Wrocław świętuje, Lublin mniej

22.06.11

Lublin rozczarowany, ale gratuluje Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Setki mieszkańców do ostatniej chwili, wpatrzeni w telebimy, wyczekiwali na decyzję jury. Na miejscu byli reporterzy Kontaktu 24

Kilka kilometrów kierowca ciężarówki wiózł pocisk artyleryjski przy zbiorniku z paliwem. Zatrzymany do kontroli przez policjantów, nie umiał się wytłumaczyć z niebezpiecznego ładunku. Piłkarz reprezentacji Polski Bartosz Kapustka został wypożyczony na rok z Leicester City do niemieckiego SC Freiburg. 20-letni pomocnik wystąpił w mistrzostwach Europy 2016 we Francji, ale w angielskim klubie nie zdołał wywalczyć miejsce w składzie. Zamiast profesjonalnych modelek - kobiety spotkane na ulicy. Na taki pomysł wpadła redakcja "Brigitte", jednego z najpopularniejszych magazynów dla kobiet w Niemczech. Jedną z modelek-amatorek została nawet Polka, Dominika Niezgoda.Stanął na środku drogi i wył. Dziś rano eurodolar pozycjonuje się przy 1,0865, Na razie nie ma wielkich zmian w porównaniu z wczorajszym popołudniem czy wieczorem, Macron kilka dni temu ustawił wykres wysoko, Trump trochę go obniżył, a Mario Draghi okazał się prawie ,,, Resort finansów policzył "krezusów".

Potężny wyż jest teraz nad Niemcami i zmierza w naszą stronę.

Łatwiej inwestuje się w coś co jest relatywnie tanie, Takim mianem ciężko określić polskie obligacje, tym bardziej gdy sytuacja rynkowa ?woła o otwarcie? umysłów i materializuje scenariusze, które dla prognoz rentowności wzdłuż ,,, Przebadali jego rodzinę i 700 innych osób. Szokujące wyniki.

O godz, 20:00 naszego czasu we włoskim senacie odbędzie się głosowanie nad najnowszym pakietem oszczędnościowym, które jednocześnie będzie wotum zaufania dla rządu Silvio Berlsuconiego, który jeszcze we wtorek wieczorem zdecydował się na jego modyfikację Uznawany za lidera proeuropejskiej opozycji na Białorusi Aleksander Milinkiewicz zdecydował się ubiegać o urząd prezydenta. Kampania Milinkiewicza ma się rozpocząć 3 maja, ponieważ białoruski opozycjonista uważa, iż Konstytucja 3 Maja w równym stopniu dotyczyła Polaków, jak i Białorusinów mieszkających w jednym państwie.
Lider ruchu „O wolność” długo wahał się z podjęciem decyzji. W jego opinii, jeśli białoruska opozycja pójdzie do wyborów prezydenckich podzielona, to straci kolejną szansę na zwycięstwo. „Nie miałem ochoty na wewnętrzne spory i wyniszczającą walkę w gronie kandydatów sił demokratycznych, ale uznałem, że to mój obowiązek” - dodaje Milinkiewicz. Opozycyjny polityk przed rozpoczęciem kampanii zamierza zwrócić się o błogosławieństwo zarówno do prawosławnych, jak i katolickich duchownych.
Aleksander Milinkiewicz już raz startował w wyborach prezydenckich. W 2006 roku zdobył prawie 9 procent głosów. Według oficjalnych danych, Aleksandra Łukaszenkę poparło wtedy 83 procent wyborców. Wybory sprzed 4 lat nie zostały uznane przez międzynarodowe organizacje. Obecnemu prezydentowi zarzucono masowe fałszerstwa wyborcze.
Zamachowiec z Manchesteru Salman Abedi sam kupił większość komponentów do zbudowania bomby, która zabiła w ubiegły poniedziałek 22 osoby - poinformowała brytyjska policja."Rażące naruszenie przepisów". Huczne obchodzenie Nowego Roku i następujące po nim karnawałowe zabawy zawitały do Polski dopiero w XIX wieku. Niezależna telewizja Hromadske.tv opublikowała nagranie z pobicia Łucenki przez ukraińską milicję.

RSS

Żart z alkoholika, wpadka premiera i tłumacz, który nie tłumaczył. Wybierz wideo tygodnia

15.12.13

Zagłosujcie w naszej sondzie.

RSS

Chińskie okręty znowu przy spornych wyspach

08.08.16

Dwa okręty chińskiej straży przybrzeżnej wpłynęły w niedzielę na japońskie wody terytorialne wokół spornych wysp Senkaku na Morzu Wschodniochińskim - poinformowały służby Japonii. Dzień wcześniej na okoliczne wody wpłynęła flota chińskich łodzi rybackich.

RSS

Nowa droga na lotnisko: z czterech pasów działa jeden

15.06.13

Ma dwa kilometry długości i formalnie jest drogą ekspresową - S79.

RSS

"Czegoś takiego jeszcze nie widziałem". 82 tys. osób ucieka przed ogniem

19.08.16

Rozszerza się gigantyczny pożar lasów w Kalifornii.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Komorowski i Kaczyński w II turze: W tej walce liczą się tylko oni. Oto sondaż

29.04.10

Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu instytutu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej" i Polsatu News. Różnica między politykami jest dwucyfrowa, ale przewaga prowadzącego nie jest miażdżąca.

RSS

Mundialowe promocje dla zwierząt

15.06.14

Taka okazja zdarza się raz na cztery lata, a w dodatku piłkarska rywalizacja na mundialu trwa aż miesiąc. Dlatego firmy chcą ugrać także coś dla siebie i imprezie towarzyszy wysyp promocji.

RSS

Tysiące ludzi przeszło przez Kraków: Marsz Pamięci o Katyniu bez gospodarza

15.04.10

Marsz Pamięci, który przeszedł przez Kraków, miał wyglądać zupełnie inaczej. Zebranych przed Krzyżem Katyńskim miał witać Janusz Kurtyka. On też miał wygłosić pierwsze przemówienie. Tysiące osób, które przeszły przez krakowskie Stare Miasto, choć już bez szefa IPN, zrealizowało jego pomysł upamiętnienia zbrodni katyńskiej.

RSS

Łukasz Kamiński kandydatem Rady IPN na prezesa

01.06.11

38-letni dr historii Łukasz Kamiński, szef Biura Edukacji Publicznej IPN, jest kandydatem Rady IPN na prezesa Instytutu. Dostał pięć głosów dziewięcioosobowej Rady. Ostateczną decyzje podejmie w czerwcu parlament.

RSS

USD/JPY w centrum zainteresowania po spadku pary EUR/USD

08.09.14

Od posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego w czerwcu para EUR/USD nie wychodziła poza przedział poniżej 100 pipsów, Był to rekordowy czas, niemal trzykrotnie dłuższy, niż poprzednim razem, tj, w 2002 r,

RSS

Oświadczenia Jacka Majchrowskiego: Prezydent Krakowa na celowniku prokuratury

22.01.10

Ruszyło śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Krakowa. Śledczy nabrali wody w usta i poza wiadomością o wszęciu postępowania, mówią niewiele więcej. Wiadomo już jednak, że Jacek Majchrowski nie uniknie spowiadania się przed prokuratorami.

RSS

Platforma odkrywa karty. PiS czeka. A reszta?

22.09.10

Kampania samorządowa ruszyła oficjalnie. Wciąż jednak wiele niewiadomych na liście kandydatów na prezydentów największych miast wystawionych przez partie parlamentarne. Na razie najwięcej miast obsadziła Platforma Obywatelska, a najmniej Prawo i Sprawiedliwość.

RSS

Premier Grecji: wygraliśmy bitwę, ale nie wojnę

22.02.15

RSS

PLN mocniejszy na początku tygodnia, oczekiwany spadek aktywności

22.12.15

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego złotego wobec zagranicznych dewiz, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2680 PLN za euro, 3,9243 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9584 ,,,

RSS

Czy na pewno mamy na co narzekać?: Gdzie w UE jajka są najtańsze? Zdziwisz się

29.06.10

Norwegowie, Irlandczycy, Duńczycy i Finowie - oni spośród mieszkańców Starego Kontynentu płacą najwięcej za jedzenie. Tam ceny nawet o kilkadziesiąt procent przewyższają średnią europejską. A gdzie jest najtaniej? Jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej pierwsze miejsce w tej kategorii wielu może zaskakoczyć...

RSS

Trump może namieszać w Polsce

08.01.17

Obniżenie podatków korporacyjnych w USA oraz brak presji na tworzenie ekologicznej energetyki - to niektóre z mogących wpływać na polską gospodarkę scenariuszy polityki Donalda Trumpa - ocenia prof. Stanisław Mazur. - Więc być może to byłaby chwila oddechu dla polskiego rządu i tej presji budowania innowacyjnej, ekologicznej energetyki, innej niż ta oparta na węglu - mówi ekonomista.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny