Wiemy, co się stanie z kwaterą Hitlera w Gierłoży!

22.02.12

Wyłoniono dzierżawcę byłej kwatery Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży koło Kętrzyna. Będzie on prowadził działalność turystyczną na tym terenie przez 20 lat - poinformował PAP we wtorek nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz. finanse.wp.pl

Ministerstwo pracy prognozuje, że stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 11,6 proc. z 11,9 proc. odnotowanych w maju - poinformowała PAP Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej. Nie spłaciłeś karty kredytowej? Bank ma prawo policzyć sobie za nieterminową spłatę. Ale są takie banki, które każą sobie płacić za to samo kilkakrotnie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Raiffeisen Bank ponad 2,4 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych zapisów w regulaminie kart kredytowych. Liderzy G7 zdecydowali: anulujemy naszą część długu zagranicznego Haiti. Podczas kanadyjskiego spotkania stwierdzili też, że choć pierwsze zwiastuny wzrostu gospodarczego już się pojawiają, to rządy nie powinny rezygnować ze stymulowania gospodarki.Rada Polityki Pieniężnej przyjęła sprawozdanie finansowe Narodowego Banku Polskiego za 2009 rok - poinformowała RPP we wtorkowym komunikacie. Nie podała jednak żadnych szczegółów. Od przyjęcia sprawozdania zależało, czy i ile pieniędzy trafi do budżetu państwa z zysku wypracowanego przez NBP w 2009 roku.

Dzisiejsza winna duma Chile, szczep CarmĂŠnĂŠre, przez wiele lat nie wychodził z cienia. A wszystkie komplementy, jakimi degustujący obdarzali karminowy trunek z chilijskich winnic, szły na konto innej odmiany – Merlota. Jak to możliwe?

czytaj dalej

czytaj dalejPaczkomaty InPost oraz radiowa Trójka wydały kalendarz by uczcić zaangażowanie ponad 50 tysięcy Polaków w akcję „PioSęki czyli drzewa przebojów”. Na jego kartach możemy oglądać artystów, którzy wsparli projekt swoim zaangażowaniem: Kubę Badacha, Katarzynę Groniec, Zbigniewa Hołdysa, Roberta Jansona, Kasię Kowalską, Beatę Kozidrak, Anitę Lipnicką, Małgorzatę Ostrowską, Janusza Panasewicza, Johna Portera, Muńka Staszczyka i Mietka Szcześniaka. Dochód z kalendarza zostanie w całości przekazany na działalność fundacji WWF.

czytaj dalejW imieniu całego naszego zespołu mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w II Debacie Biznesu Dolnośląskiego, która odbędzie się w czwartek, 27 września 2012 roku w sali konferencyjnej hotelu HP Park Plaza we Wrocławiu, początek o godzinie 17:30.

Temat debaty:

Partnerstwo Publiczno Prywatne sposobem na przełamanie kryzysu gospodarczego?

czytaj dalej

Trzeba będzie podjąć odważne decyzje i obniżyć akcyzę na benzynę - powiedział w "Faktach po Faktach" wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, obniżka mogłaby wynieść dwadzieścia parę groszy.

Coraz lepsza sytuacja na rynku kredytowym. Wyliczany przez Open Finance i TVN CNBC Biznes indeks dostępności kredytowej wzrósł aż o dwa punkty procentowe w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Oznacza, to że banki chętniej udzielają kredytów.

Podwyższona temperatura oraz wilgotność powietrza w łazience tworzą trudne warunki dla mebli. Dlatego materiały, z których są wykonane muszą spełniać specjalne wymagania. Eksperci KOŁO podpowiadają, jak wybrać i zadbać o meble, aby długo zachowały swój piękny wygląd.

czytaj dalej

Klienci private banking będą mogli korzystać z doradztwa prawnego i podatkowego

czytaj dalej

Wniosek o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka, przygotowany przez policję, wpłynął do sądu w Toruniu. Redemptoryście zarzucono wykroczenie polegające na prowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy bez pozwolenia. finanse.wp.pl

Getin Bank powitał 2013 r. kolejnymi sukcesami, tym razem w obszarze kredytów samochodowych. Bank został zwycięzcą styczniowego rankingu TotalMoney.pl, oferując najbardziej atrakcyjny kredyt na zakup zarówno samochodu nowego, jak i używanego. Getin Bank pokonał konkurencję m.in. niskimi miesięcznymi ratami i oprocentowaniem oraz zerową prowizją.

czytaj dalej

Okres poprzedzający święta Wielkanocne to szał zakupów, który wykorzystują fałszerze pieniędzy, wprowadzając do obiegu więcej podrabianych banknotów. finanse.wp.plRSS

Jim Harbaugh: Ex-49er A.J. Jenkins bullied by media

29.08.13

"For those -- the scribes, pundits, so-called experts -- who have gone so far as to say that he's going to be a bust, should just stop," Harbaugh said last July. "I recommend that because they're making themselves look more clueless than they already did."

A little more than one year later, Jenkins is an ex-49er. And Harbaugh still is not happy with how the media treated Jenkins.

czytaj dalej

RSS

Zlikwidują ogródki działkowe?! Zaskakujący obrót spraw!

29.06.12

Trybunał Konstytucyjny nie wydał w czwartek wyroku w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Ogłoszenie wyroku odroczył do 11 lipca, do godz. 9.00. finanse.wp.pl

RSS

Tips for LED screen industry

08.12.15

The LED screen always comes with low power consumption, long life, easy maintenance and modular performance and brightness increase gradually grown into the most rapidly developing areas in traditional applications.

czytaj dalej

RSS

W USA mniej pracy... i bezrobotnych

08.02.10

Stopa bezrobocia w USA w styczniu spadła nieoczekiwanie do 9,7 proc. z 10,0 proc. w grudniu 2009 - podał w piątek amerykański Departament Pracy. To najlepszy wynik od sierpnia ubiegłego roku.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Wielka nieplanowana obniżka cen w autosalonach

01.03.11

Importerzy i dilerzy aut obniżają ceny. Chcą w ten sposób zastopować spadającą sprzedaż - pisze "DGP". finanse.wp.pl

RSS

Pół tony śmieci na głowę

29.03.12

W 2010 roku w Unii Europejskiej przypadały 502 kg odpadów na jednego obywatela - informuje we wtorek Eurostat. Z tego 38 proc. trafiło na wysypiska, 22 proc. spalono, 25 proc. poddano recyklingowi, a 15 proc. przeznaczono na kompost.

RSS

Wino na lipcowe uczty

08.07.10

Jakie by nie było – słoneczne czy deszczowe, i tak cieszy. Lato kocha się za to, że przyszło, niosąc ze sobą symfonię letnich smaków. Bo czy może być coś lepszego, niż sałatka z soczystych owoców lub warzyw, popijana kieliszkiem białego wina? Na przykład australijskiego Hardysa.

czytaj dalej

RSS

TUI już szykuje się na powrót drachmy

08.11.11

Niemiecki koncern turystyczny TUI zażądał od greckich hotelarzy podpisania nowych umów, które regulowałyby także wzajemne rozliczenia w wypadku opuszczenia przez Grecję strefy euro i powrotu do drachmy - podał w weekend dziennik "Bild".

RSS

Premier gotowy zakładać się o polski wzrost

29.08.11

- Mogę przyjmować zakłady, że Polska jeśli chodzi o drugi kwartał będzie na pewno w trójce najlepszych państw w Europie - powiedział premier Donald Tusk. Dane na temat wzrostu gospodarczego Polski w II kwartale 2011 r. GUS ma podać w przyszłym tygodniu. Według premiera wzrost wyniesie od 3,5 do czterech proc.

RSS

Rosja daje nam upust na gaz

15.02.10

- W kontrakcie z Rosją jest upust w cenie gazu - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. Ale o szczegółach mówić nie chciał. Wielkość upustu pozostaje tajemnicą.

RSS

100 tysięcy Klientów Pionu Bankowości Firmowej Getin Noble Banku

29.08.12

Zamojska spółka dostarczająca nowoczesne rozwiązania dla przemysłu recyklingowego została stutysięcznym klientem Piony Bankowości Firmowej Getin Noble Banku. Wybór firmy padł na gwarancje bankowe w obrocie międzynarodowym, które umożliwią jej dalszy, stabilny rozwój na nowych rynkach.

czytaj dalej

RSS

Sensible Skin Care Systems Described

08.04.14

Even if the sun is not shining, you can still be taking in harmful rays. Sun screen lotions only offer protection from sunburns and don't protect the lower layers from UV damage. Natural skin care recipes normally contain the fruit pulp, fruit juice or in some cases both. If you struggle with acne, seriously rethink the cosmetics and haircare products you use since they both can come into contact with your zit prone zones (face, neck and back).

czytaj dalej

RSS

Kup teraz, zapłać później! NEO24.PL wprowadza odroczoną formę płatności FerBuy.

15.10.14

NEO24.PL największy sklep internetowy wprowadza innowacyjny system płatności, rzucając rynkowi kolejne wyzwanie. Kup teraz, zapłać później!

czytaj dalej

RSS

Uchwalili podatek, który wzburza Grecję. Dostaną pomoc?

29.09.11

Grecki parlament uchwalił we wtorek niepopularny podatek od nieruchomości, który jest kluczowym elementem nowego programu oszczędności zaproponowanego przez rząd w celu wypełnienia warunków przekazania krajowi kolejnej transzy pomocy finansowej.

RSS

zywego Zadluzenie za posrednictwem SMS

15.10.12

W kilku stopniach, takich kiedy Waszyngton, rozszerzone programy platnosci sa pochlaniane przy uzyciu przepis panstwa.
Nr faksu zaplaty pozyczki nastrecza kredytobiorcy maja doskonalsza umiejetnosc kredytowa. Gigantyczna ocena kredytowa jest zauwazana jak wyzszej wiarogodnosci. Zaleta posesji musi stanowic o duet az do trzech plagi w rocznym zysku pozyskanego dzieki kredytobiorce. istnieje pozytyw klanu, tym bardziej bedzie kredytobiorca bedzie w stanie czuc w charakterze ceny wierzytelnosci.

czytaj dalej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny