Ziobro: Konieczne wnikliwe śledztwo ws. śmierci Leppera

08.08.11

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że prokuratura powinna przeprowadzić wnikliwe śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

Żaglowiec "Fryderyk Chopin" został aresztowany. Holownik, który dotransportował w październiku uszkodzony statek do wybrzeży brytyjskich, domaga się zapłaty - 300 tys. dolarów. - "Fryderyk Chopin" został zatrzymany w ramach poręczenia majątkowego - powiedział tvn24.pl Dariusz Czajka, armator żaglowca. Chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi, będzie miał kłopoty. Przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej "Wolne Konopie" Tomasz Obara został zatrzymany przez policję. O nieoficjalnych informacjach ze wstępnego raportu pisze "The Telegraph".To wyglądało strasznie. Adam Małysz nie zmarnował szansy i wygrał konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. To jego pierwsza wygrana od marca 2007 roku, gdy w Planicy pieczętował czwartą Kryształową Kulę. W sobotę i niedzielę kolejne szanse na zwycięstwo. Ze względu na niedzielne uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary, marszałek Sejmu zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej do niedzieli do północy. W sobotę, tuż po katastrofie samolotu, Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę. Miała zakończyć się w ten piątek.

Od pewnego czasu we wszystkich sondażach można zauważyć prawidłowość - Ruch Palikota rośnie. Od 1 proc. doszedł do 6 proc. A są także badania, realizowane poza oficjalnymi ośrodkami badań opinii, dające Palikotowi ponad 7 proc. Są to badania uliczne i we wszystkich zbadanych okręgach ruch Janusza Palikota osiągnął ten poziom.

Inwestorzy nadal czekają na decyzję greckiego parlamentu, dotyczącą wotum nieufności dla rządu Georgiosa Papandreou, Jest to obecnie najważniejsza przeszkoda w drodze do wprowadzenia przez Grecję niezbędnych reform, Rynek wierzy jednak w uzyskanie przez g - To jest zupełna megalomania, ja tego nie rozumiem – mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Dziewulski zapytany o sprawę dowódcy GROM pułkownika Dariusza Zawadki. Według Dziewulskiego, to nie Zawadka ("dowódca niższego szczebla") ma prawo decydować o tym, kto będzie jego przełożonym. – To uzurpatorstwo – wtórował Dziewulskiemu gen. Roman Polko, były szef GROM.

Potrzebny jest powszechny alert, bo sytuacja zaczyna śmierdzieć obojętnością. A to może zaowocować powtórką z pisowskiej rozrywki - pisze Kuba Wojewódzki w artykule skierowanym do czytelników w wieku 18-24 lat.
Kuba Wojewódzki Kwestia stop procentowych w USA oraz wybory parlamentarne w Grecji stanowią główne tematu w rozpoczynającym się tygodniu, Rynki czekają na środowe odczyty PMI dla chińskiej gospodarki,Wynik wyborów parlamentarnych to przede wszystkim sukces koalicji rządzącej, która najprawdopodobniej zdoła utrzymać większość w parlamencie. Niemały sukces osiągnął też Janusz Palikot. Największym przegranym wyborów jest natomiast Grzegorz Napieralski, który sprowadził SLD na samo dno. Pełne prawo zakazu upraw GMO dla krajów UE utknęło w negocjacjach.

RSS

"Bitwie pod Grunwaldem" na ratunek: Minister kultury: Dam pieniądze na Matejkę

15.02.10

Po publikacji DGP o fatalnym stanie najsłynniejszego obrazu Jana Matejki, Bogdan Zdrojewski mówi: "Nie może być tak, że ten obraz w okrągłą rocznicę bitwy pod Grunwaldem będzie wisiał i dalej niszczał. Podjąłem decyzję o rozpoczęciu prac konserwatorskich nad tym obrazem" - oznajmił minister kultury.

RSS

Coraz mniej Amerykanów ma własny dom

29.07.10

Dwie nieoczekiwane decyzje o zaostrzeniu polityki pieniężnej przyniósł na świecie wczorajszy dzień, Znacznie bardziej od prognoz wzrósł koszt pieniądza w Indiach (do 4,5% z 4%),

RSS

Rażąca porażka byków

29.03.18

Kiedy zamykały się wczoraj sesje europejskich parkietów, USA były w odwrocie, O 17:30 odwróciły trend i prostym ruchem w górę zakończyły dzień jednym z najwyższych wzrostów w historii ? SP500 zakończył sesję 2,7 proc, na plusie

RSS

MSZ: 50 tomów akt katyńskich już w Polsce

15.12.10

50 tomów akt rosyjskiego śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej znajduje się już w Polsce - poinformował Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ. Eksperci nie wykluczają, że wśród dokumentów może być lista białoruska zawierająca nazwiska prawie 4 tys. ofiar NKWD z wiosny 1940 r.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Trzy osoby utonęły w studni. W tym strażacy, którzy próbowali pomóc

01.06.13

Trzy osoby, w tym dwóch strażaków ochotników, utonęły w około 40-metrowej studni w miejscowości Jankielówka w gminie Raczki w woj. podlaskim.

RSS

Mieszkanka domu została ranna: Auto wjechało w dom. Kierowca nie żyje

15.05.10

Samochód osobowy prowadzony przez 22-latka uderzył w dom w okolicach Konina. Kierowca samochodu nie żyje, mieszkanka domu została ranna. Budynek jest zniszczony. O tym czy dom będzie nadawał się do użytku zadecydują urzędnicy nadzoru budowlanego.

RSS

Jak Polska pyta o dane użytkowników. Facebook spełnił co dziesiątą prośbę

29.08.13

W pierwszej połowie roku polskie władze wysłały 233 żądania do serwisu społecznościowego Facebook o ujawnienie danych dotyczących 158 kont.

RSS

"Przedstawiono zarzuty, nie przedstawiono dowodów". Były senator wciąż w areszcie

01.12.16

Jego przyjaciołom zarzuty korupcji, które usłyszał, nie mieszczą się w głowie. (Materiał "Faktów" TVN)

RSS

"Doskonały kontakt"? Marcinkiewicz: człowiek o otwartym umyśle

15.09.11

- Człowiek o otwartym umyśle, który stara się łapać świat - tak Kazimierz Marcinkiewicz charakteryzuje osobę, o której można by powiedzieć "doskonały kontakt", czyli... siebie. Były premier żartem odpowiedział pytany, dlaczego w 2005 roku amerykańska ambasada w depeszy ujawnionej przez Wikileaks nazwała go w ten sposób.

RSS

Poseł PiS stanie przed sądem. Żona oskarża go o przemoc

22.03.17

Zbonikowski zaprzecza.

RSS

Tadżykistan: W wybuchu miny zginęło 6 żołnierzy

08.10.10

Sześciu tadżyckich żołnierzy zginęło, trzej inni zostali ranni w wybuchu miny w dolinie Raszt - poinformowały pragnące zachować anonimowość źródła wojskowe. To najnowsze straty w operacji przeciwko domniemanym islamskim ekstremistom.

RSS

"Dzieci w Syrii od pięciu lat nie chodzą do szkoły. To będzie dodatkowa katastrofa"

20.08.16

Janina Ochojska w TVN24.

RSS

Grabarczyk zbulwersowany. "To jak podżeganie do przestępstwa"

01.04.11

Jestem zbulwersowany - oświadczył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, komentując ujawnione przez reporterów "Prosto z Polski" szokujące nagrania z szkoleń kierowców tirów, na których można usłyszeć m.in., jak "walić po osobówce". Zapowiedział, że zadba o to, by szkoleniowcy ponieśli konsekwencje. Nie wykluczył, że resort zawiadomi prokuraturę.

RSS

UOKiK krytycznie o planowanym nowym podatku

29.07.17

Projekt noweli ustawy o PIT i CIT, który między innymi nakłada dodatkowy podatek od nieruchomości m.in. na właścicieli dużych galerii handlowych może być niezgodny z zasadami pomocy publicznej - stwierdza w swojej opinii do projektu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

RSS

Nauczycielka w Pałacu Prezydenckim. Czy pierwsza dama zabierze głos?

22.11.16

Materiał "Faktów po południu".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny