Białoruś: Sąd na procesie Poczobuta odrzucił wszystkie wnioski obrony

15.06.11

Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony.

Polka nie dostała się do finału. Internetowa sława może prowadzić do poważnych problemów. Przekonał się o tym 35-letni Szkot, który postanowił pomóc kontrolerowi i wyrzucił gapowicza z pociągu. Całe zdarzenie nagrał inny pasażer, który następnie wrzucił filmik na Youtube. Wideo zyskało olbrzymią popularność i napisały o nim niemal wszystkie brytyjskie media. Teraz 35-latek usłyszał zarzuty. Był wielki skandal, był wstrząsający film, były poruszające relacje kobiet, ale to było za mało, by prokuratura mogła ścigać seksuologa prof. Lechosława Gapika, oskarżanego przez pacjentki o molestowanie. Do teraz. W prokuraturze zeznania złożyły trzy poszkodowane kobiety. Rusza śledztwo.Podczas imprezy w Windsorze. Poczekajmy i zobaczymy, w jakim stopniu wiarygodna będzie ta polityczna farsa - tak wiceszef rosyjskiej dyplomacji Grigorij Karasin komentuje zatrzymanie rosyjskich szpiegów w Gruzji. Ministerstwo spraw wewnętrznych rządu w Tibilisi poinformowało, że zatrzymało 13 szpiegów, czworo z nich to obywatele Rosji. Aż 65 procent pracodawców sprawdza konta e-mailowe i komputery swoich pracowników. Najczęściej inwigilowani są bankowcy i informatycy. Inspekcja pracy bada, czy firmy nie łamią przy tym prawa. Bo nielegalne jest np. nagrywanie rozmów telefonicznych bez zgody pracownika.

Liu Xiaobo jest chory na raka wątroby w zaawansowanym stadium.

Choć wyglądają niepozornie, każdy z nich waży 6 ton. W piątek przed Wall Street nadal stało jedno zadanie: zbliżyć się jak mocno się da do rekordowych poziomów na indeksie SP 500, Mogły w tym pomóc lub temu przeszkodzić publikowane w Stanach raporty makro,

Twierdzi rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow. Odnaleziono ciało Małgorzaty Szabatowskiej, 31-letniej krakowianki, która zaginęła w listopadzie 2010 roku. Wciąż nie wiadomo kto i dlaczego ją zabił. Turcja pozostaje istotnym partnerem Unii Europejskiej i relacje z nią powinny zostać utrzymane, nawet jeśli kraj ten ostatnio obrał niepokojący kurs - ocenił w wywiadzie dla czwartkowego wydania greckiego dziennika "Kathimerini" prezydent Francji Emmanuel Macron.Dynamicznie zmieniająca się sytuacja prawna regulująca funkcjonowanie sektora Odnawialnych Źródeł Energii, stwarza dogodną możliwość wykorzystania istniejących uwarunkowań ekonomicznych na prowadzenie i realizację inwestycji w ,,, Ponad 8 milionów euro - tyle w ciągu siedmiu lat dostanie Chorwacja od Unii Europejskiej. Program "Tu Europa". Ten tydzień to prawdziwy przeplataniec, Gdy jednego dnia indeksy rosną to z dużym prawdopodobieństwem w dniu kolejnym spadają, Wczoraj dominował kolor zielony, więc nietrudno się domyśleć, że dzisiaj się czerwieniło, Co prawda główny indeks dzień ,,,

RSS

Niespotykanie pogodny człowiek

29.07.11

Po sześciu latach z ramówki TVN znika „Szymon Majewski show”. Żarty się skończyły, jak mawiał Ędward Ącki? Nic podobnego.
Szymon Majewski

RSS

Gry klasy średniej

29.05.11

Mają po 30 lat, są wykształceni, pracują. Wychowali się na grach komputerowych. I wciąż grają. Bo wirtualna rozrywka jest nie tylko dla dzieci.

RSS

wyniki kontroli jakości paliw: Uważaj! Tu wykryto paliwo złej jakości

01.03.10

Nie jest dobrze! Jakości benzyny, oleju napędowego i LPG ciągle daleko do ideału o jakim marzą kierowcy. Złe paliwo kryje się w każdym województwie. Żaden samochód nie jest bezpieczny! Nie ryzykuj i zanim zatankujesz do pełna, zobacz listę skontrolowanych stacji.

RSS

JSW nadal bez prezesa. Był tylko jeden kandydat

22.10.15

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu bez wyłonienia kandydata - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Nie wiadomo, dlaczego jedyny kandydat na to stanowisko nie został zaakceptowany.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Błogosławiony z krwi i kości

29.01.11

Zanim Jan Paweł II zostanie oficjalnie błogosławionym, kościół musi się zmierzyć z pytaniem: co z jego relikwiami? Czy otwierać grób i pobierać części ciała Ojca Świętego, czy wiernym wystarczy ampułka z krwią, która jest już w Polsce?

RSS

Kobieta przekroczyła granicę? Mąż dostaje powiadomienie SMS

22.11.12

Saudyjki, pozbawione prawa prowadzenia samochodu, a nawet podróżowania bez zgody opiekuna, są od niedawna poddane kolejnemu systemowi kontroli.

RSS

Spadki przed długim weekendem

01.11.12

Z radością informujemy naszych kierowców, że ceny obniżają się już nie tylko w hurcie, ale i w detalu, Spadki, jakie zanotowaliśmy w tym tygodniu są spore na tle ostatnich tygodni i sięgają nawet 12 groszy na benzynie 95, która w tym tygodniu kosztuje śre

RSS

Dziś kluczowe będą odczyty inflacji

01.07.17

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja danych o inflacji zarówno ze strefy euro, USA i Polski, Wczorajsze wstępne dane odnośnie wskaźnika CPI z Niemiec pozytywnie zaskoczyły i wskazywały na przyśpieszenie inflacji do 1,6% z 1,4% w ,,,

RSS

Koniec rozprawy dwóch kandydatów

22.06.10

      Przed Sądem Okręgowym w Warszawie zakończyła się ponowna rozprawa wyborcza pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim. Sprawa jest rozpatrywana jeszcze raz, bo taką decyzję w piątek podjął Sąd Apelacyjny. Zdaniem sędziów podczas poprzedniego procesu popełnio błędy formalne.
      Podczas rozprawy sąd przesłuchał Jarosława Kaczyńskiego. Sąd chciał wiedzieć, na jakiej podstawie prezes PiS mówił, że Bronisław Komorowski popiera prywatyzację służby zdrowia. Jarosław Kaczyński przekonywał, że w swojej wypowiedzi kierował się programem politycznym PO z 2005 roku oraz działaniami Komorowskiego, który współtworzył ustawę o służbie zdrowia z 2008 roku i głosował za odrzuceniem prezydenckiego weta w tej sprawie. Jarosław Kaczyński stwierdził, że jeśli Bronisław Komorowski zmienił zdanie dotyczące prywatyzacji służby zdrowia, to powinien wydać jasny komunikat w tej sprawie.
      Prezes PiS dodał trównież, że ostatnie wypowiedzi Komorowskiego o tym, że nie popiera on prywatyzacji szpitali, są "socjotechniką i grą słów", która ma na celu odwrócenie uwagi od istoty sprawy.
      Jutro ciąg dalszy procesu - zaplawano przesłuchanie Bronisława Komorowskiego.
 

RSS

Zagadka antymaterii bliżej rozwiązania

08.03.12

Naukowcy z CERN znaleźli sposób na zbadanie ewentualnych różnic między atomami wodoru a ich odpowiednikami złożonymi z antymaterii. Takie porównanie ma pomóc wyjaśnić dlaczego cała antymateria przepadła, a nasz wszechświat jest złożony tylko z materii.

RSS

Oskarżony o kazirodztwo aktor znów przed sądem

15.12.11

Przed krakowskim sądem ruszył ponowny proces aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec własnego dziecka. To trzeci proces w tej sprawie. W pierwszym oskarżony został skazany na dwa lata więzienia, w drugim uniewinniony od jednego zarzutu - molestowania dziecka. Sąd uznał jednak, że drugi zarzut - kazirodztwa - powinien być zbadany w ponownym procesie.

RSS

Płonie Portugalia, rząd prosi o pomoc

15.08.17

Sytuacja znowu jest groźna.

RSS

Przestał być ministrem, ma nową posadę

08.10.16

Paweł Szałamacha odszedł z rządu w zeszłym tygodniu.

RSS

Miesiąc wysokiej zmienności na rynku złotego

08.02.10

Pierwsza połowa stycznia w notowaniach EUR/USD upłynęła pod znakiem umiarkowanego odreagowania, w drugiej obserwowaliśmy już powrót do dynamicznych spadków, Wartość euro względem dolara pod koniec minionego miesiąca zeszła pod psychologiczną barierę 1,400

RSS

Ciosy arcybiskupa

29.10.10

W Afryce propagował kalendarzyk małżeński jako skuteczny sposób kontroli urodzeń ﹒ W Polsce straszy ekskomuniką ludzi pragnących mieć dziecko dzięki metodzie in vitro.
fot. Wprost

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny