Po co nam taki Sejm?

29.08.11

Poseł – to od dawna już nie brzmi dumnie. Sejm stał się atrapą zdominowaną przez politycznych statystów. Wygląda na to, że niewiele da się z tym zrobić.
(fot. Forum)

"W miejscowości Nawarzyce (woj. świętokrzyskie) spłonęła olbrzymia połać łąk i trzciny ciągnąca się wzdłuż rzeki". Inwestorzy wyraźnie uciekają z włoskich papierów dłużnych, Złotówka gwałtownie traci, ale od rana wraca, Polska dostanie zdecydowanie mniej w ramach polityki spójności Dzisiaj rozpoczyna urzędowanie Prokurator Generalny Andrzej Seremet - pierwszy od 20 lat szef prokuratury niebędący ministrem sprawiedliwości. Przed nim: powołanie członków Prokuratury Generalnej oraz wystąpienie do prezydenta o nominację czterech zastępców.Eurodolar wzrósł w ciągu tego tygodnia o 1,6 proc, Na początku tygodnia kurs zbliżył się do ważnego wsparcia #8211; 200-dziennej średniej ruchomej, po czym powędrował na północ, Najbardziej dynamiczne zwyżki kursu miały miejsce w czwartek i piątek, ,,, Ryszard Czarnecki w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS. W wieku 85 lat zmarła Swietłana Alliłujewa, jedyna córka Józefa Stalina. Alliłujewa, nosząca nazwisko Peters, zmarła w Stanach Zjednoczonych.

Jest na ziemi takie miejsce.

Trwają największe manewry wojskowe od czasu rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w środę, że istnieją dokumenty dotyczące Katynia, które jeszcze nie zostały przekazane Polsce. Dodał, że polecił już przeprowadzenie stosownych procedur i przekazanie tych materiałów stronie polskiej.

Małe i średnie firmy muszą po raz pierwszy przesłać Jednolity Plik Kontrolny. Wiele czekają problemy - pisze "Rzeczpospolita". Kierowca polował na swoje ofiary. Materiał "Faktów" TVN. Jutro rano poznamy decyzję Banku Japonii, a wieczorem Rezerwa Federalna ogłosi kształt swojej polityki pieniężnej, Na rynek dociera wiele spekulacje, ale obecnie trudno do końca przewidzieć jakie zostaną podjęte jutro decyzje, zwłaszcza ,,,W Wielki Czwartek było sporo danych makro, które zapewne trochę poruszyły eurodolarem, Jak zwykle rzecz rozbijała się o różnice pomiędzy danymi unijnymi a tymi z USA Jedno z największych miast Podkarpacia w jednej trzeciej pod wodą. Wylała Wisłoka zabierając ludziom dobytek, odcinając ich od prądu, gazu i paraliżując komunikację. Burmistrz Jasła mówi o "potwornym dramacie", ale i o solidarności ludzkiej. "Odbudujemy to miasto" - powiedziała Maria Kurowska w TVN24.

RSS

Smartfony wracają do szkół. Koniec zakazu

08.06.16

Włoskie ministerstwo oświaty zapowiedziało zniesienie zakazu korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych na lekcjach. Obowiązuje on od 9 lat. Obecnie uznano, że przepis ten jest anachroniczny.

RSS

Zmiany w przepisach: GIODO chce zaświadczeń o niekaralności

29.01.10

Przedszkolanki, nauczyciele i inne osoby, które w swoim zawodzie mają bezpośredni kontakt z dziećmi będą musiały dostarczyć pracodawcy zaświadczenie o niekaralności za przestępstwa dotyczące pedofilii - tak chce Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

RSS

Adwokat Poczobuta spotkał się z nim w areszcie

15.02.11

Z przebywającym w areszcie Andrzejem Poczobutem, działaczem nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi i dziennikarzem "Gazety Wyborczej", spotkał się dzisiaj adwokat Alaksandr Halijeu. Powiedział, że przygotowuje skargę kasacyjną.

RSS

Chińczycy zbawcami rekinów?

08.07.12

W Chinach dojdzie do rewolucji kulinarnej. Najpóźniej za trzy lata z menu oficjalnych przyjęć organizowanych przez chiński rząd zniknie zupa z płetw rekina - tradycyjny i kontrowersyjny przysmak bogaczy. Zadecydował o tym zarząd chińskiej Rady Państwa. Odławianie rekinów zagraża ekosystemowi oceanów.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

NATO śle swoje "oczy" nad Turcję

29.12.15

"Przedsięwzięcie czysto defensywne".

RSS

Jego walki to towar ekskluzywny: Polsat stawia na Pudzianowskiego

15.05.10

Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu Polsat był w piątkowy wieczór najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Siłacz próbujący swoich sił w MMA przyciągnął przed ekrany ponad 5 mln widzów.

RSS

Kijów chce wspólnej uchwały z Polską i Litwą

01.09.16

Chodzi o 1939 rok.

RSS

Polscy śledczy mają problem: Rosjanie nie chcą dać taśmy z rejestratora

22.05.10

W tym tygodniu polska prokuratura dowie się w końcu co zeznał kierownik lotów na lotnisku Siewiernyj. To on naprowadzał polski TU 154 M do lądowania. Wojskowi prokuratorzy chcą przeprowadzić własną ekspertyzę fonoskopijną z rozmów w kabinie pilotów. Ale to może okazać się niemożliwe. Rosjanie nie zgadzają się na przekazanie oryginalnej taśmy z rejestratora.

RSS

Dlaczego hiszpańska bańka mieszkaniowa wynikała częściowo z winy Niemiec?

01.07.12

Kolejna konferencja Unii Europejskiej, kolejna runda obwiniania słabszych państw strefy euro, takich jak Hiszpania, przez #8222;ostrożne#8221; Niemcy, Dlaczego nikt nie dostrzega roli Niemiec w tworzeniu takich gospodarczych pułapek na niedźwiedzie ,,,

RSS

Ostatni raz podwójna zaliczka w podatku dochodowym! Jak zmniejszyć jej ciężar i dotkliwość?

29.11.11

20 grudnia 2011 r. podatnicy po raz ostatni wpłacą zaliczkę na podatek dochodowy w podwójnej wysokości. Rok 2011 jest ostatnim rokiem kiedy płatność zaliczki grudniowej przypada jeszcze miesiąc wcześniej i jest uzależniona nie od dochodu grudniowego tylko od listopadowego. Podatnicy mają więc po raz ostatni szansę by skorzystać z dostępnych instrumentów służących optymalizacji zaliczki listopadowej. Jednak wszelkie działania optymalizacyjne należy, podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem.

RSS

Zamknięte dziecko w aucie, matka na zakupach. Zareagowali świadkowie

08.11.14

Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie.

RSS

Decyzja Bronisława Komorowskiego: Gen. Stanisław Koziej będzie szefem BBN

15.04.10

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podjął już decyzję o powołaniu nowego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zostanie nim emerytowany generał Stanisław Koziej. Zastąpi Aleksandra Szczygłę, który zginął w sobotniej katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.

RSS

Ropa: firmy wydobywcze tną inwestycje

15.02.15

Po dwóch spadkowych sesjach, wczoraj indeks CRB zanotował wzrost o 1,85% do poziomu 226,10 pkt, Był to bezpośredni efekt czwartkowego wzrostu cen ropy naftowej, będącej najważniejszym składnikiem tego surowcowego indeksu,

RSS

Katastrofa Jaka-42: Piloci popełnili "błąd blondynki"?

15.09.11

Prawdopodobną przyczyną zeszłotygodniowej katastrofy Jaka-42 koło Jarosławia, w której 44 osoby zginęły, a jedna została ciężko ranna, był banalny błąd pilotów - informuje dziennik "Moskowskij Komsomolec".

RSS

"To może ostatnia szansa na porozumienie skłóconych stron"

29.06.17

Prezydent Cypru Nikos Anastasiades i przywódca nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Tureckiej Republiki Cypru Północnego Mustafa Akinci rozpoczęli w środę w Crans-Montanie w Szwajcarii kolejne negocjacje w sprawie zjednoczenia wyspy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny