Koterski jest jakiś inny

15.10.11

Jego aktorzy mówią trzynastozgłoskowcem. Jeszcze zanim wezmą się do pracy, dostają od reżysera listy ze szczegółowymi biografiami swoich postaci. Jeden z najbardziej osobnych i niepodrabialnych polskich reżyserów zrobił nowy film – „Baby są jakieś inne”.


Spotkanie wszystkich zainteresowanych grup pielęgniarek przy udziale samorządu zawodowego, podczas którego środowisko wyjaśni sobie problem z kontraktami, proponuje minister zdrowia Ewa Kopacz. Obecna kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dobiegła końca. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski potwierdził stanowisko Sejmu i Senatu ws. nieprzyjęcia sprawozdania KRRiT i podpisał dokument odrzucający sprawozdanie. To zaś oznacza zakończenie kadencji dotychczasowych członków Rady. Sejm, Senat i prezydent mają teraz 21 dni na zgłoszenie nowych członków do KRRiT. Prawdopodobnie to nie pierwsze zniszczenie, jakich dokonał w tym lokalu.Kenijczyk Joseph Ebuya zdobył tytuł mistrza świata w biegach przełajowych podczas zawodów rozgrywanych w Bydgoszczy. Na mecie pojawił się sześć sekund przed Teklemariamem Medhinem z Erytrei oraz kolejne cztery przed Mosesem Ndiema Kipsiro z Ugandy.
Najlepszy z polskich zawodników, Aleksander Gardzielewski, zajął 77. miejsce, ze stratą 2 minut i 48 sekund do zwycięzcy. W kategorii drużyn Polacy uplasowali się na 18. pozycji. Wygrali Kenijczycy, przed Erytrejczykami i Etiopczykami.
Reprezentanci Kenii zdominowali mistrzostwa świata w Bydgoszczy. Wygrali wszystkie cztery biegi - zarówno indywidualnie, jak i drużynowo w kategoriach seniorskich i juniorskich.
Najpierw mundurowi pomyśleli, że kierowca zasłabł za kierownicą. Miał zamknięte oczy i nie dawał oznak życia. Jego samochód tymczasem blokował skrzyżowanie w Świdnicy. Okazało się jednak, że mężczyzna jest zdrowy, ale... kompletnie pijany. Zasnął, gdy czekał na zielone światło. Są pierwsze ustalenia z sekcji zwłok Artura Zirajewskiego. Przyczyną śmierci "Iwana" był zator obu tętnic płucnych - ustalił Maciej Duda z "Dziennika Gazety Prawnej". Zirajewski, kluczowy świadek w sprawie śmierci gen. Papały, prawdopodobnie od dawna gromadził leki, by znaleźć się w szpitalu i stamtąd uciec.

Partyjny samochód, sejmowy gabinet i stanowisko wicepremiera, jeśli PiS wróci do władzy. Te trzy rzeczy – według ustaleń „Wprost” – Jarosław Kaczyński obiecał Przemysławowi Gosiewski, który dwa tygodnie zrezygnował z funkcji szefa klubu PiS.
(fot. WPROST)

Wcześniej przez pomyłkę wyrok w tej sprawie odsiadywał już niewinny człowiek. Ostry atak mediów ojca Tadeusza Rydzyka na Bronisława Komorowskiego. "Nasz Dziennik" związany z szefem Radia Maryja twierdzi, że marszałek Sejmu nie ma prawa mówić o silnym mandacie społecznym, bo połowa wyborców została w domach. A gdyby wygrał Jarosław Kaczyński?

Zyskać ma także nasz przemysł. Istnieją trzy powody, dla których sądzę, że Facebook jest najtańszą akcją wzrostową na rynku USA, Po pierwsze, przychody spółki rosną w tempie 50 procent rok do roku, wsparte przez bardzo silny popyt na reklamy mobilne, Andrzej Wajda pokazał fragmenty swojego najnowszego filmu "Wałęsa". - Kiedy zobaczyłam odtwórcę roli Lecha na bramie - nikt lepiej by tego nie zrobił, jak pan Więckiewicz. Chwilami zastanawiałam się: Wałęsa to czy on - mówiła, "zachwycona i głodna tego filmu", Henryka Krzywonos. Ją samą u Wajdy zagra znana dziennikarka TVN, Dorota Wellman.Euro (EUR) osiągnęło niższe wartości podczas sesji azjatyckiej i obecnie notowane jest blisko poziomu 1,3822 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wszystko wskazuje na to, że ten tydzień może być bardzo zmienny, ponieważ spotkanie ,,, Rynek ocenił, że najnowszy komunikat Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) nie był wystarczająco jastrzębi, aby uzasadnić dalsze umocnienie dolara, Byki odpuściły w pewnym momencie sesji ? poziom poniżej 1,1000 w ,,, Zakopiańska policja ostrzega przed oszustami.

RSS

Bank Kanady zadbał o większa zmienność na rynkach

08.09.17

Bank Kanady zaskoczył rynki swoją decyzją o podwyżce stóp procentowych już na wrześniowym posiedzeniu, Co prawda rynek spodziewał się dalszego zacieśniania polityki pieniężnej jeszcze w tym roku, ale dopiero w czwartym kwartale, BoC ,,,

RSS

Lepsze nastroje, złoty zyskuje do dolara

22.08.12

Podobnie jak w poniedziałek, rynki żyły wyłącznie spekulacjami nt, tego, jaką drogą w walce z kryzysem podąży Europa, W tym, czy Europejski Bank Centralny (ECB) zdecyduje się na skup papierów skarbowych na rynku wtórnym, żeby obniżyć rentowności obligacji

RSS

CNN: Prezydent Jemenu ma poparzone 40 proc. ciała

08.06.11

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który w piątek został ranny podczas ataku na jego pałac w Sanie, ma poparzone 40 procent ciała i odmę opłucnową - poinformowała we wtorek telewizja CNN, powołując się na przedstawicieli amerykańskich władz.

RSS

"Hilsenleaks" niekoniecznie wpłynie na spadek dolara

29.07.13

Wczoraj wieczorem rynek walutowy odnotował wstrząs i dolar osiągnął nowy dołek po kolejnym przecieku w ramach tzw, ?Hilsenleaks? dotyczącego prawdopodobnych działań FOMC i ich braku ogłoszonych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dwie skargi przeciwko Polsce: Trybunał: Więzień ma prawo do ślubu

08.01.10

Nawet więźniowie mają prawo stawać na ślubnym kobiercu - orzekł Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Jak dodał, nieudzielenie więźniowi zgody na zawarcie ślubu stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Trybunał rozpatrywał skargi przeciwko Polsce dwóch mężczyzn, którym odmówiono zgody na ślub.

RSS

Waszczykowski: w NATO są "różnice akcentów" w dyskusji o Rosji

01.04.17

Niektórzy kładą nacisk na odstraszanie i obronę, a niektórzy na dialog.

RSS

Szczęśliwe Słoniki. 37-latek przeszedł do historii

08.08.15

Maleńka Nieciecza cieszy się z pierwszych punktów w ekstraklasie. Szczęśliwy dla Termalliki okazał się stadion w Mielcu, gdzie z konieczności musiała rozegrać spotkanie 4. kolejki z Zagłębiem Lubin. Słoniki wygrały 1:0 po golu 37-letniego Pavola Stano. Skromnie, ale zasłużenie.

RSS

Sąd skazał wicepremiera za śmiertelny wypadek

15.11.12

Wicepremier Chorwacji Radimir Cacić ma w ciągu dwóch miesięcy stawić się na Węgrzech i odsiedzieć wyrok 22 miesięcy więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego.

RSS

Rynki próbują zakończyć tydzień pijane ponczem z EBC/BoE

08.07.13

Wczoraj rynki aktywów znów wystrzeliły w górę, mocno wsparte retoryką Carneya i Draghiego ? czy raport o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych zepsuje imprezę, czy może uda się podtrzymać ?cukrowy haj? jeszcze przez chwilę?

RSS

Kijów: w czasie manewrów Zapad'17 Rosja ćwiczyła atak jądrowy

22.09.17

Podczas rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad'17 Rosja przećwiczyła zmasowany atak jądrowy z użyciem trzech elementów tak zwanej triady nuklearnej – oświadczył w czwartek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

RSS

500 zł także dla dzieci z rodzin zastępczych

29.12.15

"500 zł będzie przysługiwało również na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Nie będzie natomiast wliczane do dochodu przy ubieganiu się o zasiłki" - poinformowało MRPiPS. Z tego względu wzrosły przewidywane koszty realizacji programu - podał resort.

RSS

Na czym polega ulga na zakup kasy fiskalnej?

15.06.11

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników zryczałtowanych zobowiązani są do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących. Warto pamiętać, że podatnicy zobowiązani do użytkowania kas fiskalnych mogą skorzystać z ulgi na ich zakup.

RSS

Węgrzy wycofują skażone jajka ze sprzedaży

22.08.17

Obecność zakazanego w produkcji żywności fipronilu wykryto w partii świeżych jajek pochodzących z Węgier – poinformował w poniedziałek Narodowy Urząd Bezpieczeństwa Łańcucha Żywnościowego (Nebih).

RSS

Remi Gaillard znów kopie: Zobacz futbolowe mistrzostwo świata!

08.07.10

Francuski komik Remi Gaillard udowadnia, że kocha piłkę nożną. Gdyby reprezentacja Francji posiadała takie futbolowe umiejętności jak Remi, to w niedzielę graliby w finale mistrzostw świata. Zobaczcie, co można zrobić z piłką!

RSS

Wilk w potrzasku. Wpadł w pułapkę kłusowników

01.03.17

Leśnicy w województwie warmińsko-mazurskim znaleźli rannego wilka.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny