"To parasol ochronny dla służb"

01.09.11

Komisja ds. służb specjalnych stała się bardziej "parasolem ochronnym dla służb", niż sejmowym organem kontroli - oświadczył w środę Jarosław Zieliński z PiS. Zdaniem przedstawicieli jego partii jest to tym groźniejsze, że PO może chcieć wykorzystać służby w kampanii. - Zarzuty PiS to popis skretynienia - odpowiada Konstanty Miodowicz z PO.

Poniedziałek zaczyna się dość spokojnie na rynku walutowym, Potężna fala spadków na EUR/USD wydaje się, że została zatrzymana, Rajd na głównej parze walutowej świata trwał od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach w USA, Pytanie, które ,,, 39-latek z Katowic usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Grożą mu dwa lata więzienia. Obrońcy zwierząt uznają, że to za mało. 39-latek wyrzucił psa przez okno z drugiego piętra kamienicy. Wyjaśnienia mężczyzny są po prostu żenujące. Polska transformacja to "jeden z największych politycznych cudów XX wieku" - powiedział amerykański filozof, politolog i ekonomista Francis Fukuyama w Gdańsku podczas międzynarodowej konferencji "Europa i świat 30 lat po zwycięstwie polskiej Solidarności".14 milionów 400 tysięcy złotych kary grzywny będzie mógł wymierzyć w 2012 roku sąd za przestępstwo skarbowe. Najwyższy mandat karny nakładany przez urzędników wyniesie 3 tysiące złotych. W trzecim kwartale 2014 r. PKB wzrósł o 3,3 proc. rok do roku - ogłosił w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku. Urząd skorygował też dane za drugi kwartał br. - podał, że PKB w tym czasie zwiększył się o 3,5 proc. rdr, a nie jak wcześniej szacowano o 3,3 proc. Zdaniem Dariusza Rosatiego z PO, przemówienie kandydatki SLD było "kompletnie niewiarygodne".

Tegoroczne protesty w Afryce Północnej i na Bilskim Wschodzie nazywane arabską wiosną kosztowały ten region 55 mld dolarów - wynika z nowego raportu grupy konsultingowej Geopolicity.

W 34 szkołach na Lubelszczyźnie z powodu silnych mrozów dziś i jutro nie ma lekcji. Zajęć lekcyjnych nie ma w szkołach m.in. w Ludwinie, Żyrzynie, Markuszowie, Krasnymstawie, Rejowcu, Leonowie, Ulhówku, Gorajcu, Szastarce, Polichnie, Tyszowcach. W szkole podstawowej w Tarnoszynie lekcji nie było także w poniedziałek. Po Europie, Iran traci powoli kolejny rynek, na który sprzedaje ropę. I to rynek najważniejszy - azjatycki. Chiny, Indie i Japonia planują zmniejszyć o co najmniej 10 proc. import ropy z Iranu - donosi Reuters. Taka decyzja to przede wszystkim efekt coraz większych problemów firm z tych trzech krajów w handlu z Iranem, wynikających z coraz ostrzejszych sankcji USA. Łącznie te trzy azjatyckie giganty gospodarcze kupują blisko połowę ropy eksportowanej przez Iran.

Kilka rosyjskich samolotów zbliżyło się do amerykańskiego niszczyciela. Dla internautów córka premiera to po prostu Kasia. Na jej blogu jest przytulnie. Wirtualnych gości witają trzy zdjęcia utrzymane w tonacji pastelowego różu. U bratanicy prezesa PiS różu nie ma wcale. Internauci często nazywają ją „panią Martąâ€ lub „pierwszą damą Rzeczypospolitej”.
(fot. Forum) Prognoza pogody na najbliższą noc.Od początku tego tygodnia nastroje na rynkach finansowych pozostają zmienne, Wczoraj do pogorszenia sentymentu przyczyniła się informacji o rezygnacji ze stanowiska G,Cohn?a, doradcy ekonomicznego Trump?a i przeciwnika protekcjonizmu gospodarczego Piątek na rodzimym rynku walutowym został zdominowany przez jedno wydarzenie, Publikację danych o polskim Produkcje Krajowym Brutto (PKB), W III kwartale wzrost gospodarczy spowolnił do 1,4% z 2,3% R/R, Tym samym dane okazały się gorsze od ,,, Głównym czynnikiem ryzyka dla notowań surowców przemysłowych pozostają obawy o wystąpienie recesji w najważniejszych gospodarkach , Za takim scenariuszem przemawiają ostatnie odczyty danych makro, Zegar cyklu koniunktury w Niemczech sporządzony w oparciu

RSS

KAS: Wykryto karuzelę VAT w obrocie kawą i fałszywe faktury na ponad 10 mln zł

22.12.17

Pracownicy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli tzw. karuzelę VAT, w której przedmiotem oszustw był obrót kawą. Ujawniono fałszywe faktury na łączną kwotę ponad 10 mln zł - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

RSS

Egipska armia: Nie użyjemy siły wobec ludu

01.02.11

Egipska armia po raz pierwszy od wybuchu fali protestów uznała żadania Egipcjan za uzasadnione i zapewniła, że nie użyje siły przeciwko manifestującym. Główna siła opozycyjna - zdelagalizowane Bractwo Muzułmańskie - odrzuciło zaś nowy rząd, powołany w poniedziałek. Jednocześnie wezwała do kontynuowania protestów "aż do upadku reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka". Z kolei egipski wiceprezydent Omar Suleiman oświadczył , że prezydent Hosni Mubarak polecił mu rozpoczęcie rozmów ze wszystkimi siłami politycznymi w kraju.

RSS

Zbiorowy gwałt w obozie na Lesbos

29.09.16

Informuje grecka policja.

RSS

Napieralski: nigdy nie atakowałem SLD

29.03.15

W piątek złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o uznanie nieważności uchwały, na mocy której został zawieszony w prawach członka SLD.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Tydzień pod znakiem wzrostu awersji do ryzyka

29.05.11

Początek minionego tygodnia na parze EUR/USD przyniósł odwrócenie wcześniejszej tendencji spadkowej, Wspólna waluta rozpoczęła powolny i żmudny proces odrabiania strat, Jeszcze w poniedziałek w godzinach porannych EUR/USD kwotowany była na poziomach nieco

RSS

Lipnica Murowana - rekordowa palma

29.03.10

W tegorocznym konkursie Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej padł kolejny rekord. Najdłuższa tegoroczna palma ma 35 metrów i 10 centymetrów długości.
Twórca największej palmy Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej podkreśla, że to bardzo ciężka praca, do której trzeba zaangażować wiele osób. Robienie kwiatków, układanie wikliny, wreszcie podnoszenie palmy - wszystko to wymaga dużo zachodu.
Zbigniewowi Urbańskiemu udało się pobić swój rekord - w ubiegłym roku bowiem to również on zwyciężył wykonując palmę która miała ponad 33 metry.
List do mieszkańców Lipnicy wysłał prezydent. Lech Kaczyński napisał, że plamy ceremonialnie wnoszone do świątyń są znakiem naszej narodowej tożsamości i odrębności, a zarazem duchowej łączności z wiernymi innych kultur.
Prezydent zaznaczył, że w takie dni, jak dziś, szczególnie trzeba pamiętać, że to, co rodzime i lokalne powinniśmy otaczać szczególną ochroną, a także przekazywać następnym pokoleniom w pełnej postaci. Lech Kaczyński podkreślił, że tak właśnie czynią inne państwa i narody i również my powinniśmy tak działać. Zdaniem prezydenta powinniśmy odrzucać pokusę lekceważenia i zapominania własnej oryginalnej kultury i historii.
Konkurs Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej odbywa się po raz 52. Dzisiejszemu konkursowi na lipnickim rynku towarzyszą pokazy rękodzieła ludowego, występy wiejskich zespołów folklorystycznych oraz jarmark wielkanocny.

RSS

Świetny Kubica pod Akropolem. Szybszy od WRC

01.06.13

Znakomity początek Rajdu Akropolu.

RSS

Ekspert ds. szkolenia sił powietrznych:: "Tego lądowania nie powinno być"

29.04.10

Przyczyny leżą w Warszawie - tak dyskusję wokół prób wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem podsumował w TVN24 płk Piotr Łukaszewicz, były szef oddziału szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych. Jego zdaniem, pilot tupolewa zrobił więcej niż do niego należało, a lądowania w Smoleńsku "nie powinno być".

RSS

Kupiłeś lusterko w sieci?: Polacy kradli lusterka do... bentleya

15.05.10

Około 3,5 tysiąca lusterek samochodowych ukradł gang rozbity przez policję. Złodzieje kradli lusterka w fabryce, po czym sprzedawali je na giełdach samochodowych i przez internet. Nie oszczędzili nawet lusterek do królewskiej limuzyny. Na procederze zbili całkiem niezły majątek.

RSS

Obama grozi chaosem

15.01.13

RSS

PLN stabilny, dług pod presją

29.10.16

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3272 PLN za euro, 3,9670 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9911 ,,,

RSS

Koniec memów o " biednym Leo", kategorie z niespodzianką i histeryczne oskarżenia

01.03.16

Do połowy oscarowa gala robiła wrażenie najnudniejszej w historii i przewidywalnej, finał okazał się jednak zaskakujący.

RSS

Rada Europy do Łukaszenki: Nie zabijajcie Kanawałaua i Kawaliaua

01.12.11

O niewykonywanie wyroku śmierci wydanego w środę w Mińsku na dwóch oskarżonych w procesie o zamach w mińskim metrze zaapelował do władz Białorusi sekretarz Rady Europy Thorbjoern Jagland.

RSS

Pretekst do wyprzedaży dolara

08.01.17

Dolar amerykański w dalszym ciągu oddala się od 14-letniego szczytu w stosunku do koszyka walut, ponieważ inwestorzy inkasują zyski z dwumiesięcznego rajdu dolara po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich Stanów Zjednoczonych

RSS

Co to jest faktura VAT MP?

01.05.11

Faktura VAT - MP towarzyszy uproszczonej formie rozliczania podatku od towarów i usług przez podatników określanych mianem małych podatników. Wynika to z wykazywanych przez nich stosunkowo niskich obrotów rocznych. Faktura ta oraz sposób jej rozliczania jest dość specyficzny, wymaga bowiem spełnienia kilku niezbędnych warunków.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny