"Gorole" z "Kolejorzem" podzielili tort

22.11.11

Pokonali już Legię, pokonali Wisłę - w poniedziałek chcieli podać na talerzu swoim kibicom Lecha Poznań. Piłkarze Podbeskidzia grali z wielkim sercem, ale przeważający na boisku Lech "dowiózł" do końcowego gwizdka bezbramkowy remis i punkt, który żadnej z ekip nie daje specjalnie wiele w kontekście rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie.

W pierwszej rundzie bieżącego sezonu T-Mobile Ekstraklasy doszło już do ośmiu zmian trenerów. Pierwszym, który stracił pracę, był Pavel Hapal. Ostatnim - Jan Urban. - Praca szkoleniowca ma taką specyfikę, że podpisując kontrakt, podpisujemy swoje odejście - powiedział portalowi ekstraklasa.tv Andrzej Strejlau, były trener. Wprowadzenie nowego Prawa wodnego nie przewiduje skokowych podwyżek opłat za pobór wody dla mieszkańców, nie zmienią się one do 2019 roku - zapewnia resort środowiska. Dodaje, że jeśli zajdzie konieczność, to wzrosną one stopniowo i to dopiero po wykonaniu analiz. Za nami dość spokojna sesja na rynku złotego, Notowania EUR/PLN przez większość dnia pozostawały w przedziale 3,9500 #8211; 3,9700, Kurs zbliżył się do wyższego z wymienionych poziomów po południu, Nieco ponad tą wartością przebiega jednak górne ,,,Grecy i wierzyciele wracają do stołu rozmów, ale nie należy się dziś spodziewać żadnego przełomu w negocjacjach, Waluty krajów uzależnionych od eksportu ropy naftowej wyraźnie tracą na wartości, Złoty traci na wartości do większości ,,, To nagrody dla rzeczywistych osiągnięć naukowych.

Sa słynne, bogate i cenione, jednak często daleko im do wyglądu i wymiarów modelek. A jednak zdecydowały się wystąpić na wybiegu. W ramach Warsaw Fashion Street odbyły się niezwykłe pokazy mody, w których modelkami były… polskie gwiazdy. Jak wypadły? Zobacz zdjęcia!

Czy rzeczywiście francuskie przedmieścia to "wylęgarnie dżihadystów"? I jeśli tak, co do tego doprowadziło? Przebywający we Włoszech Lech Wałęsa powiedział, że niewiele wie o trzech kobietach, które otrzymały tegoroczną pokojową Nagrodę Nobla. "Ale jeśli dostały ją kobiety, to dobrze" - podkreślił.

Kolejne słabe dane napływające z Europy pogorszyły sentyment na wspólnej walucie, a w ślad za tym na wartości traci dziś ponownie złotówka, Mniejsza zmienność na rynku walutowym wynika z oczekiwania inwestorów na wyniki odbywających ,,, - Krzysztof Rutkowski przekracza tutaj granice przyzwoitości. Zawsze w tego typu postępowaniach jest wybór między przyzwoitością a skutecznością - ocenił w "Kropce nad i" były szef MSWiA Krzysztof Janik komentując spór na linii biuro detektywistyczne - policja. Na uwagę Moniki Olejnik, że szef biura detektywistycznego był skuteczny, czego zabrakło policji, polityk odparł: "To wprowadźmy tortury". Jest porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie dostaw gazu do Polski - wynika z nieoficjalnych informacji radia RMF FM. Na razie nie ujawniono warunków umowy. Wiadomo jednak, że porozumienie przedłuża dostawy gazu z Rosji do 2037 roku.Słynny koszykarz NBA Tim Duncan postanowił w wieku 40 lat zakończyć karierę - ogłosił klub San Antonio Spurs. W barwach "Ostróg" legendarny środkowy zdobył pięć tytułów mistrza NBA (1999, 2003, 2005, 2007 i 2014) oraz dwukrotnie wystąpił w finale rozgrywek (2004 i 2008).

Rozmowy o zaplanowanych na środę w Sejmie debatach nad wnioskami PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu oraz o odwołanie ministra spraw wewnętrznych. - Zyta Gilowska zrozumiała, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka - komentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł PO Jerzy Fedorowicz. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego z PiS, PO bała się przedwyborczej debaty z Gilowską i dlatego "rozpętano piekło", by b. minister finansów nie wzięła w niej udziału.

RSS

Dwa ciała, jedno serce. Zdecydują o śmierci bliźniaczki?

22.07.11

Bliźniaczki syjamskie połączone jednym, wspólnym sercem urodziły się w Bolonii i wywołały gorące dyskusje. Przed lekarzami i rodzicami etyczny dylemat: pozwolić na operację i śmierć jednego z noworodków, czy nie przeprowadzać jej i czekać na śmierć obu.

RSS

Polska wśród najbogatszych państw świata?

01.02.10

Wyniki polskiego PKB wciąż zadziwiają. Mimo kryzysu nasza gospodarka się rozwija. "A ludziom żyje się dostatniej" - ciśnie się na usta slogan z poprzedniej epoki. Wówczas mieliśmy być potęgą. Czy teraz mamy na to szanse? finanse.wp.pl

RSS

Przerósł Mistrale. Właśnie wszedł do służby

01.12.14

Do służby przyjęto duży okręt desantowy HMAS Canberra.

RSS

Dolar delikatnie koryguje wcześniejsze zwyżki

01.11.17

USA: Biały Dom zapowiedział, że decyzja dotycząca nowego szefa FED zostanie podjęta w nadchodzącym tygodniu, Według mediów największe szanse na nominację ma obecny wiceprezes, Jerome Powell

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Pierwsza kara po półfinale z Katarem. Członek polskiej kadry zawieszony

01.02.15

Komisja dyscyplinarna mistrzostw świata ukarała półrocznym zawieszeniem lekarza reprezentacji Polski Rafała Markowskiego.

RSS

Kobieta wpadła w ręce policji: Ma 54 lata. Została Alem Capone w spódnicy

29.06.10

Na twarzy miała chustkę, a w ręku pistolet. Wzięła też kartkę z napisem "To jest napad". Była przygotowana do akcji. Jednak nie wszystko poszło po jej myśli. Bo policja już na nią czekała. 54-letnia kobieta nie pomyślała bowiem, że nie powinna napadać dwa razy na ten sam bank...

RSS

Prezydent przyznał, że osobiście mordował. "Żeby pokazać chłopakom"

15.12.16

Potwierdził tym samym wcześniejsze oskarżenia.

RSS

Dzień wzrostów eurodolara

01.02.11

Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej przyniosła nieprzerwane umacnianie się euro do dolara, które rozpoczęło się już po północy i praktycznie bez większej korekty było kontynuowane do końca dnia, Silny impuls wzrostowy EUR/USD tylko na chwilę

RSS

Działania Jerzego Millera pod lupą ABW i CBA: Minister na widelcu służb specjalnych

15.05.10

ABW i CBA biorą pod lupę ujawnione przez "DGP" działania ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. Służby specjalne nie wykluczają, że rozpoczną swoje śledztwa w tej sprawie. Będą sprawdzać, czy zgodnie z prawem wydano z budżetu 4 miliony złotych.

RSS

Ostateczny koniec kary śmierci w Polsce

29.08.13

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę.

RSS

Minister Boni zapowiada:: Po tysiąc złotych dla dzieci powodzian

01.06.10

Około 9,5 tysiąca dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki na zakup podręczników i przyborów do nauki z Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni.

RSS

Hofman mówi o "linczu". Sasin odpowiada: nie ma powrotu do partii

08.12.14

Adam Hofman przerywa milczenie.

RSS

Były "zielone ludziki", teraz są "piaskowe"? "Ochotnicy" w tropikalnych mundurach armii

15.08.14

Kierowcy ciężarówek jadących ku Ukrainie z pomocą humanitarną nazywają się "ochotnikami" tudzież "weteranami". Ich wygląd i zachowanie wskazuje jednak na to, że mają powiązania z wojskiem.

RSS

Cierpliwe wyczekiwanie na sygnały porzucenia cierpliwości

08.03.15

Piątkowy handel na rynku walutowym rozpoczyna się w spokojnej atmosferze, gdyż inwestorzy cierpliwie wyczekują popołudniowego raportu z rynku pracy, Dobry odczyt może być wystarczającym powodem, by Fed wyrzucił z komunikatu fragment o ,,,

RSS

Odbicie na PLN może być krótkotrwałe

08.12.15

Początek nowego tygodnia handlu na rynkach przynosi nieznacznie mocniejsze otwarcie na kwotowaniach złotego, Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3080 PLN za euro, 3,9653 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9697 PLN w ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny