Saxo Bank: Dobra decyzja Camerona?

15.12.11

Publicyści od zeszłego tygodnia obszernie komentują podjętą przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona decyzję o odmowie głosowania za zmianami traktatu unijnego #8211; pozwólcie zatem, że i ja dołożę swoje trzy grosze,,,

Dziś inwestorzy będą uważnie przyglądać się inflacji, ponieważ Wielka Brytania publikuje dane o CPI, w raportach ze Stanów znajdziemy zestaw danych o PPI, zaś Chiny już ogłosiły CPI i PPI, przy czym ten drugi wskaźnik okazał się wyższy od oczekiwań, "Kaczyńscy to wojownicy, a Tusk to cherlawy amator kręconych lodów" - to nie opinia z forum w internecie, a fragment informacji z oficjalnej strony Prawa i Sprawiedliwości. Czy autor artykułu nie poszedł za daleko? Zapytana o komentarz szefowa klubu PiS nie kryła zaskoczenia. Dzisiejszy poranek jest pierwszy dniem kiedy możliwe jest dokonywane transakcji na giełdach europejskich po publikacji danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, Negatywne zaskoczonie, jakim był odczyt o zmianie zatrudnienia o 126 tys, osób w ,,,Joachim Bleicker z ambasady Niemiec w Warszawie w "Faktach po Faktach".

Papież Franciszek zaapelował w czwartek do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań na rzecz ochrony mieszkańców północnego Iraku, w znacznej części chrześcijan, którzy uciekają przed ofensywą prowadzoną przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Zapowiada poseł PiS Łukasz Schreiber.

Polka ma już 35 lat, ale jej kariera nabiera tempa.

Tak, to możliwe: twoje dziecko próbowało dopalaczy, a także alkoholu czy narkotyków. Ale zamiast wpadać w panikę, lepiej naucz się, jak postępować z nastolatkiem, który postanowił skosztować używek. Bo są i będą one dostępne powszechnie, wbrew wszelkim zakazom i nowym rządowym ustawom.
Miało być polityczne trzęsienie ziemi, a skończyło się na lekkim drżeniu. Partie Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Janusza Palikota nie zmieniły układu sił w polityce. Walczą o życie.
Liderka PJN - Joanna Kluzik-Rostkowska (fot. Forum)

"Jeżeli rzeczywiście warunki były takie, jakie są ostatnie informacje, czyli że widzialność wynosiła 500 metrów, były to warunki poniżej minimum pilota, więc decyzja była błędna" - powiedział w RMF FM szef szkolenia sił powietrznych Wojska Polskiego generał dyw. Anatol Czaban. Na Białorusi opozycyjny ruch Młodzi Chrześcijańscy Demokraci (MChD) przeprowadził w nocy z poniedziałku na wtorek akcję solidarności ze Związkiem Polaków na Białorusi. Poparcie dla ZPB wyraził też w wydanym oświadczeniu ruch Młoda Białoruś (Maładaja Biełaruś). Policjanci ze Skawiny zatrzymali nastolatków w wieku 16 i 18 lat podejrzewanych o ostrzelanie dwóch dekarzy pracujących na dachu jednego ze skawińskich bloków. - W trakcie przesłuchania jeden z zatrzymanych swoje zachowanie tłumaczył chęcią wyładowania negatywnych emocji po zawodzie miłosnym - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Marek Korzonek, rzecznik powiatowej policji w Krakowie.Jutro posiedzenie walnego zgromadzenia akcjonariuszy EuRoPol Gazu, czyli firmy, która zawiaduje transferem gazu przez Polskę. Udziały w spółce ma PGNiG, Gazprom i pośrednio Aleksander Gudzowaty. Bogacz chce się utrzymać w firmie. Ale dla tych, którzy w niej rządzą magnat jest zbędnym ogniwem... Uratowała ich załoga śmigłowca Marynarki Wojennej. Od 6 kwietnia br. stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych i składkowych wynosi 13%. W stosunku do poprzedniej wartości wzrosła o 0,5%.

RSS

Prezes PiS powiedział ziobrystom "nie"

22.10.11

W komitecie politycznym PiS doszło między Jarosław Kaczyńskim a Jackiem Kurskim do spięcia dotyczącego obsady wicemarszałka Sejmu – wynika z informacji "Wprost".
Jarosław Kaczyński i Jacek Kurski (fot. Forum)

RSS

Powódź na Lubelszczyźnie: Gmina Wilków ponownie zalewana

08.06.10

Powiększa się rozlewisko w gminie Wilków na Lubelszczyźnie po uszkodzeniu wału w Zastowie Polanowskim przez wodę z wezbranej Wisły. Poziom wody w rzece nadal rośnie. W zrekonstruowanym fragmencie wału powstała wyrwa o szerokości ponad sto metrów.

RSS

Adopcja Rodzice adopcyjni komentują akcję DGP: Sędzia to bóg, od którego zależy los dziecka

01.03.10

Sprawy o adopcję trwają zbyt długo, sędziowie rodzinni nie odwiedzają domów dziecka, mimo że mają taki obowiązek, a okna życia funkcjonują w oparciu o absurdalne przepisy – wytykają rodzice adopcyjni, którzy założyli portal Twoja-Adopcja.pl.

RSS

Unijny tort do podziału. Polska nie może już liczyć na "łagodne traktowanie"

22.07.17

Zobacz, jak kształtuje się unijnym budżet w programie "Bilans" TVN24 BiS.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Czy dane o inflacji HICP dadzą impuls do korekty na euro?

01.06.17

Przed zaplanowanym na czerwiec posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego i Rezerwy Federalnej dużo uwagi poświęca się kwestii inflacji i oczekiwań z nią związanych, Zanim na dobre EBC odejdzie od luźnej polityki monetarnej, a Fed zdecyduje,,,

RSS

Rekordy jak zaczarowane. Od lat nie do pobicia

08.08.12

W Londynie siedem rekordów świata już padło, ale są jeszcze czasowe bariery, które na złamanie czekają od lat. Najdłużej trwają rekordy ze strzelnicy i z bieżni.

RSS

Suczka ze szczeniakami porzucona w lesie. "Ktoś ją przypiął ciężkim łańcuchem"

01.10.15

Porzuceniem zwierząt zajęła się policja.

RSS

Marcinkiewicz: W Anglii też są leśni dziadkowie

29.06.12

- Nie widzę różnicy pomiędzy Federacją Angielską a PZPN. To są też leśni dziadkowie, tyle że angielscy i może bardziej kulturalni - mówił w "Faktach po Faktach" Kazimierz Marcinkiewicz.

RSS

Bayer śladami Bayernu

15.03.10

Znakomite spotkanie na Bay Arena. Miejscowy Bayer "wypunktował" HSV Hamburg 4:2 i zachował kontakt z prowadzącym w tabeli Bayernem i drugim Schalke. W drugim niedzielnym spotkaniu mężem opatrznościowym bremeńskiego Werderu został Peruwiańczyk Claudio Pizarro.

RSS

Zapowiada się spora zmienność

01.10.13

Rozpoczynający się tydzień przynosi kilka istotnych informacji, Na pierwszym planie mamy kryzys polityczny we Włoszech, Były premier Włoch Silvio Berlusconi odwołał wszystkich swoich centro prawicowych ministrów domagając się ,,,

RSS

Środa była dniem przełomowym

22.09.13

Senna atmosfera Na wykresie głównej pary walutowej, tj, EUR/USD, działo się dziś raczej niewiele, Dzienne minimum wypadło minimalnie powyżej 1,35, maksimum zaś (jak dotąd) na 1,3550, Sytuacja wciąż nie jest do końca rozstrzygnięta, ,,,

RSS

Janusz Palikot chce narady z Siwcem

08.12.12

RSS

Ojciec i szwagier Krzysztofa Olewnika oskarżeni

22.05.13

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie oskarżyła Włodzimierza O. oraz Klaudiusza C. o nielegalne posiadanie broni i amunicji - dowiedział się portal tvn24.pl.

RSS

Projekt prezydencki a banki. Deficyt 2018 roku

08.08.17

Projekt prezydencki pomocy frankowiczom oczywiście nie jest neutralny dla banków, nie może być dla wszystkich dobry, Morawiecki o deficycie budżetowym w 2018 roku, Rekordy kryptowalut

RSS

Politycy musieli uciekać, obywatele rozsiedli się na ich miejscach

01.05.16

Szturm na parlament i "zieloną strefę" w Bagdadzie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny