Mieszane nastroje nie służą ryzykowniejszym aktywom

01.11.11

Wspólna waluta nie rozpoczęła nowego tygodnia zbyt pomyślnie, Interwencja Banku Centralnego Japonii z jednej strony pozwoliła na umocnienie dolara, a postawione przez Chiny żądania ws, udzielenia pomocy Europie podniosły obawy rynkowe i zwiększyły awersję

W ostatnich godzinach kurs EUR/USD najpierw odnotował wzrost do 1,3680, po czym spadł w okolice 1,3620, Impuls do zniżki dał zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu Chicago PMI (wyniósł on 60,4 pkt, oczekiwano 55,9 pkt), Eurodolar zareagował na publ Aprecjacja amerykańskiej waluty wyhamowała, Kurs EUR/USD po osiągnięciu minimum na 1,2985 ?odbił? do 1,31, Uważamy jednak, że to nie koniec spadków eurodolara, Ponad 10 tysięcy ludzi protestowało w sobotę w Dreźnie przeciwko manifestacji neonazistów w 65. rocznicę bombardowania miasta przez aliantów w 1945 roku.Są pewnie i tacy, dla których to dobry czas: na każdym załamaniu ktoś przecież zarabia, Ogólnie jednak przyjmuje się, że atmosfera na rynkach jest kiepska: np, niektóre główne indeksy zachodniej Europy poszły dziś w dół, Mowa o ,,, Doszło również do pięciu potrąceń pieszych. Uzbrojony w nóż 17-latek wtargnął w czwartek do jednego z salonów w galerii handlowej w Płocku. Po trwających godzinę negocjacjach poddał się. Nikt nie odniósł obrażeń. Nastolatek po badaniu lekarskim trafił do izby zatrzymań, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

Ranking magazynu "Forbes".

List obecnego papieża odnaleziono podczas remontu jego domu. Marek Siwiec o swoim odejściu z SLD w "Faktach po Faktach".

Jest postęp w poszukiwaniach gwałciciela, który napada na kobiety w różnych miescach województwa lubuskiego. Policjantom udało się uzyskać "genetyczny odcisk palca". Do tego gotowe są nowe portrety pamięciowe bandyty lub bandytów. Wciąż bowiem nie ma pewności, czy za kilkoma napadami stoi tylko jedna osoba. Niezwykłe premiery, kluczowe wydarzenia, głośne afery. Eurodolar jest dziś rano mniej więcej tam, gdzie był wczoraj wieczorem, tj, przy 1,1640, To znaczy, wbrew (być może) pozorom, że dolar jest trochę osłabiony, jako że czwartkowe minima wypadły poniżej 1,1580,Moskwa nie widzi powodów, dla których miałaby zrezygnować z dostawy do Iranu kompleksów rakietowych S-300. Władimir Nazarow - wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji powiedział, że "jest podpisany kontrakt, który należy realizować, ale dostawy nie zostały jeszcze rozpoczęte".
Nazarow argumentował, że kompleksy rakietowe S-300 to broń służąca do obrony, a dostawy rosyjskich kompleksów przeciwlotniczych nie są objęte międzynarodowymi sankcjami. Powiedział przy tym, że wszelkie działania Moskwy powinny służyć umocnieniu regionalnego i światowego bezpieczeństwa.
Wypowiedź wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Rosji pojawiła się przed przylotem do Moskwy premiera Izraela. Według rosyjskich mediów, Benjamin Netanjahu zechce przekonać rosyjskich przywódców do surowych sankcji wobec Iranu.
Komentatorzy zwracają uwagę, że Stany Zjednoczone i Izrael niejednokrotnie apelowały do Rosji o wstrzymanie się z dostawami kompeksów S-300 dla Iranu. Z kolei Moskwa daje do zrozumienia, że nie podobają się jej dostawy sprzętu wojskowego z tych państw do Gruzji.
Rosja znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby samobójstw nastolatków (15-19 lat), przy czym w Rosji chłopcy 3,5 razy częściej niż dziewczęta kończą w ten sposób życie - wynika z opublikowanych w środę danych UNICEF i resortu zdrowia. Poważny wypadek na torach kolejowych w Oleśnicy.

RSS

Prezydent rozmawiałÂ z Antonim Macierewiczem

22.10.16

Poinformował Marek Magierowski, szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

RSS

Druga dziura w Marsie wywiercona

22.05.13

Curiosity po raz drugi w akcji.

RSS

Zmiana konstytucji? "Nie w tym nadzwyczajnym, smutnym okresie"

15.05.17

W "Faktach po Faktach" Aleksander Hall i Kazimierz Michał Ujazdowski.

RSS

Cudowna riposta Ruchu daje mu remis

29.09.13

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:1. Do rzutu wolnego podchodzi Filip Starzyński. Bramka "stadiony świata"!

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Sobota w Rajdzie Polski już bez Kubicy. Urwał koło

29.06.14

Robert Kubica urwał koło i nie ukończył sobotnich zmagań w Rajdzie Polski. W niedzielę Polak wróci do rywalizacji, ale będzie kontynuował ją w systemie Rally 2.

RSS

Kolejna niespodzianka w Pucharze Polski. Sandecja wyeliminowała Widzew

08.11.13

Pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz pokonała w rzutach karnych występujący w T-Mobile Ekstraklasie Widzew Łódź 5:4 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 2:2. Kolejnym rywalem Sandecji będzie Zagłębie Lubin.

RSS

Mały Polak jeszcze większej wagi

22.01.11

- Dopiero po chwili, po porodzie, zapytałam jeszcze raz ile waży mój syn, bo chyba do mnie nie dotarło. Usłyszałam od zespołu, że do nich też jeszcze nie dotarło - opowiada TVN24 Zofia Grzeszczuk. Kobieta urodziła chłopca - Alana, który waży 6, 410 gr. i ma 60 cm. długości. Dziecko i mama są w pełni zdrowi.

RSS

Utopione samochody: Zobacz, co zrobić z zalanym autem

22.05.10

Zwykły samochód to nie amfibia - nie popłynie przez fale żywiołu. Czym grozi jazda po zalanych wodą ulicach? Czy podtopione auto można jeszcze uratować? Kiedy cztery kółka nadają się już tylko na złom a kiedy opłaca się reanimacja topielca? Poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania

RSS

Tusk rozmawiał z Putinem o zapisach rozmów: Zapis czarnych skrzynek jawny? "Rząd rozważy"

15.05.10

Rząd rozważy upublicznienie zapisów czarnych skrzynek tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Stanie się tak, gdy zapisy rozmów trafią z Rosji do Polski. Czy i kiedy to się stanie? O tym rozmawiali przez telefon Donald Tusk i Władimir Putin. A to, czy poznamy całość zapisów, dopiero się okaże.

RSS

Cena ropy naftowej w górę ze względu na większe szanse porozumienia OPEC

22.11.16

Nowy tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczyna się od wzrostu notowań tego surowca, Cena amerykańskiej ropy WTI przekroczyła dzisiaj rano poziom 47 USD za baryłkę, Jedną z przyczyn większej aktywności strony popytowej jest słabszy ,,,

RSS

Jego historia mogła zakończyć się tragicznie

15.07.15

Na szczęście Plastusia przygarnęli Michał Bednarek i Jagoda Kosmala

RSS

Ppor. Marek Uleryk został pochowany w Dziewierzewie

22.04.10

Funkcjonariusz BOR ppor. Mark Uleryk, chroniący Marię Kaczyńską, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, został pochowany na cmentarzu parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie k. Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie).

RSS

Przez pół roku był w śpiączce. 16-letni Piotrek budził się w "Budziku"

15.01.15

RSS

Szykował petardę. Wybuchła

01.01.13

RSS

Czechy: Napad na konwój. Skradziono kilkadziesiąt mln koron

29.11.11

Około 70 mln koron czeskich (12 mln złotych) zrabowali nieznani sprawcy z furgonu firmy ochroniarskiej na południowomorawskim odcinku autostrady Brno-Ostrawa - poinformowały czeskie władze policyjne.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny