"Gorole" z "Kolejorzem" podzielili tort

22.11.11

Pokonali już Legię, pokonali Wisłę - w poniedziałek chcieli podać na talerzu swoim kibicom Lecha Poznań. Piłkarze Podbeskidzia grali z wielkim sercem, ale przeważający na boisku Lech "dowiózł" do końcowego gwizdka bezbramkowy remis i punkt, który żadnej z ekip nie daje specjalnie wiele w kontekście rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie.

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia oraz prawdopodobnie już reszty tego miesiąca była wczorajsza decyzja Rezerwy Federalnej na temat dalszego prowadzenia polityki monetarnej, Biorąc pod uwagę fakt, że dolar stanowi najważniejszą walutę na ,,, Znamy szczęśliwe numery. Boeing poinformował w piątek, że w skrzydłach około 40 dreamlinerów będących obecnie w produkcji odkryte zostały pęknięcia - podaje Reuters.Burmistrzem Sulęcina zostanie najprawdopodobniej Dariusz Ejchart z SLD.

Wśród trzynastu żołnierzy, którzy zginęli w niedzielę w ataku na Strefę Gazy, dwóch miało amerykańskie obywatelstwo - podał amerykański Departament Stanu. Poniedziałkowa sesja (26,05), jak można było przypuszczać z racji braku ważnych graczy z UK i USA cechowała się mniejszą niż zwykle zmiennością,

Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie 37-letni Brytyjczyk Sir Bradley Wiggins chce wystąpić na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Tym razem po złoto zamierza… popłynąć.

Wykonanie w stylu gangu Olsena, zero wyrafinowania Henryka Kwinty. Grupa złodziei szturmem wdarła się do fabryki zespołu Formuły 1. Albo Polacy nie chcą kredytów, albo banki nie chcą im pożyczać, Marzec wypadł blado jeśli chodzi o przyrost zadłużenia gospodarstw domowych, Przybyło jedynie około 2,4 mld zł, Bez rewelacji było również po stronie depozytów, Stopniały o 0,8 mld zł ,,,

Janusz Palikot słynie z tego, że mówi, co myśli. Czasem przez to komuś podpada. Nie wiadomo, czy teraz nie znajdzie się na dywaniku u samego premiera. Co powiedział tym razem? Stwierdził, że Donald Tusk jest pyszny, a przed komisją śledczą zachowywał się jak... mechagodzilla. "Inteligentny system kompleksowej identyfikacji pojazdów". W całej Polsce są tylko dwa takie urządzenia. Premier Donald Tusk uważa, że wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego w Strasburgu to dramatyczne ostrzeżenie dla polityków. "Jeśli nie będzie szybkich decyzji i szybkich działań, zmierzamy rzeczywiście w bardzo niebezpiecznym kierunku" - ocenił Tusk.Wicemistrzowie Włoch polegli na stadionie Juventusu 1:3 w pierwszym półfinałowym meczu tych drużyn w Pucharze Włoch. W rankingu przyjazności systemu podatkowego Polska zajmuje 121. miejsce na 183 państwa - wynika z badań Banku Światowego oraz firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. Na liście urzędów skarbowych najmniej przyjaznym przedsiębiorcom w czołówce znalazł się Wrocław. Prezydent i szef MON wzięli udział w uroczystościach.

RSS

Doradcy Kaczyńskiego wracają do Kancelarii

22.05.10

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zamierza podpisać nowe umowy z doradcami tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego – wynika z ustaleń „Wprost”.
Fot. Janusz Jurzyk/Wikimedia Commons

RSS

W prokuraturze trwa śledztwo: Marek Dochnal był szpiegiem?

22.02.10

Marek Dochnal, najsłynniejszy polski lobbysta, swobodnie podróżuje po świecie. Sądy zwróciły mu paszport. Natomiast krakowska prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od ponad dwóch lat sprawdzają, czy przedsiębiorca był szpiegiem. A dowodem na to mają być przede wszystkim słowa samego lobbysty.

RSS

Spadające liście Ekstraklasy. Kto kopie najlepiej?

01.05.14

Tomasz Brzyski kopie ponoć jak Roberto Carlos. Ekstraklasa.tv przedstawia pięciu innych wykonawców rzutów wolnych. Kto jest numerem 1 w T-Mobile Ekstraklasie?

RSS

Moda na jedzenie wacików. 16-latka w poważnym stanie

29.11.13

To jedna z metod odchudzania stosowanych przez młode kobiety.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Bitwa po meczu. 49 osób rannych, 72 aresztowane

08.01.12

49 rannych osób i 72 aresztowane - to bilans piątkowego meczu piłki halowej w Hamburgu. Do rozrób, które tłumiło kilka oddziałów policji, doszło pod koniec pierwszego dnia turnieju regionalnego, w którym drużyny niższych lig niemieckich przygotowywały się do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek.

RSS

Rynki po południu - inflacja w strefie euro rozczarowuje

08.01.16

Dzisiejszy dzień był znacznie spokojniejszy w porównaniu do wczorajszego dnia, kiedy byliśmy świadkami ogromnej wyprzedaży na światowych giełdach, w związku z paniką rozpoczętą w Chinach,

RSS

Pracownica banku okradała zamożnych klientów?

22.01.13

45-latka miała przywłaszczyć 1,4 mln złotych.

RSS

Dane rozhuśtały giełdę

15.02.12

Dzisiejsza sesja nie była tak płaska i nudna jak wczorajsza, kiedy nie było publikacji żadnych ważnych danych, Rynek zareagował dziś na indeks instytutu ZEW za luty, który okazał się znacznie lepszy od oczekiwań i wyniósł 5,4 pkt, (oczek, -15 pkt, poprz,

RSS

Dni Łukasza G. w Wiśle policzone?

15.05.12

Były reprezentant kraju a obecnie pomocnik Wisły Kraków Łukasz G. został wezwany przez władze klubu na dywanik. G. ma "złożyć wyjaśnienia" w związku z postawieniem mu przez wrocławskich prokuratorów zarzutów w śledztwie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

RSS

Uciekał przez 60 kilometrów, rozbił cztery radiowozy. Skończył na torach

09.04.17

W Gnieźnie policjanci chcieli zatrzymać samochód do kontroli.

RSS

Dreszczowiec dla Górnika. Trzy karne, gol w ostatniej sekundzie

01.10.13

Zobacz skrót meczu.

RSS

Siostrze Michaela bardzo się u nas podobało: Zobacz film, który La Toya nagrała w Polsce

08.01.10

La Toya Jackson była sporą atrakcją tegorocznej imprezy sylwestrowej w Warszawie. Sama też świetnie się bawiła. Siostra zmarłego niedawno Michaela Jacksona przyleciała do naszego kraju z wielką przyjemnością. Do sieci trafiły filmiki, na których gwiazda zwiedza Warszawę i wygłupia się.

RSS

Powrót optymizmu

22.02.14

W piątek na giełdy wrócił optymizm, a na rynku walutowym zapanował spokój, Do końca dnia prawdopodobnie ten rynkowy obraz niewiele się zmieni,

RSS

Trump: wiele przecieków z Białego Domu to "fake news"

29.05.17

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że wiele przecieków z Białego Domu to nieprawdziwe wiadomości (fake news). W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o nieoficjalnych kontaktach jego zięcia i doradcy Jareda Kushnera z Rosjanami.

RSS

Projekt AZORIAN, czyli broń atomowa na dnie Pacyfiku. Jak CIA utopiła 3 mld dolarów

01.07.14

To historia niczym scenariusz najlepszego thrillera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny