazał korridy

29.07.10

Parlament Katalonii zaaprobował dzisiaj zakaz korridy w tym autonomicznym regionie w północno-wschodniej Hiszpanii. Zakaz będzie obowiązywał od 1 stycznia 2012 roku.

RSS

Mgła na Wiejskiej

15.05.11

Byli urzędnicy Kancelarii Prezydenta, którzy wystąpili w filmie „Mgła” dotyczącym katastrofy smoleńskiej, prawdopodobnie znajdą się na sejmowych listach Prawa i Sprawiedliwości - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Marcin Wierzchowski (pierwszy z lewej) i Adam Kwiatkowski (drugi z prawej) (fot. Forum)

RSS

Dane z Polski argumentem za podwyżką stóp w 2018 roku

22.11.17

Notatki z posiedzenia Banku Rezerw Australii rozpoczęły serię publikacji minutek banków centralnych w tym tygodniu, RBA utrzymało swoje lekko gołębie nastawienie podkreślając, że perspektywy dla gospodarki pozostają niezmienione

RSS

Przedsmak trendów na przyszły rok

08.12.14

Piątkowy raport z rynku pracy USA były zwieńczeniem ostatniej serii danych potwierdzających siłę amerykańskiej gospodarki, Dolar zwycięsko kończy tydzień, ECB zawiódł krótkoterminowy kapitał spekulacyjny, ale wzrosty euro były ,,,

RSS

Oddał strzał życia. Przeszkodą poprzeczka

22.10.13

Jakub Bąk mógł zostać bohaterem Pogoni w meczu z Ruchem Chorzów. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Piłka po uderzeniu pomocnika "Portowców" uderzyła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Buchalika.

RSS

Alerty IMGW. Pogoda będzie niebezpieczna

01.07.16

Upały i burze z gradem.

RSS

Nowy rekord i co dalej?

12.07.16

W USA poniedziałkowe kalendarium było praktycznie puste, Wydawałoby się więc, że to jest dzień bez istotnych wydarzeń, ale to nie byłaby prawda, Po sesji raport kwartalny miała publikować Alcoa, co rozpoczyna sezon publikacji raportów ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny