Za oceanem rośnie apetyt na ryzyko

08.01.12

Kolejna sesja za oceanem kończy się pozytywnie dla byków, chociaż niezbyt pokaźnymi wzrostami, Patrząc jednak na niezbyt udany początek, można mieć nadzieję, że strona popytowa za oceanem ma jednak sporo do powiedzenia, Może to jednak to ona będzie decyd

Samolot z 30 ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem wylądował w Warszawie. Francuski zespół Renault przygotował nie lada gratkę dla kibiców Roberta Kubicy. Na serwisie aukcyjnym "ebay" można licytować jazdę bolidem Formuły 1 na torze Hungaroring oraz przejazd specjalnym samochodem, który prowadzić będzie właśnie Kubica. Jakie auto wybierają najczęściej gangsterzy do napadów i ucieczek? Czarne BMW? Terenowego i pancernego Mercedesa? A może podrasowane Audi? Oto motoryzacyjna zagadka z zaskakującym rozwiązaniem. Dla ułatwienia dodamy, że ten samochód kończy 45 lat i wyprodukowano go aż 6 milionów…Kolejne podejście posłów. W USA dobre zakończenie sesji w Europie powinno pomagać obozowi byków na Wall Street, ale przez dłuższy czas indeks SP 500 kręcił się wokół poziomu neutralnego, W połowie sesji indeksy ruszyły na północ Tęczę na placu Zbawiciela w Warszawie ozdobiły już kwiaty.

Jarosław Kaczyński napisał to w swoim "Raporcie o stanie Rzeczpospolitej", że "śląskość" jest formą odcięcia się od polskości i przyjęciem „zakamuflowanej opcji niemieckiej".Nic tego nie tłumaczy – ani kontekst tego fragmentu, ani to, że prezesowi PiS chodziło przede wszystkim o nadmiernie – jego zdaniem - eksponowaną kaszubską tożsamość Donalda Tuska.

Polski satelita PW-Sat, wystrzelony w poniedziałek na orbitę okołoziemską został namierzony przez amerykański system śledzenia obiektów na orbicie. W tym czasie okrążył kilkanaście razy Ziemię, przeleciał też nad Polską. Zdaniem ekspertów szykuje się duża biurokracja dla Polaków w udowadnianiu swojego statusu na Wyspach.

Styczniowe dane z polskiej gospodarki okazały się miłym zaskoczeniem, Mocniej od oczekiwań rosła sprzedaż, produkcja przemysłowa oraz budowlano montażowa, To wspiera dodatkowo stabilność notowań złotego, Na rynkach globalnych wtorek ,,, Złoty w poniedziałek zyskuje na wartości w relacji do głównych walut, próbując przekroczyć psychologiczne poziomy 4 zł za euro oraz 3,10 za szwajcarskiego franka, O godzinie 12:53 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9995 zł, a CHF/PLN 3,0992 zł, Brak istotnego W zasadzie można znaleźć kilka powodów dla których nie udało się wczoraj wieczorem sforsować kluczowego oporu EUR/USD w rejonie 1,2670, który otworzyłby drogę do zwyżki do 1,27 i dalej do 1,28, Po pierwsze jego istotność z punktu widzenia analizy technicz      Ciągle zatrważająco duża jest liczba utonięć. W tym roku  doliczono się już już 250 ofiar. W czasie wakacji rośnie tego rodzaju zagrożenie - podkreślano podczas spotkania w Warszawie, w którym wzięli udział strażacy, policjanci i przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
      Zdaniem Jerzego Telaka - prezesa Zarządu Glównego WOPR, widać
wyraźnie, że najniebezpieczniej jest na kąpieliskach niestrzeżonych. Podkreśla on, że tam gdzie są ratownicy WOPR, na przykład na Zalewie Zegrzyńskim, w ubiegłym roku nikt nie utonął. Do tragedi dochodzi najcześciej podczas kapieli w stawach, gliniankach i rzekach.
      W tym roku Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie dysponować 15 tysiącami ratowników. Tam gdzie ich zabraknie i nie zostanie wyznaczone kapielisko, trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Tymczasem - jak podkreślająÂ  woprowcy - ponad 50 %  ofiar przed wejściem do wody spożywało alkohol.
      W opinii Jerzego Telaka do podstawowych reguł, jakich trzeba przestrzegać chcąc korzystać z kapieli, należą nabyta wcześniej  umiejętność pływania, korzystanie z asekuracji i zaopatrzenie się w bojkę ratowniczą.
      Tomasz Zalewski - prezes Zachodniopomorskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uważa, że najbezpiecznej jest kąpać się w morzu, ponieważ włodarze nadmorskich gmin dbają o zapewnienie odpowiednich warunków. Poza tym turyści mają więcej respektu przed "wielka wodą" niż przed stawem czy glinianką.
      Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dokonuje audytu i kategoryzacji kapielisk pod wzlędem zapewnienia na nich warunków bezpieczeństwa. Na przykład w Zachodniopomorskiem takiej procedurze poddano 50 kąpielisk, z czego połowa to kąpieliska morskie. W zależności od poziomu bezpieczeństwa są one oznaczane odpowiednią liczbą gwiazdek, podobnie jak hotele.
 
Specjaliści pracujący w bazie wojskowej w Utah rozesłali bardzo niebezpieczne aktywne bakterie wąglika do szeregu miejsc w USA oraz do Korei. Wojskowi byli przekonani, że są one już zabite i niegroźne. Dopiero odbiorcy przesyłek zorientowali się, że mają do czynienia ze śmiertelnie groźną bronią biologiczną. Pisarka, aktorka estradowa, tancerka Stefania Grodzieńska zmarła rano w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie (woj. mazowieckie). Artystka miała 96 lat.

RSS

Amerykanie z NBA nie zobaczą wioski. Zamieszkają na luksusowym statku

29.07.16

Za pokój na statku trzeba zapłacić 10 tysięcy dolarów za tydzień.

RSS

Delikatne przeceny po optymistycznej środzie

01.07.11

Dobra passa byków na rynkach towarowych trwała także wczoraj, Indeks CRB zakończył sesję wzrostem aż o 1,30% do poziomu 338,80 pkt, Zwyżkom cen surowców nadal sprzyjała sytuacja na rynku walutowym #8211; wczoraj dolar amerykański kontynuował ,,,

RSS

Plaga pożarów w Małopolsce: Przez powódź stodoły zapalają się same

29.05.10

Wielka woda, która spustoszyła południe Polski, opada. Ale są kolejne problemy. I nie chodzi tylko o potężne zniszczenia. Małopolscy strażacy ostrzegają przed pożarami stodół. Ogień jest tym groźniejszy, że pojawia się bez udziału człowieka. Niebezpieczeństwo dotyczy każdego budynku, w którym zalane zostało siano.

RSS

Dolar przejmuje inicjatywę

01.11.13

Nadal spadki Niemal cała dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała pod dyktando spadków na głównej parze walutowej i umocnieniu dolara, o możliwości wystąpienia korekty na parze EUR/USD piszemy już od wczoraj,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Skarb Państwa wyciągnie z PKO BP więcej niż proponował zarząd

01.07.11

Akcjonariusze PKO BP otrzymają 1,98 PLN dywidendy na jedną akcję, a akcjonariusze PZU - 26 PLN na akcję, Na rynku walutowym frank potaniał do 3,25 PLN,

RSS

Rosyjska gospodarka kurczy się

01.10.14

I dostaje coraz gorsze prognozy.

RSS

Kto atakuje kobiety w Lubuskiem?: Obława na gwałciciela. Wysoka nagroda

15.02.10

Do 40 tys. zł wzrosła pula nagród dla osoby bądź osób, które pomogą w złapaniu sprawcy lub sprawców ataków na kobiety w woj. lubuskim. Po dwóch piątkowych napadach w Krośnie Odrzańskim i Leśniowie Wielkim trwa obława. Policja zapowiada nowe portrety pamięciowe.

RSS

Problemy Portugalii bykom nie przeszkadzają

15.01.11

Pierwsze dni stycznia na amerykańskich indeksach charakteryzowały się dużą zmiennością i swoistą "przepychanką pomiędzy obozem byków i niedźwiedzi", Noworoczny optymizm został skutecznie stłumiony, co w mojej ocenie było "zdrowe" i doprowadziło ,,,

RSS

Łukaszenka: Rosja da nam nowoczesne samoloty

22.09.12

Białoruś otrzyma od Rosji nowoczesne samoloty. Według prezydenta Aleksandra Łukaszenki, mają one chronić białoruskie granice. Jednocześnie partie opozycyjne wycofują swoich kandydatów i wzywają do bojkotu wyborów do Izby Reprezentantów. Białorusini mają głosować już w tę niedzielę.

RSS

Strzelba Widzewa piłkarzem kolejki. Zobacz go w akcji

01.08.13

Eduards Visnakovs to wschodząca gwiazda T-Mobile Ekstraklasy.

RSS

Deja vu w Lidze Mistrzów. Jedna grupa śmierci i mnóstwo powtórek

29.08.14

Na papierze najsilniejsza wydaje się grupa z Bayernem, City, CSKA i Romą.

RSS

Strażaków do głosowania droga przez mękę

01.07.10

- Mamy prawo głosu w wyborach, ale nie możemy z niego skorzystać - zaalarmował nas na Kontakt TVN24 słuchacz szkoły pożarniczej w Bydgoszczy. Skoszarowani strażacy nie mogli opuścić jednostki, a PKW nie przewidziała możliwości utworzenia tam obwodu do głosowania. - Nie było zainteresowania wyborami. A poza tym, taka służba. Mamy podwyższony stan gotowości w związku z powodzią - twierdziły władze Straży. Potem okazało się, że sytuacja powodziowa się poprawiła. A strażacy na wybory będą mogli pojechać.

RSS

BPH TFI: Komentarz miesięczny - marzec 2014

15.04.14

Wydarzenia na Krymie wpłynęły bardzo negatywnie na nasz rynek akcji, W pierwszej połowie marca giełdy podlegały silnej przecenie wraz z obawami o eskalację konfliktu na Ukrainie,

RSS

Tłumy na techno-paradzie. Dwie osoby ranne

15.08.10

Fani muzyki techno bawili się w niedzielę w Zurychu. Na ulice wyszło ok. 800 tys. ludzi, którzy na samym początku oddali hołd ofiarom podobnej parady w niemieckim Duisburgu. Było względnie spokojnie, ale dwie osoby zostały ranne.

RSS

Minimalnej stawki godzinowej jeszcze nie ma. Ale już ją chcą podnieść

15.06.16

Do tej pory propozycją rządu było 12 złotych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny