Niemcy: Wypadek autokaru z Polakami

29.11.11

Autokar z Polakami najechał w poniedziałek na ciężarówkę ze żwirem na autostradzie A2 koło miasta Porta Westfalica w Nadrenii Północnej-Westfalii. 46-letni kierowca i 16 pasażerów zostało rannych, w tym dwóch ciężko - poinformował rzecznik policji.

A także m.in. w Departamencie Stanu, Departamencie Sprawiedliwości i na Kapitolu. Chodzi o drogę prowadzącą od ul. Roosevelta do jednej z hal poznańskich targów. Parlament Austrii dokonał we wtorek faktycznego zniesienia tajemnicy bankowej, co według rządu zwiększy wpływy skarbu państwa o około 700 mln euro dzięki opodatkowaniu dochodów z ukrywanych dotąd przed fiskusem aktywów kapitałowych.Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet i mężczyzny.

Paweł Bochniewicz będzie drugim, obok Piotra Zielińskiego, piłkarzem Udinese. W piątek zawodnik drugoligowej Regginy podpisał pięcioletni kontrakt - poinformowały w piątek wieczorem włoskie media. W programie makroekonomicznym na dziś mamy dość sporo odczytów, a w tym parę takich, które mogą mieć pewien wpływ na eurodolara, I tak np, o 7:30 mamy bezrobocie we Francji, zaś o 8:00 PKB Niemiec (za IV kw, 2018),

Wczorajsza sesja na rynku walutowym miała dwa oblicza, Początek sesji upływał w nadziei na bliskie porozumienie amerykańskich polityków w kwestiach finansów publicznych i klifu fiskalnego, Wsparciem dla dobrego sentymentu były również mocne dane z gospoda

Przez cały miniony tydzień obserwowaliśmy umacnianie złotówki, Szczególnie widoczne było to na parze z dolarem, USDPLN spadł z poniedziałkowego poziomu 3,8018 do 3,7290 w piątek, Wątek agencji ratingowych wraca niestety po raz kolejny, Niestety bo wielu latach, kiedy ocena wiarygodności Polski jako emitenta tylko rosła, w tym roku kierunek myślenia agencji ratingowych uległ odwróceniu, Po szokującej decyzji SP ze ,,,

Bez rezultatu zakończyło się drugie wstępne posiedzenie w Moskiewskim Sądzie Miejskim dotyczące Katynia. Rosyjskie stowarzyszenie "Memoriał" domaga się na drodze sądowej odtajnienia postanowienia o utajnieniu decyzji Głównej Prokuratury Wojskowej z 2004 roku o umorzeniu śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej. Postanowienie takie wydała Międzyresortowa Komisja do spraw Ochrony Tajemnic Państwowych.
Stowarzyszenie "Memoriał" poinformowało Polskie Radio, że przedstawiciele tej komisji, którzy przybyli do sądu, nie przynieśli ze sobą niezbędnych dokumentów. Jak twierdzili, nie mogą przynosić dokumentów bez jej posiedzenia. Odpowiedni wniosek skierowano już do przewodniczącego Międzyresortowej Komisji do Spraw Ochrony Tajemnic Państwowych Siergieja Naryszkina, który jest jednocześnie szefem Administracji Prezydenta Rosji.
W tej sytuacji sędzina postanowiła wyznaczyć na 2 czerwca trzecie wstępne posiedzenie w Moskiewskim Sądzie Miejskim.
Wcześniej sąd ten odmówił rozpatrzenia skargi "Memoriału" w sprawie postanowienia Międzyresortowej Komisji do Spraw Ochrony Tajemnic Państwowych. Jednak w kwietniu Sąd Najwyższy Rosji uchylił orzeczenie Sądu Miejskiego i skierował skargę "Memoriału" do ponownego rozpatrzenia.
Gorąca dyskusja w programie "Tak jest".W Kielcach mówił o rozczarowaniu rolników PSL i PiS. USA / CHINY / UMOWY HANDLOWE / G7: Chiński resort handlu potwierdził, że prowadzi rozmowy z USA w sprawie zakupu dóbr rolnych i energii, Przyznano, że poczyniono ?specyficzne? postępy w negocjacjach, szczegóły wymagają,, Miał 80 lat. Na początku grudnia dał swój ostatni koncert.

RSS

Strącał sople "na laskę"

15.01.11

Strącanie sopli to nie robota dla amatorów. A zwłaszcza strącanie sopli tak, jak prezentuje to ten starszy pan - sposobem na "laskę przez okno". Nieoczekiwane efekty - gwarantowane.

RSS

Jarosław Kaczyński zrzeka się immunitetu

29.03.11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrzekł się immunitetu poselskiego - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. O uchylenie immunitetu wnioskował były wicepremier i lider LPR Roman Giertych.

RSS

Migalski skrytykował. PiS: I tak się kończy sięganie poza ludzi z partii...

29.08.10

Czołowi politycy PiS opowiedzieli się za tym, by na listy ugrupowania w wyborach do parlamentu krajowego i europejskiego trafiały osoby mające doświadczenie polityczne, związane z partią. To rekacja na niedawny list otwarty eurodeputowanego PiS Marka Miglaskiego.

RSS

Jim Yong Kim ponownie prezesem Banku Światowego

29.09.16

Amerykanin Jim Yong Kim został we wtorek ponownie wybrany na prezesa Banku Światowego. Jego wyboru jednomyślnie dokonał zarząd wykonawczy BŚ. 56-letni Kim nie miał żadnych konkurentów; swą nową pięcioletnią kadencję rozpocznie 1 lipca 2017 roku.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kolejny tydzień dla wspólnej waluty

15.03.14

Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej przebiegała w lekko spadkowym tonie pod dyktando małej zmienności kursu, Do większej zmienności na wykresie nie przyczyniły się tego dnia również figury makroekonomiczne

RSS

Złoty traci w ślad za EURUSD

08.12.12

Kończący się tydzień przyniósł korekcyjne osłabienie złotego na rodzimym rynku walutowym, Myli się jednak ten, kto w sposób bezpośredni łączy słabszego złotego ze środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) obniżającym poziom stóp procentowych w Polsce

RSS

EUR/GBP ? gra na polityczne aspekty

01.03.17

Marzec może przynieść wzrost obaw odnośnie losów procesu Brexitu, który tak naprawdę dopiero się formalnie rozpocznie ? od negocjacji z UE, jakie się rozpoczną, nie będzie też odwrotu, Tymczasem trudno ocenić, kiedy znajdą one swój ,,,

RSS

Poszybowali w kombinezonach

29.09.16

Film zapiera dech.

RSS

Francuski H225M wybrany przez Polskę do testów

22.04.15

Chcemy też mieć Patrioty.

RSS

Proces za "Młot Kowalski". Setki oficerów trafią za kraty

22.09.12

Oskarżeni byli o próbę obalenia rządu. Sąd nie dał wiary ich tłumaczeniom, że szykowany przewrót był tylko "częścią wojskowych ćwiczeń".

RSS

Nie ma procedur, zawodzi rozsądek: Mimo katastrofy VIP-y wciąż latają razem

15.04.10

Popołudnie w sobotę, kilka godzin po katastrofie w Smoleńsku. Do Rosji leci specjalny samolot rządowy. Na pokładzie m.in. premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak. Gdyby tragedia się powtórzyła, nie byłoby komu kierować rządem.

RSS

Komentarz walutowy DM BOŚ

15.07.15

Największym wygranym wczorajszego porozumienia ws, Grecji był amerykański dolar, Notowania tej waluty rosły ze względu na fakt, że większy optymizm w Europie oznacza większe szanse na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych,

RSS

Litwa: Krzyż upamiętniający ofiary smoleńskiej katastrofy

29.11.10

Na Górze Krzyży pod Szawlami, jednym z pielgrzymkowych miejsc na Litwie, ustawiono i poświęcono w sobotę dębowy krzyż upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię oraz pozostałe 94 ofiary katastrofy z 10 kwietnia pod rosyjskim Smoleńskiem.

RSS

U Kubicy kolejne wsparcie z Rosji

22.09.10

Zespół Roberta Kubicy na ostatnie pięć wyścigów otrzymał kolejne, po Ładzie, wsparcie z Rosji. Nowym sponsorem Renault będzie stocznia z Wyborga (Obwód Leningradzki).

RSS

Egipt: Co najmniej 43 osoby utonęły w wypadku promu na Nilu

01.05.11

Co najmniej 43 osoby utonęły wskutek przewrócenia się promu na Nilu w południowej części Egiptu - poinformowały egipskie media państwowe.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny