Koń jest kosztem, ale nie podlega amortyzacji

15.11.11

Wypoczynek na łonie natury staje się coraz bardziej popularną metodą na spędzenie urlopu. Jest to dobra okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dlatego duża liczba przedsiębiorców decyduje się na założenie hotelu w formie gospodarstwa agroturystycznego czy stadniny konnej. Problemem może tu być rozliczenie w kosztach inwentarza żywego. Czy zakupionego za 300 tys. zł konia krwi arabskiej będzie można amortyzować jako środek trwały?

Fiaskiem skończyła się próba sklejenia potencjalnie najbardziej skomplikowanej koalicji w powojennych Niemczech i choć Angela Merkel mogła niedawno tryumfować, teraz musi myśleć o rozpisaniu ponownych wyborów, Niestabilność polityczna nie ,,, Wicepremier Ukrainy Wołodymyr Semynożenko zwrócił się do Polski z prośbą o pomoc w zbieraniu materiałów archiwalnych na temat działalności Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - informuje portal internetowy rządu ukraińskiego. Wtorek charakteryzował się od początku kolorem czerwonym i dlatego nie powinno dziwić zakończenie sesji na znaczących minusach, Na warszawskim parkiecie przy obrotach rzędu 962 milionów złotych WIG stracił na koniec dnia 1,06%, a indeks ,,,Agnieszka Radwańska spędziła Sylwestra w Australii. Bieżący tydzień przynosi zdecydowanie odrodzenie na globalnych indeksach, Sesja azjatycka przebiegała pozytywnie po wczorajszych rekordowych poziomach na amerykańskich indeksach, Doniesienia polityczne w USA oraz zmniejszenie się obaw o ryzyka,,,

Stołeczny ZTM kontra pasażerowie.

Wszystko przez ubiegłotygodniowe ulewy. Wojska lojalne wobec Muammara Kadafiego ściągają do Misraty cywilów z pobliskich miast, by wykorzystywać ich jako żywe tarcze.

Poniedziałkowe europejskie notowania wspólnej waluty wobec dolara zapiszą się na lekkim minusie, Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,3670 i był o 0,23% niższy w stosunku do otwarcia w sesji europejskiej, Inwestorzy prz Nie ryzykowałbym budowania Korei Płd. z Jarosławem Kaczyńskim, bo mogłaby wyjść ta inna Korea i byłby kłopot - powiedział premier Donald Tusk. Poniedziałkowa sesja na eurodolarze przebiegała dość płasko, Inwestorzy pozbawieni istotnych publikacji makroekonomicznych, czy bieżących doniesień ograniczali swoją aktywność na rynku, Poza tym zbliżające się ważne wydarzenia w postaci decyzji niemieckie"To najbardziej przerażające". Zadaniem prezydenta jest być prezydentem wszystkich bez wyjątku Polaków; być tym, który nie panuje, ale służy i jednoczy - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy św. z udziałem nowo zaprzysiężonego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Danuta Olewnik potwierdza ustalenia reporterów śledczych RMF FM. W domu rodziny znaleziono broń gazową i kartkę z numerem telefonu jednego z porywaczy.

RSS

Politycznie apolityczny raport

08.08.11

Raport komisji Jerzego Millera nie kończy prac tego organu, co wyraźnie zapowiedział premier Donald Tusk. Jeżeli pojawią się nowe dokumenty, albo inne dowody - komisja znów zajmie się badaniem katastrofy. Mimo to już dziś możemy powiedzieć, że komisja wykluczyła dwa scenariusze zdarzeń - nie było zamachu i zniszczenia samolotu przed upadkiem na ziemię, nie było również bezpośrednich nacisków na załogę Tu 154M.

RSS

Polski przemysł, amerykańska sprzedaż

22.04.19

W Wielki Czwartek było sporo danych makro, które zapewne trochę poruszyły eurodolarem, Jak zwykle rzecz rozbijała się o różnice pomiędzy danymi unijnymi a tymi z USA

RSS

Polacy na Litwie mają dwa mandaty więcej

29.10.12

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) zdobyła dalsze dwa mandaty w drugiej turze wyborów parlamentarnych, która odbyła się w niedzielę - poinformował PAP przewodniczący partii Waldemar Tomaszewski. W sumie AWPL w nowym Sejmie będzie miała osiem mandatów.

RSS

Ronaldo sobie postrzelał, ale nie tylko on. Grad goli w eliminacjach mundialu

01.09.17

Hat-trick Cristiano Ronaldo i dziewięć goli wbitych przez Belgów Gibraltarowi były najważniejszymi wydarzeniami czwartkowych meczów eliminacji mistrzostw świata w Europie.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Bunt rodziców

29.06.11

Już prawie 250 tys. polaków powiedziało „nie” rządowym planom wysłania wszystkich sześciolatków do szkół. Na czele rodzicielskiego protestu stoi młode małżeństwo, które udowodniło, że jest w stanie zablokować rządową reformę edukacji.

RSS

PiS o orędziu: Obietnice, które się nie spełnią

08.08.10

Politycy PiS uważają, że orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego zawierało głównie obietnice, które się nie spełnią. Za "niewiarygodne" uznali fragmenty przemówienia dotyczące współdziałania prezydenta i partii politycznych.

RSS

"Zdeprawowany obraz ciemnej strony władzy". DSK: na tym polega swingowe życie

15.02.15

Treść zeznań byłego szefa MFW i ministra finansów zszokowała nie tylko ławę przysięgłych i sąd, ale także opinię publiczną. Broniący się Dominique Strauss-Kahn, który na ławie oskarżonych zasiadł wraz z 13 innymi osobami, odpierał zarzuty, twierdząc, że "nie był świadom, że pośród kobiet biorących udział w orgiach były prostytutki" oraz że "na tym polega swingowe życie".

RSS

Dane rozczarowują

01.10.14

Wszystkie dzisiejsze publikacje danych z USA były gorsze od oczekiwań rynku, Indeks CaseShillera dla 20 największych metropolii wskazał na wzrost cen nieruchomości w lipcu o 6,7 proc, r/r wobec 8,1 proc, r/r w czerwcu,

RSS

Milion działkowców poczeka na wyrok. Do 11 lipca

29.06.12

Trybunał Konstytucyjny nie wydał w czwartek wyroku w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Sędziowie uznali sprawę za dostatecznie wyjaśnioną, ale postanowili odroczyć wydanie wyroku do 11 lipca.

RSS

Sygnały Draghiego będą kluczowe dla kierunku notowań EUR/USD

08.11.13

Wczoraj widzieliśmy serię ?niemuzykalnych? stwierdzeń anonimowych źródeł z EBC, Osoby te sugerowały, że ?sama inflacja nie powinna dyktować polityki EBC?, trudno jest osiągnąć jednogłośność przy decyzjach dotyczących stóp ,,,

RSS

Zakaz handlu w niedziele. Jest stanowisko rządu

22.03.17

Według projektu handlować będzie można tylko w wyznaczone niedziele, do godziny 14. Za złamanie zakazu grozi nawet do 2 lata więzienia.

RSS

O lądowaniu we mgle bez systemu ILS: "Ostateczna decyzja należy do pilota"

15.04.10

"Jesteśmy pod presją, by zmieścić się w określonych terminach. Wiemy, jakiej rangi pasażerów mamy na pokładzie. Jednak nasi piloci są tak wyszkoleni, by nie ulegać presji" - mówi pilot Grzegorz Pietruczuk, który w 2009 odmówił wlotu w przestrzeń Gruzji. "To pilot podejmuje decyzję" - dodaje.

RSS

Bez jednorazowych przepustek w Sejmie. Przez "nielegalną działalność opozycji"

22.12.16

W czwartek do Sejmu wejdą tylko dziennikarze z przepustkami stałymi i okresowymi.

RSS

"Operacja Lewandowski". Agent "Lewego" w loży honorowej Realu

08.12.15

Real chce Roberta Lewandowskiego. To już nie plotki, a stwierdzenie faktu. Dowód? Na ostatnim meczu Królewskich był, i to w loży honorowej, agent piłkarza. Cezary Kucharski zdobi również okładkę stołecznego dziennika "AS". "Polak mile widzianym transferem do Realu" - pisze gazeta.

RSS

Deutsche Bank tnie koszty

15.07.19

Największy niemiecki bank zapowiedział długo wyczekiwany program naprawczy, Brak fuzji z Commerzbankiem spowodował, że będzie się mierzył z tym wyzwaniem samodzielnie, Konsolidacja i tak prawdopodobnie nie wpłynęłaby na potrzebę ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny