"Gorole" z "Kolejorzem" podzielili tort

22.11.11

Pokonali już Legię, pokonali Wisłę - w poniedziałek chcieli podać na talerzu swoim kibicom Lecha Poznań. Piłkarze Podbeskidzia grali z wielkim sercem, ale przeważający na boisku Lech "dowiózł" do końcowego gwizdka bezbramkowy remis i punkt, który żadnej z ekip nie daje specjalnie wiele w kontekście rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie.

Choć nie tak okazały, jak Graceland, został wystawiony na sprzedaż. Jestem zaskoczony opóźnieniem wypłaty środków pomocowych dla Grecji, Oczywiście wiadomo było, że MFW i UE nie zgadzają się co do stabilności greckiego zadłużenia, ale odłożenie ostatecznej decyzji na następny tydzień oznacza jedną z ,,, Mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Róża Thun, europosłanka Platformy Obywatelskiej.Przewidywania analityków e-petrol,pl spełniły się w całej rozciągłości - w przypadku cen na stacjach widzimy sympatyczne niespodzianki dla tankujących benzynę 95 i olej napędowy, 10 dni pobierania za darmo - takim hasłem reklamował się w sieci serwis pobieraczek.pl. W rzeczywistości pliki można było pobierać jedynie odpłatnie. UOKiK uznał, że właściciel serwisu wprowadził internautów w błąd i nałożył na niego potężną karę finansową. Opublikowany wczoraj komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku przyczynił się do umocnienia USD w związku z informacją, że Fed usunęła wzmiankę o ?ryzyku? dotyczącym wydarzeń na światowych rynkach,

Platforma Obywatelska szykuje na dziś wielką fetę i show wzorowane na imprezach wyborczych w USA. O godz. 11.00 na Politechnice Warszawskiej ogłoszone zostanie nazwisko kandydata PO na prezydenta. Kto nim będzie? "Wielkim zwycięzcą tego dnia ma być Bronisław Komorowski" - twierdzi "Rzeczpospolita".

Szczegółowa prognoza opadów. Tunezyjski sąd uniewinnił dzisiaj byłego szefa bezpieczeństwa prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, generała Alego el-Seriatiego. Był on podejrzewany o współudział w fałszowaniu paszportów, dzięki którym były szef państwa i jego rodzina uciekli z kraju.

Policja wydała specjalny komunikat. FOMC przedsięwziął wstępne kroki do ograniczenia luzowania ilościowego wiosną 2013 r,, co skłoniło bank centralny do zakupów papierów wartościowych na kwoty w wysokości 85 miliardów dolarów miesięcznie, Gwałtowna reakcja rynków ,,, Paliwo jądrowe HEU, zawierające wysokowzbogacony uran, wypalone w reaktorach badawczych w Świerku, wraca do Rosji, gdzie zostało wyprodukowane - poinformował rzecznik Państwowej Agencji Atomistyki. Przewieziono już odpady z lat 1967-1995.Poświąteczny tydzień to już ostatni dzwonek na rozliczenie się z fiskusem. W czwartek telefonicznie pomoże w tym Ministerstwo Finansów. Czeka nas też kilka publikacji makroekonomicznych. Zgodnie z oczekiwaniami, aczkolwiek nie jednomyślnie elektorzy wybrali Donalda Trumpa na prezydenta USA, Ataki terrorystyczne w Europie, Kwota ugody z Credit Suisse, Dobre dane,,, W ostatnim tygodniu widzimy bardzo nieznaczne poruszenie się cen względem wartości z poprzednich notowań, Co zaskakujące #8211; benzyna obniżyła swoją ogólnopolską średnią o jeden grosz, Diesel tymczasem nieubłaganie rośnie na stacyjnych pylonach i ,,,

RSS

18 miesięcy za seks z Żydówką

22.07.10

Izraelski sąd uznał, że zatajenie przed Żydówką arabskiej tożsamości i doprowadzenie do seksu z nią, zasługuje na karę więzienia odpowiednią dla gwałtu.

RSS

Trzy lata więzienia dla byłego oficera UB. "Bił, ubliżał, groził"

08.10.14

Obrona chciała uniewinnienia.

RSS

Komisja Wenecka w Polsce. "Mam nadzieję, że nie zobaczy tu nic strasznego"

08.02.16

Dyskusja w programie "Fakty po Faktach".

RSS

"Zakazano otwierać trumny, śledztwo oddano w ręce rosyjskie, bo bano się prawdy"

15.08.17

Antoni Macierewicz przemawiał do żołnierzy.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Czy banki centralne utrzymają wsparcie?

29.05.17

Z pewnością wydarzeniem dnia jest dzisiaj posiedzenie OPEC, które ma zakończyć się już za kilkadziesiąt minut, Oprócz tego rynek spekuluje na temat kolejnych ruchów ze strony najważniejszych banków centralnych na świecie, Z kolei w ,,,

RSS

Joachim Brudziński przyznaje:: PiS się wstydzi, że rządziło z Samoobroną

15.02.10

"Wstydzimy się, że utworzyliśmy wspólny rząd z LPR i Samoobroną" - powiedział Joachim Brudziński. Ale dodał, że to wina Platformy, bo nie chciała rządzić z PiS. Przeprowadzająca z nim wywiad Monika Olejnik oburzyła się. "Kaczyński nie musiał robić koalicji z Lepperem" - mówiła.

RSS

"Newsweek": Luksusowe wczasy szefa "Solidarności"

08.09.15

Drogi apartament, jedzenie i alkohol na koszt hotelu - tak według "Newsweeka" miały wyglądać wczasy Piotra Dudy. Ten twierdzi, że publikacja tygodnika powstała "na zamówienie".

RSS

Prawne i praktyczne aspekty organizacji akcji promocyjnych

08.05.14

Poprawa wizerunku, utrwalenie tego pozytywnego, zdobycie nowych klientów czy wreszcie zwiększenie liczby lojalnych nabywców, a co za tym idzie wzrost sprzedaży i polepszenie sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa jest głównym celem działalności pr,,,

RSS

Odwołanie oddalone - ponad milion złotych kary dla NFZ

22.04.11

Ponad milion złotych kary ma zapłacić NFZ za takie ustalenie kryteriów w konkursach na świadczenia, które faworyzowało kontrahentów już wcześniej współpracujących z Funduszem; Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie NFZ od decyzji UOKiK w tej sprawie.

RSS

Murray nie wygrał przez piórko?

29.01.13

- To chyba nie był dobry pomysł - podsumował Andy Murray. Kibice tenisa zachodzą w głowę, czy unoszące się nad kortem piórko było przyczyną porażki Szkota w finale wielkoszlemowego Australian Open?

RSS

Śledztwo umorzono: Czyn dziennikarzy szkodliwy tylko znikomo

22.03.10

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. umorzyła śledztwo przeciwko Krzysztofowi Skórzyńskiemu z TVN24 i Mariuszowi Gierszewskiemu z Radia ZET, którym krakowska prokuratura zarzuciła ujawnienie protokołu ze śledztwa.

RSS

Siedmiu izraelskich żołnierzy zginęło w walkach

22.07.14

Łącznie w ciągu dwutygodniowej ofensywy Izraela w Strefie Gazy śmierć poniosło 25 wojskowych z tego kraju.

RSS

"Brak pomocy i milczenie". Ambasada w Berlinie tłumaczy się po zamachu

22.12.16

Oskarżający wpis zniknął.

RSS

Kurs EUR/PLN kończy tydzień w pobliżu poziomu 4,0000

01.08.10

Początek bieżącego tygodnia na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty, Notowania EUR/PLN zniżkowały zdecydowanie aż do poziomu 4,0000, Wartość ta zatrzymała jednak dalsze spadki, w związku z czym w kolejnych dniach mogliśmy,,

RSS

Korzystne zmiany podatkowe dla przedsiębiorców - zaliczki od 2012 r. na nowych zasadach

15.09.11

Obecne przepisy podatkowe dotyczące płatności zaliczek na podatek dochodowy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej nie są korzystne dla podatników. Płatność zaliczki grudniowej przypada miesiąc wcześniej i jest uzależniona nie od dochodu grudniowego, a od listopadowego. Od 2012 r. przepisy w tym zakresie ulegną zmianie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny