Torbę położysz na siedzeniu, zapłacisz 160 zł

01.07.11

Pan Paweł, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, przyjechał do Torunia, wsiadł do prawie pustego autobusu komunikacji miejskiej. Co ważne - miał przy sobie małą torbę. Skasował bilet i usiadł, a torbę położył na siedzeniu obok. Wtedy przyszli kontrolerzy i zaczęły się problemy. Za położenie torby na siedzeniu musiał zapłacić aż 160 zł mandatu, bo jak usłyszał, "tak przewiduje regulamin". Wytłumaczono mu także, że gdyby sam usiadł, zajmując oba siedzenia, kary by nie było.

Przemysław Niemiec: pokazałem im, że umiem wygrywać. Według materiałów opublikowanych przez RMF FM. 16 lutego o poranku szerokie rzesze ludności dowiedziały się, że Platforma Obywatelska ma 46 proc. poparcia. Za dużo. Bo przecież miało jej spadać i wydawało się, że spadać zaczynało.
Tomasz Lis (WhiteSmoke Studio)"Sekretne życie zwierzaków domowych" zadebiutowało na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u. Premier Donald Tusk przekonywał w Pradze, podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej, że jeśli będzie ona działała wspólnie, nikt w Unii Europejskiej nie będzie mógł zlekceważyć jej głosu. Zadłużeni po świętach Polacy mogą mieć problemy z firmami egzekwującymi należności. Wierzyciele wymuszają agresywne metody dochodzenia zaległości. Może się to kończyć bardzo tragicznie: mieszkaniec Pabianic popełnił samobójstwo. Wcześniej wysłał życzenia do windykatorów.

Podejrzenie dokonywania w polskim obrocie prawnym legalnych czynności, służących jednak zmniejszeniu zobowiązań fiskalnych, skłoniło ustawodawcę do wprowadzenia regulacji mających temu zapobiec. Nowelizacją Ordynacji podatkowej, 15 lipca 2016 r. weszła w życie tzw. klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania. Po blisko półtorarocznym okresie obowiązywania, wydaje się, że rodzi więcej wątpliwości niż wprowadza jasności do porządku prawnego.

Rozstawione z numerem 7. Amerykanka Bethanie Mattek-Sands i Czeszka Lucie Safarova wygrały rywalizację deblistek tenisowego turnieju wielkoszlemowego French Open. Saga pod tytułem "Gareth Bale przechodzi do Realu Madryt" wielkimi krokami zbliża się do końca.

Piękna architektura, pastelowy Rynek i znakomita komunikacja. Z drugiej strony - zniszczone ulice, bijatyki i chodniki pełne śmieci. Tak zagraniczne media relacjonowały Euro 2012 we Wrocławiu. Najnowszy sondaż. Rysunek "Dziewczynka z balonikiem" został odnaleziony w Londynie.Próbę przed oficjalną inauguracją nagrała kamera tvnwarszawa.pl. Takiej bitwy nie powstydziłby się Cezar. Pod rzymskim Koloseum starli się w środę "naganiacze", oferujący turystom różne usługi turystyczne. Bilans starcia: jeden ranny i sześciu zatrzymanych. Trener Realu Madryt Jose Mourinho twierdzi, że Cristiano Ronaldo jest najlepszym piłkarzem jakiego widział, ale uważa, że bez kolegów z drużyny nie jest w stanie wiele zdziałać.

RSS

Najtańsze i najdroższe województwa : Nie daj się okraść na ubezpieczeniu auta

22.03.10

Polska to dziki zachód dla ubezpieczycieli! Ceny polis są brane z sufitu - w jednym województwie ubezpieczenie samochodu potrafi kosztować 2,5 raza więcej niż gdzie indziej. To rozbój w biały dzień! Koniec z wydawaniem fortuny! Zobacz, gdzie jest najtaniej.

RSS

Woods odzyska stracone kontrakty?: Wybaczą Tigerowi, bo da im miliony

08.04.10

W czwartek na polu Augusta National Golf Club w Georgii Tiger Woods rozegra oficjalnie pierwszą od 144 dni rundę golfa. Z taką ekscytacją nie oczekiwano jeszcze uderzeń kija żadnego mistrza. Po burzy w życiu osobistym i karierze Woodsa, przewidywano, że jego powrót zostanie zapamiętany na długo. I słusznie.

RSS

Donieśli na Sobecką za wpłatę za o. Rydzyka

29.02.12

Zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez posłankę PiS Annę Sobecką złożyła w prokuraturze Fundacja Wolnej Myśli. Fundacja twierdzi, że Sobecka dopuściła się wykroczenia, płacąc za ojca Rydzyka grzywnę orzeczoną przez sąd wraz kosztami sądowymi i komorniczymi - łącznie 4755 zł. - Postępowałam zgodnie z prawem - tak posłanka PiS komentuje doniesienie Fundacji Wolnej Myśli.

RSS

Ślady gazu musztardowego na pociskach Państwa Islamskiego w Iraku

22.08.15

Polowe laboratorium armii USA wykryło ślady iperytu w odłamkach pocisków moździerzowych użytych przez bojowników Państwa Islamskiego w walkach z Kurdami w północnym Iraku wcześniej w tym miesiącu - poinformował w piątek amerykański generał.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Indeks Fed zagrożeniem dla Wall Street

22.04.11

Indeks Fed z Filadelfii, obrazujący kondycję gospodarczą w stanach Pensylwania, New Jersey i Delaware, spadł w kwietniu do poziomu 18,5 pkt, z 43,4 pkt, miesiąc wcześniej, gdy indeks ten miał najwyższą wartość od stycznia 1994 roku, Dane zaskoczył, Rynek

RSS

Filmiki: Kocie koszmary

29.11.12

RSS

Ma miliony, ale nie mógł kupić zegarka. Koszykarz NBA potraktowany jak złodziej

22.10.15

Koszykarz NBA John Henson chciał sobie kupić pierwszy w życiu zegarek Rolexa.

RSS

Komentarz walutowy , RPP nie zmieni stóp

08.09.16

Dziś rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym prawdopodobnie nie dojdzie do zmiany kosztu pieniądza, Rynkowy konsensus zakłada ponownie, Decyzja zostanie opublikowana dnia jutrzejszego

RSS

Chwila oddechu czy coś poważniejszego?

01.03.19

W dniu wczorajszym Wall Street ponownie nie zdołała zamknąć się na plusie, choć spadki były minimalne, Reakcja giełdy w Nowym Jorku na weekendowe informacje o nadchodzącym porozumieniu handlowym z Chinami pozostawia jednak bykom duży niedosyt,,,

RSS

Mark Zuckerberg z żoną spodziewają się dziecka

01.08.15

Oprócz tej radosnej wiadomości postanowił podzielić się smutną historią o staraniach o potomka.

RSS

Dni skupienia w klasztorze: Posłowie PO modlili się przed debatą

22.03.10

Jak trwoga to do Boga - mogą mówić posłowie Platformy Obywatelskiej. Aż 60 parlamentarzystów, z szefem klubu Grzegorzem Schetyną na czele, spędziło początek weekendu w klasztorze ojców Filipinów. Dni skupienia mają im pomóc w codziennej pracy, a także w rozsądzeniu, kto będzie lepszym kandydatem na prezydenta - Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski.

RSS

Lokaty: realne zyski przekroczyły oprocentowanie nominalne

15.03.13

Najlepsze lokaty zakładane w lutym 2012 r, dały realnie zarobić powyżej 4 proc, To nawet więcej niż wynosi przeciętne nominalne oprocentowanie obecnie zakładanych depozytów,

RSS

Nie będzie konfrontacji Tuska z Kamińskim

22.07.10

       Sejmowa komisja śledcza badająca tak zwaną aferę hazardową odrzuciła wniosek o konfrontację premiera Donalda Tuska z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim.
       "Za" była jedynie autorka wniosku, posłanka PiS Beata Kempa. W kwietniu, głosami PO i PSL, taki wniosek również został odrzucony.
       Dzisiaj komisja odrzuciła też wniosek Beaty Kempy o konfrontację między urzędnikami resortu sportu: dyrektor generalną resortu Moniką Rolnik z dyrektorem departamentu prawno-kontrolnego Rafałem Wosikiem.

RSS

Złoty odrabia straty na koniec dnia

15.07.11

Wczorajsze popołudniowe spadki po silnym umocnieniu euro względem dolara nie zniechęciły byków do powrotu na wyższe poziomy, Od początku sesji europejskiej próbowały one powrócić w okolice wartości 1,4250, Jednak mimo szczerych chęci strona podażowa wspie

RSS

Apetyt na ryzyko utrzymuje się

22.06.10

Końcówka minionego tygodnia przebiegała w dość stabilnej atmosferze, zarówno na rynku walutowym, jak i na zagranicznych rynkach akcji, Dzisiaj z kolei giełdy pozytywnie zareagowały na weekendową zapowiedź banku centralnego Chin dotyczącą uelastycznienie k

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny