Hiszpania: ETA ogłosiła zakończenie 40-letniej walki zbrojnej

22.10.11

Organizacja terrorystyczna ETA ogłosiła w czwartek definitywne zakończenie ponad 40-letniej walki zbrojnej - wynika z komunikatu, opublikowanego w czwartek w baskijskim dzienniku "Gara". W atakach baskijskich separatystów zginęło ponad 800 osób.

Przegrana koalicji Angeli Merkel w lokalnych wyborach w Dolnej Saksonii może negatywnie przełożyć się na kwestię poparcia pomocy dla Cypru (temat ten i tak został już przełożony na marzec), a także ewentualnej dyskusji nt, dodatkowego wsparcia Grecji, któ Niemcy rozbiły na wyjeździe San Marino 8:0, a napastnik zwycięskiej ekipy Thomas Mueller oświadczył, że rozgrywanie takich spotkań nie ma sensu.

Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich.Premier Donald Tusk wziął dziś udział w Dniu Edukacji Narodowej, w uroczystości pasowania dzieci na przedszkolaków w jednym z warszawskich przedszkoli publicznych. Za nami dość spokojna sesja na rynku złotego, Notowania EUR/PLN przez większość dnia pozostawały w przedziale 3,9500 #8211; 3,9700, Kurs zbliżył się do wyższego z wymienionych poziomów po południu, Nieco ponad tą wartością przebiega jednak górne ,,,


Wielkie zamieszanie w świecie czterech kółek! Eksperci zbadali ponad 300 salonów 15 najpopularniejszych marek w Polsce. Wynik? Zaskoczenie - konkurencja na łopatkach. Nikt się nie spodziewał, że z szarej jak myszka firmy urośnie lew motoryzacji. Zobacz, kto jest najlepszy, a kto ostatni.

Przekazanie Polsce nagrań z czarnych skrzynek polskiego Tu-154M odbędzie się w poniedziałek w drugiej połowie dnia w siedzibie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w Moskwie - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do rządu Rosji.
Polscy szczypiorniści wygrali z Niemcami 25:24.

?Oszczędzać może tylko bogaty?, albo ?Gdybym miał na zbyciu pieniądze, to bym oszczędzał? - ile razy słyszeliśmy te słowa z ust znajomych? Tak naprawdę, pieniędzy nigdy nie jest za dużo, ale oszczędzać można w każdych warunkach, Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę. Dwaj zamachowcy-samobójcy zdetonowali przytroczone do ciała ładunki wybuchowe w zatłoczonym kompleksie świątynnym w największym mieście Pakistanu Karaczi, zabijając co najmniej pięć osób - poinformowała policja.Symulacja na sali sądowej w Pretorii. Policyjni i sądowi eksperci demonstrowali, w jaki sposób Pistorius mógł uderzać kijem do krykieta w drzwi, które są dowodem w sprawie. Byłemu asystentowi posła PO Janusza Palikota można postawić zarzuty - uważa Prokuratura Krajowa. Sprawa ma związek z finansowaniem wyborów w 2005 roku. Kilku studentów, którzy byli na liście rzekomo wspierających kampanię Palikota darczyńców, zeznało, że pieniądze dał im Krzysztof Ł. Jak w Polsce zostać bohaterem i wzorowym demokratą? Wystarczy… pokłócić się z Jarosławem Kaczyńskim i rozstać się z nim w gniewie. Jako że jest to nietrudne, zważywszy na pryncypialność lidera PiS-u w ostatnich latach obserwujemy wiele medialnych metamorfoz – politycy, którzy byli odsądzani od czci i wiary jako PiS-owscy siepacze tudzież zausznicy ciemnogrodu nagle stają się wzorem obywatelskich cnót. Zjawisko to można roboczo nazwać „Efektem Kaczyńskiego”.

RSS

Czy fakturę można przesłać z formacie PDF?

29.01.11

Mimo że rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 249, poz. 1661, dalej "rozporządzenie") weszło w życie już 1 stycznia 2011 r. podatnicy w dalszym ciągu mają wątpliwości dotyczące prawidłowego sposobu przesyłania faktur VAT w formie elektronicznej.

RSS

Odkryto najstarsze zarodki dinozaurów

15.04.13

Nawet 200 mln lat liczą sobie embriony lufengozaurów.

RSS

Ostatnia sesja spadkowa na Wall Street

08.11.16

Piątek giełdy amerykańskie kończyły trudny, przed wyborczy tydzień ze świadomością, że sondaże znowu się dla Clinton pogorszyły, Średnia przewaga nad Donaldem Trumpem wynosiła już tylko 1,3% (w sobotę 1,6%), Wpływ na zachowanie ,,,

RSS

Kaczyński: Udzielenie informacji to skandal

15.08.11

Skandal - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował przekazanie przez polską prokuraturę białoruskim śledczym informacji o opozycjonistach z tego kraju. Uważa, że ze sprawy trzeba wyciągnąć "wnioski personalne" i przywrócić nadzór ministra sprawiedliwości nad prokuraturą.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kolejne zatrzymania w sprawie brutalnego zabójstwa w Krakowie

15.06.13

Policja nie wyklucza, że mogło dojść do porachunków między kibicami.

RSS

Tak zdecydował szwedzki sąd: Szwed zlecił kradzież. Odpowie w Polsce

15.03.10

Skarżył się, że polska policja, prokuratura i dziennikarze bezprawnie nazywali go przywódcą grupy neonazistów. Dlatego nie chciał trafić pod polski sąd. Ale szwedzcy sędziowie zdecydowali, że Anders Hoegstroem za podżeganie do kradzieży tablicy z Auschwitz będzie sądzony w Polsce.

RSS

Catalyst: Nowe papiery w obrocie

22.02.11

Poniedziałek na Catalyst jeśli wyróżniał się czymś od wcześniejszych sesji, to mniejszym niż zwykle obrotem, Ale chętnych do wejścia na ten rynek i pozyskania inwestorów nie brakuje, Lada dzień do obrotu trafią obligacje kolejnego banku ,,,

RSS

Były dowódca sił NATO w Europie: Putin? Jego zachowanie jest niebezpieczne

08.07.16

Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie w wywiadzie dla TVN24 BiS.

RSS

Rakotwórcze odpady, worki rozszczelnione. "I co z tego?"

15.05.12

Tysiące ton Heksachlorobenzenu (HCB), rakotwórczej substancji przywiezionej z Ukrainy, zrzucono pod płotem spalarni odpadów w Gdańsku. HCB może uszkadzać wątrobę, system immunologiczny i ograniczać wzrost liczby urodzeń. Hałda worków z niebezpieczną substancją zalega zaledwie 100 metrów od Bałtyku. Na stwierdzenie reportera: "Ten worek jest rozszczelniony, przecieka", szef firmy przechowującej odpady, były polityk i opozycjonista Krzysztof Pusz odpowiada zdziwiony: - Tak, no i co z tego?

RSS

Odmienne oferty kredytowe pochodzące z tych samych banków?

22.06.10

Czy u różnych firm doradczych możemy się spodziewać odmiennych ofert kredytowych pochodzących z tych samych banków? Coraz więcej firm zajmuje się doradztwem finansowym i walczy o pozyskanie klienta Wraz ze wzrostem liczby konkurentów cena oferowanych usł

RSS

"Protestujący zostali zepchnięci i skopani". Policja: działaliśmy zgodnie z prawem

01.05.17

Sobotnie działania policji opisuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

RSS

Polskie uzbrojone roboty tuż tuż. MON ma długą listę zakupów

01.07.15

Do końca przyszłego tygodnia MON wystąpi do rządu w sprawie wyboru uzbrojonych dronów. W grę wchodzą oferty z USA, Izraela i Wielkiej Brytanii.

RSS

Niechęć do agresywnego sprzedawania akcji

22.10.15

Wall Street imponuje ostatnio swoją siłą, więc we wtorek też oczekiwano, że inaczej nie będzie, Od rana słabe nastroje tworzyły giełdy europejskie, Kalendarium było dosyć ubogie,

RSS

Niemowlę walczy o życie. Szokujące zeznania ojca

15.02.13

Podejrzany: bicie to norma. Usłyszał zarzuty.

RSS

Tusk: SLD to ws. gospodarki "partner wysoce niepewny"

29.09.11

Premier Donald Tusk uważa, że wykluczające się deklaracje gospodarcze SLD i jego lidera Grzegorza Napieralskiego powodują, że jest to "partner wysoce niepewny". Jego zdaniem, Polska na trudne czasy potrzebuje silnego rządu i silnego politycznego przywództwa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny