3,5 mln zł dotacji na innowacje dla mazowieckich firm

15.08.11

W.A.Z.G. Mesgum Mieczysław Włostowski z Zielonki, Firma Handlowa "JANKO" Strzelec Jan z Franciszkowa oraz Zakład Produkcji Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych ELGIS –GARBATKA z Garbatki Letnisko - to mazowieckie firmy, które otrzymały łącznie ponad 3,5 miliona złotych unijnej dotacji na wdrożenie innowacyjnych projektów.

czytaj dalejGracze na rynku walutowym czekają już na Wielkanoc. W związku z tym do świąt kurs złotego będzie stabilny - oceniają analitycy. Zapotrzebowanie na ciepło na początku sezonu grzewczego jest wyższe niż przed rokiem. W tym roku wyższe są też ceny gazu, węgla czy ciepła z sieci. Gdyby w kolejnych miesiącach sytuacja była podobna, rachunki za ogrzewanie przeciętnego mieszkania w "wielkiej płycie" wzrosłyby o 100 – 200 zł względem ubiegłego roku. finanse.wp.pl Polski producent przypraw Kamis został sprzedany. Nabywcą 100 proc. akcji firmy okazał się światowy lider branży przypraw McCormick & Company. Zagraniczny gigant zapłaci około 830 mln zł. finanse.wp.plPoprawiają się nastroje w europejskiej gospodarce. W Polsce też. Wskaźnik nastrojów w polskiej gospodarce w lipcu 2010 roku wzrósł do 100,6 pkt, w porównaniu z 98,7 pkt w czerwcu 2010 roku i 85,5 pkt. w lipcu 2009 roku - wynika z danych Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych (ECFIN) Komisji Europejskiej. Wszyscy, a nie tylko osoby starsze, będą mogli zaciągnąć odwrócony kredyt hipoteczny, ponadto będzie go można spłacić przed terminem albo odstąpić od umowy - przewiduje Ministerstwo Finansów w założeniach do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Do 8 firm w kraju trafiło 10 ton zanieczyszczonego mleka w proszku ze Szczekocin - poinformował w poniedziałek rzecznik GIS Jan Bondar. W firmach tych trwają kontrole. Nie wiadomo, jaka substancja była w składzie mleka. Ustala to prokuratura. finanse.wp.pl

Koszty transakcji bezgotówkowych w Polsce należą do najwyższych w Europie, co sprawia, że w niektórych sklepach wciąż nie możemy płacić kartą. Dlatego firmy z różnych branż zawiązały koalicję, aby wynegocjować z bankami obniżenie prowizji. Jak podaje "Rzeczpospolita", w skład zespołu weszły m.in. największe sieci sklepów spożywczych.

Zakażenie układu moczowego nie należy z pewnością do najłagodniejszych dolegliwości. Ból i pieczenie przy każdej wizycie w toalecie, kłucie w okolicach podbrzusza i ciągłe parcie na mocz to podstawowe objawy tej nieprzyjemnej choroby , którą na szczęście możemy łatwo wyleczyć.

czytaj dalej

Bezterminowy strajk ogłoszony w sobotę przez flagowe linie lotnicze Australii Qantas zaskoczył siedemnastu szefów rządów brytyjskiej Wspólnoty Narodów uczestniczących w szczycie Commonwealthu w Perth. Zarezerwowali sobie oni bilety powrotne na samoloty tych właśnie linii. Teraz muszą szukać alternatywy. Wcześniej szef Qantas Alan Joyce oświadczył, że linie wstrzymują ze skutkiem natychmiastowym wszystkie loty krajowe i międzynarodowe w związku ze strajkiem pilotów i personelu naziemnego.

Australijskie linie lotnicze Qantas poinformowały, że po weekendowym uziemieniu całej floty podejmą regularne loty w ciągu 24 do 48 godzin. - Pierwszy po przerwie lot australijskiego przewoźnika, który otrzymał pozwolenie na start, to rejs z Sydney do Dżakarty - poinformował rzecznik linii. Masz na karku kredyt w tak popularnym jeszcze niedawno franku? To pewnie nie raz narzekałeś, że miesięczne raty musisz spłacać po niekorzystnym kursie. Jak pokazują wyliczenia analityków Open Finance, taka opinia nie jest pozbawiona podstaw: kurs franka rzeczywiście jest gorszy wtedy, gdy swe raty płaci większość kredytobiorców. Linie lotnicze Air France-KLM znów zarabiają - ale tylko dzięki zastrzykowi gotówki ze sprzedaży akcji spółki zależnej. Francusko-holenderskie linie lotnicze miały w ubiegłym kwartale 736 milionów euro zysku netto - wobec ponad 400 milionów euro straty rok wcześniej.Produkt krajowy brutto Litwy w I kwartale tego roku okazał się o 2,9 proc. mniejszy niż w podobnym okresie 2009 roku - podał litewski Departament Statystyki. Litewski PKB w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku skurczył się aż o 12,9 proc.

Moda na śródziemnomorskie dania opanowała nie tylko Europę, ale i cały świat. Dotarła także do kraju nad Wisłą, wzbogacając polskie stoły o niezwykle zdrowe, smaczne i aromatyczne dania, które pomimo tego, że są lekkostrawne, potrafią doskonale nasycić.

czytaj dalej

Are You Aware Of Ways to get Payday Loan Debt Settlement?

czytaj dalejRSS

ÂżVale mi sufrimiento comunicar a su hijo ella entrada con encontramos en los tiempos que corren los juegos durante cadena?

01.04.13

Antes que retozar unos colección encima de lĂ­nea, observar ellos conductor de trucos. La mayorĂ­a de las juegos poseen unas vademĂŠcum que rĂĄpidamente se sabe tomar conveniencia separado. Es posible que pretenda reputar ejecutar esto por otra parte leerlo antes que apostar, o hasta mientras se hallan jugando. Fuerte mi medio, se alcanza tener ellas mayor servicio fuerte la juego. Juegos preorden siempre que entregan unos disminución referente a la obtención.

czytaj dalej

RSS

Jordan Brand will be opening up a brand new retail shop

08.12.15

today we get a look at a grey, and Nike Roshe Run Donne expect them to officially be up for grabs on October 28th.This Saturday, then today brings you some good news. The Jordan Air Spike 40 is beginning to hit retailers now. The shoe that’s loosely based off the Air Jordan 5 features a plain mesh upper with a unique textured synthetic material for detailing with a raised zig-zag texture and metallic finish.

czytaj dalej

RSS

Piraci zatapiają rynek muzyczny

22.01.11

Trudne czasy dla artystów i wytwórni muzycznych. W 2010 r. kolejny rok z rządu spadła globalna sprzedaż muzyki. Największym problemem branży pozostaje piractwo.

RSS

Nowe atrakcje na Gliniankach

15.04.12

Wake Park na wrocławskich Gliniankach staje się miejscem aktywnego wypoczynku i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Oprócz popularnego wśród wrocławian kąpieliska, dla amatorów sportów wodnych są wyciągi do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych. Do dyspozycji przyjezdnych będzie blisko 2000 miejsc na campingu. Miejsca można rezerwować na stronie internetowe www.polepositioncamp.com .

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kto płaci najwięcej za ogrzewanie?

08.02.10

Przeciętnie aż dwukrotnie więcej płacą za ogrzewanie osoby mieszkające w nieocieplonych budynkach z "wielkiej płyty", niż w nowym budownictwie - wskazują szacunki Home Broker. finanse.wp.pl

RSS

Britta - Twój Błonnik - Energetyczne śniadanie BEZ DODATKU CUKRU!

29.12.11

Niespełna dwa miesiące temu marka Britta należąca do prortfolio firmy Sawex, wprowadziła do sprzedaży linię nowych produktów śniadaniowych Britta Twój Błonnik. W linii znalazł się również produkt, wyróżniający się wśród dostępnych na rynku artykułów z tego segmentu – płatki Twój Błonnik BEZ DODATKU CUKRU. Wyjątkowa nowość doskonale nadaje się na energetyczne zdrowe śniadanie oraz jako chrupiąca, zdrowa przekąska pomiędzy posiłkami.

czytaj dalej

RSS

The following huge rate of interest could make repaying

29.01.13

And not just strolling into a store-front payday loan core, use the internet. If you ever go into a mortgage loan store, you may have most costs in order to versus, plus the people, people do anything they can, to not help you abandon until they warning sign anyone on with a home loan. Log on to online is to do the necessary groundwork to obtain the lowest monthly interest funding before you stroll. There are also on the internet providers that may match up with a person using payday loan providers in your city.. Be familiar with the deceiving costs you will be brought to you.

czytaj dalej

RSS

No Credit Check Loans - Get Clean Resources with no Pointless Inconvenience

01.03.13

Instant Payday Loans: A Backside- Up For Salaried Men and women Frequently paid persons could be without having finances and patiently waiting for the following payday trying to keep the fundamental performs alongside for a defieicency of finances sooner. You don't need to to amaze on this situation, this is much typical and can materialize with any, as your expenses will always be in excess of a person's desires. But it is not absolutely a right conclusion to disregard the primary requires keeping your fingers hooked expecting future payday.

czytaj dalej

RSS

Getin kupuje polski Allianz Bank

22.11.10

Getin Holding kupuje Allianz Bank - to już oficjalna wiadomość, podana w komunikacie spółki. Wartość transakcji to 140 mln zł. Analitycy cenę uważają za atrakcyjną dla nabywcy. Getin Holding jest notowany na warszawskiej giełdzie, jego głównym właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki.

RSS

Bądź tam, gdzie są twoi klienci

29.03.10

Budowa wizerunku firmy, promocja jej produktów, znajdowanie tańszych usług - to tylko niektóre korzyści, jakie firmy osiągają dzięki portalom społecznościowym. To nowy sposób, dzięki któremu przedsiębiorcy docierają do tysięcy nowych użytkowników.

czytaj dalej

RSS

"Najtrudniejszy okres w historii euro"

01.03.10

Wspólna waluta europejska znalazła się w najtrudniejszej fazie w całej swojej historii - uznała kanclerz Niemiec Angela Merkel i podkreśliła, że dla przywrócenia zaufania do euro niezbędne jest, by Grecja zajęła się rozwiązaniem swych trudności finansowych.

RSS

Nagrają twoją rozprawę

08.04.10

Kamery będą protokołować przebieg rozpraw - zapowiada "Rzeczpospolita". Takie rozwiązanie ma być wprowadzone zarówno dla spraw cywilnych, jak i karnych.

RSS

Have Property and some Loans: Go with Guaranteed Consolidation Loans

29.05.13

Pay day loans no fax required is supplied at a little bit increased home interest rates this can quick dynamics. Because there's in all probability no perceivable technique to check out each and every head, one generally settles for that top rated bunch while they all get started sounding the same upon scrolling to the end of the initial display. It is possible to by using seeking money aid when you do not get at that time, close to hand the most?

czytaj dalej

RSS

Świąteczne prezenty kup w internecie – będzie szybciej i wygodniej, a dodatkowo zaoszczędzisz na kosztach przesyłki.

22.11.13

W NEO24.PL możesz wybierać z bogatej oferty ponad 40 tys. produktów

czytaj dalej

RSS

UWAGA! Do Polski trafiło skażone mięso - nowe fakty!

15.01.11

Część skażonej dioksynami wieprzowiny z 35 świń, oprawionych przez rzeźnię w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt, sprzedano do Polski i Czech, ale nie jest jasne, czy mięso to trafiło do spożycia - poinformował w czwartek tamtejszy rząd krajowy. finanse.wp.pl

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny