Ważą się losy Grecji

22.06.11

Parlament pogrążonej w kryzysie Grecji głosuje w nocy z wtorku na środę nad wotum zaufania dla zreorganizowanego rządu Jeorjosa Papandreu. Jeśli premier i jego gabinet wyjdą z tej próby zwycięsko, 28 czerwca parlament będzie głosował nad najnowszym rządowym programem oszczędnościowym, a jego przyjęcie jest warunkiem otrzymania 12 mld euro, bez których Grecja może zbankrutować.

Ceny złota szukają dna. Wczoraj spadły do poziomu 1051 dol. za uncję. To najniżej od niemal sześciu lat. Około trzech tysięcy migrantów uratowano w sobotę na Morzu Śródziemnym - podała włoska Straż Przybrzeżna, która koordynowała ponad 20 operacji niesienia pomocy ludziom na dryfujących łodziach i pontonach. Woda w tej rzece to brud i smród. Płynie przez trzy państwa, ale to nasz problem, bo jak zanieczyszczenia wpłyną do Bałtyku, to kara spłynie na nas. ["Fakty" TVN]Ponad pół biliona złotych ulokowane przez gospodarstwa domowe w bankach i kasach oszczędnościowych, to żaden sukces biorąc pod uwagę, że regularnie oszczędza mniej niż dwunasty Polak, Całkiem niedawno nie potrafiła wskazać, który z braci podoba jej się bardziej. Policja w Kołobrzegu szuka sprawcy mordu na dziesiątkach mew. Na tamtejszej plaży znaleziono stado martwych ptaków, rozjechanych przez duże auto. Nie ma wątpliwości, że kierowca zrobił to specjalnie. Wiedział, gdzie mewy koczują nocą. Oślepił je reflektorem i rozjechał.

Po raz pierwszy od sześciu lat przestępczość w Polsce wzrosła. To nieznaczny wzrost, ale zanosi się na to, że będzie trwały. Policjanci twierdzą, że w 2010 roku polskie ulice będą jeszcze bardziej niebezpieczne. Ma być więcej rozbojów, kradzieży i krwawych, mafijnych porachunków.

Komisja etyki zajmie się oświadczeniami majątkowymi posłanki Platformy Lidii Staroń – dowiedział się „Wprost”. Sprawę skierowało tam Centralne Biuro Antykorupcyjne, które wykryło pożyczkę nieuwzględnioną w oświadczeniach.
fot. FORUM W katastrofie balonu w Nowej Zelandii zginęło 11 osób. Do wypadku doszło niedaleko miejscowości Carterton rano w sobotę.

Całkowite zadłużenie Rosji wyniosło na koniec 2013 roku 732 mld dolarów - poinformował Centralny Bank Rosji. To wzrost o prawie 200 mld dolarów w ciągu dwóch lat. Rosyjscy oligarchowie, banki i korporacje najwięcej pieniędzy pożyczają od zachodnich banków. Kolejna sesja za nami i w dalszym ciągu widać spore niezdecydowanie inwestorów, Wyraźnie słabsza forma byków spowodowała, że pomimo pozytywnego przebiegu sesji i osiągnięciu lokalnego maksimum na poziomie 1,4050, kurs EUR/USD ostatecznie wrócił w rejon wc - Nie widziałem jeszcze nigdy tak zniszczonego samochodu - mówi reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.Rząd rozważy upublicznienie zapisów czarnych skrzynek tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Stanie się tak, gdy zapisy rozmów trafią z Rosji do Polski. Czy i kiedy to się stanie? O tym rozmawiali przez telefon Donald Tusk i Władimir Putin. A to, czy poznamy całość zapisów, dopiero się okaże. Zginęło w sumie kilkadziesiąt osób, a kilkaset zostało rannych.

RSS

Kwaśniewski: zagłosuję na Komorowskiego

29.06.10

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie się zdeklarował: - Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego. I będę do tego zachęcał tych wyborców i polityków lewicy, którzy się jeszcze nie zdecydowali – stwierdził były prezydent w Kropce nad i.

RSS

Lepper – upadek z politycznego Olimpu

15.08.11

O Andrzeju Lepperze usłyszałem po raz pierwszy w roku 1991, w siedzibie małej firmy na ulicy Podwale w Warszawie. Dwóch miłych, starszych panów dyskutowało o tym, że nowy trybun ludu wiejskiego ma duży potencjał, ale należy go uformować. I „formowanie” Leppera trwało aż do momentu, kiedy jego Samoobrona weszła do koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością oraz Ligą Polskich Rodzin.

RSS

Chińczycy budują domy, ale czy będą w nich mieszkać? Miasta-widma

22.05.13

Może już słyszeliście lub czytaliście o aktualnej kondycji chińskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych ? media często w sensacyjny sposób opisują ?miasta-widma?, ?bańki cenowe?, które lada moment zaczną pękać, itd,

RSS

Apple osiągnął kres rozwoju komputerów?

15.06.12

Nowy laptop ze stajni Apple - MacBook Pro i nowy system operacyjny tej firmy - iOS6 rozpalają wyobraźnię internautów.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Klepacka zostaje z medalem! "Niedorzeczny protest"

08.08.12

Zofia Noceti-Klepacka mogła stracić swój brązowy medal. Protest po wyścigu finałowym wyścigu złożyła ukraińska surferka - Olha Maśliwiec. - To niedorzeczne. Zakwestionowała wysokość ubezpieczenia - mówi tvn24.pl trener Polki, Paweł Kowalski. Organizatorzy protest odrzucili.

RSS

Nałęcz: Moje serce jest za Rokitą, ale rozum nie nadąża

15.06.13

W "Faktach po Faktach" o sprawie grzywny dla Jana Rokity i zamieszania wokół jego osoby.

RSS

"Nie mogą w otępieniu czekać na obiad". Dyskutują, czy dać pracę uchodźcom

19.08.16

Czy powierzyć przebywającym w tym kraju uchodźcom i osobom ubiegającym się o azyl wykonywanie płatnej pracy społecznie użytecznej?

RSS

Nowy pomysł ministerstwa zdrowia: Drastyczne zdjęcia odstraszą od palenia

08.01.10

Niemowlę w inkubatorze podłączone do aparatury, bezpłodna kobieta z pustym wózkiem dziecięcym, trup młodego człowieka w prosektorium - takie drastyczne obrazki na opakowaniach papierosów chce wprowadzić Ministerstwo Zdrowia. Palisz? Kliknij i sprawdź, czy przestaniesz.

RSS

Był telefon, który wstrzymał druk wyroku TK. Prokuratura umorzyła śledztwo

08.01.16

Dzwoniła Jolanta Rusiniak, powoływała się na premier Beatę Szydło - ustalił portal tvn24.pl.

RSS

Kolejne naloty w Syrii. Pentagon powiedział, ile to kosztuje

22.10.14

Amerykanie przekonują, że dzięki powietrznym atakom Kobane jeszcze nie upadło.

RSS

Instytucje rządowe w USA wstrzymują działalność

15.10.13

W sierpniu 2011 r, kłótnie o pułap zadłużenia w USA doszły do nowych szczytów, gdy agencja Standard Poor?s po raz pierwszy w historii obniżyła długoterminowy rating amerykańskich obligacji rządowych, wyraźnie podkopując zaufanie ,,,

RSS

Prokuratura się odwoła: Sprawa umorzona, ale Nergal nie ma spokoju

29.06.10

Ciąg dalszy sądowych przygód lidera zespołu Behemoth. Gdyński sąd umorzył jego sprawę o zniewagę uczuć religijnych. Przy drzwiach zamkniętych uzasadniał, że podarcie Biblii i rozrzucenie jej fragmentówprzez Nergala wśród publiczności nie było przestępstwem. Ale to nie oznacza, że wybranek wokalistki Dody może spać spokojnie.

RSS

Oleksy: jakiś numer jeszcze wywinę

08.08.11

Tyle razy co on nie upadał w polskiej polityce żaden polityk. Stracił stanowiska premiera, marszałka Sejmu, szefa partii. Prawie zawsze się podnosił. Jak będzie teraz?
Józef Oleksy, fot. tygodnik Wprost

RSS

BBC pod ostrzałem. Wysłali dziennikarza do Korei Płn. na studencką wycieczkę

15.04.13

Wycofania filmu domaga się London Scool of Economics.

RSS

Pikul: człowiek, który był w aparacie represji, dziś poucza wszystkich

08.12.16

Antoni Pikul, były działacz opozycji w PRL, był gościem "Faktów po Faktach".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny