Zaatakowali polski konwój. Zginęli

22.07.11

Afgańscy rebelianci zdetonowali ładunek wybuchowy i ostrzelali polsko-amerykański konwój. 10 z nich zginęło, a kolejnych 10 zostało rannych. Wśród żołnierzy koalicji nie było strat. O zdarzeniu poinformowały w czwartek służby prasowe polskiego kontyngentu, ale atak miał miejsce w poniedziałek. Pięć dni temu polscy posłowie ze względów bezpieczeństwa odwołali wizytę u polskich żołnierzy w Afganistanie.

Od 1 stycznia umowy o dzieło i zlecenia do 200 zł są opodatkowane ryczałtem. Kwoty miesięcznych wypłat przekraczających limit podlegają skali podatkowej.

Samolot z pomocą humanitarną dla Haiti poleci w środę po południu - informuje wiceszef prezydenckiej kancelarii Jacek Sasin. Jak dodał, samolot wyląduje w czwartek rano czasu polskiego na lotnisku w Port-Au-Prince.Biały orzeł na masce, retro kształty, oryginalne tłoczenia i okrągłe lampy. W Świniarach i w Dobrzykowie pod Płockiem, a także w okolicznych miejscowościach dotkniętych powodzią, trwają przygotowania do obrony przed spływającą Wisłą drugą falą. Umacniane są ponownie wały chroniące przepompownię w Dobrzykowie, a także miejscowości Jordanów, Małe Góry i Potrzebna. Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie 37-letni Brytyjczyk Sir Bradley Wiggins chce wystąpić na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Tym razem po złoto zamierza… popłynąć.

Zazwyczaj dobre dane z gospodarki państwa powodują umacnianie się jego waluty, w każdym razie ceteris paribus, tj, pomijając wszelkie inne czynniki i rozpatrując tylko ten, Równocześnie na rynku forex gracze starają się dyskontować ,,,

Dla wrogów "Diabeł", dla kolegów - legenda, najlepszy snajper w amerykańskiej armii. Mówią, że zabił 160 osób - on twierdzi, że zrobił to wyłącznie po to, by bronić swoich. Potrafi precyzyjnie trafić z odległości nawet dwóch kilometrów. Strzeli nawet do kobiety, jeśli ta zbliża się z granatami. Z Chrisem Kylem w Polsce spotkał się reporter "Faktów".
Filip Starzyński z Ruchu Chorzów znalazł się w kadrze na towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Litwą, 6 czerwca w Gdańsku. W składzie nie ma m.in. Eugena Polanskiego i Ludovica Obraniaka.

IPN domaga się usunięcia rzeźby. - Ona mi nie przeszkadza - mówi mieszkanka Cybinki. A rosyjski ambasador ocenia w TVN24, że to byłby "nowy skandal". ["Czarno na białym"] Greg Chait, założyciel marki Elder Statesman, pokonał dziesięciu nominowanych i wygrał 300 tys. dolarów.Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian po wczorajszym podbiciu zmienności po posiedzeniu FED, Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4742 PLN za euro, 4,1158 PLN wobec dolara ,,, Sąd w Kairze uznał Brygady Izz ad-Dina el-Kassama, militarne skrzydło palestyńskiego ugrupowania Hamas rządzącego w Strefie Gazy, za organizację terrorystyczną - podali w sobotę przedstawiciele egipskiego wymiaru sprawiedliwości. Dwaj Cypryjczycy, zatrzymani w sobotę wraz z europosłami Platformy Obywatelskiej Jarosławem Wałęsą i Arturem Zasadą przez tureckie wojsko na północy Cypru, zostali w poniedziałek skazani przez sąd na grzywny po 100 euro i zwolnieni.

RSS

"Znieważyła emira". Trzy lata ciężkich robót

22.06.15

Zaoczny wyrok na działaczkę na rzecz praw człowieka w Kuwejcie.

RSS

Kiepski początek i nieco lepsza końcówka tygodnia

01.05.10

W mijającym tygodniu to, tak jak zresztą już od dłuższego czasu, kwestia Grecji nadawała rytm rynkowi walutowemu, Na początku dominowały negatywne nastroje, rentowność obligacji greckich wciąż rosła, a inwestorzy wyprzedawali wspólną walutę, Dopiero w śro

RSS

W Senacie o gender: mężczyźni przestają być mężczyznami, bo kobiety przestają być kobietami

29.06.17

Senator Jerzy Czerwiński o projekcie unijnej dyrektywy.

RSS

Ksiądz oskarżony o 16-krotne molestowanie

01.01.11

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie (zachodniopomorskie) postawiła byłemu proboszczowi parafii św Wojciecha w Kołobrzegu dwa zarzuty: 15-krotnego doprowadzenia dwunastoletniego chłopca do poddania się czynnościom seksualnym oraz dokonanie jeden raz takiego samego czynu w 1999 r. wobec 14-latka. Księdzu grozi do 10 lat więzienia.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Mały wilczek wróci do domu

01.09.13

Aktualnie przebywa w izolatce, by nie "nasiąkł" ludzkim zapachem.

RSS

Trumna z ciałem abp. Życińskiego w drodze do Polski

15.02.11

Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego opuściła już Rzym; transportowana jest samochodem, jutro rano przekroczy granicę Polski - powiedział kanclerz lubelskiej kurii.

RSS

Prognoza pogody na piątek: miejscami burze. Porywy wiatru mogą dojść do 80 km/h

08.07.16

Pogoda będzie zmienna.

RSS

Holandia: Wybuch uszkodził gmach sądu w Amsterdamie

22.09.11

Eksplozja uszkodziła nad ranem kompleks budynków sądowych w Amsterdamie. Minister bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ivo Opstelten nazwał wybuch zamachem na holenderski wymiar sprawiedliwości.

RSS

Usunęli niemiecki napis z kamienicy. "Polska niech będzie Polską"

22.10.16

Nie chcieli go mieszkańcy.

RSS

Catherine Deneuve przywiozła córkę, Al Pacino dwie ślicznotki

01.09.14

Czerwony dywan festiwalu filmowego w Wenecji.

RSS

Jak ssakom udaje się godzinami wytrzymać bez oddechu?

15.06.13

Naukowcy twierdzą, że rozwiązali największą tajemnicę ssaków morskich.

RSS

Dwóch 18-latków w rękach policji: Kibice zatrzymani za antysemicki incydent

15.05.10

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali kolejne trzy osoby, które są odpowiedzialne za rozwinięcie na stadionie piłkarskim transparentu z antysemickimi hasłami. Dwóm wcześniej zatrzymanym postawiono już zarzuty; grozi im pięć lat pozbawienia wolności.

RSS

Co Fed miał na myśli?

29.07.16

Patrząc na reakcję dolara i amerykańskiej giełdy trudno uwierzyć, że we wczorajszym komunikacie Fed znalazły się mocne zapisy na temat rynku pracy i podtrzymanie planów stopniowego wprowadzania podwyżek,

RSS

Poseł PO bije w kandydata PiS: Atak Palikota: Jarek z zaciśniętymi ustami

08.06.10

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny poseł PO znowu przypomina o sobie. Janusz Palikot nie przepuszcza żadnej okazji, by uderzyć w szefa PiS. "Kaczyński jest człowiekiem, który mimo zadeklarowanej przemiany jest wciąż tym samym dobrze znanym Jarkiem z zaciśniętymi ustami" - pisze Palikot.

RSS

"Rząd Jej Królewskiej Mości nakazał mi ostrzec cię..."

01.11.14

Tak pilot RAF groził zestrzeleniem.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny