Białoruś: Sąd na procesie Poczobuta odrzucił wszystkie wnioski obrony

15.06.11

Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony.

Rozmawiał z nimi wysłannik "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski. Chcesz, żeby pracodawca rozliczył się za ciebie z fiskusem? To ostatni dzwonek na złożenie specjalnego oświadczenia, które zobowiąże go do wypełnienia i złożenia za pracownika deklaracji PIT-40. Matka i jej 19-letnia córka dały się skusić propozycją pracy w Anglii, a skończyło się na brutalnym gwałcie i zmuszaniu do prostytucji. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o przetrzymywanie siłą tych dwóch kobiet. Bandytom grozi do 12 lat więzienia.W prestiżowej galerii sztuki współczesnej Kunstwerke w Berlinie otwarto największą wystawę z Polski, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Berlinie. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów muzeum sztuki nowoczesnej w Warszawie i już podczas otwarcia widać było, że ma szanse stać się hitem w Berlinie. Przyszło mnóstwo zwiedzających.
"Early years" - to tytuł wystawy, bo dotyczy ona wczesnych lat samego muzeum i związanych z nim artystów. A wczesne lata to w sztuce zazwyczaj bezkompromisowość, marzenia, odwaga. Znalazły się tu prace Zbigniewa Libery, Zofii Kulik czy Artura Żmijewskiego, ale też wielu zagranicznych artystów, ktorzsy pokazują sowje widzenie Polski.
Na wystawie można też zobaczyć dzieła nawiązujące do metropolii, bo odbywa się ona w ramach projektu "The promised city" - miasto obiecane - inicjatywy kulturalnej Polskiego Instytutu w Berlinie, która ma pokazywać znaczenie wielkich miastwe współczesnym świecie.
Godzinami rozmawiają przez telefon, wyjadają zapasy z lodówki, a nawet upijają się w godzinach pracy. Spora część polskich niań jest zupełnie nieprzygotowana do pracy z dziećmi. I z pewnością nie zmieni tego podpisana właśnie przez prezydenta ustawa żłobkowa.
Dla wielu było to najważniejsze wydarzenie w dziejach podboju Kosmosu.

Do powiatowych urzędów pracy wpłynęło niemal 200 tysięcy deklaracji o zapotrzebowaniu na pracownika ze Wschodu - głównie Ukraińca, Białorusina i Rosjanina. Dostaną zatrudnienie, bo to tania siła robocza i garnie się do pracy. Codziennie około 700 Ukraińców składa wnioski o wizę.

Ewentualne zniesienie sankcji nałożonych na Rosję musi być powiązane z realizacją porozumień z Mińska.

W Iranie aresztowano pod zarzutem szpiegostwa członka zespołu negocjacyjnego tego kraju, który wynegocjował z sześcioma mocarstwami porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego - poinformował w niedzielę rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości. Początek piątkowej sesji przynosi większą zmienność na rynku walutowym, Taki stan rzeczy spowodowała w głównej mierze decyzja agencji Standard Poor#8217;s o obniżeniu wiarygodności Hiszpanii o dwa stopnie do poziomu BBB+ z negatywną perspektywą ,,, Naukowcy z NASA poinformowali o tym na specjalnej konferencji prasowej.Funkcjonariusz zginął z rąk islamskiego fanatyka na początku czerwca. "To nienasycony łowca talentów". Burzliwa dyskusja w programie "Tak jest".

RSS

Czarny punkt w sercu miasta. Kolejne potrącenie na tym samym przejściu

15.06.13

Kierowca seata przejechał po stopie mężczyzny, gdy ten przechodził przez przejście dla pieszych.

RSS

Wielka zmiana, mała zmiana

15.01.16

Rząd PiS dokonuje głębokich zmian w polityce gospodarczej i fiskalnej, Podobne są oczekiwania względem polityki RPP IV kadencji, Prominentny członek rządu, Henryk Kowalczyk rozbudził nadzieje na śmiałe cięcie stóp jeszcze w I kwartale, W ,,,

RSS

Lawiny zabijają co roku kilka osób: Polska nie ma służby lawinowej. Dlaczego?

15.02.10

Żaden ekspert nie postawi prognozy, w którym miejscu i o której godzinie zejdzie lawina. Ale to nieprawda, że schodzą nagle. Większość wysyła sygnały alarmowe, które odczytać potrafią nieliczni. Już niedługo ostrzeganiem przed lawinami zajmie się państwowa służba. Czyli kto? I kiedy?

RSS

Szwajcarom nie udaje się osłabić franka

22.03.15

Pomimo intencji osłabienia waluty ostatnie posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego doprowadziło do umocnienia się waluty tego kraju, Grecja ma na dniach przedstawić od dawna oczekiwaną listę reform, Konflikt Rosji i Ukrainy wkracza na nowe ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Chwile grozy na przystanku w Szczecinie: Napadli na policjanta. Musiał strzelać

08.03.10

Był już po służbie i nie miał na sobie munduru, kiedy zaatakowało go trzech młodych mężczyzn. Rozpętała się szamotanina, a napadnięty zaczął krzyczeć, że jest z policji. Ale to nie pomogło. Dopiero, kiedy wyciągnął broń i zaczął strzelać, bandyci zrezygnowali i rzucili się do ucieczki.

RSS

Grudniowe posiedzenie FED. Sąd oddalił roszczenie frankowiczów

29.09.17

Rosną szanse na decyzję o wzroście stóp procentowych w grudniu w USA, Czesi z kolei na wczorajszym posiedzeniu nie podnieśli stóp procentowych, Wyrok nie uznający roszczeń frankowiczów

RSS

Po treningu na rowery

08.06.12

RSS

Co dalej z niechcianą rafinerią Możejki

22.08.10

O możliwości sprzedaży litewskiej rafinerii Możejki szef Orlenu mówi od bardzo dawna. Wreszcie robi krok do przodu. Ma wybrać doradcę, który podpowie, czy sprzedać, a jeśli tak, to komu.
fot.: Forum

RSS

Wiedzieli, gdzie jest, ale czekali do rana. Jak nie zatrzymano terrorysty nr 1

22.12.15

W Europie Zachodniej nie cichnie burza po słowach ministra sprawiedliwości Belgii.

RSS

Stracili dom, który był azylem dla zwierząt. Pomogli widzowie "Faktów"

08.07.17

Udało się zebrać niemal całą sumę na odbudowę domu. Fundamenty już są. ["Fakty" TVN]

RSS

Kolejny kraj szykuje się do NATO. Decyzja w środę

01.12.15

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podejmą w środę decyzję w sprawie zaproszenia Czarnogóry do rozmów o przystąpieniu do Sojuszu - poinformował w poniedziałek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

RSS

Polski psycholog zbada w Moskwie głosy pilotów Tu-154

15.05.10

W poniedziałek do Moskwy przyleci psycholog z Polski, który wspólnie z rosyjskimi ekspertami ma przeprowadzić analizę głosów pilotów prezydenckiego tupolewa.

RSS

Wspinał się bez zabezpieczeń: "Złodziej-pająk" złapany na siódmym piętrze

01.04.10

Do mieszkania na siódmym piętrze bloku na katowickim osiedlu Tysiąclecia wdrapał się bez żadnych zabezpieczeń 50-letni włamywacz. Policjanci zatrzymali, gdy opuszczał mieszkanie z łupem. Policja sprawdza, czy mężczyzna brał udział w podobnych kradzieżach.

RSS

Egipt: Armia potępia strajki

15.02.11

Armia egipska wezwała dziś do solidarności narodowej, zwróciła się do pracowników, by pomogli w uzdrawianiu gospodarki, i skrytykowała strajki płacowe, podejmowane przez wielu zatrudnionych, których ośmieliły niedawne antyprezydenckie demonstracje.

RSS

Strajku nie będzie. Tani przewoźnik zmienia plany

01.11.16

Związek zawodowy personelu pokładowego UFO w należących do Lufthansy tanich liniach lotniczych Eurowings w poniedziałek odwołał dwa 24-godzinne strajki zapowiedziane na bieżący tydzień i zaproponował włączenie do rozmów sprawdzonego mediatora.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny