Inwestorzy już wyceniają obniżki stóp procentowych

08.09.11

Dzisiejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie budzi większych emocji, gdyż chyba nikt nie spodziewa się czytelnych sygnałów ze strony tego gremium dotyczących przyszłej polityki monetarnej, Rynek już zaczął wyceniać obniżki kosztu pieniądza, choć członk

Zalało Brzeziny, 15 km od Łodzi i Częstochowę. Ukraina będzie gwarantować tranzyt i dostawy gazu do Europy, tak aby nie było miejsca na rosyjski szantaż - powiedział Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy. Kobieta stwierdziła, że zapomniała o synu. Grozi jej do 5 lat więzienia.W II i III kwartale resort finansów deklaruje, że #8222;nie będzie sprzedawał środków unijnych na rynku, tylko wymieniał je w większym stopniu w NBP#8221;, poinformował we wtorek posłów z komisji finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), ,,, Dzisiaj mamy do czynienia z wyraźnym odwrotem od ryzyka na globalnych rynkach, Powody są dwa silnie ze sobą związane: anulowanie piątkowego głosowania nad zmianami w systemie opieki zdrowotnej USA oraz dzisiejszy komentarz Donalda Trumpa w ,,,

Wczoraj negocjatorzy z Londynu i Brukseli poinformowali, iż udało im się osiągnąć wstępne porozumienie co do okresu przejściowego, co z kolei ma dać czas na wypracowanie docelowego porozumienia dotyczącego Brexitu, Choć brzmi to zawile, ,,,

Papież Franciszek mianował 15 członków nowej Rady do spraw Ekonomicznych. Bronisław Komorowski spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso i prezydentem Unii Hermanem van Rompuyem - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
fot. FORUM

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, na majowym posiedzeniu Bank Kanady nie zmienił wysokości stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 1%, Jednak w komunikacie towarzyszącym tej decyzji bank centralny zasygnalizował możliwość ich ,,, Preludium do noworocznych skoków w Garmisch-Partenikrchen za nami. Rosyjski prezydent Władimir Putin rozpoczął rozmowy z nowym szefem francuskiego koncernu Total Patrickiem Pouyanne - poinformował rzecznik Puitna Dmitrij Pieskow.Nie da się uciec od tematu brexitu, Brytyjski parlament odrzucił plan premier May oraz bezumowne wyjście z UE, ale fundamentalnie niewiele się zmieniło, Dzisiejsza zgoda na odroczenie brexitu będzie oznaczać tylko otwarcie nowego tematu ,,, Miniony tydzień na krajowym rynku przyniósł dość mocne zwyżki na krajowym rynku, indeks WIG przyrósł o 3,9%, Patrząc na główne subindeksy nadal w dobrej formie pozostaje sektor bankowy, Rosnąca presja inflacyjna i oczekiwany w związku z ,,, W dwa miesiące po wojskowym przewrocie, obaleniu islamistycznego prezydenta i późniejszym brutalnym stłumieniu demonstracji jego zwolenników, opór przeciw nowym władzom Egiptu coraz częściej przybiera formę terrorystyczną. Wybuchają bomby, znajdowane są ładunki gotowe do wysadzenia i przeprowadzane są symboliczne ataki w Kanale Sueskim.

RSS

Wypadek koło Nidzicy: Trzy osoby zginęły w wypadku

01.05.10

Tragiczny początek długiego weekendu. Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa koło Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie).

RSS

CBŚP zatrzymało Dawida K. Były bokser podejrzany o kierowanie grupą przestępczą

01.06.16

Trafił do aresztu na trzy miesiące.

RSS

Fiat podjął decyzję w sprawie Pandy

22.07.10

      Zarząd Fiata zaaprobował decyzję o przeniesieniu produkcji Pandy z Polski do Włoch. Posiedzenie odbyło się wyjątkowo nie w Turynie, lecz w Auburn Hills pod Detroit, w kwaterze generalnej Chryslera. To - zdaniem obserwatorów - świadczy o tym, że niebawem środkiem ciężkości włoskiego koncernu będą Stany Zjednoczone.
      Przekonanie to umacnia zaaprobowana w Detroit decyzja o podziale Fiata od przyszłego roku na dwie niezależne grupy: jedna będzie się zajmować wyłącznie motoryzacją, druga - pod nazwą Fiat Industrial - będzie kontrolować udziały koncernu w innych sektorach.
      Perspektywa usamodzielnienia się grupy Fiat Automobiles jest - zdaniem analityków - wstępem do jej umiędzynarodowienia. W konsekwencji - twierdzą obserwatorzy - Włochy, z ojczyzny Fiata, staną się jednym z jego rynków i będą mieć taki sam wpływ na jego decyzje, jak na przykład Polska, czyli niewielki.
      W związku z tym cytuje się niedawne trudności z przeniesieniem produkcji Pandy do Pomigliano d'Arco pod Neapolem. "Rozwiązano je pod długich rokowaniach ze związkami zawodowymi i referendum wśród załogi, podczas gdy nikt nie zapytał Polaków o zdanie w tej sprawie" - pisze internetowy dziennik "Blitzquotidiano".
 

RSS

Chiny: Już 78 mln członków partii komunistycznej

29.06.10

Do prawie 78 milionów wzrosła do końca 2009 roku liczba członków Komunistycznej Partii Chin, co sprawia, że pozostaje ona najliczniejszym ugrupowaniem polityczne na świecie - informuje w poniedziałek oficjalna agencja Xinhua.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Klienci wracają po lokaty, a firmy po kredyty

15.07.13

Polacy tylko dwa miesiące wycofywali pieniądze z bankowych depozytów, W czerwcu znów zwiększyli swoje oszczędności i to o całkiem sporą kwotę, bo o 3,7 mld zł, Na tym nie koniec niespodzianek, Przedsiębiorcy pożyczyli w minionym ,,,

RSS

Kilkuset żałobników w kondukcie: Pogrzeb Skrzypka na Powązkach

22.04.10

Kondukt żałobny z trumną z ciałem prezesa NBP Sławomira Skrzypka, z kościoła Świętego Krzyża przejeżdza na cmentarz powązkowski, gdzie odbędzie się pogrzeb. W kondukcie idzie kilkuset żałobników.

RSS

Gra dopiero się zaczyna

08.07.18

Od dziś obowiązują amerykańskie cła na chińskie produkty, Dopiero teraz zobaczymy jaka jest rzeczywista pozycja i strategia obu stron handlowego sporu i czy będzie on eskalował do wojen handlowych

RSS

Witamina D dzięki lampie. Widok z okna tajemnicą

22.08.12

Posiłki zamawiane przez telefon, mały pokój z lampą rekompensującą skąpe dawki dziennego światła, bieżnia dla zapewnienia minimum wysiłku fizycznego oraz nieodłączny komputer - tak od kilku tygodni wygląda codzienne życie Juliana Assange'a w ambasadzie Ekwadoru.

RSS

Jezioro błota, stadion w ruinie. "Katastrofa"

08.10.14

Południowa Francja walczy ze skutkami opadów. Ofiarą burz jest m.in. stadion Montpellier HSC, francuskiego mistrza sprzed dwóch sezonów.

RSS

Potencjalna kandydatka na pierwszą damę: Applebaum: Język polski szeleści

22.03.10

"Rosyjski jest śpiewny, a polski szeleści" - stwierdziła Anne Applebaum, potencjalna kandydatka na pierwszą damę. Mówiąc o Polsce, podkreśliła swój bliski stosunek do naszej kultury. Bo choć pochodzi z rodziny amerykańskich Żydów - jak wyznała - w domu zawsze miała choinkę na Boże Narodzenie.

RSS

Wiatr przewrócił silosy na tory kolejowe. Powalone drzewa i słupy

15.07.12

Trąby powietrzne spustoszyły północną Polskę. W okolicach miejscowości Smętowo Graniczne w woj. pomorskim wiatr przewrócił silosy zbożowe na tory kolejowe.

RSS

Czas apokalipsy

29.06.11

Czterej jeźdźcy zagłady coraz bliżej naszych granic. Polska ginie, rozrywana na strzępy przez obce mocarstwa, sprzedawana przez Tuskowych Judaszy. Ale nad Ojczyzną naszą jeszcze zaświeci słońce Wolności.

RSS

Węglokoks może sprzedać 5 mln ton węgla z KW

08.05.14

Poinformował o tym dziennikarzy prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło.

RSS

Pierwszy medal i od razu złoty! Kamila Lićwinko mistrzyniąÂ świata

09.03.14

Halowe MŚ w lekkiej atletyce w Sopocie.

RSS

Zróbmy film o zamordowanym przez talibów Polaku

15.09.10

- Apeluję, żeby za polskie pieniądze zrealizować film nie o fikcyjnym bohaterze, jak Essential Killing, ale prawdziwym: o polskim inżynierze, brutalnie zamordowanym przez talibów – stwierdził na antenie TVN24 były premier Leszek Miller.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny