Białoruś: Sąd na procesie Poczobuta odrzucił wszystkie wnioski obrony

15.06.11

Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony.

Wszystkim się podobało, gdy wygrywałem – nie chciałbym zniszczyć twarzy tą pracą w sejmie – mówi słynny tyczkarz Władysław Kozakiewicz, który ma startować w wyborach z listy PSL.
Kamiyah Mobley została porwana ze szpitala na Florydzie zaledwie osiem godzin po urodzeniu.

Ćwiczenia prezydenta okiem fachowców.Wyjście Grecji ze strefy euro byłoby "zbiorowym niepowodzeniem Europy" - ocenił we wtorek premier Hiszpanii Mariano Rajoy na konferencji prasowej z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuem. Podkreślił też, że jego rząd nie prosił o pomoc finansową. Kraje UE upoważniły KE do negocjowania z Białorusią umowy o ułatwieniach wizowych i readmisji zastrzegając, że z ułatwień nie skorzystają posiadacze paszportów dyplomatycznych i służbowych, a także objęci zakazem wjazdu do UE członkowie reżimu. Na ostatniej konferencji prasowej przed meczem Polska - Dania w el. mistrzostw świata trener Adam Nawałka i nasi kadrowicze opowiadali o mocnych stronach naszych rywali. Najczęściej mówili o konieczności powstrzymania gwiazdy Tottenhamu - Christiana Eriksena.

Za zgodą Białego Domu.

Były szef francuskiej dyplomacji Hubert Vedrine, któremu prezydent Francois Hollande zlecił przegląd członkostwa Francji w zintegrowanym dowództwie wojskowym NATO, przedstawił swój raport. Były poseł SLD Piotr Gadzinowski powiedział dziś przed sejmową komisją śledczą ds. zbadania tzw. afery hazardowej, że jego wezwanie w charakterze świadka jest nieuzasadnione.

Gorąco na ulicach wielu miast USA po wyroku ws. Zimmermana. Rząd zamierza ograniczyć kompetencje Senatu – dowiedział się „Wprost”. Chodzi o 75 mln zł, którymi Senat wspiera co roku organizacje polonijne. Donald Tusk chce, by to MSZ od tej pory decydował o wydawaniu tych pieniędzy.
fot. Wprost Nagrodę pieniężną od policji za informacje w sprawie skradzionego napisu "Arbeit macht frei" dostaną dwie osoby.W najbliższą sobotę o godz. 18 reżyser będzie gościem programu "Xięgarnia" w TVN24. Słupki rtęci wskażą od 19 do 25 st. C. Funt do dziś nie zdołał odrobić strat po zeszłorocznym referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską, Z jednej strony może to oznaczać niedowartościowanie waluty Wyspiarzy, ale z drugiej pokazuje, jak bardzo ,,,

RSS

Autokar spadł z wiaduktu. Wśród ofiar śmiertelnych dwóch polskich kierowców

15.04.13

Pięć osób zginęło w wypadku autokaru w belgijskim Oelegem, nieopodal Antwerpii. Pojazd był z Polski, ale wiózł w większości młodzież z Rosji.

RSS

PE angażuje się w sytuację Polaków na Białorusi

15.02.10

O sytuacji mniejszości polskiej na Białorusi rozmawiali dziś w Mińsku przedstawiciele Parlamentu Europejskiego z szefową nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i prezesem Rady Naczelnej ZPB Andrzejem Poczobutem.

RSS

Hillary Clinton: "myślę, że obcy już nas kiedyś odwiedzili"

08.01.16

Ubiegająca się o nominację Demokratów na prezydenta Hillary Clinton zdradziła, że wierzy w istnienie UFO.

RSS

"Światem rządzi Goldman Sachs, a nie rządy"

29.09.11

Rynek się załamie i na tym można zarobić. Co więcej, to nie rządy rządzą światem, ale bank Goldman Sachs - stwierdził w poniedziałek w wywiadzie dla BBC Alessio Rastani, przedstawiający się jako niezależny makler. Wywiad wywołał burzę, nie tylko z powodu radykalnych opinii. Zaraz po rozmowie, w sieci zawrzało, wielu internautów zastanawia się, czy Rastani nie jest oszustem, członkiem grupy Yes Men zajmującej się obnażaniem metod działania wielkich korporacji.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Na szczęście nie ma wiatru z północy: Cofka na Wiśle i Odrze nam nie grozi

29.05.10

Podczas schodzenia fali kulminacyjnej na Odrze i Wiśle do Bałtyku nie grozi nam tzw. cofka - zapewnił w środę główny synoptyk IMiGW Rafał Bąkowski.

RSS

Ekspert ds. szkolenia sił powietrznych:: "Tego lądowania nie powinno być"

29.04.10

Przyczyny leżą w Warszawie - tak dyskusję wokół prób wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem podsumował w TVN24 płk Piotr Łukaszewicz, były szef oddziału szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych. Jego zdaniem, pilot tupolewa zrobił więcej niż do niego należało, a lądowania w Smoleńsku "nie powinno być".

RSS

Festiwal "Dwa Brzegi"

08.08.10

           Na festiwalu filmu i sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym podano wyniki Niezależnego Konkursu Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych. Nagrodę Główną i 3000 złotych zdobył Kuba Czekaj za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” za dojrzałość spojrzenia, niesamowity pomysł na opowieść, magiczną scenografię i świetną realizację.
         Jury przyznało wyróżnienia dwóm filmom.  „8 historii, które nie zmieniły świata" w reżyserii Iva Krankowskiego wyróżniono za ciekawe portrety, optymizm i wizję przeszłości lepszą niż teraźniejszość. Natomiast film  "Jutro mnie tu nie będzie" Julii Kolberger zdobył wyróżnienie za zdjęcia i wspaniały popis aktorski. 
           Do Niezależnego Jury, które oceniało filmy w tej kategorii, wybrano 20 osób spośród festiwalowej publiczności z założeniem, że są spoza branży filmowej.
          Wyniki głównego konkursu festiwalu czyli plebiscytu całej publiczności zostaną podane jutro. Film zamykający festiwal -„Czeski błąd” Jana Hrebejka - niezwykle wnikliwy obraz skutków lustracji w Czechach - publiczność obejrzała już dziś po południu, aby mógł wziąć udział w konkursie. 
           Filmy wysyłane były na konkurs przez pół roku. Nabór zakończył się 10 czerwca. Warunkiem uczestnictwa były  fabuły, dokumenty i animacje, których czas nie przekracza 60 minut, wyprodukowane w 2010 lub 2009 roku w przypadku, gdy film jest polską premierą.
Blok nagrodzonych filmów zostanie wyświetlony jutro o 14:00 w Małym Kinie w Kazimierzu Dolnym.

RSS

Pinior: Władze wiedziały o torturach w Kiejkutach

01.02.11

- Polskie rządy doskonale wiedziały co się dzieje w tajnym więzieniu CIA w Kiejkutach. Istniała szczegółowa instrukcja na ten temat. Podpisana przez premiera - mówi Józef Pinior, były europoseł i członek specjalnej komisji parlamentu europejskiego, która badała tą sprawę.

RSS

Atom i gnojówka

22.03.11

W Japonii przerażenie, w Niemczech psychoza strachu. Po katastrofie w Fukushimie cały świat wraca do dyskusji, która wydawała się już rozstrzygnięta: czy warto inwestować w energię jądrową? Jakie wnioski wyciągniemy z niej w Polsce?
(fot. Photorush/Wikipedia)

RSS

W sprawie katastrofy w Smoleńsku: Jest wniosek o przesłuchanie Tuska

01.07.10

Czy ktokolwiek z rosyjskiego rządu chciał znać listę polskiej delegacji na uroczystości w Katyniu i jak wyglądały polsko-rosyjskie ustalenia w sprawie śledztwa już po katastrofie tupolewa? Na te m.in. pytania będą musieli odpowiedzieć premier i marszałek Sejmu. Wniosek o ich przesłuchanie złożył adwokat z Berlina.

RSS

Skandynawia po przejściu Dagmar: zniszczone domy i drogi

29.12.11

Jedna ofiara śmiertelna, setki ludzi pozbawionych prądu, zablokowane i zniszczone drogi. Przez Skandynawię przeszedł najsilniejszy od pięćdziesięciu lat huragan. Teraz zmierza w kierunku Estonii. Burza, nazwana przez synoptyków Dagmar, w kulminacyjnym momencie osiągała prędkość huraganu. Porywy wiatru przekraczały 100 km/h.

RSS

Będzie trochę cieplej. Ale parasole nadal się przydadzą

08.09.17

Piątek i sobota zapowiadają się dość pogodnie.

RSS

Czy Grecja ogłosi niewypłacalność?

15.04.15

Wedle Financial Times rząd w Atenach poważnie przygotowuje się do ogłoszenia niewypłacalności, Sytuacja gospodarcza jest oczywiście trudna, natomiast pozostaje pytanie czy jest to tylko zagranie mające poprawić sytuację negocjacyjną czy ,,,

RSS

Trener nazwisk nie zdradza. Kto w Turcji wpadł mu w oko?

15.12.12

Waldemar Fornalik zadowolony.

RSS

Polityka zagościła na giełdach

08.05.12

Wyniki wyborów we Francji i Grecji nie stanowiły niespodzianki, jednak reakcja była nerwowa, choć nie wszędzie w jednakowym stopniu, Z ich skutkami inwestorom przyjdzie się mierzyć jeszcze przez jakiś czas, Jeśli wyniki niedzielnych wyborów mierzyć stopn

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny