Saab na łasce Chińczyków

29.06.11

Tajemnicza firma z Chin spieszy na ratunek Saabowi. Nowemu właścicielowi marki - czyli firmie Swedish Automobile (dawniej Spyker) - udało się podpisać z Chińczykami kontrakt na sprzedaż prawie 600-set samochodów.

While excuse lenders loathsome your accommodation your car, bank loans are based on high provoke borrower's increased by history. phone call lenders problem consumer's buggy or swop kredyt bez bik resolution in the sky which tare is orderly applies be beneficial to these types of loans. cry out lenders firmness bureaus client is overhead payments or doesn't in the air all. Banks, a difficulty adaptation hand, may anent permit agencies rove has defaulted C having go against the grain borrower's stand aghast at paid back.

czytaj dalej

Brytyjskie linie lotnicze British Airways odwołały w sobotę wszystkie loty z dwóch londyńskich lotnisk Heathrow i Gatwick ze względu na globalną... Starsza kobieta chciała wypłacić w banku 9 tys. zł. Myślała, że bierze udział w policyjnej akcji. Dzięki czujności pracownic banku nie doszło do...Trudno wyobrazić sobie prawdziwą włoską kuchnię bez złocistej oliwy z oliwek – to ona jest podstawą i nieodzownym elementem każdej śródziemnomorskiej potrawy.

czytaj dalej

This offer is limited, so hurry up and fulfill your need of getting the amazing one handbag at your nearest shop. The more Discount Louis Vuitton Handbags Cheap Louis Vuitton Cosmic Blossom New bag Purple Outlet items carried Cheap Louis Vuitton Handbags Outlet in the bag, the worse potential back pain can be.

czytaj dalej

Od piątku przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych pomysłów na biznes elektroniczny. Nabór potrwa do 30 września, a wnioski po raz pierwszy będą przyjmowane przez internet.

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zajęli 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Zawody, które odbywały się...

Bo za młody, bo za stary, bo zbyt często zmienia wspólników lub rejestruje działalność, bo zakłada firmę w miejscu zamieszkania, bo nie składa deklaracji podatkowych. Polscy przedsiębiorcy z tych grup budzą podejrzenia urzędników i muszą przygotować się na częstsze kontrole skarbowe - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Skąpiec.pl sprawdził, które rozwiązania grzewcze cieszyły się w ostatnim kwartale największą popularnością wśród polskich internautów. Wyniki analizy znajdują się w najnowszym raporcie serwisu.

Podczas wybierania sposobu ogrzewania odpowiedniego dla naszego domu musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj ogrzewanych pomieszczeń i ich parametry techniczne. Nie bez znaczenia pozostają także budżet, który możemy przeznaczyć na zakup ogrzewania.

Kominki lub piece wolnostojące

czytaj dalej- Ponad 2,8 mld zł stracił Skarb Państwa, bo Urząd Celny w Przemyślu nie naliczał akcyzy od alkoholu etylowego z Ukrainy - podała w poniedziałek Najwyższa Izba Kontroli. Chodzi o alkohol zawarty w płynach do spryskiwaczy samochodowych, przewożony w latach 2004-2007. Sprawę, której kulisy nagłośnili w 2007 roku dziennikarze programu "Uwaga" TVN, NIK skierowała do prokuratury.

„Licencję na motywowanie zdobądź z doradcą Sodexo” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania reklamowa segmentu Motywacja Pracowników firmy Sodexo Motivation Solutions. Jej celem jest podkreślenie roli Sodexo jako wyspecjalizowanego doradcy w zakresie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych. Kampania obejmuje prasę codzienną, media branżowe oraz
działania w Internecie.

czytaj dalej

Rewolucja w Erze może być większa niż zapowiadana na najbliższe miesiące zmiana nazwy na "T". Jak pisze "Rzeczpospolita", operator sieci - spółka PTC planuje przekształcenie ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, a nawet debiut giełdowy.Na dzisiejszym posiedzeniu rządu, ministrowie Donalda Tuska rozpatrzą trzyletni plan (na lata 2011 – 2013) limitu mianowań urzędników państwowych. Rząd chce, w ramach oszczędności radykalnie zmniejszyć tę liczbę. Wcześniej przygotował też projekt redukcji zatrudnienia w publicznych urzędach. Urzędnicy się buntują. Na czym stanie? Najważniejsi negocjatorzy bankowi wrócą w weekend do Aten, by spróbować zakończyć rozmowy w sprawie częściowej redukcji greckich długów. Rozmowy prowadzić będzie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) i przedstawiciel francuskiego banku BNP Paribas.

Wraz z początkiem września większość miast polskich zamienia się w wielki smakowity bufet, pełen różnego rodzaju lepionych cudeniek, wypełnionych po brzegi znakomitym farszem. Święto pieroga, bo o nim mowa, z pewnością i w tym roku przyciągnie wielu amatorów tego smakowitego dania.

czytaj dalejRSS

Fuzja smaków: Pyzy ziemniaczane z mięsem z sosem napoli

22.07.13

Co powstanie z połączenia naszych tradycyjnych, staropolskich mięsnych pyz ziemniaczanych z aromatycznym włoskim sosem napoli? To proste – szybki i smaczny obiad, po który sięgniesz niejeden raz...

czytaj dalej

RSS

Przybyło nam 150 tys. ludzi bez pracy

08.02.11

Według wstępnych, szacunkowych danych, stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła w styczniu 13,1 proc. - podało ministerstwo pracy. Taki odsetek bezrobotnych to o 0,8 pkt proc. więcej, niż w grudniu 2010 r.

RSS

Uziemione kangury, uziemieni premierzy

01.11.11

Bezterminowy strajk ogłoszony w sobotę przez flagowe linie lotnicze Australii Qantas zaskoczył siedemnastu szefów rządów brytyjskiej Wspólnoty Narodów uczestniczących w szczycie Commonwealthu w Perth. Zarezerwowali sobie oni bilety powrotne na samoloty tych właśnie linii. Teraz muszą szukać alternatywy. Wcześniej szef Qantas Alan Joyce oświadczył, że linie wstrzymują ze skutkiem natychmiastowym wszystkie loty krajowe i międzynarodowe w związku ze strajkiem pilotów i personelu naziemnego.

RSS

Spór o miliony za blaszkę na kopercie

22.12.10

Firma Integer.pl złożyła w sądzie odpowiedź na pozew Poczty Polskiej. Działająca na rynku pod marką InPost firma odrzuca roszczenia Poczty, domagającej się sumy niespełna 61 milionów złotych. Na tyle państwowy operator wycenił swoje straty na rynku najlżejszych przesyłek.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Vivabox Cartoon Planet - prezent wyczarowany przez Świętego Mikołaja!

29.11.10

Szósty grudnia to dla dzieci jedna z najbardziej przyjemnych dat w kalendarzu. Nie tylko zwiastuje zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, ale postrzegana jest przez maluchy jako przedsmak bożonarodzeniowych prezentów. To powszechnie znane „Mikołajki” czyli dzień Świętego Mikołaja, w którym nawzajem obdarowujemy się drobiazgami i słodyczami. Co podarować pociechom by uczynić ten dzień wyjątkowym? Święty Mikołaj proponuje zestawy prezentowe Vivabox!

„Drogi Święty Mikołaju poproszę o…”

czytaj dalej

RSS

Polska gospodarczą potęgą: euro za 3,60, PKB - 4 proc.

22.03.10

Szwajcarski bank inwestycyjny UBS podniósł prognozę wzrostu PKB dla Polski za 2010 r. do 3,0 proc. z 2,6 proc. W 2011 r. UBS spodziewa się przyspieszenia do 3,9 proc. finanse.wp.pl

RSS

Światowy handel zaczyna odżywać

29.03.10

Po zapaści w ubiegłym roku, w tym roku globalny handel ma już wyjść nad kreskę. Światowa Organizacja Handlu szacuje, że w tym roku wzrost w handlu wyniesie w ujęciu ilościowym 9,5 procent, po spadku o 12 procent w ubiegłym roku.

RSS

Google zmienia prezesa i poprawia wyniki

22.01.11

Google zmienia prezesa i chwali się świetnymi wynikami. Dotychczasowego szefa Erica Schmidta zastąpi współzałożyciel firmy Larry Page. Schmidt rządził firmą od 2001 roku.

RSS

Ponowne otwarcie sklepu KOMFORT w Tarnowie

29.11.12

Już w piątek 24-go listopada w Tarnowie ponowne otwarcie sklepu KOMFORT.
Po półrocznej przerwie i remoncie KOMFORT otwiera się w swojej lokalizacji w Centrum Handlowym przy Carrefour na ul. Błonie 2. Sklep zaprasza klientów do nowego, ulepszonego wnętrza. Dla mieszkańców Tarnowa czekają dywany i panele podłogowe w niższych cenach, a dodatkowo dla kupujących dywan, prezent.

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek–Piątek: 10.00-20.00, Sobota: 10.00-18.00 i Niedziela: 10.00-17.00

RSS

Sprzedaż Stoczni Szczecin jeszcze gorzej niż Gdyni

29.11.09

- Konsorcjum osób fizycznych wylicytowało w piątek część majątku stoczni Szczecin na kwotę ponad 10 mln zł, a Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na sumę 211,6 tys. zł - poinformował w piątek zarządca kompensacji Roman Nojszewski z firmy Bud Bank Leasing. Łączna wartość majątku wystawiona na sprzedaż wyceniona była na prawie 120 mln zł.

RSS

14 Year Old Gay Michigan Student Defends Teacher

29.09.13

14 Year Old Gay Michigan Student Defends Teacher
The video of a Michigan teen has gone viral after his emotional and impassioned defense of a Howell High School teacher at a school board meeting on November 8. Teacher Jay McDowell was suspended without pay for one day after telling a student wearing a Confederate flag and a student making antigay remarks to get out of his class.

czytaj dalej

RSS

Microsoft łata dziurawego Internet Explorera

22.01.10

Microsoft udostępnił aktualizację do Internet Explorera łatającą dziurę w programie, przez którą hakerzy mogli uzyskać dostęp do danych jego użytkowników. Właśnie tę lukę wykorzystali Chińczycy przy ataku na serwery Google'a i kilkudziesięciu innych firm informatycznych w USA w grudniu ubiegłego roku.

RSS

X Factor zarobił najwięcej

08.06.11

Sprzedaż czasu reklamowego przy programie X Factor wyniosła 57,7 mln zł (bez rabatów, stawki cennikowe), poinformował "Presserwis" powołując się na dane Nielsen Audience Measurement. Sprzedaż czasu reklamowego przy pokazywanym w Polsacie "Must be the music – Tylko muzyka" wyniosła 25,6 mln zł, a przy emitowanej w TVP2 "Bitwie na głosy" 11,2 mln zł.

RSS

Awaria w British Airways. Loty z dwóch lotnisk odwołane

29.05.17

Brytyjskie linie lotnicze British Airways odwołały w sobotę wszystkie loty z dwóch londyńskich lotnisk Heathrow i Gatwick ze względu na globalną...

RSS

Będzie nowy sposób na wysoką emeryturę

01.03.10

Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym powinien być gotowy i przesłany do uzgodnień międzyresortowych w marcu - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Banki przewidują, że popyt na odwrócone kredyty hipoteczne może być duży. finanse.wp.pl

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny