W przyszłym roku złoty zyska

01.01.12

Koniec roku przynosi umocnienie polskiej waluty, Tak jak argumentowaliśmy przed dwoma tygodniami złotemu pomogły oczekiwania, iż rząd będzie aktywnie #8222;zabezpieczać się#8221; przed ryzykiem przekroczenia progu 55% w relacji dług/PKB,

Borussia Dortmund wyznaczyła termin, do którego będzie czekać na oferty za Roberta Lewandowskiego.

Artur Noga zajął ostatnie miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki. Wydatki na drobny poczęstunek podawany potencjalnym klientom podczas prezentacji i pokazów można zaliczyć do kosztów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 26 stycznia 2011 r., nr IPPB1/415-1054/10-4/ES.Nowatorski lokalizator pozycji pojazdu, wynalazek skracający czas wtrysku paliwa po rozruchu silnika czy hamulec podtrzymujący auto na górce - to tylko niektóre z odkryć młodych polskich naukowców. Jednak pewien inny patent wywołał taką rewolucję, że producent aut wykorzystał go bez wahania. Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru. To drugi taki incydent z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy. Potężny mróz dopiero idzie w naszą stronę.

Co najmniej 35 osób zginęło, a 165 jest uznawanych za zaginione po tym, jak prom przewożący ok. 350 osób przewrócił się przy złej pogodzie na Brahmaputrze w Indiach.

Andy Murray w trzech setach pokonał Novaka Djokovicia.
Wilson Raj Perumal wypaczył wyniki blisko 100 spotkań, w tym towarzyskich przed największymi futbolowymi imprezami oraz na olimpijskich turniejach w Pekinie i Atlancie. Teraz król ustawiania meczów opowiada, jak mu się to udawało.

Podczas piątkowej sesji na rynkach towarowych dominował kolor zielony, Indeks CRB rozpoczął sesję luką wzrostową, a zakończył ją zwyżką o 0,57%, Tym samym, w czwartek i piątek indeks odrobił straty z pierwszej połowy minionego tygodnia, Grupa polskich himalaistów zdobyła Nanga Parbat - szczyt wysokości 8126 metrów, leżący w pakistańskiej części Himalajów.
Z 12 -osobowej ekipy na szczyt weszły trzy osoby, wśród nich Marcin Kaczkan. Himalaista wspomina, że trudności w zdobyciu góry pojawiły się już na samym początku wyprawy. Poręczowanie kuluaru zaplanowane na dwa dni zajęło ekipie trzy doby dłużej. Pojawiła się zatem obawa, czy starczy czasu na zdobycie szczytu.
Próbę wejścia na szczyt podjęła się też jedyna kobieta w ekipie Aleksandra Dzik. Musiała jednak zrezygnować, bo za pierwszym razem jej ekipa pomyliła trasę. Na drugą próbę mogło już jej nie starczyć sił. Aleksandra Dzik zapowiedziała, że w przyszły roku podejmie kolejną próbę zdobycia Nanga Parbat.
Prezes Polskiego Związku Alpinizmu Janusz Onyszkiewicz zapowiedział, że ta wyprawa będzie początkiem całej serii wypraw polskich alpinistów w Himalaje. Celem jest dokończenie zdobywania zimą wszystkich ośmiotysięczników. Do zdobycia zostały jeszcze K2, dwa Gaszerbrumy oraz Nanga Parbat.
Utrudnienie pacjentom dostępu do usług medycznych i specjalistycznych procedur zarzucił rządowi i Narodowemu Funduszowi Zdrowia w programie "24 Godziny" poseł Polski Plus Ludwik Dorn. - Mówi się o naszej złej woli. To jest fatalne - bronił się wiceminister zdrowia Jakub Szulc.Nie jest trudno zgadnąć, że w poniedziałek duża część inwestorów z warszawskiego parkietu skorzystała z atrakcyjnego układu kalendarza i oddała się zajęciom nie związanym z rynkiem, - Nagroda Człowieka Roku to nie tylko nagroda za coś co dana osoba zrobiła, ale też za pewną postawę, reprezentowanie najprostszych wartości, które zasługują na to, aby być promowane takich jak wytrwałość, ciężka praca, dobroć, przyzwoitość, prawdomówność - podkreślał podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Intercontinental redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Tomasz Lis. Chwilę później statuetki Człowieka Roku odebrały Henryka Krzywonos-Strycharska i Justyna Kowalczyk.
Henryka Krzywonos-Strycharska i Justyna Kowalczyk (fot. WPROST) - Najgorszą rzeczą był widok mężczyzny, któremu odcięto głowę na moich oczach - wspomina Syryjka, która dołączyła do dżihadystów z Państwa Islamskiego.

RSS

Rynki czekają na minutki FOMC

22.08.19

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja notatek z lipcowego posiedzenia FOMC, na którym po raz pierwszy od czasu ostatniego kryzysu finansowego w 2008 roku doszło do obniżki stóp procentowych o 0,25%,

RSS

Przez pięć dni poziom maksymalny: W Poznaniu woda opada

01.06.10

Poziom 666 cm osiągnęła w poniedziałek nad ranem Warta w Poznaniu, o 216 cm przekroczyła stan alarmowy. Rzeka zaczęła opadać; według stanu na godz. 7.30, poziom Warty wynosił 665 cm - poinformował w poniedziałek rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

RSS

Brakowało impulsów do umocnienia euro

22.04.10

Pierwsza część dzisiejszej sesji nie była zbyt efektowna, Kurs EUR/USD cofnął się wprawdzie z wczorajszego minimum do okolic 1,3450, ale później przez dłuższy okres inwestorzy nie mogli się przebić wyżej, Ze względu na brak impulsów, które pomogłyby w apr

RSS

IMGW ostrzega przed ulewami

16.07.16

Na południowym wschodzie kraju.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Wydatki na artykuły spożywcze a koszty podatkowe - interpretacja zmieniająca

22.04.17

Wydatki na zakup artykułów spożywczych, drobnych przekąsek, posiłków spożywanych w trakcie spotkań z kontrahentami w siedzibie firmy, o ile nie służą budowaniu jej korzystnego wizerunku, stanowią koszty uzyskania przychodów. Analogicznie jest w przypadku wydatków na zakup produktów spożywczych udostępnianych w formie poczęstunku uczestnikom targów na stoisku firmowym (interpretacja indywidualna Ministra Rozwoju i Finansów z 8 grudnia 2016 r., nr DD6.8221.115.2016.MNX, DD6.8221.116.2016.MNX).

RSS

W 70. rocznicę zbrodni: Tusk z Putinem w Katyniu. Co, gdzie, kiedy?

08.04.10

Premier Donald Tusk razem z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem będzie uczestniczyć w uroczystościach z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jak będą dokładnie wyglądały dzisiejsze obchody? Sprawdź kalendarium.

RSS

Dobre dane z krajów strefy euro

15.08.13

Dwie największe europejskie gospodarki pozytywnie zaskoczyły inwestorów, W godzinach porannych wskaźniki PKB opublikowały Francja i Niemcy, Niemiecki PKB w II kw, wzrósł o 0,7% k/k, natomiast francuski o 0,5% k/k i był to pierwszy od dwóch ,,,

RSS

Allegro sprzedane. Największa transakcja w historii polskiego internetu

15.10.16

Za 3,25 mld dolarów.

RSS

"Absurdalnie szybki Red Bull"

22.03.10

- Są absurdalnie szybsi od kogokolwiek. To szaleństwo - ocenił team Sebastiana Vettela mistrz świata z 2008 roku Lewis Hamilton z McLarena. Jego zdaniem to właśnie Vettel i Red Bull będą liderami rozpoczętego przed tygodniem sezonu 2010.

RSS

Nieznaczne odbicie PLN, rynek czeka na CPI z USA

15.02.18

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie nieco mocniejszego PLN za sprawą wzrostów na eurodolarze, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1678 PLN za euro, 3,3687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6094 PLN względem,,,

RSS

816 odwołanych lotów. Lufthansa strajkuje

29.11.16

We wtorek 816 lotów, głównie na krótkich i średnich trasach, a w środę 890 lotów na trasach krótkich, średnich i dalekich – niemieckie linie Lufthansa poinformowały o lotach odwołanych z powodu wznowionego strajku pilotów.

RSS

Holy Wins kontra Halloween

01.11.14

Koronowane głowy, zakonnicy, mniszki i pustelnicy - czyli wszyscy święci. To "Holy Wins".

RSS

Złotego wsparł przetarg obligacji

08.07.10

Dzisiejsza aukcja 2-letnich obligacji była udana, co każe dobrze patrzeć na perspektywy przyszłotygodniowej aukcji 5-letnich papierów PS0415 za 1,5-3,5 mld zł, Widać także utrzymujące się zainteresowanie polskimi papierami (w tym kontekście duża emisja ob

RSS

Są daty przesłuchań "Mira" i "Zbycha"

08.01.10

Prezydium komisji hazardowej wyznaczyło terminy przesłuchań najważniejszych świadków. 19 stycznia z posłami spotkają się były szef CBA Mariusz Kamiński i sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki. Zbigniew Chlebowski stanie przed komisją dwa dni później, a 22 stycznia przesłuchani zostaną Mirosław Drzewiecki i Tomasz Lipiec.

RSS

Miało go nie być, a na boisku błysnął

15.11.16

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny