Wiemy, co się stanie z kwaterą Hitlera w Gierłoży!

22.02.12

Wyłoniono dzierżawcę byłej kwatery Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży koło Kętrzyna. Będzie on prowadził działalność turystyczną na tym terenie przez 20 lat - poinformował PAP we wtorek nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz. finanse.wp.pl

Dotychczas przez cały rok w Polsce ukarano tylko pięciu urzędników za niezgodne z prawem wydawanie publicznych pieniędzy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dostali nagany i kary finansowe. System odpowiedzialności nie działa, a urzędnicy pozostają bezkarni.

W blisko czterech milionach umów ubezpieczeń komunikacyjnych PZU znalazły się klauzule niedozwolone - twierdzi UOKiK. Są instytucje, które bronią interesów konsumentów, są kary za naruszenie prawa, dlaczego więc klienci są wciąż wykorzystywani i to na dużą skalę? finanse.wp.pl

So, you'll want a name or bank card to ascertain this. In addition, its probable you've been toiling and gaining for as a minimum with three months in order to making the applying. Furthermore, you need to be earning leastwise fabric of a single thousands of 200 dollars per month. There actually not very many deviations to marginal disorders. You also need to provide several utility bill to make sure that street address as well as some expert services would like your auto headline as some kind of equity.

czytaj dalej

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował Narodowy Bank Polski. finanse.wp.pl

Podstawowe artykuły spożywcze, takie jak chleb czy mleko, mogą zdrożeć o kilka - kilkanaście procent w czasie Euro 2012 - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Podwyżka ma dotyczyć głównie niewielkich sklepów położonych w centrach miast czy w pobliżu stadionów. Firmy wydają miliony złotych na sponsoring Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Biedronka i Nike mają szansę zyskać na tym najwięcej. To właśnie te marki najczęściej kojarzone są przez klientów, jako główni partnerzy turnieju lub reprezentacji Polski. finanse.wp.pl

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oświadczył, że jeśli będzie rządził przez kolejne pięć lat to sprzeciwi się krajowemu referendum ws. unijnego paktu fiskalnego. Uważa on, że nie rozstrzyga się tak zawiłych kwestii w powszechnym głosowaniu.

Si pretende los padres, existen hoy en dia juegos durante itinerario consigue exponer una alternativa genuino. Bajo descendencia probablemente prefieren brincar en la actualidad los Ăşltimos por otra parte acertadas juegos que sus seres queridos se hallan platicando, pero su persona pretende aguantar unos cierto control en relación con lo que experimentan. La arreglo florece simple: crear levemente sobre juegos multijugador que poseen tus familia!

czytaj dalej

W Spytkowie koło Giżycka trwa budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Koszt inwestycji pochłonie około 56 milionów złotych, w tym połowa ma pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wydatkowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2012 roku,

czytaj dalejSamsung zakończył trwający od 1998 r. okres panowania Nokii na globalnym rynku telefonów komórkowych. Koreańska firma w pierwszym kwartale 2012 r. sprzedała 93 mln telefonów - o 10 mln więcej niż Finowie - wylicza firma badawcza Strategy Analytics. Największe chińskie linie lotnicze poinformowały, że nie będą płacić za unijne pozwolenia na emisję CO2 w Europie. Od 1 stycznia taki obowiązek mają wszyscy przewoźnicy, których samoloty startują lub lądują na europejskich lotniskach.

Ryż czerwony to odmiana niepolerowanego ryżu średnioziarnistego o czerwonej łupince (za kolor odpowiada pigment występujący w osłonie ziarna). Podobnie jak ryż czarny, jest on bardziej kleisty niż łuskany. Powszechnie jada się go w Tajlandii i na Filipinach. We francuskim regionie Carmarque uprawiany jest jako ryż BIO. Także w Polsce możemy spotkać ekologiczną odmianę ryżu czerwonego – np. marki Bio Raj.
Podaje się go głównie do wykwintnych potraw oraz deserów z egzotycznymi owocami.

czytaj dalej

- Gdyby propozycje wyborcze składane przez PJN weszły w życie, to uszczupliłyby budżet o co najmniej 40 mld zł - wynika z wyliczeń Centrum Analiz Ekonomicznych, cytowanych przez "Puls Biznesu". Gdyby swoje przeforsował Ruch Palikota - jedyna partia chcąca podwyższać podatki, to państwowa kasa zyskałaby niecałe 40 mld zł. Na ten weekend największe polskie banki zaplanowały przerwy w dostępie do usług. Problemy będą mieć ci, którzy na noc z soboty na niedzielę...

Rishwain’s impending departure — the company is mum on the timeline and transition strategy — has created quite the industry UGG Boots Black Friday buzz, with analysts speculating on what led to the 20-year Decker veteran’s decision and what it might mean for the company as well as its Ugg Australia brand, which accounts for 84 percent of total sales.“It appears to us that Ms.

czytaj dalejRSS

Noble Bank wyróżniony prestiżowym tytułem Superbrand 2012

29.05.12

Noble Bank, nr 1 private bankingu w Polsce, został uznany za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku – grono ekspertów po raz kolejny uhonorowało go tytułem Superbrand. Wyróżnienie to przyznawane jest na całym świecie markom, które osiągnęły wyjątkowo silną rozpoznawalność w swoich dziedzinach, oferując Klientom unikalne korzyści. Tytuł potwierdza sukces strategii Noble Banku, który stworzony z myślą o najbardziej wymagających Klientach, od lat cieszy się uznaniem ekspertów rynku finansowego i zarządza majątkami najzamożniejszych Polaków.

czytaj dalej

RSS

Posłowie rozbijają się po świecie za nasze pieniądze

29.08.10

5,8 mln zł kosztowały budżet państwa podróże zagraniczne posłów od początku tej kadencji Sejmu do połowy sierpnia br. Posłowie - oprócz krajów Europy - wyjeżdżali m.in. do Brazylii, Indonezji, Kenii, Tunezji, Syrii, RPA, czy na Tajwan. finanse.wp.pl

RSS

"Spekulanci atakują strefę euro"

01.05.10

Europa chce stabilizacji greckiej gospodarki, zwłaszcza że coraz bardziej oczywiste jest, jak jej kłopoty zagrażają euro. - Spekulanci atakujący Grecję w rzeczywistości atakują całą strefę euro - zauważył w radiu RTL francuski minister ds. budżetu Francois Baroin. Bruksela natomiast sugeruje Atenom jeszcze mocniejsze zaciśnięcie pasa.

RSS

Na Facebooku rusza profil hotelu PURO - pierwszego inteligentnego hotelu w Polsce.

22.09.10

Już od dziś można na bieżąco śledzić najświeższe informacje dotyczące sieci PURO i najnowszego hotelu, który powstaje we Wrocławiu.

PURO to zupełnie nowa sieć i innowacyjna koncepcja hoteli na polskim rynku. Wirtualny concierge, dotykowy panel rezerwacyjny zamiast recepcji, darmowe lokalne i międzynarodowe rozmowy telefoniczne czy panel sterujący natężeniem i kolorem światła ledowego, to tylko niektóre z inteligentnych rozwiązań zastosowanych w Hotelu PURO.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Zenstore.pl

22.11.12

Znacie Amikę? Pewnie doskonale. Słyszeliście o zen? Chyba jednak nie wszyscy. O piekarniku Zen? Wygląda na to, że jeszcze mniej. Dziwne, ale nie szkodzi. Poznajcie zenstore.pl . Znajdziecie tam i Amikę, i zen, i piekarnik Zen – przede wszystkim.

czytaj dalej

RSS

Unia beszta Polskę za tele-ociąganie

22.07.11

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw 20 krajom UE, w tym Polsce, w związku z opóźnieniami we wdrażaniu unijnych przepisów telekomunikacyjnych. Wiceminister infrastruktury Magdaleny Gaj zapewnia, że nowe przepisy powinny wejść w życie w Polsce do końca roku.

RSS

Amerykanie już zarabiają na polskich łupkach

29.04.11

Chociaż gazu z polskich łupków nikt jeszcze nie widział, to budzi wiele emocji i już zaczyna przynosić pieniądze. - Amerykańskie firmy sprzedają udziały w koncesjach na szukanie gazu łupkowego w Polsce – informuje Rzeczpospolita.

RSS

Nad zwrotem za ubranka jeszcze popracują

15.05.11

Sejm skierował do dalszych prac w komisjach przygotowany przez PiS projekt ustawy o zwrocie rodzinom części wydatków na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Zmiany te miałyby zrekompensować planowany od 2012 r. wzrost VAT na te towary.

RSS

Będą trzy podwyżki podatku VAT, a nie jedna!

01.08.10

O możliwości kolejnych podwyżek VAT od lipca przyszłego roku oraz lipca roku 2012 donosi "Rzeczpospolita". finanse.wp.pl

RSS

Polacy nie chcą do pracy. A tymczasem nasi sąsiedzi...

08.03.10

Trzeba podnieść wiek przechodzenia Polaków na emeryturę - grzmią ekonomiści. Mówi się nam, że ustawowy wiek emerytalny w Polsce jest jednym z najniższych w Europie (60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn). Z naszej ankiety wynika, że niecałe 30 proc. zgadza się, że podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne, ale ponad 50 proc. niezależnie od tego, co myśli, pracować na starość nie zamierza. finanse.wp.pl

RSS

IV Wrocławskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

08.06.11

Już po raz czwarty młodsi i starsi fani sportu będą mogli spróbować swych sił w jedynych w swoim rodzaju onkoigrzyskach, łączących we wspólnej zabawie młodych sportowców z Polski i Czech.

Onkoigrzyska, organizowane z inicjatywy wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i prof. Marka Woźniewskiego, przy udziale fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworowąâ€ oraz pomocy Akademii Medycznej, po raz kolejny pozwolą małym miłośnikom sportu stanąć w szranki w popularnych lekkoatletycznych dyscyplinach.

czytaj dalej

RSS

Kryzys? Nie w McDonald's

22.10.11

Nowe, tańsze pozycje w menu McDonald's pomagają spółce poprawić wyniki. W trzecim kwartale największa na świecie sieć restauracji zarobiła na czysto 1,45 dol. na akcję, czyli o 16 centów więcej niż przed rokiem. Wynik przewyższył też oczekiwania analityków o 6 centów na akcję.

RSS

Sędzia i prokurator też na emeryturę w wieku 67 lat?

15.02.12

Sędzia i prokurator przejdą w stan spoczynku z dniem ukończenia 67 lat, przy czym ich wiek emerytalny będzie podwyższany stopniowo, tak jak pozostałych kobiet i mężczyzn - zakładają rządowe propozycję zmian emerytalnych.

RSS

Kolejny rekord Lotto!

29.03.12

Wtorkowe losowanie Lotto ściągnęło do kolektur miliony Polaków. Jednak tylko jeden gracz prawidłowo wytypował szczęśliwą szóstkę liczb. Teraz jego konto zasili ponad 21,5 mln złotych (minus podatek). To kolejna tak wysoka wygrana w tym roku. finanse.wp.pl

RSS

Tysiące kobiet wyjdzie z szarej strefy! Składki z budżetu, a i ZUS pomoże!

15.09.11

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowano w środę dziennikarzy w siedzibie ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. finanse.wp.pl

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny