Produkcja wzrosła, ale dane nie pomagają euro

08.12.11

W październiku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 0,8% M/M, po tym jak miesiąc wcześniej spadła ona o 2,8%, co było największym miesięcznym spadkiem od początku 2009 roku, Dane okazały się lepsze od prognoz, Rynkowy konsensusu kształtował się na

Andrzej Szkopek został uniewinniony od zarzutu brania łapówek za przekazywanie informacji przestępcom. Lekarze zajmujący się wybudzaniem ze śpiączki Michaela Schumachera z pesymizmem odnoszą się do rokowań. Nie ma dla Rosjan lepszego prezentu niż poseł PiS Zbigniew Girzyński, który – kierując się zapewne względami staropolskiej gościnności – nazywa rosyjskiego prezydenta „drugorzędnym politykiem” w przededniu wizyty Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie. Równie miłe dla ucha rosyjskich polityków muszą być wywody Joachima Brudzińskiego, który snuje wizje o Dmitriju Miedwiediewie i Wojciechu Jaruzelskim składających kwiaty pod pomnikiem Armii Czerwonej.Dmitrij Miedwiediew wyprzedził Władimira Putina w sondażu. Wyprzedził, ale tylko w Moskwie, bo we wszystkich innych częściach Rosji wciąż najpopularniejszym politykiem jest premier. Na rynku stopy procentowej mimo braku impulsów początek sesji przyniósł wyraźną przecenę polskiego długu i wzrosty rentowności, Tę transakcję planował od lat. Teraz Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, należy do niego. Kosztował 18 mld zł. Zygmunt Solorz-Żak ma już prawdziwe imperium medialno-komunikacyjne.


Polacy ściągają z Zachodu nie tylko wraki samochodów. Okazuje się, że elektrownie wiatrowe, które mają stanąć w Polsce, to stare niemieckie czy duńskie turbiny, które na Zachodzie wyszły już z użycia. Zajmują one miejsca dla nowoczesnych i wydajnych siłowni.

Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że profesjonalny pełnomocnik nie musi być na platformie ePUAP, aby skutecznie doręczano mu pisma. Niewskazanie adresu elektronicznego na tej platformie nie stanowi takiego braku formalnego pisma, który uniemożliwia skuteczne złożenie odwołania od decyzji administracyjnej. Dzień muzycznych akcentów w kampanii wyborczej. Najpierw Donald Tusk mówił na konwencji PO o Jarosławie Kaczyńskim, że zapewne wkrótce zamówi płytę Beatlesów, "bo przecież nie U2". A Paweł Poncyljusz, w odpowiedzi, zorganizował minikonferencję prasową przy ul. Lennona. Co więcej, cytował też jego słowa.

Wczorajsza decyzja Fed o podniesieniu stopy dyskontowej do poziomu 0,75% przełożyła się na istotne umocnienie amerykańskiej waluty, w efekcie czego kurs eurodolara zniżkował wczoraj w okolice poziomu 1,3440, Decyzja ta przełożyła się również na znaczące s Premier Cipras rozmawiał z prezydentem Turcji przez telefon. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę po godzinie 19 w Krakowie. Kierowca samochodu osobowego, stracił panowanie nad kierownicą, przebił barierki ochronne wiaduktu i zsunął się po skarpie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Pazz.Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych emocji, Złoty pozostaje w ramach konsolidacji, a szeroki rynek zanotował lekkie odbicie na bazie spekulacji dot, zbliżenia stanowisk ws, Brexit'u, Polska waluta kwotowana jest ,,, W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dzisiaj ratyfikację nowego układu z USA o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych START.

RSS

Zgodne zwycięstwa pretendentów do tytułu w Anglii. 10. z rzędu wygrana Chelsea

15.12.16

Lider Premier League nie zwalnia tempa. Chelsea pokonała na wyjeździe Sunderland 1:0 i odniosła już 10. kolejne ligowe zwycięstwo. Przewaga The Blues nad drugą drużyną w tabeli wzrosła już do 6 sześciu punktów. W pozostałych środowych meczach zgodnie wygrywali pretendenci do tytułu.

RSS

Strasburg staje za Polakiem przeciw Ukrainie

01.04.11

Polak miał być bity i przypalany przez ukraińskich milicjantów podczas przesłuchania. Ukraiński wymiar sprawiedliwości nie chciał jednak zająć się jego sprawą. Piotr N. z sprawą poszedł do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który przyznał mu rację i polecił wypłatę odszkodowania.

RSS

Jaruzelski: to ja podpisałem dokumenty zmieniające ustrój Polski

29.07.11

- Miło jest mieć pod ręką adresata wszelkiego zła. Przyjmuję to z pokorą. Nie chcę przybierać teraz cierpiętniczej pozy, nie twierdzę, że byłem inny, niż byłem - mówi w rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem gen. Wojciech Jaruzelski. Były I sekretarz KC PZPR przypomina jednak, że to jego podpis widnieje pod "podstawowymi aktami zmieniającymi ustrój na nowy".
Gen. Wojciech Jaruzelski

RSS

Białoruś: Wybory prezydenckie odbędą się 19 grudnia

15.09.10

Wybory prezydenckie na Białorusi odbędą się w niedzielę, 19 grudnia - zadecydowała we wtorek niższa izba parlamentu białoruskiego, Izba Reprezentantów. Za tą datą opowiedziało się wszystkich 108 obecnych na sali deputowanych.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Rozjechała chłopców, skarży się na areszt

08.11.12

20-latka była pod wpływem narkotyków. Dwaj nastolatkowie zginęli.

RSS

Malejące bezrobocie, czyli fikcja silnego rynku pracy

08.07.17

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce przeszacowuje faktyczny stan rynku pracy, Wzrost zatrudnienia, o wiele istotniejszy wskaźnik, poprawia się tylko wśród ludzi z wyższym wykształceniem, Jeśli dodamy, że polskie społeczeństwo się starzeje ,,,

RSS

Kim Jong Sam nie żyje

22.11.15

Były prezydent Korei Południowej Kim Jong Sam (Kim Young-sam) zmarł w wieku 87 lat. O jego śmierci poinformował w sobotę (czasu polskiego) przedstawiciel szpitala w Seulu.

RSS

Nowe wyniki kontroli jakości paliw: Uważaj, gdzie tankujesz auto!

08.01.10

Żaden samochód nie jest bezpieczny! Zniszczony silnik, korozja, kłopot z odpaleniem auta - tak kończy się tankowanie złej benzyny, oleju napędowego czy LPG. Najgorzej jest w śląskim, lubuskim, lubelskim i zachodniopomorskim. Nie ryzykuj! Zobacz, gdzie wykryto paliwo złej jakości.

RSS

Ojciec Maddie McCann był podejrzany. Kluczowe zeznania zlekceważono?

22.10.13

Portugalski komisarz: Na ojca wskazywały zeznania irlandzkich turystów już w 2007 r.

RSS

Dwunastometrowy rekin wyłowiony w Pakistanie

08.02.12

Pakistańczycy znaleźli martwego, ślepego i gigantycznego rekina u wybrzeży Karaczi. Do jego wyłowienia potrzebne były dwa dźwigi. Zwierzę ma ponad 12 metrów długości.

RSS

Pomoc uzależniona od liberalizacji: Buzek spotkał się z Milinkiewiczem

22.02.10

Przewodniczący PE Jerzy Buzek i przywódca białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz opowiedzieli się we wtorek za uzależnieniem pomocy ekonomicznej UE udzielanej Białorusi od postępu w procesie liberalizacji w tym kraju.

RSS

Emocjonująca rozgrywka między najlepszymi: Małysz drugi w Lahti. Znów za Ammannem

08.03.10

Adam Małysz jest w świetnej formie, ale Simon Ammann w mistrzowskiej. Obaj upokarzali dziś rywali w konkursie Pucharu Świata w Lahti. Gdy po pierwszej serii, Małysz pokonał dystans 126 metrów, wydawało się, że nikt go nie pobije. Zrobił to Ammann. W drugiej serii było podobnie.

RSS

Podsumowanie roku na rynkach finansowych i prognoza na 2015 rok - Jastrzębi Fed versus gołębi EBC

15.01.15

Miniony rok na rynkach finansowych upłynął pod znakiem drożejącego dolara amerykańskiego, historycznych rekordów amerykańskich indeksów giełdowych, taniejących surowców i kryzysu rosyjskiego systemu finansowego,

RSS

Śmierć na A1. Zginął motocyklista

17.07.16

Pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

RSS

Schłodzenie koniunktury

29.03.18

Podczas wtorkowej sesji eurodolar ustanowił nowe marcowe maksimum lokalne po wczorajszych silnych wzrostach, Wsparciem dla waluty europejskiej okazały się słowa Jensa Weidmann?a ? prezesa Bundesbanku ?który stwierdził, że w średnim ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny