EURPLN - pojedynek przy linii trendu

01.10.11

Byki z niedźwiedziami toczą właśnie pojedynek przy linii trendu rosnącego na wykresie pary walutowej EURPLN, Wiele zależy od jego wyniku, Kurs eurozłotego porusza się do góry spokojnym trendem rosnącym od końca sierpnia, Dzisiaj po raz kolejny popyt z po

Wracał w nocy z pracy do akademika. Zobaczył, że portiera nie ma w dyżurce. Mówił o tym w Rydze dowódca sił USA w Europie gen. Philip Breedlove. Wielki nieobecny jubileuszowego, 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, Roman Polański, otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera za swój najnowszy film "Autor widmo". Główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, przyznano turecko-niemieckiej produkcji "Bal"."To bardzo znaczący postęp w stosunku do pierwszej rundy, to bardzo znaczący postęp w stosunku do poprzednich wyborów". Sąd w Verden (Dolna Saksonia) skazał w poniedziałek 88-letnią Ursulę Haverbeck na dwa i pół roku więzienia za negowanie Holokaustu. Skazana, która notorycznie kwestionuje zagładę Żydów, natychmiast zapowiedziała apelację. Najpierw zdemolowali sklep. Potem, gdy mąż właścicielki, a jednocześnie policjant po służbie, domagał się pieniędzy za szkody, pobili go. Ścigającym go mundurowym ubliżali i grozili śmiercią. Wystraszyli się dopiero strzałów. Mało brakowało, a pościg ulicami Łodzi skończyłby się tragicznie.

Delegaci już w Polsce. Materiał "Faktów" TVN.

"Niezawisimaja Gazieta" informuje dziś, że dziadek premiera Polski Donalda Tuska - Józef Tusk, był wśród ochotników, którzy w latach II wojny światowej zaciągnęli się do Wehrmachtu i SS. Bank Anglii i EBC nie zaskoczyły inwestorów, lecz wypowiedź Mario Draghiego zawierała kilka ciekawych punktów, które przykuły uwagę rynków, Od dna zdołało odbić się euro, podczas gdy na rynkach akcji sesja przebiegała w neutralnej atmosferze,

Złoty zyskał w poniedziałek na wartości na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych, co wpłynęło na wzrost apetytu na ryzyko, O godzinie 18:46 kurs USD/PLN testował poziom 3,3081 zł, a EUR/PLN 4,0631 zł, W piątek pod koniec handlu kursy te kształtowa Dzisiaj dowiemy się czy również trzecia z agencji ratingowych obniży notę dla Turcji, Trump wraca do sztandarowego pomysłu z murem na granicy z Meksykiem, Słabsze dane z USA Brytyjskie lotnictwo dostarcza do Libii 1,8 miliarda dinarów (ok. 950 milionów funtów) gotówką - podało w środę po południu BBC. Wcześniej włoski rząd odblokował 500 milionów euro dla powstańczych tymczasowych władz Libii. My też zamierzamy pomóc Libiijczykom. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł rządowych, premier Donald Tusk zaprezentuje w czwartek w Paryżu na konferencji pod hasłem "Przyjaciele Libii" polski plan humanitarny dla tego kraju wart 1 mln zł. W najbliższych tygodniach wysłana zostanie do tego kraju nasza misja medyczna.Na atmosferę w firmie wpływają nie tylko relacje między zatrudnionymi w niej pracownikami. Jednym z czynników ją kształtujących jest również otoczenie, w jakim funkcjonuje. Zdając sobie z tego sprawę, przedsiębiorcy przywiązują dużą uwagę do dbałości o estetykę wystroju firmy. Rozliczenie w kosztach podatkowych wydatków ponoszonych na ten cel nie zawsze jest jednak proste. Zapowiedzi filmów dla dorosłych nie powinny być nadawane w sąsiedztwie programów dla dzieci - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwrócił się w tej sprawie do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka. Do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego RPD napisał z kolei w sprawie braku procedur określania, czy film wyświetlany w kinach nadaje się do oglądania przez dzieci. Na trzy miesiące trafił do aresztu były trener młodzieżowego zespołu piłkarek ręcznych ze Świdnicy (woj. dolnośląskie). Stanisław S. usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii i gwałtu. Zawodniczki molestował pod pozorem badań. Twierdzi, że jest niewinny.

RSS

Szef Biura dementuje:: BOR nie strzelał po katastrofie

15.05.10

Szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki zdementował informację, że funkcjonariusze BOR po katastrofie pod Smoleńskiem użyli broni. Zaprzeczył też, by zostali zawieszeni. "Wręcz przeciwnie, po powrocie do Warszawy uzyskali pełne uznanie w moich oczach" - powiedział gen. Janicki.

RSS

Banici z Bełchatowa wracają do elity

01.06.14

GKS-Bełchatów po roku przerwy wraca do ekstraklasy. Drugą lokatę w I ligowych rozgrywkach zapewniła piłkarzom Kamila Kieresia sobotnia wyjazdowa wygrana z Kolejarzem Stróże (1:0).

RSS

Królewski etap Tour de Pologne z metą na "dachu wyścigu"

29.07.13

W drugi etapie Tour de Pologne na pewno nie zabraknie emocji. Meta na mitycznym Passo Pordoi znajduje się na "dachu wyścigu", czyli na najwyższym punkcie całej trasy.

RSS

USA i Korea Południowa zachowają "potencjał odstraszania"

08.05.13

Minęły czasy, kiedy Korea Północna mogła wywoływać kryzysy i wymuszać ustępstwa na społeczności międzynarodowej - oświadczył we wtorek prezydent Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z przebywającą w USA prezydent Korei Południowej Park Geun Hie.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Złoty z każdym dniem słabszy

15.09.11

Środa to kolejny dzień w którym krajowa waluta traci na wartości względem ważniejszych walut na świecie, Nie pomogła nawet zapowiedź państw należących do grupy BRICS o wsparciu Europy w obecnej kryzysowej sytuacji, W dniu dzisiejszym nastąpiła lekka popra

RSS

Wiek ma być poniżej 40 lat, rozmiar poniżej 46. Stewardessy pozwały Aerofłot

22.08.17

Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Minister zbada sprawę podobną do historii Olewnika

15.03.10

Jeszcze przed końcem marca minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski otrzyma analizę sprawy dotyczącej śmierci Jarosława Ostapkowicza w 1992 r. - poinformował resort sprawiedliwości. Początkowo ministerstwo informowało, że analiza wpłynie jeszcze dziś.

RSS

Kogo by tu jeszcze obrazić...

29.10.10

Ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego to czysta groteska polityczna, w której mamy do czynienia z pozorami realizmu i czystą fantastyką. Zdumienie może budzić tylko fakt, że w dalszym ciągu tak wielu przyjmuje słowa Kaczyńskiego za jakąś racjonalną strategię.

RSS

Notowania złota odbiły w górę do poziomu 1200 USD za uncję na skutek słabości amerykańskiego dolara

22.06.15

Gołębie stanowisko Fed oraz niższe od oczekiwanych odczyty inflacji osłabiły amerykańskiego dolara, co odbiło się na rynku złota,

RSS

Brudne FIFA i Rosja, wielkie walki, śmierć w F1

01.01.16

Sport.tvn24.pl przedstawia dziesięć najważniejszych wydarzeń roku.

RSS

Dane z USA nie uzasadniają konieczności rychłego zainicjowania programu QE w wydaniu FED….

08.07.12

#8230; przynajmniej na razie i to jest jeden z powodów dla którego po publikacji z godz, 14:30 zobaczyliśmy wyraźne umocnienie dolara (po godz, 16:00) kurs EUR/USD na chwilę naruszył poziom 1,23, Odczyt wyniósł 80 tys, i był nieco niższy od szerokiego

RSS

Sevilla wylądowała. Puchar pojechał do chorych dzieci

29.05.15

Czwarte trofeum za wygranie europejskich rozgrywek, które piłkarze Sevilli zdobyli w środę w Warszawie, jest już w stolicy Andaluzji. Samolot z Grzegorzem Krychowiakiem i jego kolegami wylądował przed godz. 18, stamtąd piłkarze ruszyli do szpitala, aby pokazać srebrne cacko chorym dzieciom. Fiesta dopiero się zacznie. To będzie długa noc w tym malowniczo położonym mieście.

RSS

Tygodniowy komentarz dla rynku złotego – złoty w kleszczach czeka na nowe impulsy

01.10.12

Pierwsza połowa mijającego tygodnia upłynęła pod znakiem męczącej stabilizacji notowań złotego w relacji do euro oraz lekkiego osłabienia do dolara, co korelowało ze spadkiem EUR/USD, Ciekawiej zrobiło się dopiero w czwartek, gdy złoty zaczął zyskiwać

RSS

Duda rozmawiał przez moment z Obamą. Zdradza, co powiedział prezydentowi USA

22.09.16

Do spotkania doszło w Nowym Jorku.

RSS

Student brał koty ze schroniska, kradł sąsiadom, potem mordował? "Bestialskie okrucieństwo"

22.09.14

"Student znęcał się nad kotami, kurami, szczurami".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny