"To parasol ochronny dla służb"

01.09.11

Komisja ds. służb specjalnych stała się bardziej "parasolem ochronnym dla służb", niż sejmowym organem kontroli - oświadczył w środę Jarosław Zieliński z PiS. Zdaniem przedstawicieli jego partii jest to tym groźniejsze, że PO może chcieć wykorzystać służby w kampanii. - Zarzuty PiS to popis skretynienia - odpowiada Konstanty Miodowicz z PO.

Władze Gruzji chcą pomóc polskim rodzinom dotkniętym majowymi powodziami. Gruzińskie MSZ zaproponowało zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z Polski, których rodziny najbardziej ucierpiały podczas powodzi.
Pobyt Polaków w Gruzji ma być sfinansowany w ramach programu „Patriot” pilotowanego przez administrację prezydenta Micheila Saakaszwilego. Dzieci z Polski będą mogły wypocząć w jednym z letnich obozów nad Morzem Czarnym. Gruzińscy dyplomaci przypominają, że nasze kraje łączą wieloletnie więzy przyjaźni, które zobowiązują do wzajemnej pomocy. Dwa lata temu podczas gruzińsko - rosyjskiej wojny o Osetię Południową nasz kraj przyjął kilkaset gruzińskich dzieci, których rodzice w wyniku działań zbrojnych stracili cały dobytek. Polska wspierała również finansowo budowę obozów dla uchodźców i przekazała pieniądze na odbudowę szkół i przedszkoli.
"Szoah to wymysł Żydów" - o te słowa wypowiedziane przez biskupa Tadeusza Pieronka w wywiadzie dla włoskiego portalu wybuchła burza. Duchowny najpierw stwierdził, że dziennikarze zmanipulowali jego wypowiedź. Ale gdy portal zagroził mu "krokami prawnymi", wycofał się. Na razie walczymy z zaspami śniegu i mrozem, ale kiedyś nadejdzie odwilż i wtedy Polska spłynie wodą. Pojawiają się ostrzeżenia przed powodzią. Premier zwołał na poniedziałek nadzwyczajne spotkanie ministrów, wojewodów i przedstawicieli służb. Będą starali się przewidzieć, co może się wydarzyć, gdy nadejdzie ocieplenie.Po spadkach z przełomu stycznia i lutego giełdy odrabiają straty, Najlepiej idzie na razie amerykańskim indeksom korzystającym na słabym dolarze, Dane o sprzedaży nowych domów w USA wyraźnie poniżej oczekiwań Spośród kilku dni festiwalu filmowego w Gdyni największa pompa towarzyszyła temu ostatniemu - ceremonii przyznania nagród i zamknięcia imprezy. Na czerwonym dywanie zabłysnęły gwiazdy branży filmowej i całego show-biznesu. Jak się zaprezentowały? Zobacz. Setki przedstawicieli społeczności muzułmańskiej demonstrowały w Rzymie w sobotę przeciwko terroryzmowi i Państwu Islamskiemu. Podczas wiecu zwołanego po zamachach w Paryżu pod hasłem "Nie w moim imieniu" nazywano terroryzm "rakiem ludzkości".

Białoruski opozycjonista Źmicier Pimienau, który w piątek został zatrzymany przy przekraczaniu polsko-ukraińskiej granicy na przejściu w Korczowej (Podkarpackie), po przesłuchaniu w prokuraturze został zwolniony do domu.

"Jeśli Donald Tusk postawi w wyborach prezydenckich na Radosława Sikorskiego, to będzie bardzo zabawnie" - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" Jarosław Kaczyński. Dlaczego tak uważa? Bo, zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, na Sikorskiego są haki. 7,5 mld zł chce w 2019 r. uzyskać resort finansów z uszczelniania systemu. Choć to mniej, niż zakładano w tym roku, kwota nadal robi wrażenie.

Obywatele Szkocji powiedzieli ?Nie? dla odłączenia od Wielkiej Brytanii, co usunęło istotny ciężar z funta i brytyjskiej gospodarki, Teraz rynek walutowy powraca pod dyktando kontrastów między polityką głównych banków centralnych, Polska gospodarka wyszła z dołka, W II kwartale dynamika PKB przyspieszyła do 0,8% z 0,5% w pierwszych trzech miesiącach roku, Kolejne kwartały przyniosą dalszą poprawę koniunktury, co powinno przełożyć się na wzrosty cen akcji i ,,, Białoruska biathlonistka, może i jest utalentowana, ale nie ma szczęścia na zawodach. Daria Domraczewa zaliczyła w Oberhofie kolejną wpadkę. Na strzelnicy zameldowała się pierwsza, ale zaczęła strzelać... do nie swojej tarczy. Najzabawniejsza była chyba reakcja trenera Białorusinki.Gwiazdor serialu "Dexter" jest poważnie chory. Do mediów dotarła informacja, że Michael C. Hall walczy z rakiem. Na szczęście chorobę udało się zdiagnozować na wczesnym etapie. Aktor czym prędzej zaczął leczenie. Nie chce przerywać pracy i planuje powrót na plan serialu. O ile wczoraj słabość naszego parkietu na tle Europy raziła oczy, tak dziś dla odmiany indeksy na GPW wzrosły, choć na świecie nastroje były dalekie od optymizmu, Jednak ten piątkowy sukces nie powinien przesłaniać szerszego kontekstu, Po pierwsze dzisie Półtora roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat - na taki wyrok sąd skazał Annę Jarucką. Po aferze w 2002 roku, w której była asystentka Włodzimierza Cimoszewicza posłużyła się sfałszowanym dokumentem dotyczącym akcji Orlenu, ówczesny kandydat na prezydenta wycofał się z wyborów.

RSS

Rosja już nam kurka nie zakręci: Unia broni Polski przed groźbami Gazpromu

22.03.10

Koniec rosyjskiego straszenia zakręceniem kurka z gazem. Od dziś Bruksela gwarantuje nam dostawy paliwa. Jeśli tylko rosyjski gaz przestanie płynąć do Polski, to pozostałe kraje Wspólnoty będą musiały podzielić się z nami zapasami paliwa.

RSS

Sukces popytu

15.03.12

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyły się po bardzo dobrych sesjach na Wall Street, gdzie centrum sceny zajął sektor finansowy oraz poprawne dane makro, W efekcie na fali dynamicznej zwyżki cen akcji w USA już o poranku WIG20,,,

RSS

Odkrycie polskich naukowców

08.01.10

      Młodzi polscy naukowcy przytarli nosa geologom z całego świata. W kamieniołomie pod Kielcami odkryli najstarsze na świecie ślady czworonogów, które odważyły się po raz pierwszy postawić stopę na suchym lądzie. Polacy, przy współpracy szwedzkich naukowców, udowodnili, że zwierzęta wyszły na ląd 18 milionów lat wcześniej niż dotąd przypuszczano.
      Przełomowego odkrycia dokonał między innymi niespełna 30-letni absolwent wydziału biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Grzegorz Niedźwiedzki, jeszcze jako student, osiem lat temu trafił na pierwsze ślady czworonoga. Później doszły kolejne odkrycia. Ślady zawierają odciski palców. Zdaniem naukowca ślady pozostawiło duże zwierzę. "Przerośnięta salamandra zmiksowana z rybą" - żartował biolog.
      Naukowcy dowodzą, że czworonogi wyszły na ląd z morza, a nie z rzek i jezior, jak dotąd sądzono. Co więcej, wydarzyło się to pod Kielcami.  Jak to możliwe? - bo wtedy ziemia wyglądała inaczej, tłumaczy Grzegorz Niedźwiedzki. Polska leżała poniżej równika, a dzisiejsze Góry Świętokrzyskie to była płytka, rozległa laguna.
      Jeden z autorów sukcesu Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego tłumaczy, że do tej pory nikt się nie spodziewał teorii morskiego pochodzenia czworonogów. Jego zdaniem odkrycie polskich naukowców burzy to, co dotychczas przez kilkadziesiąt lat wypracowano. "To oznacza, że jedno odkrycie może wywrócić wszystko do góry nogami" - powiedział Szrek. Ta teoria zmienia bowiem sposób patrzenia na powstanie i ewolucję czworonożnych zwierząt lądowych.
      Polacy mają nadzieję, że znajdąÂ  także kości czworonoga. Grzegorz Niedźwiedzki zdradził, że coś już znaleźli. "Na razie nie chcę o tym mówić, bo może się okazać, że to zwykła ryba, a nie spektakularne znalezisko", powiedział biolog.
      Mimo zimowej pogody kamieniołom "Zachełmie" jest dziś oblegany przez mieszkańców i dziennikarzy. Okoliczni mieszkańcy już od dłuższego czasu przynosili do domów kawałki kamieni, na których widoczne były jakieś ślady. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że znalezisko może mieć takie znaczenie.

RSS

Czekamy na szefową Fed

29.08.16

W USA w czwartek ważne było to, że po sesji rozpoczynało się sympozjum Fed w Jackson Hole, Szefowa Fed pojawić się miała dopiero w piątek, więc rynki po prostu czekały, Widać to było wszędzie ? na walucie, surowcach i na rynku akcji,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Nowy rozdział między Iranem a Francją. Teheran kupi airbusy za 25 mld dolarów

29.01.16

Podczas wizyty prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego w Paryżu podpisano w czwartek list intencyjny ws. zakupu 118 airbusów za ok. 25 mld USD. Francja i Iran ogłosiły otwarcie nowego rozdziału w stosunkach między obu państwami.

RSS

Powódź - wojewodowie liczą straty

22.05.10

Wojewodowie terenów dotkniętych powodzią liczą straty. Szef MSWiA Jerzy Miller uważa, że do końca przyszłego tygodnia powinny być gotowe wstępne szacunki. Minister zwrócił się do wojewodów o jak najszybsze przekazywanie informacji o wysokości strat na ich terenach.
Obecnie kolejne wnioski są przysyłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po konsultacjach z ministrem finansów pieniądze są wpłacane na konta wojewodów, a ci przekazują je dalej do samorządów dotkniętych powodzią. "Wojewodowie wiedzą, że mają przysyłać wnioski na bieżąco i nie czekać na ostatniego poszkodowanego" - powiedział szef MSWiA.
Obecnie najsprawniej straty szacowane są w województwie śląskim. Minister Jerzy Miller uważa, że powoli kończy się pierwsza faza powodzi, czyli doraźna pomoc, a zaczyna się faza druga, czyli sprzątanie po zalaniu i pomoc poszkodowanym.
W czasie dzisiejszej sejmowej debaty o sytuacji powodziowej premier Donald Tusk powiedział, że skala zniszczeń spowodowanych przez powódź przekroczy prawdopodobnie 10 miliardów złotych.

RSS

Dziś dane z rynku pracy

08.10.18

Wydarzeniem piątkowej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy, Po pozytywnym zaskoczeniu w postaci raportu ADP, dzisiejsze dane także powinny spełnić oczekiwania inwestorów, Konsensus rynkowy zakłada, że liczba nowych ,,,

RSS

Grypa w niemieckiej szatni. Wypadł kolejny piłkarz

15.10.14

Problemów personalnych w reprezentacji Niemiec ciąg dalszy. Przed meczem z Irlandią do i tak długiej listy wyłączonych z gry dołączył Andre Schuerrle.

RSS

Ten podatek tylko do końca stycznia

01.02.11

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej - przypomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Zaznacza, że można to zrobić drogą elektroniczną.

RSS

Poranny telefon do byłego doradcy ministra: CBA ostrzegło Rosoła, że złoży mu wizytę

15.02.10

Pół godziny przed pojawieniem się w mieszkaniu Marcina Rosoła, byłego doradcy Mirosława Drzewieckiego, CBA dało mu znać, że wybiera się do niego na przeszukanie. Jak twierdzi "Wprost", dwa tygodnie temu funkcjonariusze biura zadzwonili do Rosoła i zapowiedzieli swoją wizytę.

RSS

"Washington Post": izraelski "samobójczy dron" zaatakował po raz pierwszy

08.04.16

Na Kaukazie.

RSS

Niebieski śnieg w Czelabińsku. To przez meteoryt?

15.02.15

Pamiętacie Czelabińsk? To tam dwa lata temu wybuchł meteoroid, raniąc ponad 1,5 tys. osób. Teraz w tym samym miejscu spadł niebieski śnieg. Przypadek?

RSS

Prawdziwy "Wilk z Wall Street": Czuję się strasznie, gdy myślę o tym, co robiłem

22.01.14

- Codziennie staram się naprawić zło, które wyrządziłem - mówi Jordan Belfort, były makler i oszust finansowy, pierwowzór postaci odgrywanej przez Leonardo Di Caprio.

RSS

Ukraina planuje pełną blokadę Krymu. Chyba że Rosja pójdzie na ustępstwa

29.01.15

Donosi ukraiński portal „Nowoje Wremja”.

RSS

Jest wyrok! Niemcy dyskryminują polskie firmy!!!

22.01.10

Niemcy złamały unijne prawo, dyskryminując obce firmy i ograniczając im dostęp do polskich pracowników - tak orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Chodzi o dyskryminację na rynku budowlanym oraz zbyt rygorystyczne interpretowanie polsko-niemieckiej umowy z 1990 roku. finanse.wp.pl

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny