Pierwsze ugody MON z rodzinami poległych na misjach

22.12.11

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło w środę przed sądem ugody z pierwszymi 10 członkami rodzin żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie. W ciągu 45 dni otrzymają oni po 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz do 150 tys. zł odszkodowania.

Trzech amerykańskich żołnierzy zginęło dzisiaj w wybuchu przydrożnej bomby na południu Afganistanu - poinformowały natowskie siły w tym kraju. Nie wiadomo, czy wojskowi zginęli w trakcie ofensywy międzynarodowych i afgańskich sił przeciw talibskim rebeliantom. Sierpień obfitował w wydarzenia, które i tym razem nie umknęły Waszej uwadze.40 członków grupy zajmującej się produkcją i sprzedażą narkotyków na dużą skalę zatrzymali policjanci z CBŚ. Jak ocenia Komenda Główna Policji, to największa akcja tego typu. Nie obawia się kary. Przed nami kolejne ciekawe zjawisko astronomiczne.

Nowa polonijna organizacja zrzeszająca młodych ludzi, głównie studentów oraz absolwentów amerykańskich uczelni, powstała w Chicago.

Maciej Rybus opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie i udał się na badanie rezonansem magnetycznym. Póki co nie wiadomo, na ile poważny jest uraz barku zawodnika Tereka Grozny. Koniec pięknego snu Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa przegrali pierwszy mecz na Euro, który jednocześnie był dla nich ostatnim. Po wygranej 2:1 w Warszawie o złoto w Kijowie 1 lipca z Hiszpanią zagrają Włosi.

Gościem wielkanocnego wydania "Faktów po Faktach" był bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Konferencji Episkopatu Polski. Na koniec tygodnia w najwięcej uwagi inwestorów przyciąga doroczne sympozjum szefów banków centralnych z całego świata w Jackson Hole, które w obliczu aktualnych wydarzeń na rynkach finansowych, może przynieść pewne rozstrzygnięcia, Irańska Gwardia Rewolucyjna komentując w niedzielę wstępne wyniki piątkowych wyborów wydała komunikat, w którym wyraża nadzieję, że zwycięzcy pokonają "globalną arogancję" - czyli USA - swą mądrością i będą "bronić godności, potęgi i niezależności" Iranu.W 57 tomach akt śledztwa smoleńskiego, do których dotarł „Wprost”, znajdują się stenogramy rozmów polskich oficerów dyżurnych monitorujących lot tupolewa. Wynika z nich, że nawet kilkanaście minut po zderzeniu samolotu z ziemią w Warszawie szukano jeszcze na mapie lotnisk zapasowych.
Fot. FORUM Pracownicy TVP zostali wezwani przez władze telewizji publicznej do opłacania abonamentu RTV. Na słowo jednak nikt im nie uwierzy. Dowody wpłaty mają przedkładać w firmie. – Jeśli pojawią się przypadki łamania prawa, to zarząd ma prawo stracić zaufanie do pracownika - mówi w rozmowie z tvn24.pl rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Specjalistka od prawa pracy nie ma wątpliwości: TVP poszła za daleko. Na Litwie potwierdzono uchwałą wejście do strefy euro od stycznia przyszłego roku, Będzie to trzeci nasz sąsiad przechodzący na wspólną walutę,

RSS

Moje najdziwniejsze święta

22.12.10

Manuela Gretkowska, Beata Pawlikowska, Artur Barciś, Władysław Bartoszewski, Paweł Althamer, Michał Ogórek, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Żuławski, Stefan Chwin i Jan Nowicki opowiadają o swoich strasznych, dziwnych, egzotycznych, zabawnych, pamiętnych Wigiliach.

RSS

"Będzie więcej huraganów. Spełnia się czarny sen naukowców"

22.09.17

W "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS fizyk atmosfery dr Joanna Remiszewska-Michalak.

RSS

Gołota: jadę do Wieliczki soli zawinąć

15.01.10

Andrzej Gołota odwiedził ojczyznę jako gość honorowy amerykańskiej grupy młodych bokserów, którzy zmierzą się z reprezentacją Polski. Popularny Andrew podczas spotkania z kibicami był w świetnym humorze i co chwilę żartował. - Do Wieliczki jadę... trochę soli zawinąć - odpowiedział bokser na pytanie, jak spędzi wolny czas w Polsce.

RSS

Lefebryści: Niewystarczające inicjatywy papieża

08.05.10

Przełożony bractwa lefebrystów biskup Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

MKOl popiera IAAF, ale zostawia rosyjskim lekkoatletom otwartą furtkę

22.06.16

Zaskakująca decyzja Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

RSS

Bronisław Komorowski na wideoczacie: "Specjalnością PiS jest polityka hakowa"

22.02.10

O hakach, zarzutach związanych z WSI i dziadku carskiej armii - mówił marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w czasie wideoczatu. Komorowski przyznał, że jego dziadek Juliusz był żołnierzem armii carskiej. "Ale dziadek braci Kaczyńskich - na wszelki wypadek to dodam - też był" - żartował.

RSS

Chazan pozwał Millera za "religijnego psychopatę"

22.12.15

Sprawie można nadać bieg po utracie immunitetu przez byłego premiera.

RSS

PiS przeciw ustawie o IPN

08.01.10

      Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie poprą nowelizacji ustawy o IPN autorstwa posłów Lewicy ani Platformy Obywatelskiej. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskich projektów zmian w ustawie o instytucie Pamięci Narodowej.
      Klub Lewicy między innymi chce likwidacji IPN i przejęcia zadań instytutu w zakresie ścigania zbrodni nazistowskich przez prokuraturę. Zadania IPN z zakresu edukacji publicznej przejęłoby Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Platforma Obywatelska chce natomiast zmian sposobu wyłaniania władz IPN oraz szerszego dostępu to akt służb specjalnych PRL, włącznie z danymi wrażliwymi. Projekt PO zakłada likwidację 11-osobowego kolegium IPN i zastąpienie go 9-osobową radą, która byłaby powoływana na sześcioletnią kadencję.
      Poseł PiS Zbigniew Giżyński prosił o odrzucenie obu projektów i zastanawiał się, co się stało, że posłowie PO chcą wprowadzenia zmian w ustawie, którą nie tak dawno przyjmowali.
      Poseł PiS dowodził, że IPN działa dobrze, podając przykład łatwego korzystania ze zbiorów archiwalnych Instytutu. Poseł podkreślał, że każdy, kto prawidłowo wypełni prosty wniosek, szybko i łatwo może uzyskać dostęp do archiwaliów i taki stan rzeczy zasługa jest obecnych władz Instytutu.
      Poseł PO Rafał Grupiński wnioskował o odrzucenie projektu Lewicy i skierowanie do dalszych prac projektu Platformy Obywatelskiej. Poseł PO wyjaśniał, że jest potrzebne odpolitycznienie Instytutu i projekt jego kolegów może to zapewnić. Odpolitycznienie ma polegać między innymi na tym, że środowiska naukowe będą decydowały o tym, kto będzie wchodził do rady Instytutu. Naukowcy mają teżÂ  wyznaczać kierunki badań naukowych.
      Za dalszymi pracami nad projektem PO opowiadają się również posłowie PSL.
      Tymczasem poseł klubu Lewicy Witold Gintowt-Dziewałtowski uważa, że obydwa projekty powinny być obiektem pracy komisji sprawiedliwości. Poseł jest też zdania, że zignorowanie dzisiejszej debaty przez prezesa Instytutu Janusza Kurtykę daje podstawy do jak najszybszego odwołania go z tego stanowiska. Poseł Lewicy chce skierować wniosek do marszałka Sejmu z pytaniem, dlaczego na debacie nie było prezesa IPN.
      Tymczasem Janusz Kurtyka był w Sejmie podczas debaty, ale na salę plenarną nie wszedł.
      Janusz Kurtyka zapewniał, że Instytut  działa bez zarzutu. Wyjaśniał, że w 2009 roku IPN wydał ponad 170 książek, na bardzo zaawansowanym etapie jest cyfryzacja materiałów archiwalnych, czterokrotnie został skrócony czas oczekiwania na archiwalia przez dziennikarzy i pracowników. Prezes IPN dodał, że trwają również wielkie śledztwa między innymi przeciwko sprawcom stanu wojennego.
      Głosowanie na poselskimi projektami ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej odbędzie się jutro.
 

RSS

Odbicie euro krótkotrwałe?

15.03.16

Pakiet łagodzenia monetarnego ze strefy euro szerszy niż oczekiwał konsensus rynkowy, ale euro wyraźnie zyskało na wartości, Czy Mario Draghi popełnił błąd podczas konferencji? Dzisiejsze posiedzenie RPP powinno być względnie neutralne ,,,

RSS

EUR/USD wciąż w okolicach 1,30. Złoty słabnie

29.04.13

Pomimo słabych publikacji makroekonomicznych wskazujących na konieczność głębszego poluzowania polityki monetarnej w strefie euro kurs EUR/USD rósł przez całą czwartkową sesję europejską, jakby nie wierząc, że w przyszłym tygodniu ,,,

RSS

Chcą podnieść składkę zdrowotną: Rząd Tuska łupnie nas po kieszeni

08.05.10

Składka zdrowotna pójdzie w górę. W zamian rząd proponuje ulgę na prywatną polisę medyczną. Podwyżka składki będzie naprawdę duża. I na 99 procent weźmiemy ją na siebie my. Jest mała szansa, żeby w budżecie znalazły się pieniądze na pokrycie różnicy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

CAC i CDS - czy powstrzyma efekt domina w krajach eurolandu

08.03.12

Euro odnotowało straty wobec większości głównych odpowiedników, miedzy innymi przez niepewność związaną z wymianą greckich obligacji przez prywatnych wierzycieli, Decyzja ma zapaść w czwartek,

RSS

Sondaż pokazuje zmianę opinii po katastrofie: Jak prezydent zyskiwał w oczach Polaków

29.04.10

Jeszcze 9 kwietnia nic nie wskazywało takich zmian w opinii, jaką Polacy wystawiali Lechowi Kaczyńskiemu. Jednak jak zdradza OBOP, sondaż przeprowadzany w dniu katastrofy pod Smoleńskiem i krótko po niej pokazuje, jak po tragedii szybował w górę odsetek not pozytywnych i jednocześnie coraz mniej było krytyki.

RSS

Czy przedsiębiorca może skorzystać z ulg podatkowych?

01.05.11

Przedsiębiorca może w określonych sytuacjach korzystać z ulg podatkowych (np. ulgi na dzieci, internetowej). Wszystko jednak zależy od formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, a także od innych dochodów uzyskiwanych przez przedsiębiorcę.

RSS

Rostowski o Balcerowiczu: Tytuł profesorski nie oznacza, że ma się giętki umysł

29.06.13

Minister finansów w "Faktach po Faktach".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny