Ziobro: Konieczne wnikliwe śledztwo ws. śmierci Leppera

08.08.11

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że prokuratura powinna przeprowadzić wnikliwe śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.

Po wysłuchaniu ostatnich wypowiedzi Janusza Palikota i kilku jego równie gadatliwych adwersarzy z PiS doszedłem do wniosku, że dalsze prowadzenie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej jest zupełnie bezcelowe. Zamiast płacić prokuratorom, przekażmy pieniądze na budowę autostrad, albo oddłużanie szpitali i zajmijmy się czymś innym. Bo przecież każdy zainteresowany wie i bez śledztwa, jaka była przyczyna katastrofy prezydenckiego Tu-154. Przyjaźnią się od ponad dwóch lat. Jeżdżą razem na wakacje, organizują wypady na zakupy i uwielbiają plotkować. Teraz jednak, po raz trzeci w historii, staną po przeciwnych stronach siatki i zagrają przeciwko sobie. Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Indian Wells spotka się za swą przyjaciółką Karoliną Wozniacki.Gdyby istniały rankingi najbardziej ambitnych narodów, bylibyśmy w ścisłej czołówce. Polacy pracują bardzo ciężko, większość z nas siedzi w pracy dłużej niż ustawowe 40 godzin tygodniowo: na prawie 16 mln pracujących Polaków 11 mln zostaje po godzinach. Ale nie są z tego powodu szczęśliwi. Norwegowie, Irlandczycy, Duńczycy i Finowie - oni spośród mieszkańców Starego Kontynentu płacą najwięcej za jedzenie. Tam ceny nawet o kilkadziesiąt procent przewyższają średnią europejską. A gdzie jest najtaniej? Jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej pierwsze miejsce w tej kategorii wielu może zaskakoczyć... Szef sztabu brytyjskich sił zbrojnych gen. David Richards sądzi, że Zachód w najlepszym razie może ograniczyć zasięg radykalnych grup muzułmańskich takich, jak Al Kaida. Nie zdoła jednak osiągnąć nad nimi wyraźnego wojskowego zwycięstwa.

Już po raz 93. najlepsi hokeiści USA i Kanady ruszyli po Puchar Stanleya. W czwartek rozegrano jedno spotkanie. Na gościnnym lodowisku w... Helsinkach Carolina Hurricanes pokonali Minnesota Wild.

Choć od dłuższego czasu inwestorzy na naszym parkiecie nie grzeszą nadmiarem aktywności handlu, w poniedziałek byli wyjątkowo leniwi, Nie próżnowali jedynie posiadacze akcji małych i średnich spółek, próbując się ich pozbyć po ,,, Prezydent Andrzej Duda wyraził w środę nadzieję, że proces podnoszenia kwoty wolnej od podatku będzie kontynuowany i rozszerzany na coraz większy krąg zarabiających. Jak zaznaczył, rozpoczyna się on od osób zarabiających najmniej.

Alarmuje organizacja Save the Children. Cezary Tomczyk (PO) i Krzysztof Łapiński (PiS) w "Faktach po Faktach" o sporze o Trybunał Konstytucyjny. Wreszcie doszło do poważniejszego ruchu na eurodolarze, Wczoraj wieczorem zanotowano nawet szczyt na poziomie 1,0650, aczkolwiek wyskok ten był li tylko chwilowy, Dziś rano wykres sytuuje się przy 1,0535Uważany za szefa jednej z najpotężniejszych grup mafijnych chwali się, że dostał od Władimira Putina nagrodę. Napastnik zespołu Niemiec Miroslav Klose rozważa możliwość zakończenia kariery reprezentacyjnej po zakończeniu piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Powodem są problemy ze zdrowiem. Rząd Japonii podjął we wtorek decyzję o rozszerzeniu działań sił samoobrony, czyli wojska, w misjach poza granicami kraju. Chodzi o szerszy zakres użycia broni przez japońskich żołnierzy uczestniczących w oenzetowskich siłach pokojowych w Sudanie Południowym.

RSS

Kwiaty, uściski, oklaski. Paraolimpijczycy wrócili do kraju

22.09.16

Polscy paraolimpijczycy powrócili w środę do kraju z igrzysk w Rio de Janeiro. Na lotnisku Chopina w Warszawie przywitano ich kwiatami, transparentami, prezentami, ale przede wszystkim uściskami i gratulacjami.

RSS

Ewa złamała kolejną barierę. Pobiła trzydziestoletni rekord

01.02.16

Ta nastolatka jest niesamowita.

RSS

Kerry po zamachu w Damaszku: nie ma militarnych rozwiązań dla konfliktów

01.02.16

Sekretarz stanu USA John Kerry wezwał w niedzielę obie strony konfliktu w Syrii do kontynuowania rozmów pokojowych w Genewie mimo podwójnego zamachu wymierzonego w szyitów, w którym zginęło w Damaszku ponad 60 ludzi. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

RSS

Kolejny dzień wzrostów dzięki stymulacji w Chinach

15.06.19

Wtorkowa sesja w Europie przyniosła kontynuację euforii rozpoczętej dzięki rozbudzonym oczekiwaniom na luzowanie monetarne w USA, Inwestorzy wydają się chwilowo zupełnie pogodzeni z kontynuowaniem wojny handlowej po szczycie,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Wstrząsy w Kanadzie o wielkiej sile, tsunami uderzyło w Hawaje

29.10.12

Trzęsienie ziemi o sile aż 7,7 st. w skali Richtera.

RSS

Dziennikarka strofowała europosłankę: Senyszyn zagalopowała się u Olejnik

15.01.10

Joanna Senyszyn znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. Ale tym razem chyba przesadziła. Oceniając Trybunał Konstytucyjny, który bada zgodność ustawy dezubekizacyjnej z konstytucją, nazwała go "trybunałem prostytucyjnym". Na te słowa gwałtownie zareagowała Monika Olejnik.

RSS

Rozmowa z szefem NBP: Belka: Tam, gdzie trzeba, należy ciąć

08.07.10

"Do końca roku trzeba przygotować ambitny budżet na rok 2011. To konieczne, choć na razie Polska wydaje się być odporna na turbulencje na rynkach finansowych. Ale jest to kryzys światowy, który skoncentrował się obecnie w Europie i nikt nie jest w 100 procentach bezpieczny" - mówi szef NBP Marek Belka.

RSS

Apel o zmianę kodeksu karnego: KUPDZIECKO.PL. Zdelegalizować płatną adopcję

22.04.10

Nowelizowany kodeks karny zalegalizuje płatną adopcję, o ile w porę nie zareaguje Senat: alarmują organizacje pozarządowe, które założyły stronę o kontrowersyjnej nazwie Kupdziecko.pl. Proceder sprzedaży dzieci w internecie polega na tym, że młode matki - a najczęściej samotne kobiety w ciąży - oferują rodzinom dzieci w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

RSS

Umocnienie jena przed publikacją amerykańskiego raportu w sprawie zatrudnienia - o co chodzi?

08.09.13

Po wczorajszej publikacji najlepszych od lat wyników badania ISM w sektorze usług w Stanach Zjednoczonych jen powinien stracić na wartości, jednak w parze USD/JPY poziom 100,00 nie utrzymał się przez noc, Amerykańskie dane dotyczące ,,,

RSS

Optymizmu nie starczyło na długo

29.05.10

Okazuje się, że jeżeli za danym ruchem nie stoją mocniejsze przesłanki, to jednocześnie nie może być on zbyt trwały, Niepokój o perspektywy strefy euro nadal jest wciąż duży i duże fundusze zdają się wykorzystywać każdą okazję do gry zgodnie ze średnioter

RSS

Czy najem nieruchomości jest opodatkowany VAT?

01.09.11

Przedsiębiorcy nabywają nieruchomości nie tylko w celu wykorzystania ich w prowadzonej działalności gospodarczej. Bardzo często liczą na dochody z najmu, które są stałym źródłem przychodów przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać, że najem nieruchomości tylko w nielicznych przypadkach jest zwolniony z VAT.

RSS

Draghi wzmacnia euro

08.06.13

Podczas czwartkowej sesji po raz kolejny oczy inwestorów zwróciły się w kierunku działań banków centralnych, Bank of England wykazał się wstrzemięźliwością i nie zmienił stóp procentowych pozostawiając ją na poziomie 0,5%, Analitycy ,,,

RSS

Polskich koni nic nie dogoni. Przypominamy historyczne rekordy

15.08.16

Najważniejszym punktem święta koni na Lubelszczyźnie jest Aukcja Koni Arabskich Czystej Krwi Pride of Poland, która odbędzie się w niedzielne popołudnie. Jakie stawki zostaną wylicytowane i który z koni będzie najdroższy? Przypominamy rekordowe sumy, za jakie sprzedano polskie klacze w przeszłości.

RSS

Silne wzrosty na chińskich parkietach

22.01.15

Pomimo słabych wyników spółek z Wall Street, które wczoraj opublikowały swoje raporty finansowe, główne amerykańskie indeksy zdołały zakończyć sesję lekko ponad kreską,

RSS

Zachowawcze zmiany

01.07.11

Narodowy Bank Polski ustalił w czwartek kurs złotego do euro na 3,9866 zł względem środowego fixingu przy 4,0095 zł, natomiast kurs do dolara ustalono na 2,7517 zł wobec 2,7877 zł obserwowane w połowie bieżącego tygodnia, W okolicach godziny 15:04 CET za

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny