Koterski jest jakiś inny

15.10.11

Jego aktorzy mówią trzynastozgłoskowcem. Jeszcze zanim wezmą się do pracy, dostają od reżysera listy ze szczegółowymi biografiami swoich postaci. Jeden z najbardziej osobnych i niepodrabialnych polskich reżyserów zrobił nowy film – „Baby są jakieś inne”.


Za nami tydzień, w którym zdecydowanie przeważały pozytywne wiadomości makroekonomiczne, W przypadku Strefy Euro okazało się, że mocniej od oczekiwań wzrosły zamówienia przemysłowe (wyniosły 24,4% r/r) oraz inflacja CPI (wyniosła 1,9% r/r),,, "Pani Marta Kaczyńska chce być zaangażowana w tę kampanię" - ujawnia Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest więc wykluczone, że córka tragicznie zmarłej Pierwszej Pary oficjalnie poprze stryja w zbliżających się wyborach. Nie było nawet południa, kiedy wszedł na Wawel. W Krypcie Srebrnych Dzwonów, gdzie są pochowanani tragicznie zmarli Maria i Lech Kaczyńscy, zaatakował sarkofag Pierwszej Pary. Dźgał go parasolem i krzyczał. Strażnicy wyprowadzili go na zewnątrz, ale to był dopiero początek...Siły rządowe w Syrii kontynuowały w sobotę natarcie na główne ośrodki ruchu opozycyjnego, atakując niemal w całej prowincji stołecznej i w Hims, w centrum kraju. Podczas ataku na autobus wojskowy pod Damaszkiem powstańcy syryjscy zabili oficera i sześciu żołnierzy. Lamar Odom walczy o życie. Rzecznik naszego MSZ zwraca uwagę, że zgodnie z protokołem dyplomatycznym Kancelaria Prezydenta za pośrednictwem MSZ powinna poinformować o wyjeździe Lecha Kaczyńskiego do Katynia urząd prezydenta Rosji, a nie rosyjską ambasadę w Warszawie. Od soboty trwa zamieszanie z listem autorstwa Kancelarii Prezydenta.

Szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg oświadczył, że Ołeksandr Tymoszenko, mąż b. premier Ukrainy Julii Tymoszenko, skazanej na karę 7 lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 r., uzyska azyl w Czechach.

       Francja wysyła do Rosji swoich ekspertów, specjalistów od walki z pożarami lasów. Mają oni ustalić, jakiego rodzaju pomocy Rosjanie najbardziej potrzebują, by poradzić sobie z klęską żywiołową. 
         O wysłaniu do Rosji grupy ekspertów poinformowała Christine Fages, zastępczyni rzecznika francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeszcze w czwartek prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi francuską pomoc. Wyjazd ekspertów jest pierwszym etapem wprowadzania tej propozycji w życie.
       Równocześnie francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza Francuzom udawanie się do regionów objętych pożarami. Christine Fages powiedziała, że zalecenie to dotyczy osób najbardziej wrażliwych, czyli małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także osób cierpiących na choroby serca, dróg oddechowych i układu hormonalnego. 
           Zalecenia te można znaleźć na stronie internetowej francuskiego MSZ. Jeszcze przed czterema dniami ministerstwo informowało, że nie ma powodu, by rezygnować z wyjazdów do Rosji.

Belgijskie służby o skażeniu wiedziały już w czerwcu, ale jaja sprzedawane były nadal do innych krajów.

Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej we Francji dochodzi do znacznych przetasowań, Liderująca w sondażach Marine Le Pen traci poparcie, Dynamika wydarzeń jest po stronie republikańskiego Fillona i skrajnie lewicowego Melechona Zakaz wykonywania operacji powiększenia i korekty biustu dziewczętom poniżej 18. roku życia przewiduje skierowany dziś do parlamentu Włoch projekt rządowej ustawy. To pierwsza taka inicjatywa w Europie. Sąd podważył odwołanie przez Antoniego Macierewicza szefów Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i wejście Bartłomieja Misiewicza na jego teren w nocy rok temu.Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, Władimir Żyrinowski oświadczył w środę, że odpowiedzialność za śmierć elity politycznej Polski ponosi również strona rosyjska.         Po 10 latach w amerykańskim więzieniu generał Noriega spędzi jeszcze siedem kolejnych lat w więzieniu we Francji. Były dyktator Panamy został skazany przez sąd w Paryżu za pranie pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami.
        Oprócz wyroku 7 lat więzienia paryski sąd nakazał również przejęcie sumy 2 milionów 300 tysięcy euro zablokowanych dotąd na kontach generała Noriegi we francuskich bankach.
        Manuel Noriega był sądzony za pranie we Francji pieniędzy, których źródłem był handel kokainą w powiązaniu z kolumbijską organizacją przestępczą, zwaną Kartelem z Medellin.
        Prokuratura domagała się dla Noriegi maksymalnej kary za tego typu przestępstwo, czyli 10 lat więzienia.
        Były dyktator trafił przed sąd w Paryżu w wyniku ekstradycji ze Stanów Zjednoczonych. Ekstradycja ta nastąpiła po odsiedzeniu tam wyroku 20 lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Amerykanie obalili i aresztowali dyktatora Panamy w roku 1989 podczas inwazji na ten kraj.
        Generał Noriega był już raz sądzony we Francji zaocznie w roku 1999 za pranie brudnych pieniędzy. Został wtedy skazany na karę 10 lat więzienia.
 
- W sprawie transmisji debaty między Radosławem Sikorskim a Bronisławem Komorowskim piłeczka znajduje się po stronie PO - przekonuje rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Wojtera podkreśla, że nawet gdyby TVP dowiedziała się na godzinę przed debatą, że transmisja jest możliwa i tak byłaby ją w stanie przeprowadzić. Andrzej Halicki z PO tłumaczy jednak, że takie zaproszenie zostało już skierowane do wszystkich mediów. - Grzegorz Schetyna informując wczoraj publicznie o debacie podkreślił, że wszystkie redakcje są mile widziane - mówi.
Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski (fot. Michał Jarzębiński/Forum)

RSS

GPW w opozycji do słabego otoczenia

22.08.15

Wczorajsza sesja była na GPW bardzo udana i ważne było, aby nie przekreślić jej dorobku, Tak też się dzisiaj stało, a środowisko ku temu było wyjątkowo niekorzystne, więc rodzimemu rynkowi należą się duże słowa uznania za ,,,

RSS

Premier Chin ostrzega przed nawrotem recesji

01.06.10

To nie był fascynujący dzień na rynku walutowym, Nieobecność inwestorów na Wyspach oraz za Oceanem dało się odczuć w znikomej zmienności, która w przypadku głównej pary walutowej ograniczyła się do 30 pkt, Poza kilkoma publikacjami makroekonomicznymi, war

RSS

Podniesione prognozy zapasów zbóż w USA

15.07.14

Piątkowa sesja dopełniła tydzień przecen na rynkach towarowych, Notowania indeksu CRB po raz kolejny spadły ? tym razem o 0,88% do poziomu 297,07 pkt, Obecnie wartość indeksu jest najniższa od lutego br,

RSS

"Polska krew" nie dała rady Serbce

22.03.10

Serbka Jelena Janković wygrała turniej WTA Tour tenisistek na twardych kortach w Indian Wells (pula 4,5 mln dolarów). Janković nie dała szans Dunce polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Wysokie oczekiwania przed NFP

08.10.18

Pierwszy piątek miesiąca to tradycyjnie odliczanie do godziny 14:30 i raportu z rynku pracy USA, Oczekiwania są ustawione wysoko i trudno będzie je pobić, To z jednej strony wzmocni reakcję, jeśli niespodzianka będzie pozytywna, podczas gdy ,,,

RSS

Lepsze nastroje nie wystarczyły

22.07.10

Środowe wahania złotego w dużej mierze przypominały zachowanie w dniu wczorajszym, Godziny przedpołudniowe przyniosły jego osłabienia, a popołudniowe upływały pod znakiem próby odrabiania strat, Ostatecznie udało się to tylko w relacji do euro, które pota

RSS

Pierwsze ugody MON z rodzinami poległych na misjach

22.12.11

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło w środę przed sądem ugody z pierwszymi 10 członkami rodzin żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie. W ciągu 45 dni otrzymają oni po 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz do 150 tys. zł odszkodowania.

RSS

Trzy osoby aresztowane za pobicie policjantów. Kolejne trzy już w środę?

29.05.13

Łącznie policja zatrzymała siedem osób. Jedną z nich - kobietę - zwolniono, bo napadnięci funkcjonariusze nie rozpoznali w niej napastnika.

RSS

Koniec Poncyljusza w PiS. "Pępowina odcięta"

15.11.10

- Nie chcę się już dłużej zajmować tą partią. Niech koledzy Kuchciński i Błaszczak robią, co chcą. Mnie to już nie interesuje. Pępowina została odcięta – mówi w wywiadzie dla "Wprost" poseł PiS Paweł Poncyljusz.
Paweł Poncyliusz (fot. A. Wiktor)

RSS

Byki z Książęcej liczą na amerykańskie porozumienie

15.10.13

Warszawscy inwestorzy tylko przez pierwszą godzinę handlu martwili się brakiem porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia rządu USA, Mimo niekorzystnych warunków w giełdowym otoczeniu, nasze indeksy zyskały na wartości,

RSS

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów - faktura przed dostawą towarów

15.01.12

Podatnicy nabywający towary od kontrahentów posiadających siedzibę na terytorium innego niż Polska kraju Unii Europejskiej mają liczne wątpliwości w zakresie prawidłowego rozliczania na gruncie podatku od towarów i usług przedmiotowych transakcji. Powyższe wątpliwości budzą szczególnie sytuacji, gdy zagraniczny kontrahent wystawia fakturę zanim jeszcze dokona dostawy towarów, a faktura ta nie potwierdza uiszczenia przez polskiego nabywcę przedpłaty na poczet przyszłej dostawy. W związku z tym powstaje pytanie, czy tak wystawiona faktura obliguje nabywcę do rozpoznania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (dalej WNT).

RSS

Breivik skarży się na tortury w więzieniu. "To pchnie go do samobójstwa"

01.02.13

Anders Behring Breivik odsiaduje wyrok za zamordowanie 77 osób.

RSS

Kandydatka Demokratów przestrzega przed "recesją Trumpa"

22.06.16

"Jego zwycięstwo byłoby katastrofą dla gospodarki".

RSS

Nagie łyżwiarki zbierają na wyjazd do Soczi

01.11.13

"Naszym marzeniem jest pojechanie na igrzyska" - mówią polskie zawodniczki.

RSS

Maszyna przygniotła dwóch mężczyzn: Tragedia na budowie. Zginęli robotnicy

15.02.10

Dwóch mężczyzn zginęło w sobotę przed południem w Ignatkach k. Białegostoku (Podlaskie) na budowie osiedla mieszkaniowego. Robotnicy mieli 58 i 64 lata. Policja i prokuratura badają przyczyny wypadku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny