Białoruś: Sąd na procesie Poczobuta odrzucił wszystkie wnioski obrony

15.06.11

Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony.

Pomimo iż UE wreszcie ogłosiła nowe sankcje wobec Rosji, na giełdach nie wywołało to wzmożonych ruchów, Co więcej, pomimo iż na giełdzie w Moskwie dzień zaczynaliśmy od handlu pod kreską, to już po pół godzinie i otwarciu w Paryżu ,,, Banki zmieniają oferty kredytowe z dnia na dzień. Każda instytucja stara się zachęcić klientów coraz to ciekawszymi produktami. Jak jednak nie zgubić się w gąszczu promocji i wybrać kredyt, który nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu? Oto najlepsze pożyczki hipoteczne na rynku. Donald Tusk w "Faktach po Faktach".Śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - dla tych województw IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne. Wody w tych regionach mają w ciągu najbliższych 24 godzin wezbrać powyżej stanów ostrzegawczych. Juventus po 27. kolejce Serie A pozostanie liderem niezależnie od wyniku meczu Napoli. Turyńczycy w niedzielę pokonali u siebie 2:0 Inter Mediolan, nie tracąc gola w lidze już od ponad siedmiuset minut. Eurodolar znajduje się na coraz niższych poziomach cenowych, Dobre dane, jakie napłynęły wczoraj z gospodarki amerykańskiej stanowiły dodatkowe wsparcie dla USD, W czwartym kwartale 2013 roku finalna dynamika PKB w ujęciu zannualizowanym ,,,

Nie tylko koją nerwy.

Ocena postępowania pilota rządowego samolotu będzie możliwa dopiero po ustaleniu, jakie informacje uzyskał on od kontrolera w Smoleńsku - mówi rzecznik Sił Powietrznych. "Feralnego dnia tupolew mógł być pilotowany w najbardziej niekorzystnych warunkach przez mjr Protasiuka" - dodaje ppłk Robert Kupracz. Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku, nie potrafi przekonać do siebie ludzi. Jego spółka obiecywała, że pozwoli przechować ludzkie DNA w szwajcarskich bankach. By zdobyć na to pieniądze, celebryta wprowadził firmę na giełdę. Jednak oferta nie przyciągnęła inwestorów.

Po raz pierwszy od 70 lat żadna partia w Australii nie zdobyła większości pozwalającej na rządzenia. Po przeliczeniu trzech czwartych głosów minimalnie prowadzą konserwatyści przed laburzystami, ale o składzie rządu prawdopodobnie zdecydują Zieloni i niezależni. "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.- Przywiozłem kopię zawartości tzw. czarnych skrzynek. Mam nagraną wersję elektroniczną - jest to surowy zapis, który wymaga obróbki. Otrzymałem również odczyt rosyjski, który będzie dla nas materiałem porównawczym i na pewno go wykorzystamy - obwieścił minister Jerzy Miller na briefingu prasowym po powrocie z Moskwy. I nie powiedział nic więcej - podziękował dziennikarzom i wyszedł. Aż 300 mln zł zabezpieczenia zażądał od telewizji publicznej bank Pekao SA, który zgodził się udzielić TVP stumilionowego kredytu - dowiedział się DGP. Coraz więcej wskazuje więc na to, że władze telewizji na jego wzięcie się nie zdecydują. Żądanie Pekao SA jest niebagatelne, biorąc pod uwagę sytuację finansową TVP. Tyson Fury, bokser, który odebrał mistrzowskie pasy Władimirowi Kliczce, znów zadziwia.

RSS

Kontrowersyjna wypowiedź muzyka: Elton John: Jezus był gejem!

22.02.10

Elton John to legenda muzyki, wspierająca ruchy na rzecz tolerancji wobec osób homoseksualnych. Artysta-gej jest cenionym twórcą na całym świecie. Pozycja pozwala mu na wiele. Prawdopodobnie dlatego w wywiadzie stwierdził: "Jezus był superinteligentnym gejem".

RSS

Felieton Krzysztofa Rybińskiego: "Dzieci wiedzą o inflacji więcej niż rządy"

01.04.10

Na wykład z ekonomii i finansów dla setki dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat pojechałem z 12-letnim synem. Po drodze ustaliliśmy, że gdyby nie było pytań, to on zada jakieś. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Jeszcze nigdy żadne moje spotkanie nie było tak dynamiczne, z tak wieloma pytaniami i pomysłami - pisze prof. Krzysztof Rybiński.

RSS

Libia: Syn Kadafiego ogłasza powołanie komisji śledczej

22.02.11

Seif al-Islam Kadafi, syn libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, ogłosił dzisiaj utworzenie komisji śledczej do zbadania aktów przemocy podczas obecnych zamieszek; na jej czele stanie sędzia - podała wieczorem państwowa telewizja .

RSS

Rząd zmienia zdanie ws. zarządzania internetem

08.11.12

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ponownie zmieniło zapis.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Nikomu chyba nie żal Schetyny". Opozycja o wyborach zarządu PO

15.12.13

- Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej bez Grzegorza Schetyny oznacza, że Donald Tusk postanowił rozprawić się z ostatnim politykiem w PO, który ma własne zdanie, który ma jakąś samodzielną pozycję - uważa były polityk PO, dziś lider Polski Razem Jarosław Gowin. Podobnego zdania jest przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Zaznacza jednak, że "nikomu chyba nie żal Grzegorza Schetyny".

RSS

Kolejny atak na 1,3850

01.03.11

Poranne wzrosty na rynku EUR/USD ponownie naruszają barierę 1,3800 i zbliżają notowania tej pary do strefy ostatnich szczytów, Jednak, aby można było mówić o trwałym powrocie słabszego dolara potrzebny jest jeszcze silniejszy ruch w kierunku północnym,

RSS

Trzy karne w Poznaniu. Korona pokonana na własne życzenie

29.04.17

Furę szczęścia miał Lech w kolejce otwierającej rywalizację w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Poznaniacy w przekroju całego spotkania wcale nie byli lepsi od Korony, ale ostatecznie pokonali ją na własnym boisku 3:2.

RSS

Potrącenie w oku kamery, a może Patrioty w Polsce? Wybierzcie materiał tygodnia

22.03.15

Zagłosujcie w sondzie Kontaktu 24.

RSS

JSW wznowi dostawy? ArcelorMittal Poland ma nadzieję

01.02.15

ArcelorMittal Poland ma nadzieję, że w poniedziałek JSW wznowi wysyłkę węgla do jego koksowni. Przedstawiciele hutniczego koncernu akcentują, że bezpieczeństwo dostaw w kolejnych kilku dniach będzie miało kluczowe znaczenie dla utrzymania ciągłości produkcji.

RSS

Dwie opozycje, jednak debata

15.03.11

W decydującą fazę wchodzi debata na temat OFE, najważniejsza w Polsce debata ostatniej dekady. Najważniejsza, bo chodzi w niej nie tylko i nie przede wszystkim o OFE, lecz o zdolność naszej klasy politycznej do zajęcia się Polską na serio.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Co Jerzy Miller przywiezie z Moskwy: Kto pozna ostatnie chwile tupolewa?

29.05.10

Najpierw zapis rozmów z kabiny pilotów Tu-154 pozna minister Jerzy Miller, potem premier Donald Tusk, następnie Rada Bezpieczeństwa Narodowego. W końcu cała Polska - pisze "Gazeta Wyborcza". Paweł Graś, rzecznik rządu, zdradza, co Jerzy Miller, szef komisji badającej katastrofę, przywiezie z Moskwy.

RSS

Coś spadło z nieba. "Aż mi papieros wyleciał"

29.04.12

Najpierw był głuchy odgłos, później coś zabłyszczało w ciemności. Na posesję Michała Moździorka z podpoznańskiego Wargowa spadł niezidentyfikowany obiekt. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej i patrol policji. Specjalistyczny zespół sprawdza, czy to meteoryt.

RSS

Kurs EUR/USD obniża się przed ogłoszeniem niemieckiego CPI

29.03.14

Dobry raport o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wzmocnił funta szterlinga w stosunku do innych głównych walut, chociaż nie zdołał wzrosnąć tyle ile wczoraj super silne ceny towarów giełdowych w dolarach, Spadek kursu EUR/GBP ,,,

RSS

Bariego żywcem zjadały muchy. Teraz ma nowy dom

12.07.16

Skazany był przez poprzedniego właściciela na powolne umieranie w cierpieniu.

RSS

Tulipan, Profesorek i inni. "Musimy ich rozumieć i pamiętać, że są niebezpieczni"

08.07.16

- To nie są źli ludzie - mówią ich wychowawcy i opowiadają, jak sprawić by byli lepsi, "normalni".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny