Wiceburmistrz a prawo: "Jak mi grozi areszt, to trudno"

22.10.11

- Już nie mamy z czego żyć. Burmistrz to usłyszał i szybko zamknął wodę. Mówi: "ja ich wykończę, wezmę ich głodem" - żali się Zbigniew Bebel, właściciel Małej Elektrowni Wodnej w Kłodzku. O co chodzi? Pracownicy elektrowni nie mają wątpliwości: To zemsta wiceburmistrza za materiał, który we wtorek wyemitowała TVN24. Dziennikarze opisali w nim jak za sprawą niezgodnych z prawem działań władz miasta, elektrownia stanęła na krawędzi bankructwa. Dzisiaj jest już jedną nogą za nią.

Choć serce każdego fana boksu było po stronie Alberta "Dragona" Sosnowskiego, rzeczywistość okazała się brutalna. Jak większość przeciwników doktora filozofii Witalija Kliczki, nasz bokser padł na deski. Pokazał jednak, że ma serce do walki i nie ucieka przed przeciwnikiem.

Co przed nami? Prognozy są niepokojące.Dumnie trzyma broń, obok leżą martwe zwierzęta. Każda osoba, która w Zgierzu sprzedaje lub wytwarza dopalacze zostanie ukarana grzywną. Zgierscy radni jednogłośnie poparli uchwałę, która zakazuje handlu dopalaczami w mieście. Problem w tym, że legalność tej decyzji może zakwestionować wojewoda. I ma do tego realny powód. Raport Narodowego Banku Polskiego na temat rynku nieruchomości w Polsce.

Nowy tydzień eurodolar rozpoczął od odrabiania piątkowej przeceny, W aprecjacji euro pomagała informacja o zwycięstwie Parli Ludowej, premiera Mariano Rajoya w wyborach do lokalnych władz regionu Galicji, Optymizm zbudowany na tym doniesieniu skończył się

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o VAT i niektórych innych ustaw. Projekt zakłada, że od 1 lipca br. zmianie ulegną zasady wystawiania faktur i paragonów. Zbieranie tych ostatnich okaże się nieprzydatne, jeśli nie znajdzie się na nich NIP nabywcy. Obecnie zdecydowana większość kas nie jest w stanie go wydrukować. W rzece Narwi między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie) odnaleziono ciało jednego z dwóch poszukiwanych od kilku dni młodych geologów. Znajdowało się w samochodzie, który zlokalizowano dzień wcześniej. Poszukiwania ciała drugiego mężczyzny przerwano po południu ze względu na trudne warunki pogodowe; na silnym mrozie nurkom zamarzała aparatura.

Piątkowy raport z rynku pracy ewidentnie rozczarował, Najniższemu przyrostowi zatrudnienia od 2010 roku towarzyszyła znaczna rewizja w dół danych za poprzednie dwa miesiące, Odczyt ISM okazał się niczym sól na świeże rany i w zarodku ,,, W Brisbane w weekend odbędzie się szczyt G20. Minister finansów Jacek Rostowski zaprosił publicznie poseł Beatę Szydło z PiS do debaty na temat finansów państwa. Zapowiedział jednocześnie, że projekt budżetu zostanie przez rząd ostatecznie przyjęty we wrześniu i do 30 września wysłany do Sejmu.Policja zatrzymała mężczyznę, który upozorował własną śmierć, by wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia na życie. Sławomir J. w tym celu wykradł z cmentarza zwłoki i podpalił je w swoim samochodzie. Policja ustaliła, że oszustowi pomagali ojciec i siostrzeniec. Mijający tydzień przyniósł zwiększone oczekiwania odnośnie podwyżek stóp procentowych za oceanem, Spoglądając na kontrakty FRA, czyli na kontrakty, w tym przypadku na 3-miesięczny Libor dla USD za 3, 6, 9 czy 12 miesięcy, obserwujemy ich ,,, Przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin potwierdził dzisiaj gotowość tej instytucji do współpracy z Polską w śledztwie w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

RSS

"Zostają tylko ci, którzy gną karki przed Misiewiczem"

15.02.17

W "Kropce nad i" Tomasz Siemoniak.

RSS

Czereśnia, barak, cela... Biograficzny spot kandydata PO

29.05.10

- To pierwszy z kilku filmów biograficznych - zapowiada szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak. W piątek kandydat PO na prezydenta zaprezentował swój spot wyborczy. Z trwającej minutę reklamówki dowiadujemy się, w której celi siedział internowany Komorowski, ale też, gdzie mieszkał (m.in. w baraku) oraz, że ojciec marszałka zrywał jego matce.... czereśnie.

RSS

Wojna w świętym mieście

29.01.11

Wygląda na to, że trybuny obu znanych krakowskich klubów piłkarskich to naturalna wylęgarnia brutalnej przestępczości zorganizowanej.

RSS

Zawisł 76 cm nad ziemią i strzelił jak z armaty

08.07.16

Jak Ronaldo to zrobił?

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ostatni raz podwójna zaliczka w podatku dochodowym! Jak zmniejszyć jej ciężar i dotkliwość?

29.11.11

20 grudnia 2011 r. podatnicy po raz ostatni wpłacą zaliczkę na podatek dochodowy w podwójnej wysokości. Rok 2011 jest ostatnim rokiem kiedy płatność zaliczki grudniowej przypada jeszcze miesiąc wcześniej i jest uzależniona nie od dochodu grudniowego tylko od listopadowego. Podatnicy mają więc po raz ostatni szansę by skorzystać z dostępnych instrumentów służących optymalizacji zaliczki listopadowej. Jednak wszelkie działania optymalizacyjne należy, podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem.

RSS

Komentarz Jana Rokity: "Koteria Kaczyńskiego poszła w odstawkę"

08.01.10

Gęsicka przy Kaczyńskim to taki Boni przy Tusku. Rozumny, ofiarny, znający się na rzeczy, ale niezdolny do zdobycia politycznej podmiotowości - tak Jan Rokita komentuje odejście Przemysława Gosiewskiego z władz klubu PiS. Nową szefową klubu została Grażyna Gęsicka.

RSS

Dane makro mogą wpłynąć na eurodolara

15.03.18

Sam tytuł naszego raportu nie jest specjalnie odkrywczy, bo zawsze można tak powiedzieć, Ale nie zawsze mamy takie dane w harmonogramie, Na przykład poniedziałek był niemal pusty pod względem pozycji mogących zmienić losy eurodolara

RSS

Wulkan Calbuco znów aktywny. Wyrzucił z siebie toksyczny pył

01.05.15

Eksperci szacują, że w powietrze dostało się około 200 mln ton produktów wulkanicznych.

RSS

Chaos z Trumpem w tle

01.02.17

Pierwsze dni prezydentury Trumpa to sporo rynkowego chaosu, Nie można go jednak nazwać typowym, klasycznym wybuchem awersji do ryzyka, Motywem przewodnim nadal jest niemrawy popyt na amerykańską walutę idący w parze z obniżeniem się ,,,

RSS

Czy jesteśmy przygotowani na wprowadzenie waluty euro?

01.05.10

W dniu 1 maja będziemy świętować szóstą rocznicę obecności Polski w Unii Europejskiej, Systematycznie toczą się dyskusje odnośnie wprowadzenia w naszym kraju unijnej waluty #8211; euro, Czy jesteśmy jednak na to gotowi? Czy Polacy są odpowiednio ,,,

RSS

Siedem osób zatrzymanych: Gang fałszerzy pieniędzy rozbity w Rzeszowie

22.03.10

Grupę przestępczą, która fałszowała i wprowadzała w obieg banknoty o nominale 50 złotych, rozbito w Rzeszowie. Zatrzymano siedem osób - poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej policji Paweł Międlar.

RSS

Znów zabraknie gospodarki: Komorowski-Kaczyński. Jakich użyją haków?

01.04.10

Szykując się do kampanii prezydenckiej wrogie sztaby szukają słabych stron przeciwnika. Już przypomina się wpadkę Komorowskiego, który Norwegię wymienił wśród krajów Unii i przebąkuje się coś o weryfikacji WSI. Sztabowcy marszałka zaatakują prezydenta za negatywne nastawienie m.in. do Rosji.

RSS

Kilka słabych powodów, by kupować USD

01.04.15

Ostatni dzień kwartału w przedświątecznym skróconym tygodniu na rynku walutowym skutkuje ograniczeniem płynności, Z EUR/USD poniżej 1,08 i USD/JPY ponad 120 sytuacja wydaje się rozgrywać na korzyść USD, Na szarym końcu w segmencie G10 ,,,

RSS

"My jesteśmy armia, która broni życia"

15.04.13

Około 15 tys. ludzi przeszło ulicami Szczecina w Marszu dla Życia.

RSS

Wyszli na ulicę. Żądają prawa do zgromadzeń

01.11.10

Około tysiąca stronników opozycji zebrało się w niedzielę wieczorem na Placu Triumfalnym, w centrum Moskwy, aby zażądać od władz przestrzegania prawa do zgromadzeń, zapisanego w artykule 31. konstytucji Rosji. Milicja nie interweniowała.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny