Lepper – upadek z politycznego Olimpu

15.08.11

O Andrzeju Lepperze usłyszałem po raz pierwszy w roku 1991, w siedzibie małej firmy na ulicy Podwale w Warszawie. Dwóch miłych, starszych panów dyskutowało o tym, że nowy trybun ludu wiejskiego ma duży potencjał, ale należy go uformować. I „formowanie” Leppera trwało aż do momentu, kiedy jego Samoobrona weszła do koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością oraz Ligą Polskich Rodzin.

Rano sugerowaliśmy, że dopiero naprawdę dobry odczyt z Niemiec może ? po nocnym i porannym zejściu na nieco niższe poziomy ? pobudzić eurodolara do wybicia się nad 1,33, W nocy para USD/JPY odnotowała kolejne maksima, ponieważ rosną oczekiwania związane z potencjalnym ogłoszeniem wyborów przez premiera Japonii, Shinz? Abe, w przyszłym tygodniu, Wybory odbyłyby się w drugiej połowie grudnia, Niecodzienna sytuacja w meczu kończącym sobotnią serię czwartej kolejki Ekstraklasy. W przerwie spotkania w Lubinie zgasło światło i grę wznowiono... po godzinie. Górą gospodarze, którzy pokonali Arkę Gdynia 1:0.Co najmniej jedna osoba została zastrzelona podczas rozpędzonego przez siły bezpieczeństwa marszu opozycji w Teheranie - podała agencja Fars obwiniając o to protestujących. W trakcie demonstracji w Iranie aresztowano dziesiątki ludzi. Masowe protesty miały też miejsce w Jemenie. Zainspirowani sukcesami rewolucji arabskich demonstranci domagali się dymisji prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Głowa państwa próbuje uniknąć rewolty na ulicach, dążąc do porozumienia z opozycją. Dzisiejsza sesja stała pod znakiem spółek surowcowych, które wyróżniały się pozytywnie i to nie tylko w Warszawie, ale również w Europie, Zresztą nastroje na Starym Kontynencie wciąż dopisywały i w Eurolandzie zwyżki były nawet pokaźne Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany o doniesienia "Rzeczpospolitej", iż wśród niektórych polityków PiS krążą plotki, że 8 października, czyli dzień przed wyborami parlamentarnymi, w trakcie ciszy wyborczej, ma zostać ujawniony zapis jego ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim, odpowiada, że byłoby to całkowite łgarstwo.

Widziałem różne rzeczy, ale to będę pamiętał do końca życia - mówi funkcjonariusz "Animal Patrolu" straży miejskiej w Łodzi.

Obecny tydzień nie przynosi większych zmian na szerokim rynku, Nadal najbardziej atrakcyjną walutą pozostaje dolar, najlepszym rynkiem giełdowym Europa, a hossa na obligacjach trwa,

Rządowe pomysły zmian w systemie emerytalnym, budzą wśród ekonomistów obawy o wysokość przyszłych świadczeń, Nie ma na co czekać, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, Propozycje zmian w systemie emerytalnym, przedstawione przez minister pracy i polityki spo – To były normalne premie urzędnicze. Ich wysokość zawsze zależy od uposażenia urzędnika i zgodnie z tą regułą otrzymywali je marszałek i wicemarszałkowie – tak profesor Tomasz Nałęcz komentuje sprawę nagród, które przyznało sobie w 2010 roku Prezydium Sejmu. Nieco inaczej na sprawę patrzy politolog z UW dr Wojciech Jabłoński: – Benzyna drożeje, VAT poszedł w górę. Martwi mnie to, że urzędnicy państwowi nie są w stanie powstrzymać się od robienia sobie takich prezentów nawet w czasach kryzysu – ubolewa.
Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (fot. FORUM) - Polacy potrafią już grać 1:1. Myślę, że teraz mogliby trzeci raz spróbować - sugeruje znany czeski bard, Jaromir Nohavica.Nasz rodzynek w Formule 1, Robert Kubica z teamu Renault, rozpocznie z siódmego miejsca niedzielny wyścig o Grand Prix Turcji - siódmą eliminację mistrzostw świata. Pole position wywalczył po raz trzeci z rzędu rewelacyjny Australijczyk - Mark Webber z teamu Red Bull. O 8:00 mogliśmy się przekonać, że w czerwcu zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły aż o 2,5 proc, m/m, To dobry wynik, bo przecież spodziewano się znacznie gorszego, mianowicie +0,4 proc, Co ciekawe, poprawiono odczyt majowy: z -2,2 ,,, Federalny sąd apelacyjny w Nowym Jorku orzekł w czwartek, że Microsoftu, ani żadnej innej amerykańskiej firmy nie można zmusić do wydania e-maili przechowywanych na serwerach poza Stanami Zjednoczonymi.

RSS

Zabił matkę, córka w ciężkim stanie: Wlókł kobietę za tirem. Dostał zarzuty

01.04.10

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku postawiła w środę prokuratura kierowcy tira, który we wtorek w Żyrardowie ( Mazowieckie) potrącił dwie kobiety. Grozi mu do 12 lat więzienia.

RSS

Prognozy dla Węgier ciągną forinta w dół

22.12.13

Na początku tygodnia na wieść o wyroku sądu najwyższego, orzekającego (wbrew nadziejom rządu) legalność kredytów walutowych, węgierska waluta co prawda znacznie się umocniła, przebijając poziom 300 forintów za euro, jednak dalsza ,,,

RSS

Trump do przywódców państw arabskich: nie możecie czekać, aż USA zgniotą wroga za was

22.05.17

Prezydent USA spotkał się z nimi w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie.

RSS

Zamknięto jeden sklep: Tak władze Łodzi walczą z dopalaczami

29.06.10

Władze Łodzi uruchomiły stronę internetową, na której można znaleźć informacje o zagrożeniach związanych z tzw. dopalaczami. Zapowiadają kolejne kontrole sklepów handlujących tymi używkami; dotąd zamknięto jeden tzw. smartshop.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Udane aukcje obligacji umacniały wspólną walutę

15.01.11

Początek tygodnia rozpoczął się w mieszanych nastrojach, Po ubiegłotygodniowych silnych spadkach głównej pary walutowej w tym tygodniu inwestorzy oczekiwali przede wszystkim na aukcje dłużnych papierów wartościowych Grecji, Portugalii, Hiszpanii i Włoch,

RSS

"Od współpracowników będę oczekiwał pełnej lojalności". Premier o Gowinie

29.01.13

Premier zapowiada analizę zachowania ministra sprawiedliwości podczas debaty nad projektami ustaw o związkach partnerskich.

RSS

Byki czekają na nowy impuls

01.03.17

Poniedziałkowa sesja nie przyniosła zbyt dużej zmienności, Większość indeksów giełdowych oscylowała dziś w okolicach piątkowego zamknięcia, Wyraźnie widać, że inwestorzy z wielką ostrożnością wyczekują na wystąpienie Donalda ,,,

RSS

Urban odkrył Amerykę? "Byliśmy zdecydowanie słabsi"

29.11.13

"Dziś widziałem zespół zmęczony."

RSS

Dożywotnie renty mundurowych: Tysiąc złotych za nadciśnienie policjanta

29.06.10

Wystarczy nadciśnienie, by mundurowy dostawał tysiąc złotych miesięcznie do końca życia. A dorabiać może do woli. Absurdalne przepisy powodują, że policjant, strażak i pogranicznik mogą przepracować jeden dzień, by mieć rentę do końca życia.

RSS

Urzędnicy oddadzą jej pamiątki: Marta Kaczyńska weźmie rzeczy po rodzicach

08.05.10

"Lada dzień zacznie się pakowanie" - zdradza informator z Pałacu Prezydenckiego. Rzeczy po nieżyjącej Pierwszej Parze odziedziczy Marta Kaczyńska. Jak dotąd zabrała tylko niewielką część pamiątek. Dlaczego? "Nie mam teraz głowy do niczego" - mówi córka prezydenta.

RSS

Koniec darmowej jazdy na A4

01.06.12

Za przejechanie każdego kilometra autostrady A4 na odcinku Wrocław-Gliwice motocykliści zapłacą 5 gr, a kierowcy samochodów osobowych 10 gr.

RSS

S79 - najczęściej droga, czasami jezioro. "Sytuacja może się powtarzać"

22.08.17

Wystarczył kilkugodzinny deszcz, aby trasa prowadząca w kierunku lotniska Chopina znalazła się pod wodą.

RSS

300 tys. ludzi chce komisji ws. katastrofy

22.10.10

Ponad 300 tys. osób podpisało się pod apelem Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 o powołanie międzynarodowej komisji w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - To porażająca liczba - oceniła Zuzanna Kurtyka. Apel trafi do prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

RSS

Prezydent zaskoczył. "Naukę w gimnazjach należy wydłużyć albo trzeba je zlikwidować"

22.06.16

Uczestniczył w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju.

RSS

Rok bez pociągów między Warszawą a Grodziskiem. Co z pasażerami?

22.06.16

Olbrzymie utrudnienia dla pasażerów podróżujących koleją na trasie z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Kolejarze zdecydowali się na całkowite wstrzymanie ruchu na 12 miesięcy, a nie jak wcześniej zapowiadali, 15. Jaką alternatywę komunikacyjną będą miały tysiące pasażerów?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny