CNN: Apple jest wart więcej niż Polska

01.03.12

Wartość Apple na nowojorskiej giełdzie przekroczyła pół bln dol. To kolejny rekord spółki, która i tak osiągnęła już status najbardziej wartościowej na świecie. Przy obecnym kursie dolara, nieco powyżej trzech zł, Apple jest warte więcej niż wartość całej polskiej gospodarki, o czym serwis money.cnn.com informuje w tytule tekstu na ten temat.

Optymistyczna wymowa raportu z amerykańskiego rynku pracy wsparła zwyżkę na rynku akcji, Na bazie lepszych nastrojów zyskuje także euro, które w stosunku do dolara umocniło się do 1,3070 USD, oraz polski złoty, Ostrzeżenie pogodowe dla województw północnych, zachodnich i centralnych. Początek roku przynosi zdecydowane umocnienie dolara w relacji do głównych walut, Tak nagły atak w pierwszych dniach roku być może jest zaskoczeniem, ale już sama aprecjacja amerykańskiej waluty doskonale wpisuje się w trend,Dotychczasowe wyniki funduszu w niewielkim stopniu rzutują na jego potencjalne przyszłe dokonania, Warto o tym pamiętać i nie przykładać do historycznych stóp zwrotu funduszy zbyt dużej wagi, W piątek szczypiorniści Bogdana Wenty zbierali siły przed sobotnim meczem z Danią. Trenowali po południu - wcześniej przenieśli się z Goeteborga do Malmoe. Jak zdradził lekarz kadry Maciej Nowak, masażyści mają ręce pełne roboty. Prezydent Syrii Baszar el-Asad polecił utworzenie komitetu prawnego, który ma określić zasady zniesienia obowiązującego w kraju od prawie 50 lat stanu wyjątkowego - poinformowała agencja prasowa Sana.

Z tvn24.pl rozmawia Borys Kołesnikow, były wicepremier Ukrainy w rządzie Mykoły Azarowa, obecnie jeden z liderów Bloku Opozycyjnego.

Notowania eurodolara wciąż pozostają silne, W piątek kurs głównej pary walutowej obronił linię trendu wzrostowego, trwającego od stycznia bieżącego roku, Początek nowego tygodnia przyniósł wzrost w do poziomu 1,3985, po czym kurs euro w relacji do dolara Prawdziwa Polka powinna tylko rodzić. Prawdziwy Polak powinien nieść pochodnię pod pałac prezydencki. Oboje powinni słuchać Radia Maryja. PiS rozpoczęło wyborczą walkę o swoją wizję Polski. Tym razem prezes Kaczyński na pewno nie prowadzi jej na proszkach.


Kto może, powinien zrezygnować z wyruszania w trasę. Rozprawa odroczona do środy. Wejście nieznany sprawca pochlapał czerwoną farbąGość "Rozmowy Rymanowskiego", arabista Bogusław Zagórski, przewiduje, że wtorkowy "marsz milionów" w Aleksandrii i Kairze może się skończyć dla Egipcjan jak masakra na Placu Tiananmen w Pekinie dla Chińczyków w 1989 roku. - Czy wojsko wytrzyma to napięcie? - zastanawiał się. Politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas dodał, że szansą dla Egiptu jest Mohamed ElBaradei. - Czy Zachód może wyobrazić sobie lepszego kandydata? - pytał retorycznie. Hossa i bessa to terminy, które określają nastroje uczestników rynku, Terminu ?hossa? używa się wtedy, kiedy kurs aktywów rośnie lub może wzrosnąć, Natomiast określenie ?bessa? oznacza, że kapitał spada lub oczekuje się jego ,,, Procedura ekstradycji Romana Polańskiego do USA może potrwać nawet rok - uważa szwajcarska minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf. Rzecznik resortu zapowiadał na początku stycznia, że decyzja w sprawie ekstradycji jest przygotowywana i może być wydana w styczniu lub w lutym.

RSS

Odnalazło się pismo prezydenta Kaczyńskiego: "Brak konkretów w sprawie wizyty w Katyniu"

22.02.10

"Ambasada nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału Prezydenta Polski w uroczystościach w Katyniu. Jak również nie było ich w piśmie Kancelarii Prezydenta Polski" - podaje rosyjska ambasada w Warszawie. Przyznaje także, że wie o zamiarach Lecha Kaczyńskiego, który chce "złożyć wizytę w Katyniu".

RSS

Chora na gruźlicę pielęgniarka zaraziła 122 noworodki

08.09.11

Chora na gruźlicę pielęgniarka, pracująca w rzymskiej klinice Gemelli, zaraziła prątkami tej choroby 122 noworodki - ujawniła włoska prasa. W tym wielkim i renomowanym szpitalu zarządzono w związku z tym kontrole i badania na wszystkich oddziałach.

RSS

"Frankowicze" tworzą stowarzyszenie. Nie chcą pieniędzy od państwa

15.02.15

RSS

Niespodzianka w Belgradzie. Osłabione Zagłębie nie dało się Partizanowi

15.07.16

Ciężka przeprawa Zagłębia Lubin w Belgradzie. Miedziowi w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przez większość część spotkania odpierali ataki Partizana, w końcówce sami mieli swoje okazje, ale podobnie jak rywale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Niegrzeczna, rozerotyzowana panna młoda: Anja Rubik wije się półnago w stogu siana

01.02.10

Nikogo już pewnie nie dziwi, że polska modelka Anja Rubik po raz kolejny wylądowała na okładce jednego z najważniejszych modowych pism na świecie - "Vogue". Eteryczna blondynka tym razem przeistoczyła się w bardzo niegrzeczną pannę młodą, wijącą się na sianie.

RSS

Informatorzy policji nie dostali nagrody: Donieśli, kto okradł Auschwitz i mają kłopot

15.01.10

Osoby, dzięki którym policja złapała złodziei tablicy z bramy byłego obozu Auschwitz, nie otrzymały obiecanej nagrody. Miały dostać 115 tysięcy złotych, ale minister kultury potrzebuje ich danych, by wystawić rachunek. Tymczasem informatorzy chcą zostać anonimowi. Jest problem.

RSS

Zastąpi kontrowersyjnego ambasadora w Waszyngtonie

22.08.17

Anatolij Antonow został mianowany na nowego ambasadora Rosji w Stanach Zjednoczonych. Dekret w tej sprawie podpisał prezydent Władimir Putin. Dyplomata i były wiceminister obrony zastąpi Siergieja Kislaka, jednego z bohaterów skandalu wokół domniemanej ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

RSS

Polski gigant paliwowy zwiększył sprzedaż w "niespotykanej dotychczas skali"

01.07.17

Priorytetem w rozpoczynającej się nowej, trzyletniej kadencji zarządu PKN Orlen będzie utrzymanie pozycji spółki w polskiej gospodarce – zapowiedział prezes płockiego koncernu Wojciech Jasiński.

RSS

Seweryn, pracoholik z misją

22.01.11

Był już politycznym buntownikiem, ulubieńcem Andrzeja Wajdy, potem gwiazdorem paryskiej komedii francuskiej. Dziś przyznaje się do pracoholizmu i konserwatyzmu. Czy Andrzej Seweryn uratuje warszawski Teatr Polski?
Andrzej Seweryn na próbie w Teatrze Polskim (fot. Forum)

RSS

Wyścig wyborczy w USA znów emocjonujący

15.05.16

Sondaże wyborcze w USA nie skreślają jednak Donalda Trumpa, Ropa naftowa odbiła już od swoich minimów o 75%, W górę idą waluty krajów produkujących czarne złoto, W sejmie trwa zaklinanie rzeczywistości i szukanie winnych w sprawie ratingu,

RSS

Grecki parlament przegłosował drugą ustawę

01.07.11

Grecja - parlament - ustawa przegłosowana Grecki parlament przegłosował drugą, decydującą ustawę z drastycznego pakietu oszczędnościowego, W 300-osobowej izbie za wprowadzeniem koniecznych reform głosowało 155 posłów, 136 było przeciw, Ustawa ,,,

RSS

Pobudka w kostnicy?

15.01.10

Jeden z olsztyńskich zakładów pogrzebowych zabrał ciało mężczyzny, nim lekarz oficjalnie stwierdził zgon. To efekt zażartej konkurencji między przedsiębiorcami. Lekarze mówią wprost: jest kwestią czasu, kiedy ktoś obudzi się w kostnicy.

RSS

Czy radar podejścia miał awarię?: To kontroler lotu źle prowadził Tu-154

08.06.10

Na 25 sekund przed katastrofą tupolewa wieża w Smoleńsku nie powinna podawać komunikatu "2 na kursie i ścieżce". Zdaniem ekspertów pracujących przy śledztwie prawidłowy komunikat powinien brzmieć: "Pod ścieżką". Dlaczego zatem kontroler źle prowadził Tu-154?

RSS

Rosja "zaniepokojona". "Ukraińska armia przekracza granicę"

15.06.14

RSS

Gafy 2009. Konkurs z nagrodami!

22.02.10

Komentując wpadki rodzimej klasy politycznej mówimy często, że „coś takiego możliwe jest tylko w Polsce”. Czy jest tak rzeczywiście? Spróbujmy wspólnie wyłowić największe potknięcia polityków w mijającym roku, a przekonamy się, że gafy nie znają granic i pod tym względem politycy wszystkich krajów tworzą zgodną międzynarodówkę. Zapraszamy do wspólnej zabawy w wyszukiwanie największych i najzabawniejszych gaf Anno Domini 2009. Spośród nich stworzymy później ranking największych gaf tego roku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny