Będzie osobna deklaracja PW w sprawie Białorusi

01.10.11

Państwa uczestniczące w szczycie Partnerstwa Wschodniego przyjmą osobną deklarację dotyczącą Białorusi - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do szczytu.

Niesamowita fotografia powstała w momencie, gdy ogromna fala uderzyła w statek pasażerski. Sekretarz stanu USA John Kerry przybył we wtorek do Berlina. Amerykański polityk spotkał się wieczorem z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem, a w środę zwiedzi Muzeum Muru Berlińskiego i będzie rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel. Od początku tego tygodnia uwaga koncentruje się wokół działań Ludowego Banku Chin, który zdecydował się na dewaluację CNY, Dziś w nocy już po raz trzeci chiński bank centralny obniżył kurs referencyjny juana wobec dolara o 1,1%,,,W niedzielę 1 maja oraz we wtorek 3 maja sklepy w Polsce będą zamknięte. Nieczynne będą zarówno supermarkety, jak i duże sklepy. Jedynie małe sklepiki oraz stacje benzynowe pozwolą na zaopatrzenie się w potrzebne produkty. Pięć nagrań Reporterów 24 i pięć różnych relacji. Niemiec Sebastian Vettel z zespołu Ferrari wygrał w niedzielę na ulicznym torze w Monte Carlo wyścig o Grand Prix Monako, szóstą rundę mistrzostw świata Formuły 1. To jego 45. zwycięstwo w tym cyklu.

Nasza konspiracja popełniła błąd szafując życiem tylu tysięcy dziewcząt i chłopców, którzy nie powinni byli brać udziału w wojnie – uważał Jan Karski, jeden z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Niebawem 10. rocznica jego śmierci.
Fot. W. Szulecki/Forum

Takich nagrań Pentagon nie ujawnia. Ale dziennikarze dopieli swego. Zdobyli materiał - jak przekonują - nakręcony z pokładu śmigłowca Apache, skąd amerykańscy żołnierze strzelają do irakijkich cywilów jak do kaczek. W masowej egzekucji miał zginąć m.in. pracownik agencji Reutera. Ta podstawowa, czyli Republika Czeska (Czech Republic), ma być zbyt trudna do opanowania przez obcokrajowców i kłopotliwa dla biznesu.

W Columbus w amerykańskim stanie Ohio. Od początku miesiąca na rynek napływają informacje, które powinny sprzyjać dolarowi, Do listy danych makro należy wpisać wczorajszą publikację minutes, która nie była tak gołębia, jak oczekiwano, To wszystko pomaga dolarowi tylko na ,,, Podstawowym terminem zwrotu VAT jest termin 60-dniowy, liczony od dnia złożenia deklaracji VAT. Termin ten może zostać skrócony do 25 dni na wniosek podatnika, o ile spełnione są przesłanki wymienione w art. 87 ust. 6 ustawy o VAT. Ponadto od 1 lipca 2018 r. z uwagi na wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności podatnicy mogą wykazać nadwyżkę VAT naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek VAT w terminie 25 dni.Trybunał Konstytucyjny nie miał wątpliwości: przepisy dotyczące kontroli opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego i jego egzekucji nie naruszają konstytucji. Poczta Polska, która ma duże problemy ze ściąganiem opłat, może zwrócić się o pomoc do urzędu skarbowego. Czy wyrok sprawi, że Polacy zaczną płacić abonament? Francja dołączy do grona państw, które będą dysponować uzbrojonymi dronami. To zapowiedź tamtejszej minister obrony. Zdaniem Florence Parly to konieczny krok na drodze rozwoju francuskiej armii. Drony miałyby patrolować pustynny region Sahel w celu zwalczania dżihadystów. Do uzbrojenia dronów w przeciwpancerne pociski typu Hellfire ma dojść w 2019 roku. Materiał programu "24 Godziny".

O 40 proc. wzrosła w pierwszym półroczu 2014 r., w porównaniu z ub.r., sprzedaż mieszkań deweloperskich – informują analitycy. Tani kredyt hipoteczny i dostosowana do rynku oferta zachęca Polaków do kupna mieszkania. Zdaniem ekspertów taniej już nie będzie.

RSS

3 miliony zł z umów dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska

29.06.16

NIK idzie do prokuratury.

RSS

Oleksy: jakiś numer jeszcze wywinę

08.08.11

Tyle razy co on nie upadał w polskiej polityce żaden polityk. Stracił stanowiska premiera, marszałka Sejmu, szefa partii. Prawie zawsze się podnosił. Jak będzie teraz?
Józef Oleksy, fot. tygodnik Wprost

RSS

"Murzyn" zniknął z opisów dzieł sztuki

08.06.16

Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze wykreśliło słowo "Murzyn" z tytułów i opisów swoich eksponatów - informuje we wtorek agencja dpa, powołując się na rzeczniczkę tej placówki. Nie wszystkim się to spodobało.

RSS

PKB Polski w centrum uwagi

01.12.12

Dwa poprzednie dni minęły raczej spokojnie, Brakowało istotnych doniesień makroekonomicznych, co po raz kolejny skierowało uwagę inwestorów na problem klifu fiskalnego w Stanach, Dzisiaj powinno być inaczej,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

BoC sygnalizuje możliwość podwyższenia stóp

01.06.11

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, na majowym posiedzeniu Bank Kanady nie zmienił wysokości stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 1%, Jednak w komunikacie towarzyszącym tej decyzji bank centralny zasygnalizował możliwość ich ,,,

RSS

Jeb Bush zmienia zdanie ws. Iraku. "Nie angażowałbym się"

15.05.15

Najpierw stwierdził, że autoryzowałby inwazję na Irak, gdyby był prezydentem w 2003 r., lecz miał dzisiejszą wiedzę o jej skutkach. Teraz Jeb Bush zmienił jednak zdanie.

RSS

Ustawa podatkowa w USA coraz bliżej finału

22.12.17

Przegłosowanie ustawy podatkowej w USA jest coraz bliższe finału, jednakże nie widać pozytywnego przełożenia na notowania waluty amerykańskiej, Przy dobrych wiatrach dziś ustawa powinna trafić na biurko Trump?a, Oczekuje się, że prezydent,,,

RSS

Południowy Sudan: 80 tys. ludzi uciekło z regionu Abyei i okolic

29.05.11

Ok. 80 tys. ludzi uciekło ze spornego, leżącego między płn. a płd. częścią Sudanu, regionu Abyei, od kiedy tydzień temu sudańska armia przejęła główne miasto i pobliskie obszary - poinformował przedstawiciel władz z Południa, podwajając niedawne szacunki ONZ.

RSS

Chiny nieoczekiwanie otwierają drzwi

22.06.18

Chiny realizują długoterminową taktykę otwierania kolejnych rynków kapitałowych dla reszty świata, przyciągając kapitał zagraniczny, który sfinansuje chińskie wizje dotyczące przyszłości bez konieczności sięgania po krajowe oszczędności

RSS

9 października? „Trzęsienie ziemi i wielka niewiadoma”

08.10.11

Tegoroczne wybory są wyborem między chciejstwem, a obawami – przekonuje dr Jarosław Flis w rozmowie z Wprost24. Politolog zwraca uwagę, że dotychczas każde wybory zaczynały się od „trzęsienia ziemi” i rozpadu dotychczasowej większości – tymczasem przed tymi wyborami „żadne z głównych ugrupowań się nie posypało, nie było żadnego kryzysu rządowego, a koalicja trwała do końca kadencji z tym samym premierem”. - Teraz do trzęsienia ziemi dojdzie w wieczór wyborczy – zapowiada dr Flis.
Fot. FORUM

RSS

Ważniejsze wystąpienie Yellen 6 czerwca?

29.05.16

Jerome Powell z Fed nieco mniej jastrzębi niż inni przedstawiciele Fedu, Czy rynek będzie musiał poczekać do 6 czerwca na komentarze Yellen dotyczące polityki monetarnej? Złoty bardzo powoli odrabia straty, Euro nadal powyżej 4,40,

RSS

Czy firmy łamią prawo?: Praca na nielegalnym podsłuchu

29.01.10

Aż 65 procent pracodawców sprawdza konta e-mailowe i komputery swoich pracowników. Najczęściej inwigilowani są bankowcy i informatycy. Inspekcja pracy bada, czy firmy nie łamią przy tym prawa. Bo nielegalne jest np. nagrywanie rozmów telefonicznych bez zgody pracownika.

RSS

Mniejsze spółki w defensywie

29.04.14

Miniony tydzień inwestorzy kończyli z obawą, że w trakcie weekendu może dojść do wtargnięcia wojsk rosyjskich na wschodnią Ukrainę, Brak realizacji tego negatywnego scenariusza umożliwił pewne odreagowania, ale jedynie w przypadku ,,,

RSS

Migalski: Komorowski nigdy nie będzie rządził Polską

22.06.10

Na prośbę redakcji "Wprost" eurodeputowany PiS Marek Migalski opisuje jak według niego wyglądałaby prezydentura Bronisława Komorowskiego. Według eurodeputowanego PiS nawet jeśli Komorowski zwycięży w wyborach to nie on będzie kierował Polską.
Bronisław Komorowski (fot. FORUM)

RSS

"Po raz pierwszy nie ma z nami generała Ścibora-Rylskiego"

01.08.16

Mocne słowa wiceprezesa Związku Powstańców Warszawskich.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny