Wenta: Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać

22.01.12

- Pogratuluję chłopakom, ale jesteśmy na siebie wściekli - powiedział po meczu ze Szwecją trener polskich szczypiornistów Bogdan Wenta. Popularny "Wentyl" chyba najlepiej opisał nastroje w polskiej ekipie, stwierdzając już na wstępie konferencji prasowej, że po remisie 29:29 ze Szwedami "nie wie, czy ma się cieszyć, czy płakać", bo Polacy znów zafundowali sobie i kibicom prawdziwy horror. Teraz o potknięciach w turnieju mistrzostw Europy już nie może być mowy.

Mieszkańców okupowanego przez Rosję Krymu czekają kolejne niedogodności. Prezydent Syrii Baszir el-Asad zaprzeczył, by tłumienie antyrządowych protestów w tym kraju odbywało się na rozkaz władz i zapewnił, że większość ofiar walk w Syrii to jego zwolennicy oraz żołnierze. "Nie zabijamy naszych ludzi" - oznajmił w wywiadzie dla ABC. Pogoda będzie zmienna."Jeden owocnik może wytruć całą rodzinę". Izba Lekarska przyjrzy się sprawie. Zakręcenie kurka z ropą przez Kadaffiego, gwałtowny wzrost cen srebra, podniesienie wymogów depozytowych przez operatorów giełd towarowych i paniczna wyprzedaż srebra, To nie opis rynkowych wydarzeń z ostatnich kilku tygodni, ale epizody największej w his

Na widzów czeka m.in. premiera serialu z MałgorzatąÂ Kożuchowską oraz kolejne edycje znanych i lubianych programów.

Praca w telewizji pełna jest niespodzianek. Doskonale wie o tym Dorota Gardias, która dla wszystkich miłośników pogody postanowiła przygotować prezent - filmową pigułkę ze śmiesznymi sytuacjami zarejestrowanymi podczas realizacji programu "Meteo Maniak". Podejrzyj kulisy pracy w studiu TVN Meteo. Antynoble przyznane.

Od dłuższego czasu cały świat przyglądał się przebiegowi wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Przełożyło się to na znacznie niższe obroty na rynkach finansowych niż zwykle, Dziś sytuacja może ulec diametralnej zmianie, Znamy wyniki wyborów w USA Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi pogłębienie spadków na eurodolarze, co bezpośrednio przekłada się na presję podażową wokół PLN, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2550 PLN za euro, 3,8184 PLN wobec dolara ,,, Szczyt wzgórza, kawałek podłogi, łóżko, szafka nocna i… niewiele więcej. Tak wygląda hotel "Zero star" otwarty niedawno w Szwajcarii.Ponad rok po przyjęciu przez rząd programu aktywizacji ludzi starszych "50 plus", ministerstwo pracy przedstawiło szczegółowe plany działań. Zamierza się skoncentrować na promocji programu wśród przedsiębiorców i szkoleniach dla seniorów. "Szkoda, że tak późno" - denerwuje się posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska. To, co powiem, to chamstwo, ale… jesteśmy skazani na sukces. Ten film będzie miał parę milionów widzów - mówi o swoim najnowszym filmie, "Bitwie Warszawskiej", Jerzy Hoffman w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
Była premier Ukrainy wystąpiła przeciwko powtórce wyborów parlamentarnych z 28 października w spornych okręgach jednomandatowych.

RSS

Putin pochwalił "mechanizm współpracy" z Izraelem

01.12.15

Premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na marginesie szczytu COP21 w Paryżu zwrócił uwagę na znaczenie izraelsko-rosyjskiej współpracy wojskowej w celu przeciwdziałania - jak to ujął - "niepotrzebnym wypadkom".

RSS

Skandal! Nagranie z ukrytej kamery: Wykładowca płaci za seks ze studentkami

08.03.10

Jest wykładowcą akademickim, szuka studentek do uprawiania seksu - takie ogłoszenie znaleźli dziennikarze studenckiego magazynu "Dlaczego". Wynajęta aktorka idzie na umówione spotkanie. Mężczyzna bez skrępowania proponuje, że będzie jej płacił za seks. Wszystko nagrano ukrytą kamerą.

RSS

Rosja już nam kurka nie zakręci: Unia broni Polski przed groźbami Gazpromu

22.03.10

Koniec rosyjskiego straszenia zakręceniem kurka z gazem. Od dziś Bruksela gwarantuje nam dostawy paliwa. Jeśli tylko rosyjski gaz przestanie płynąć do Polski, to pozostałe kraje Wspólnoty będą musiały podzielić się z nami zapasami paliwa.

RSS

Ostateczny zmierzch margaryny? "Traktowaliśmy masło jak wroga, ale ta wojna się zakończyła"

22.01.14

Coraz mniej osób je margarynę, coraz więcej masło.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

USA zaostrzą program wizowy? 79 mld dol. straty i cios dla Polaków

08.10.14

Polacy mogą jeszcze dłużej poczekać na ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych.

RSS

Piosenkarka rozmawia z "Faktem": Kozidrak: Najlepszy kosmetyk to miłość

22.01.10

Bez niej trudno wyobrazić sobie polską scenę muzyczną. Beata Kozidrak, gwiazda zespołu Bajm zdradza "Faktowi" tajemnice swojego świetnego wyglądu. "Kobieta zatrzymuje młodość kiedy jest szczęśliwa. Podobno najlepszym kosmetykiem jest miłość" - mówi piosenkarka.

RSS

Nowy pomysł ministerstwa zdrowia: Drastyczne zdjęcia odstraszą od palenia

08.01.10

Niemowlę w inkubatorze podłączone do aparatury, bezpłodna kobieta z pustym wózkiem dziecięcym, trup młodego człowieka w prosektorium - takie drastyczne obrazki na opakowaniach papierosów chce wprowadzić Ministerstwo Zdrowia. Palisz? Kliknij i sprawdź, czy przestaniesz.

RSS

W którym banku otworzyć rachunek: Oto najlepsze konto internetowe w Polsce

29.01.10

Konta internetowe podbijają Polskę. Są znacznie wygodniejsze i tańsze niż tradycyjne rachunki. Jak jednak wybrać dobry bank, który nie każe nam płacić fortuny za przelewy i obsługę, a przy tym ma największą sieć bankomatów? Oto ranking najlepszych kont internetowych w Polsce.

RSS

Tragiczny weekend w Tatrach

29.08.16

Zginęło dwóch turystów.

RSS

Fed zgodnie z oczekiwania, debata we Francji

08.05.17

W USA nie było podwyżki stóp na środowym posiedzeniu, ale szanse, że dojdzie do niej w czerwcu wciąż rosną, Debata we Francji bez wpływu na sondaże, Chińczycy kupują Deutsche Bank

RSS

Petardy, gole i czerwone kartki. Gorący mecz minuta po minucie

08.09.12

Polacy prowadzili, potem gonili wynik i ostatecznie zremisowali 2:2. Obie ekipy kończyły mecz w dzisiątkę, a na gospodarzy zapewne posypią się kary za zachowanie kibiców.

RSS

Bitwa na szczycie

29.06.12

Angela Merkel zapowiadała ostatnio, iż spodziewa się trudnych dyskusji na szczycie Unii Europejskiej, Niemcy, jak zapowiadali jeszcze rano pojechali do Brukseli z dość sztywnym i mało negocjowanym stanowiskiem, To był to tylko wybieg dyplomatyczny? Niemie

RSS

Ulubione auta złodziei

29.01.11

Polscy złodzieje samochodów szczególnie upodobali sobie samochody produkowane przez Volkswagena. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że co trzecie skradzione auto w 2010 pochodziło właśnie z tego koncernu. Liderem tego "rankingu" jest volkswagen passat. Pewnym zaskoczeniem może być obecność wysłużonego fiata cinquecento. Jest też dobra wiadomość - liczba kradzieży spadła o 4,8 proc.

RSS

Szansa na niższe raty, pierwszy bank rezygnuje z „pomostówki”

01.09.11

Rata kredytu hipotecznego niższa o 300 zł? Tak, jeśli bank zrezygnowałby z pobierania tzw, ubezpieczenia pomostowego, Jest pierwszy taki przypadek na rynku, Z podwyższonej marży zrezygnował Pekao Bank Hipoteczny,

RSS

Na stacjach tanie tankowanie. A będzie jeszcze lepiej

29.08.15

Ceny paliw na stacjach są niższe niż na początku sezonu wakacyjnego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny