Infrastruktura: głośniej o tych sukcesach

29.09.11

Ministerstwo Infrastruktury to przykład ciekawego paradoksu. O ile bowiem premierowi Donaldowi Tuskowi zarzuca się, że największym sukcesem jego rządu jest zastąpienie realnych osiągnięć spektakularnym PR-em, to w przypadku resortu infrastruktury jest dokładnie odwrotnie. To, czym minister Cezary Grabarczyk i cały rząd mógłby się głośno chwalić, jest eksponowane dosyć słabo.
Fot. FORUM

W środę kalendarium było nadal w USA puste, w związku z czym Wall Street nie bardzo miała na czym bazować, Europejczycy też nie pomagali żadnej ze stron, bo tam zmiany indeksów były kosmetyczne Poniedziałkowy marazm na rynku głównej pary walutowej wywołany był kilkoma czynnikami, Brak tego dnia publikacji w kalendarzu makroekonomicznym oraz nieobecność z powodu święta amerykańskich bankierów nie sprzyjał większym wahaniom, Również rozpoczynające Sąd może uniewinnić Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Zielińskiego, pseudonim Słowik, gangsterów oskarżonych o udział w mordzie na generale Marku Papale. Wszystko przez sprzeczne zeznania wdowy po zabitym szefie polskiej policji. DGP za zgodą sądu przeczytał akta sprawy.- Kategorycznie odradzamy Polakom w tej chwili wyjazd do Tunezji do czasu uspokojenia się sytuacji politycznej - oświadczył w piątek minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Sytuacja w Tunezji jest bardzo napięta - wprowadzono stan wyjątkowy, a prezydent Zin el-Abdin Ben Ali wyjechał z kraju. 35. kolejka Premier League. Strona rosyjska potwierdza zatrzymanie żołnierzy podejrzanych o ograbienie ciała Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Wcześniej polska prokuratura informowała jedynie o postawieniu im zarzutów

W ubiegłym roku do korzystania głównie z Wikipedii przy pisaniu prac licencjackich i magisterskich przyznało się 54 proc. studentów uczelni publicznych (w 2007 r. - 34 proc.) i aż 72 proc. z niepublicznych (było 57 proc.). Tak wynika z badań prof. Mariusza Jędrzejki z SGGW, do których dotarła "Rzeczpospolita".

Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie rusznikarskim w Sieradzu. Właściciel zakładu czyścił broń, która niespodziewanie wystrzeliła i raniła w pośladek przypadkową kobietę. Mężczyzna został ranny w rękę. Oboje trafili do szpitala. O zdarzeniu redakcję Kontaktu 24 poinformował portal sieradz.com.pl. W środę została potrącona w okolicach Sochaczewa (Mazowsze).

Otrzymujemy je na Kontakt24. Nastroje na światowych parkietach są obecnie bardzo mocne, Pomimo mieszanej sytuacji w Europie, która może być wywołana poprzez możliwą zmianę polityki EBC, obecnie notowane zyski spółek w Stanach Zjednoczonych windują amerykańskie ,,, Zobaczymy, jak Anglicy będą grali w turnieju, ale jako piłkarz wiem, że podróże między meczami są straszliwie męczące. Moim zdaniem zrobili oni błąd nie wybierając ukraińskiej bazy, choć tam grają wszystkie mecze - powiedział czeski obrońca Szachtara Donieck, Tomas Hubschman, który przyłączył się trwającej od kilku dni krytyki pod adresem Angielskiej Federacji (FA). Na początku tygodnia okazało się, że jej włodarze "w ciemno" zdecydowali o ulokowaniu piłkarzy w trakcie turnieju Euro w Polsce."Do świętości niepotrzebne są zaświadczenia" - pisze watykanista Giancarlo Zizola we włoskim dzienniku "La Repubblica". Prasa informuje, że Watykan zdementował doniesienia o trudnościach z przypadkiem cudu, wybranego do beatyfikacji Jana Pawła II. Porwali, bili, szarpali i zmusili do odbycia stosunków seksualnych. Prokuratorzy z Bolesławca (oskarżają trzech mieszkańców miasta o porwanie i zgwałcenie młodej kobiety.

RSS

W dresie, foliowym "worku" i sportowych butach wspinał się na Rysy

01.07.14

Przemoczonego mężczyznę na szlaku znaleźli skialpiniści. TOPR ostrzega - to nie jest odosobniony przypadek!

RSS

Forex: Pierwsze obawy dotyczące dolara

29.01.15

Po spokojnym przyjęciu wyników wyborów w Grecji, euro zadziwia ponownie, W środę wspólna waluta zyskała ponad 1,2% do dolara, Rynek walutowy ma już nowy leitmotiv, na który wczoraj stawiano,

RSS

Kandydat PiS zdradza swoje tajemnice: Jarosław Kaczyński kochał w młodości

15.06.10

Prywatne życie kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta zawsze było owiane tajemnicą. Ale teraz Jarosław Kaczyński postanowił sam je nieco przybliżyć. Opowiada o swoich stosunkach z bratem, matką, a także o... swoim związku emocjonalnym z kobietą.

RSS

Centralny Port Lotniczy horrendalnie drogi. Padł szacunek kosztów i czasu realizacji

22.03.17

Jeszcze za wcześnie, by szczegółowo mówić o finansowaniu inwestycji.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Apetyt na dobrą końcówkę

22.12.17

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od próby kontynuacji ruchu na północ, zainicjowanego na sesji poniedziałkowej, Niestety od początku sesji rynek musiał godzić lokalne apetyty wzrostowe z ,,,

RSS

Casanova przekonał Furmana. Legionista idzie do Tuluzy

15.01.14

Dominik Furman opuszcza Legię. Pomocnik mistrza Polski w środę wylatuje do Tuluzy na testy medyczne. Jeśli je przejdzie, podpisze 4,5-letni kontrakt. Klub ze stolicy zarobi na mim 2,7 mln euro. - Jestem bardzo zadowolony z tego transferu, choć przede mną jeszcze testy medyczne i dopiero po nich podpiszę kontrakt. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia - powiedział "Przeglądowi Sportowemu".

RSS

Na olimpijskie podium wrócili po 44 latach

22.08.16

Issifou Abdoulrazak Alfaga został drugim medalistą olimpijskim w historii Nigru.

RSS

Dobry tydzień dla GPW

08.10.12

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, w trakcie której na wartości zyskały najważniejsze indeksy, Zwyżki cen akcji były na tyle duże, by indeks grupujący największe spółki zyskał 1,7 procent, W istocie już o poranku GPW s

RSS

Wyrzutnia rakiet, granaty, amunicja. Dżihadyści chwalą się amerykańską bronią

08.08.16

Bojownicy powiązani z tzw. Państwem Islamskim twierdzą, że na wschodzie Afganistanu przejęli broń i wyposażenie amerykańskich żołnierzy.

RSS

Tragiczny wypadek na krajowej "50". Nie żyje 22-latek

15.06.15

RSS

DM BOŚ: Ważą się średnioterminowe losy dolara

08.09.16

Kluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem Johna Williamsa z oddziału FED w San Francisco (bez prawa głosu w FOMC w tym roku) każde posiedzenie banku centralnego może być decyzyjnym w kwestii podwyżki stóp, choć ta będzie oczywiście ,,,

RSS

Berlusconi znów stanie przed sądem

29.01.17

Były premier Włoch Silvio Berlusconi stanie 5 kwietnia przed sądem oskarżony o korupcję sądową - zdecydował w sobotę sędzia z Mediolanu. Śledztwo wykazało, że polityk regularnie wypłacał pieniądze uczestniczkom słynnych zabaw u niego, znanych jako bunga bunga.

RSS

UEFA tworzy Drużynę Roku. Z Polaków nie tylko Lewandowski

22.11.16

Pomocnik PSG Grzegorz Krychowiak i napastnik Bayernu Robert Lewandowski zostali nominowani do Drużyny Roku UEFA. Teraz wszystko w rękach kibiców.

RSS

Rok 2013 według analityków

15.12.12

Spowolnienie gospodarcze przyniesie ze sobą coraz niższe zyski z lokat, kurczącą się liczbę chętnych na kredyty hipoteczne i lokaty ustrukturyzowane oraz dalszy spadek cen mieszkań w I połowie roku, A jasne strony? Rosnące zyski z funduszy, ,,,

RSS

Wilki grasują w Małopolsce

15.11.12

Zagryzły już 340 zwierząt hodowlanych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny