Syria: Siły rządowe ostrzelały demonstrantów, 2 osoby zginęły

29.08.11

Syryjskie siły rządowe ostrzelały opozycyjną demonstrację, zorganizowaną po piątkowych modłach w miejscowości Duma pod Damaszkiem. Demonstracje przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada odbyły się też w stolicy, Hamie, Homs innych miejscowościach.

Wilson Raj Perumal wypaczył wyniki blisko 100 spotkań, w tym towarzyskich przed największymi futbolowymi imprezami oraz na olimpijskich turniejach w Pekinie i Atlancie. Teraz król ustawiania meczów opowiada, jak mu się to udawało. W spółkach "o szczególnym znaczeniu dla gospodarki" zdecyduje minister skarbu. Powód? Nieautoryzowana sesja zdjęciowa, którą zafundowała sobie przed świątynią.Władysław Bartoszewski dyplomatycznie o prawyborach w Platformie: Radosławowi Sikorskiemu jest "przyjazny", ale to Bronisław Komorowski zasłużył na ocenę "wzorcowo dobry". Donald Tusk skłania się do postawienia w wyborach prezydenckich na Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego – twierdzą współpracownicy premiera. Nie oznacza to jednak, że Radosław Sikorski będzie w kampanii prezydenckiej nieobecny. Z ustaleń „Wprost” i „Dżungli politycznej” TVP Info wynika, że szef PO chce, by Sikorski zaangażował się w kampanię Komorowskiego. – Tak samo jak Hilary Clinton zaangażowała się w kampanię Baracka Obamy – mówi jeden z polityków Platformy.
Fot. A. Jagielak /Wprost Podtopione domy, zalane ulice i porty rybackie, strażacy umacniający wały oraz wielkie kolejki na prom w Świnoujściu. Takie obrazy wyłaniają się ze zdjęć i filmów naszych Reporterów 24, którzy na bieżąco rejestrują trudną sytuację pogodową na północy Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla trzech nadmorskich województw. Synoptycy przewidują wzrost poziomów morza powyżej stanów alarmowych. Przyczyną jest między innymi silny, sztormowy wiatr, który przepycha wodę wgłąb lądu, powodując tzw. cofkę.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Grecka policja aresztowała dwie nastoletnie dziewczyny pod zarzutem zamordowania 80-letniego mężczyzny. Nastolatki napadły staruszka w niedzielę w jego domu na północy Grecji i zabrały mu 10 euro - poinformowała w poniedziałek policja. Od początku sesji na GPW utrzymywały się nieco korekcyjne nastroje, które chwilowo tylko osłabły wskutek optymistycznych danych z amerykańskiego rynku pracy, Te same dane spowodowały drugą od wczoraj falę umocnienia dolara w stosunku do euro,

Ambasador Rosji przy OBWE konieczna jest pilna interwencja humanitarna w Donbasie. Leszek Balcerowicz w "Faktach po Faktach". Były radziecki przywódca Michaił Gorbaczow uważa, że władze Rosji powinny anulować wyniki wyborów parlamentarnych, które wygrała partia Władimira Putina, i rozpisać nowe wybory w sytuacji, gdy narasta fala protestów wobec domniemanych fałszerstw wyborczych.Środa przynosi sporo ciekawych ruchów na rynku walutowym, po części związanych ze zbliżającym się szczytem G7 oraz posiedzeniem EBC, Wracające do gry euro pomaga też notowaniom złotego i wydaje się, że dzisiejsza decyzja RPP nie powinna ,,, Polscy szczypiorniści liżą rany po zwycięskiej batalii za Szwecją. Najbardziej Michał Jurecki i Tomasz Tłuczyński, którzy musieli odwiedzić szpital. Jak dowiedział się tvn24.pl, Jurecki jest tylko potłuczony, ale decyzję o grze przeciwko Słowenii lekarz reprezentacji Maciej Nowak podejmie przed spotkaniem. Przemysław Edgar Gosiewski powoli wyrasta na jednego z głównych bohaterów afery hazardowej.

RSS

Dwie ofiary zderzenia motocykla z ciągnikiem

22.03.15

RSS

Czy Węgry zaszkodzą Polsce? Belka: Uczymy się żyć z niską inflacją

15.05.14

Deflacji na Węgrzech nie można ignorować w kontekście polskiej gospodarki - ocenił w środę prezes NBP Marek Belka. Ceny na Węgrzech spadły w kwietniu o 0,1 proc. rdr, a w ujęciu mdm wzrosły o 0,1 proc. To pierwszy przypadek deflacji rdr od 1968 r.

RSS

Polak w ćwierćfinale: Polak i cuda z piłką! Messi tak nie potrafi

01.05.10

"Nie znam żadnego profesjonalnego piłkarza, który potrafiłby wykonać te triki" - komentował sędzia główny Mistrzostw Świata Red Bull Street Style, rozgrywanych w RPA. Zawodnicy stawali dosłownie na głowie, latali i łamali prawa fizyki, by zostać mistrzem w najdziwniejszym kopaniu piłki na świecie.

RSS

PO łamie kodeks wyborczy

08.09.11

Platforma wydrukowała milion książeczek „Polska w budowie” i rozdaje je na ulicach. Na większości z nich nie ma informacji, że to materiał wyborczy – wynika z ustaleń „Wprost”. To niezgodne z prawem, partii Donalda Tuska grozi grzywna.
fot. Forum

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Ukraińcy nie kontrolują granicy. Rosja blokuje misji OBWE dostęp

22.01.16

Ustanowienie kontroli nad ukraińsko-rosyjską granicą w strefie walk jest jednym z 12 punktów planu pokojowego.

RSS

Jackson Hole już dziś

01.09.12

Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta, Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25, Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego,

RSS

"Niektórzy w UE chcieliby postępować tak, jak gdyby w Turcji nic się nie stało"

15.11.16

Szef dyplomacji Austrii Sebastian Kurz opowiedział się w poniedziałek w Brukseli za przerwaniem negocjacji w sprawie przystąpienia Turcji do UE. Dodał, że Unia powinna przygotować się na możliwość zerwania porozumienia z Ankarą w sprawie kryzysu migracyjnego.

RSS

Powstanie przychodu po stronie pracownika z tytułu umorzenia zobowiązania

15.02.12

Zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy odsprzedają wymieniany sprzęt biurowy swoim pracownikom. Przykładem jest Spółka, która zakupuje nowe laptopy w celu wyposażenia stanowisk pracy. Poprzednio używane komputery stacjonarne odsprzedaje w ratach zainteresowanym pracownikom (na podstawie umowy umowy cywilnoprawnej zawartej z pracownikiem).

RSS

Wyższe pensje, droższe obce waluty. Sprawdź, co zmieniło się w 2016 roku

29.12.16

Słabszy niż przed rokiem wzrost gospodarczy, najniższe od 25 lat bezrobocie, najdroższy od 14 lat dolar - to niektóre z danych charakteryzujących stan naszej gospodarki na koniec 2016 r., zebrane przez Gerda Broker.

RSS

Wiatr targał skoczkami, konkurs odwołany. Szkoda tylko świetnego wyniku Huli

15.03.17

Mocno wiało pod narty, wielu zawodników zamiast walczyć o odległość, walczyło o uniknięcie groźnego upadku. Kontynuowanie konkursu nie miało sensu i jury Pucharu świata już w trakcie pierwszej serii przerwało zawody w Lillehammer. Jeden z najdłuższych skoków zdołał oddać Stefan Hula.

RSS

Jeśli nie płacisz czynszu: Od dziś dużo łatwiej wylecieć na bruk

29.01.10

To rewolucyjne zmiany. Od dzisiaj właściciele mieszkań i domów mogą wynajmować je bez obawy, że nie będą mogli pozbyć się lokatorów, którzy nie płacą czynszu. Mało tego - od teraz najemcy dobrowolnie będą musieli podpisać zgodę na eksmisję. I mogą trafić na bruk.

RSS

Dni wolne od pracy w 2010 roku: Sprawdź, kiedy będziesz miał wolne

08.01.10

Bez pracy nie ma kołaczy. Któż nie zna tego banalnego przysłowia. Ale przecież nie samą pracą człowiek żyje. Wprawdzie w 2010 roku Święto Trzech Króli nie będzie wolne, ale dni, w których będziemy mogli się oddać słodkiemu lenistwu, nie zabraknie. Zobacz kiedy wypadną.

RSS

Ponad miliard złotych na szkody po powodzi

01.07.10

       W związku z tegoroczną powodzią ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wydało dotychczas 1 miliard 32 miliony 540 tysięcy złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Znaczącą część środków z budżetu przeznaczono na zasiłki dla powodzian. Tego typu wsparcie - do 6 tysięcy złotych - wypłacono prawie 34 tysiącom osób. Wydano na ten cel 222,71 milionów złotych. Szef MSWiA Jerzy Miller przeznaczył środki przede wszystkim na odbudowę lub remont zniszczonej infrastruktury komunalnej. Na odremontowanie i rekonstrukcję dróg, mostów, kładek, przepustów, szkół, przedszkoli czy innych budynków użyteczności publicznej wydano 477,31 milionów złotych.
       MSWiA zapłaciło też m.in. ponad 119 milionów złotych na naprawę wałów i innych urządzeń melioracji wodnej.
 

RSS

Umowa gazowa z Rosją: Pawlakowe zwycięstwo?

29.01.10

Oto nasz wielki sukces: mamy gaz! W zamian anulujemy tylko Rosjanom wielomilionowy dług za tranzyt (za to dostawy będziemy mogli zmniejszyć aż o 15 proc.) i uzależnimy się od naszego hojnego sąsiada na - bagatela - 27 lat. finanse.wp.pl

RSS

Zapowiadane zmiany podatkowe pomogły Wall Street

29.09.17

W środę dla giełd amerykańskich najważniejszym wydarzeniem dnia miało być to, że prezydent Donald Trump przedstawi po południu w Indianapolis założenia reformy podatkowej, Miał rozpocząć swoją mowę na 40 minut przed końcem sesji, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny