Wybory w DRK: Kandyduje prezydent, syn dyktatora i gwałciciel

29.11.11

Rozpoczęły się wybory w Demokratycznej Republice Konga. Startuje w nich 11 kandydatów na prezydenta, a 18 500 kandydatów ubiega się o jedno z 500 miejsc w parlamencie.

Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Spółki coraz chętniej dzielą się z inwestorami wypracowanymi zyskami, Towarzystwa funduszy inwestycyjnych dostrzegają ten potencjał i wprowadzają na rynek kolejne produkty, których strategia opiera się na inwestowaniu w akcje spółek ,,, Wojna w Czeczenii wciąż trwa i rozszerza się na cały Kaukaz. Świat powinien o tym usłyszeć – mówi tvn24.pl Deni Teps, szef Światowego Kongresu Czeczenów. I dodaje: – Nawet, jeśli pozornie konflikt się tylko tli, w każdej chwili może wybuchnąć z nową siłą. MSZ jest zaniepokojone spotkaniem czeczeńskich opozycjonistów w Polsce.- W ostatnich dniach wykryto loty, co do których istnieje podejrzenie, że mogły mieć związek z handlem bronią między Białorusią i Libią - ujawnił przedstawiciel programu monitoringu handlu bronią Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) z siedzibą w Sztokholmie. Najszybszy człowiek świata w tym roku już nie wystartuje. Po przywiezieniu z mistrzostw świata w Pekinie trzech złotych medali Usain Bolt będzie odpoczywać i koncentrować się na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. - W Rio de Janeiro zamierzam obronić trzy tytuły - zapowiedział Jamajczyk. Test przeprowadzony u hokeisty Igora Stelli, który wraz z reprezentacją Italii miał rywalizować w rozpoczętej w piątek paraolimpiadzie w Soczi, potwierdził stosowanie dopingu - podała włoska agencja ANSA. W organizmie zawodnika wykryto sterydy anaboliczne.

Chalid Szejk Mohammed, uważany za architekta zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA, był więziony i torturowany w Polsce na kilkanaście miesięcy przed przystąpieniem Polski do UE w 2004 roku - twierdzi brytyjska telewizja BBC.

Wydarzeniem tego tygodnia było posiedzenie Federalnego Komitetu ds, Otwartego Rynku i konferencja Janet Yellen, W kwestii luzowania ilościowego FED nie zaskoczył rynków, Zgodnie z oczekiwaniami, założeniami zredukował QE3 o kolejne 10 mld ,,, Martina Navratilova określiła Agnieszkę Radwańską, jako tenisistkę niemal kompletną. - Potrzebuje tylko kilku małych poprawek - oceniła słynna Amerykanka czeskiego pochodzenia w rozmowie z gazetą "New York Times".

12 osób zostało rannych w wyniku zderzenia w środę wieczorem autobusu PKS z tramwajem u zbiegu ulic Kilińskiego i Jaracza w centrum Łodzi. Ruch w miejscu wypadku został już przywrócony - poinformował Radosław Gwis z łódzkie policji. Śmierć stała się atrakcyjnym medialnym towarem. Filmy rejestrujące moment czyjegoś konania podbijają internet, makabryczne zdjęcia oglądamy na pierwszych stronach gazet. Oswajamy się w ten sposób ze śmiercią? A może tylko zaspokajamy własną ciekawość?
Piątek przynosi realizację zysków na złotym po kilku dniach jego silnego umocnienia, efektem którego był wczorajszy spadek kursu USD/PLN do najniższego poziomu od początku grudnia i EUR/PLN do poziomów obserwowanych ostatnio w październiku 2011 roku, TenW interesie Polski i rządzących jest jak najszybsze dojście do prawdy w sprawie katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem i ujawnienie jej - powiedział w Sejmie Donald Tusk. Tak premier podsumował dyskusję nad informacją o działaniach podejmowanych w związku z katastrofą. Piątek na rynku walutowym nie przyniósł dużej zmienności, Pośród najpopularniejszych par walutowych widoczne było lekkie osłabienie dolara, Amerykańska waluta traciła w stosunku do euro, funta i jena, Z grona walut krajów rozwiniętych ,,,

RSS

Rodzina chce jego ekshumacji: Czy Pyjas świadomie wybrał śmierć?

29.03.10

Rodzina Stanisława Pyjasa uważa, że ekshumacja i badanie jego kości jest niezbędne do wyjaśnienia przyczyny śmierci. Zdaniem bliskich studenta, jeśli zginął on od kuli, znaczyłoby to, "że został postawiony przed ostatecznym wyborem i świadomie wybrał śmierć". Ekshumację w ramach prowadzonego śledztwa zarządził ostatnio IPN.

RSS

Trend wzrostowy na EURCAD

01.12.13

EURCAD po wybiciu 21,11,2013 roku ponad Kijun-sen dał sygnał kupna i doszedł w dniu dzisiejszym do ważnej strefy oporu (1,4431-53) wyznaczonej z tygodniowych i miesięcznych pivotów, Jest to także szczyt z 25,10,2013 roku, W strefie tej ,,,

RSS

Decyzja sądu na razie jest nieprawomocna: Agent Mossadu trafi do Niemiec

08.07.10

Domniemany agent Mossadu Uri Brodsky może być przekazany do Niemiec, ale mógłby tam być ścigany nie za szpiegostwo, lecz tylko za poświadczenie nieprawdy i pomoc w sfałszowaniu dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zamachu na lidera Hamasu - orzekł nieprawomocnie Sąd Okręgowy w Warszawie.

RSS

Fiskus bierze się za zakupy w sieci: Dwa lata więzienia za handel na Allegro

08.06.10

Skarbówka bierze się za popularny portal aukcyjny. Kontrolerzy sprawdzą wszystkich sprzedających. Chcą bowiem znaleźć tych, którzy prowadzą sklepy, a nie płacą podatków. Użytkownicy portalu mogą więc trafić do więzienia nawet na dwa lata.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Opcje, czyli jak ujarzmić pogodę

22.05.14

Słońce, piasek, morze ? tak w największym skrócie można opisać urlop idealny, Na drodze wymarzonych wakacji często staje jednak kapryśna pogoda, Być może już niedługo inwest

RSS

Eurogrupa zatwierdziła pakiet pomocowy dla Grecji

22.02.12

Po wielogodzinnych negocjacjach Eurogrupa zatwierdziła pakiet pomocowy dla Grecji o wartości 130 miliardów euro, Dodatkowo, by umożliwić ograniczenie długu z 163 proc, PKB w 2011 roku (szacunki Komisji Europejskiej z jesieni) do 120,5 proc, w 2020 roku,

RSS

Dlaczego leczenie ręki jest tak trudne

08.02.11

Ręka jest najbardziej wyspecjalizowaną i precyzyjną częścią całego narządu ruchu człowieka. Ze względu na jej budowę anatomiczną, fizjologię i zdolności funkcjonalne, ciągle nie udało się zbudować protezy, która by ją zastąpiła. Dlatego tak trudno odtworzyć funkcję zmiażdżonej ręki, nawet jeśli uda się ją uratować w znaczeniu anatomicznym – mówi Justyna Ślak, lekarz medycyny, specjalista chirurg ortopeda-traumatolog Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu Zdroju.

RSS

Rewolucja w ochronie danych osobowych Polaków

15.09.17

Resort przedstawia projekt.

RSS

Piskorski non grata?

29.01.10

Czy szef SD Paweł Piskorski może organizować konferencje prasowe w Sejmie? – Dyrektor biura prasowego Sejmu Krzysztof Luft próbował dziś nam to uniemożliwić – twierdzi w rozmowie z „Wprost” Marcin Kalek, jego współpracownik. – Sejm jest miejscem, w którym konferencje powinni robić posłowie – odpiera te zarzuty Luft.
(fot. WPROST)

RSS

Uciekanie popłaca. Paterski znów na podium Volty

29.03.15

Maciej Paterski szybko wrócił na właściwe tory. Kolarz grupy CCC Polkowice jeszcze niedawno był liderem wyścigu dookoła Katalonii, następnie dość boleśnie spadł w klasyfikacji generalnej, ale teraz znów może być szczęśliwy. W sobotę Polak w znakomitym stylu przejechał szósty etap i do mety dojechał jako trzeci.

RSS

Dożywotnie przywileje i gigantyczne honoraria. Bajeczna emerytura Obamy

29.04.17

Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Rosja: Komitet Śledczy gotowy do współpracy ws. Smoleńska

29.01.11

Przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin potwierdził dzisiaj gotowość tej instytucji do współpracy z Polską w śledztwie w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

RSS

Dziewiąty z rzędu spadek zapasów ropy naftowej w USA

22.07.16

Notowania ropy naftowej przez większość wczorajszej sesji znajdowały się pod wyraźną presją podaży, Cena tego surowca w USA spadła w jej trakcie nawet do okolic 44,50 USD za baryłkę, Poziom ten okazał się jednak skuteczną barierą dla ,,,

RSS

Zobacz galerię! Pierwsza jazda: Nowe samochody tańsze niż stare! Dowody

22.04.10

Ktoś tu oszalał... Skoda sprzedaje w Polsce auta nowej generacji taniej niż starsze modele. Fabia i roomster po modernizacji już atakują. Co mają nowego? Najważniejsze zmiany dotyczą silników i… pieniędzy jakie trzeba za te auta zapłacić. Nie uwierzysz ile zaoszczędzisz.

RSS

Dług Grecji. Produkcja przemysłowa w Europie.

08.02.17

Perspektywy, które maluje Międzynarodowy Fundusz Walutowy na temat greckiego długu nie są wesołe, Słabe odczyty produkcji przemysłowej w Niemczech, Czechach i na Węgrzech, Rezerwy walutowe Chin

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny