Hofman drwi z "chłopów", sam ma ziemię orną

29.08.11

Poseł i rzecznik PiS Adam Hofman krytykuje chłopów, a okazuje się, że sam jest właścicielem prawie 8 tys. metrów kwadratowych ziemi rolnej. Informację na ten temat znaleźliśmy w oświadczeniu majątkowym posła złożonym w kwietniu 2011 r., które znajduje się na stronie internetowej Sejmu. - Nie jestem rolnikiem, to inwestycja na przyszłość - tłumaczy w rozmowie z nami poseł Hofman.

Brytyjska para porwana w październiku 2009 roku przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim prosi władze swojego kraju o pomoc. Nagrania wideo ze wstrząsającym apelem małżonków pokazała w niedzielę telewizja Sky News. Kilka dni wysokiej zmienności na rynku walutowym ? decyzja EBC w czwartek, greckie wybory w niedzielę, a posiedzenie Rezerwy Federalnej w następną środę, Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji inwestorzy dostali całą paletę dobrych oraz złych informacji, Tych pierwszych było nawet nieco więcej, ale niedźwiedzie nie dały za wygraną i bez większego trudu przejęły kontrolę nad giełdowymi parkietami,       Na miesiąc więzienia skazał sąd w Dubaju w Emiratach Arabskich parę Brytyjczyków, która całowała się w restauracji. Zostali również ukarani grzywną za nielegalne picie alkoholu.
      Skargę na całującą się parę złożyła na policji oburzona mieszkanka Dubaju, która razem z córką jadła obiad w tym samym miejscu. Według jej relacji Brytyjczycy złamali surowe zasady, dotyczące zachowywania się w miejscach publicznych - całowali się w usta i dotykali. Parę natychmiast aresztowano. Po wpłaceniu kaucji mogli wyjść na wolność, ale nie wolno im było opuszczać Emiratów do czasu ogłoszenia wyroku.
       W czasie rozprawy prawnik oskarżonych utrzymywał, że pocałowali się oni w policzek na przywitanie. Tłumaczył, że nie są parą, a jedynie przyjaciółmi. Sąd nie dał jednak wiary jego wyjaśnienieniom i skazał 24-letniego Brytyjczyka pracującego na kontrakcie w Dubaju i 25-letnią turystkę na karę miesiąca pozbawienia wolności. Zostali także ukarani grzywną w wysokości tysiąca dirhamów czyli blisko 300 dolarów za nielegalne spożywanie alkoholu. Prawnik złożył apelację od wyroku, która zostanie rozpatrzona 4 kwietnia.
Przed okresem noworoczno-świątecznym na ukraińskich dworcach kolejowych tradycyjnie brakuje biletów. Choć nie można ich kupić w kasach, po dwukrotnie wyższej cenie oferują je spekulanci. Będzie narada epidemiologów.

Zaskakująca deklaracja Floyda Mayweathera.

Kartki na mięso wprowadzono dokładnie 35 lat temu. Reglamentacja trwała przez 8 lat. Z końcem minionego tygodnia wydawało się, że amerykańscy politycy być może już w trakcie weekendu dojdą do porozumienia i zakończą trwający od dwóch tygodni spektakl przepychanek, Tak się niestety nie stało, ale inwestorzy specjalnie ,,,

Startujący w wyborach samorządowych na prezydenta Sopotu, aktualny prezydent - Jacek Karnowski, może liczyć na nie lada wsparcie. W komitecie poparcia Karnowskiego znaleźli się m.in. minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, poseł PO Jarosław Gowin i eurodeputowany Jarosław Wałęsa. Komentarze po incydencie z poznańskimi funkcjonariuszami.Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie kontynuacji odbicia eurodolara, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2674 PLN za euro, 3,6448 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6887 PLN względem franka,, Prezydent USA spotkał się z nimi w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie. Nieobecność świętujących inwestorów amerykańskich oraz brak istotnych danych makroekonomicznych spowodowały, że europejskich parkietach niewiele się działo, Na większe wrażenia trzeba będzie poczekać,

RSS

"Z katastrofy smoleńskiej zrobili sobie wehikuł polityczny"

22.09.13

W "Faktach po Faktach" dyskusja o ekspertach Macierewicza.

RSS

Trump wydał stalową dyrektywę. Przemysł wdzięczny

22.04.17

Prezydent Donald Trump podpisał dyrektywę nakazującą sprawdzenie wpływu importu stali na bezpieczeństwo narodowe USA i potencjalnych związanych z tym importem zagrożeń.

RSS

Zastrzelił czarnoskórego nastolatka. Uniewinniony

15.07.13

Twierdził, że działał w samoobronie. Bliscy ofiary mówią o motywie rasowym.

RSS

Komunikat FED będzie kluczowy

15.12.10

Rząd Silvio Berlusconiego wygrał dzisiejsze głosowanie we włoskim parlamencie zaledwie trzema głosami, W efekcie chwilę po publikacji tych informacji notowania EUR/USD sięgnęły okolic 1,35, Wspólną walutę wspierał też nieco lepszy odczyt indeksu ZEW w Nie

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

"Jestem realistą. (...) Nie będę faworytem"

29.05.13

Jarosław Gowin w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Tak SB niszczyło Religę

22.03.10

Profesor Zbigniew Religa był na Śląsku przez niemal cztery lata inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Do samego końca PRL kontrolowano jego korespondencję, a donosiło na niego co najmniej dwóch agentów. Świadczą o tym dokumenty z teczki zmarłego równo rok temu kardiochirurga, do której dotarł „Wprost”.
fot. WPROST

RSS

Przed Wszystkimi Świętymi tłok na ulicach

01.11.12

Tłok i ścisk na drogach - tak określić można dzień przed Wszystkimi Świętymi w Trójmieście. Korki tworzyły się w rejonach cmentarzy, ale także na drogach dojazdowych na obwodnice. Komunikacyjny horror rozgrywał się natomiast na ul. Grunwaldzkiej.

RSS

ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM HANDLOWCÓW - czyli jak budować, kierować, motywować i monitorować zespół handlowców

22.03.11

Interwencja zbrojna przeciw reżimowi w Trypolisie była uwzględniana już w czwartkowych notowaniach, lecz to że jej awangardą stał się Paryż jest niewątpliwie dowodem na to, jaką wagę przywiązuje się do geopolitycznych gier osadzonych w surowcowych strefac

RSS

Armia polityczna

29.05.10

Edmund Klich, przewodniczący Komisji Badań Wypadków Lotniczych potwierdził to, o czym w kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu – tuż przed katastrofą prezydenckiego Tu-154M w kabinie pilotów był dowódca Sił Powietrznych gen. Andrzej Błasik. Co robił? Co mówił? Nie wiadomo. Wiadomo, że był - a za sterami samolotu siedzieli jego podwładni.

RSS

Bayern z tytułem. Lewandowski bohaterem

08.05.16

To już murowany faworyt do korony króla strzelców.

RSS

Włochy-rozgłośnia mafijna

29.04.10

Włoska policja zatrzymała 30 osób podejrzanych o przynależność do kalabryjskiej mafii "ndranghety". Na wniosek prokuratury skonfiskowano im majątek o wartości 10 milionów euro, w tym lokalną stację radiową.
Aresztowani są oskarżeni o przynależność do klanu Pesce z miejscowości Rosarno pod Reggio Calabria. O miejscu tym było głośno w styczniu, kiedy doszło tam do starć między miejscową ludnością, a pracującymi w rolnictwie imigrantami z Afryki. Jak ustalono, stała za nimi miejscowa mafia "ndrangheta".
Członkowie klanu Pesce mają na swym koncie zabójstwa, wymuszanie haraczu i handel narkotykami. Wśród zatrzymanych jest siedem kobiet. Zajmowały się one praniem brudnych pieniędzy, kupując za nie między innymi nieruchomości.
Do mafii należała również lokalna rozgłośnia "Radio Olimpia". Nadawała ona szyfrowane wiadomości dla bossów przebywających w więzieniu i kierujących stamtąd działalnością organizacji przestępczej. W zależności od tego, jaką emitowano piosenkę, wiedzieli oni, czy rozkaz, jaki wydali, został już wykonany czy nie.

RSS

Więzienie w zawieszeniu i grzywna: Znęcali się nad nauczycielem. Jest wyrok

22.01.10

Wyzywali i kopali nauczyciela. Wszystko nagrali komórką, a film umieścili w internecie. Nagranie z zespołu szkół zawodowych w Rykach (woj. lubelskie) odnalazła policja. Dziś jeden z byłych uczniów placówki usłyszał wyrok. Czterem innym sąd warunkowo odpuścił.

RSS

Niemcy pod finansową kroplówką

22.08.19

Problemy gospodarcze naszego zachodniego sąsiada trwają zbyt długo i niemiecki rząd zdecydował się wreszcie na plan ratunkowy, Punktem kluczowym będzie wsparcie przemysłu motoryzacyjnego, Pierwszy w historii pakiet fiskalny w Niemczech z ,,,

RSS

Tak mogło być. Zobacz nieznane plany metra z 1938 r.

01.09.11

Nieznany plan przebiegu linii warszawskiego metra, przedłożony przez Stefana Starzyńskiego w 1938 r. do opinii władzom wojskowym, udostępniło PAP Centralne Archiwum Wojskowe. Dokument jest przykładem fachowości i rozmachu inwestycji lat 30. - mówi dr Marek P. Deszczyński z UW.

RSS

W sobotę upał. I znowu burze

22.07.17

Nawet 30 stopni na południu kraju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny