Trujące gruszki z wyborczej wierzby

22.09.11

Aż trzy czwarte z nas nie wierzy już w żadne wyborcze obietnice – podał niedawno TNS OBOP. To jednak nie przeszkadza politykom z uporem godnym lepszej sprawy wierzyć, że tym razem uwierzymy.


"Kule lodowe w Jastarni zadziwiają wszystkich, nawet najstarszych mieszkańców Półwyspu Helskiego" - napisał Reporter 24. Bojownicy dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie uprowadzili kilkadziesiąt rodzin chrześcijańskich - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Doszło do tego po zajęciu strategicznie położonego miasta w prowincji Hims w środkowej Syrii. Wybierz najciekawsze wideo tygodnia.Pascal Brodnicki w programie "Pokaż nam świat" TVN24 BiS. Euro (EUR) osiągnęło wyższe wartości w trakcie sesji azjatyckiej w związku z paraliżem administracji rządowej w USA, który trwa już dwa tygodnie, Para wraz z otwarciem rynków europejskich przeniosła się powyżej poziomu 1,3566, Irańska Rada Strażników Konstytucji zatwierdziła w poniedziałek ustawę wprowadzającą w życie historyczne porozumienie ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego Teheranu - podała oficjalna agencja prasowa IRNA.

67-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód.

Zabrzańscy policjanci poszukują mężczyzny, który 11 września o godz. 4.12 w Zabrzu przy placu Dworcowym został pobity przez trzech mężczyzn. Dzięki zarejestrowaniu zdarzenia przez obsługę miejskiego monitoringu i sprawnej interwencji funkcjonariuszy podejrzani zostali zatrzymani. Pierwszy kwartał zakończył się posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, na którym podjęto bardziej jastrzębie decyzje, niż na to wskazywały oczekiwania rynku, Jest to sygnał, że amerykańska Rezerwa Federalna będzie ,,,

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców skrytykowało ustawę, którą we wtorek przyjął węgierski parlament. Akt prawny przewiduje przetrzymywanie osób ubiegających się o azyl w strefach tranzytowych na granicy do czasu załatwienia ich sprawy. Ostatnie raporty wskazują, że żółtą koszulkę lidera w atlantyckim wyścigu przejęła Europa, W USA dane nie tryskają radością, ale po tej stronie Atlantyku jest zgoła inaczej, Nastroje są wręcz rewelacyjne, Sprzedani wraz z kamienicą lokatorzy chcą interwencji prokuratury. Twierdzą, że nie zostali powiadomieni o sprzedaży budynku, a cena, za którą sprzedano kamienicę, jest dziwnie niska. Twierdzą też, że gdyby wiedzieli o zamiarze sprzedaży, to sami stanęliby do przetargu.Kryzys kryzysem, a Polacy mają się coraz lepiej. Wzrasta liczba osób, które zarabiają kilka średnich krajowych, są coraz wyższe pensje, a nowi bogacze kupują najbardziej luksusowe towary. To jedne z najlepszych wyników w Europie. Ślub wziął raz, ale najdłużej i tak związany był z... Maxem.       Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu sprinterskim narciarskiego Pucharu Świata w Oslo. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed Ameryanką Kikkan Randall i Rosjanką Natalią Korosteliewą.
      Wcześniej, po biegu ćwierćfinałowym, Polka zapewniła sobie triumf w klasyfikacji Pucharu Świata w sprincie.
       Justyna Kowalczyk wczoraj nie wystartowała w biegu na 30 kilometrów po to, aby oszczedzić siły przed dzisiejszym sprintem. Jej podstawowym celem było zdobycie Małej Kryształowej Kuli w sprincie. Wcześniej już miała zapewnione Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz małą kulę za dystanse.
      Polka wygrała kwalifikacje, w których odpadła jej najgroźniejsza rywalka Aino Kaisa Saarinen. W tym momencie wiadomo już było, że Finka nie wyprzedzi Polki w klasyfikacji sprinterskiej, ale na placu boju pozostała jeszcze Norweżka Marit Bjoergen, która teoretycznie miała jeszcze szansę na małą kulę za sprinty.
      Wszystko stało się jasne po biegach ćwierćfinałowych. Polka wygrała swój wyścig i w tym momencie zapewniła sobie pierwsze miejsce w sprinterskiej klasyfikacji. Wiadomo więc już było, że Justyna Kowalczyk całkowice zdominowała Puchar Świata w tym sezonie, wygrywając wszystko, co było do wygrania.
      W półfinale Kowalczyk była o centymetry gorsza tylko od Bjoergen. Natomiast w finale przez kilkaset metrów prowadziła, ale trochę zagapiła się na jednym z zakrętów i straciła pierwszą pozycję. Spadła na trzecie miejsce i właściwie przestała się już ścigać. Ostatecznie bieg ukończyła na czwartej pozycji, a czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen.
       Narciarski Puchar Świata przenosi się teraz do Sztokholmu, gdzie 17 marca rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie sprinty.RSS

Miedź - bez wyraźnego rozstrzygnięcia

29.03.12

Byki słabną #8211; naruszona została kolejne linia wachlarza rysowanego od świecy z 15 grudnia ubiegłego roku,

RSS

Kontrowersyjna kampania: Hitler na plakacie ostrzega przed aborcją

08.03.10

Zaskoczenie wśród wielu mieszkańców Poznania wywołuje pokazany w miejscu publicznym plakat z wizerunkiem Adolfa Hitlera i rozszarpanych płodów. Taką kampanię antyaborcyjną prowadzi Fundacja Pro. Obok wielkiego zdjęcia Hitlera widnieje napis: "Aborcja dla Polek. Wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943 r.".

RSS

Kara umowna jako koszt podatkowy

15.04.10

Kara umowna w sytuacji, gdy odstąpienie od umowy było racjonalnie i gospodarczo uzasadnione, a jego celem było osiągnięcie przychodów lub zachowanie źródła przychodów, może stanowić koszt uzyskania przychodu. Tak wynika z wyroku WSA w Warszawie z dnia 15 stycznia 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1265/09.

RSS

Tak się "bawi" stolica w nocy

08.06.11

Zakłócanie porządku i ciszy nocnej, picie alkoholu w miejscach publicznych - to najczęstsze przyczyny nocnych interwencji warszawskiej policji i straży miejskiej. Nocne zabawy pijanej młodzieży wpisały się w krajobraz miasta. Przekonał się o tym reporter programu "Prosto z Polski", który przez dwie noce towarzyszył miejskim służbom w patrolowaniu warszawskich ulic.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Oświadczył się pogodynce na antenie

15.12.11

Nie tylko pogoda potrafi być nieprzewidywalna i zaskakująca. To, co stało się w studiu jednej z amerykańskiej stacji, zaskoczyło wszystkich, a przede wszystkim samą prezenterkę.

RSS

WSPÓŁCZESNA KORESPONDENCJA I DOKUMENTACJA W BIURZE - jak tworzyć i zarządzać?

15.02.10

Od kilku dni ropa naftowa i paliwa na światowych rynkach drożeją, jednak ten trend może się szybko odwrócić, co zależy od treśći mających się dziś ukazać raportów, Ostatnie podwyżki z giełd międzynarodowych spowodowały ruch w górę także w Polsce na rynku

RSS

Niedziela w strugach deszczu. Wiatr odrobinę ucichnie

15.11.15

Podczas najbliższych godzin deszcz nie spadnie jedynie na południowym wschodzie kraju. W niedzielę wychodząc z domu nie zapomnijcie o parasolkach i kaloszach.

RSS

Plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych

15.04.10

Niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie rozpoczną się o godz. 14 mszą żałobną w Bazylice Mariackiej.

RSS

Wieści z Europy kontra eurodolar

01.02.17

Dziś w programie mamy trochę europejskich danych, stąd tytuł naszego raportu, Tak np, o 7:30 poznaliśmy dynamikę PKB Francji za IV kwartał ? był to wzrost o 0,4 proc, k/k, trochę niższy niż poziom 0,5 proc, k/k, którego się spodziewano

RSS

Wybory dla Obamy. Teraz dopiero będzie ciekawie

08.11.12

Wczorajsza sesja na wszystkich klasach aktywów zdominowana była przez oczekiwanie na nocny maraton wyborczy w USA, Mimo tego na rynek spłynęło kilka bardzo ciekawych publikacji makro, zaczynając od decyzji Banku Australii o pozostawieniu ,,,

RSS

"Wiarygodność lewicy zostałaby zniszczona"

08.06.11

Nie wierzę w to. Aleksander Kwaśniewski jest mądrym i doświadczonym politykiem i wie, że ognia i wody nie należy żenić - powiedział w "Kropce nad i" senator Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się w ten sposób do spekulacji, że były prezydent miałby rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim na temat tzw. rządu ponadpartyjnego. Jego zdaniem, wiarygodność lewicy zostałaby zniszczona.

RSS

Decyzja agencji ratingowej Moody?s już 13 maja

08.05.16

Słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy, 13 maja poznamy wyrok agencji ratingowej Moody?s w sprawie Polski, Dzisiaj decyzja RPP w sprawie stóp procentowych,

RSS

W poszukiwaniu wytłumaczenia

01.04.14

Rynek zaczyna się pozycjonować przed czwartkowym posiedzeniem EBC oraz piątkowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, Kolejne rozmowy na linii Kerry-Ławrow, Złoty pozostaje stabilny w granicach 4,17 za euro,

RSS

Rosja: Kolejny TU-154 lądował awaryjnie

01.08.11

W Tomsku awaryjnie lądował TU-154 lecący z miasta Gelendżyk nad Morzem Czarnym.

RSS

Zamiast bramki obejrzeli... inny stadion

15.06.10

Oglądasz mecz przed telewizorem, kibicujesz swojej drużynie na mistrzostwach świata w RPA, twój zespół walczy z faworytem grupy, emocje sięgają zenitu, a w momencie gdy pada bramka... urywa się transmisja. W takiej sytuacji postawieni zostali skandynawscy widzowie oglądający mecz Dania - Holandia na kanale telewizyjnym TV4.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny