Zawieszeni

08.07.11

Przestań marzyć o etacie. To kosztowne rozwiązanie z przeszłości. Te etaty, które jeszcze pozostały, są zajęte przez starszych. Nowych raczej nie będzie. Według GUS tylko co drugi Polak (Polka) ma szansę przed trzydziestką załapać się na stałą umowę o pracę.


Specjalny program wyborczy we wtorek wieczorem w TVN24 i TVN24 BiS. - Odsuńmy tę sprawę trochę dalej od Lecha Kaczyńskiego, bo to nie on jest źródłem dyskomfortu w ocenie całej sytuacji. To raczej te osoby, które były przyczyną całego tego procesu należałoby poprosić o wyjaśnienia - powiedział w TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak komentując sprawę ułaskawienia przez byłego prezydenta Adama S., który wszedł w spółkę z Marcinem Dubienieckim - zięciem Kaczyńskiego. Opowiadał też o swoich wrażeniach z balu w Operze Wiedeńskiej. Siły specjalne rosyjskiej policji OMON w akcji.Przyjmowali łapówki? W poszukiwaniu zbiegów bierze udział ponad 200 policjantów, wspieranych przez specjalne jednostki. "Niektórzy powiedzą, że żegnam się z wielkim marzeniem" - mówił Donald Tusk ogłaszając, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Szef rządu argumentował, że potrzebuje realnej władzy, by przeprowadzić plan polityczny Platformy Obywatelskiej. A ta władza jest w rządzie.

Ostatnie tygodnie nie są szczęśliwe dla Artura Sobiecha. Zawodnik Hannoveru we wtorek naderwał więzadło w prawym kolanie i znów będzie musiał odpocząć od piłki. Co warte podkreślenia ledwie kilka dni temu polski napastnik wrócił do treningów po innym urazie.

Koniec płacenia na wspólnotowych oszustów - mówią Niemcy. Dlatego chcą stworzyć nową unię walutową. Wpuszczą do niej tylko te kraje, które nie mają żadnych problemów. Do tego Berlin przestał już słuchać się Brukseli i sam walczy z kryzysem, wbrew najważniejszym ludziom we Wspólnocie. Bank przyznał ci duży, bardzo tani kredyt na 15 lat? Nie ciesz się, bo mogłeś paść ofiarą oszustów. Policja ostrzega przed naciągaczami z Nigerii, którzy udając banki wyłudzają oszczędności od Polaków. Są już pierwsze ofiary tego procederu. A szansa na odzyskanie pieniędzy jest równa zeru.

Historia miała jednak inny plan.

To już oficjalne stanowisko.Dziś rozpoczyna się drugi dzień unijnego szczytu, który mocno zaważy na przyszłości Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej, Im mocniej Cameron zdoła podkopać fundamenty idei integracji europejskiej, tym lepiej dla funta, Cieszący się ,,, Na trzy dni przed wyborami prezydenckimi we Francji doszło do kolejnego aktu terroru w Paryżu, Wczoraj wieczorem w wyniku strzelaniny zginął jeden policjant, a przynajmniej dwóch kolejnych zostało rannych, Wiele źródeł wskazuje iż był to ,,, "Zamierzam wrócić do Senatu 12 kwietnia. To chyba mój pierwszy urlop w życiu" – powiedział Krzysztof Piesiewicz "Wprost". Tygodnik nie bez przyczyny pytał senatora o powrót do pracy. Ustalił, że prokuratura za kilka dni umorzy narkotykowe śledztwo, które mogło pogrążyć polityka.

RSS

Flynn zaszkodził, Yellen pomoże?

15.02.17

USA: Generał Michael Flynn pełniący funkcję prezydenta Trumpa ds, bezpieczeństwa narodowego podał się do dymisji po tym, jak w mediach pojawiały się kontrowersje wokół jego kontaktów z rosyjskim ambasadorem w USA, Jego obowiązki pełnić ,,,

RSS

Good bye, Putin!?

22.12.14

Era Putina powoli dobiega końca, Przyczyną nie jest drastyczny spadek jego popularności wśród Rosjan ? ta o dziwo nadal utrzymuje się na zaskakująco wysokim poziomie ? a krach gospodarczy, który doprowadzi do wewnętrznych przetasowań na ,,,

RSS

Śledztwo wokół afery korupcyjnej zatacza coraz szersze kręgi

08.03.15

Brazylijski Sąd Najwyższy wyraził w piątek zgodę na objęcie śledztwem w sprawie afery korupcyjnej w państwowym koncernie energetycznym Petrobras czołowych polityków. Wśród podejrzanych znaleźli się: były prezydent oraz 12 senatorów i 22 deputowanych.

RSS

Wyłudzali quady na fałszywe dane

22.03.16

Wpadli dzięki prowokacji. Sprawę opowiedzieli dziennikarze programu interwencyjnego "Turbo Kamera" TVN Turbo.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla Klicha

15.01.11

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość w przyszłym tygodniu złoży wniosek o wotum nieufności dla Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha - poinformował w oświadczeniu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RSS

PiS podjął wyzwanie Sikorskiego. Jaki ma pomysł na UE?

01.12.11

Politycy PiS uważają, że Unii Europejskiej zamiast większej integracji, potrzebna jest większa swoboda i powrót do korzeni. Ich zdaniem stowrzenie wspólnej waluty euro było nietrafionym pomysłem.

RSS

Eksport ropy z Iranu wciąż powyżej limitów

01.04.14

Piątek był kolejnym dniem zwyżki indeksu CRB ? tym razem surowcowy agregat zyskał na wartości 0,41% i zakończył cały miniony tydzień na wyraźnym plusie, W piątek rosły ceny ropy naftowej, metali, a także większości tzw, soft ,,,

RSS

Setne części pkt proc. i Fed

01.06.17

Dolar nieco zyskuje na wartości, ale rynek będzie prawdopodobnie czekał na wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej i dane makro, Funt stara się odrabiać część start, ale sondaże nadal negatywne dla Theresy May, Złoty nadal pozostaje ,,,

RSS

Spisek USA i Saudów w sprawie ropy? Chcą rzucić Moskwę na kolana

22.11.14

Tezy dotyczące wspólnej akcji USA i Saudów powtarzają nie tylko rosyjscy politycy.

RSS

Emma Watson bez nogi i inne cuda na kiju: Największe photoshopowe wpadki 2009 roku

08.01.10

Photoshop to narzędzie niezbędne w XXI wieku. Z jego dobrodziejstw korzystają wszystkie gwiazdy show-biznesu. Niestety, ten program potrafi być niebezpieczny - w niewprawnych lub nadgorliwych rękach wyrządza więcej szkód niż pożytku. Zobacz największe nadużycia Photoshopa w 2009 roku.

RSS

W Belgii znów zatrzymano mężczyznę z maczetą

08.08.16

Tym razem w Liege.

RSS

"Fikcyjne umowy, podstawieni badacze". Prokuratura sprawdza Politechnikę Wrocławską

15.04.13

Pojawiły się wątpliwości wobec projektów naukowych na Politechnice Wrocławskiej. Według lokalnej gazety, zatrudniane miały być do nich rodziny pracowników naukowych, osoby bez przygotowania, kompetencji czy specjalistycznej wiedzy.

RSS

Oni nie poparli nowelizacji ustawy antynarkotykowej. Dlaczego?

15.10.10

Jan Widacki, Stanisław Żelichowski i Andrzej Celiński – to trójka posłów, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wymierzonej przeciwko producentom i sprzedawcom dopalaczy. Dlaczego wymieniona trójka zachowała się inaczej niż 400 parlamentarzystów ze wszystkich klubów, którzy poparli nowelizację? Widacki tłumaczy, że nie mógł poprzeć ustawy, która była napisana na kolanie, a Żelichowski przyznał w rozmowie z Wprost24, że… pomylił się w czasie głosowania
Fot. Wikipedia

RSS

Otrzęsiny z salezjańskiego gimnazjum w zachodnich mediach

22.09.12

Pod artykułami roi się od jednoznacznie negatywnych komentarzy.

RSS

Gwiazdy bywają bardzo hojne: Zobacz, jak wielkie gwiazdy pomagają Haiti

22.01.10

Tragedia, która dotknęła Haiti, nie pozostawiła obojętnymi najbogatszych - gwiazd estrady i ekranu. Wielu hollywoodzkich aktorów postanowiło nie tylko śledzić akcję ratowniczą, ale także się w nią włączyć. Zobacz, jak pomagają George Clooney, Robert Pattinson, Rihanna i inni.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny