Białoruś: Sąd na procesie Poczobuta odrzucił wszystkie wnioski obrony

15.06.11

Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony.

Komisarz londyńskiej policji Bernard Hogan-Howe przyznał w środę, że wzrost liczby przestępstw motywowanych nienawiścią może być związany z czerwcowym referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował dziennik "The Guardian". Kto najbardziej cieszy się z debiutu giełdowego PZU? Prezes ubezpieczyciela, Andrzej Klesyk. Okazuje się bowiem, że przestaje go obowiązywać ustawa kominowa, więc jego pensja pójdzie ostro w górę. Do tej pory zarabiał "tylko" 20 tysięcy złotych miesięcznie. WYDARZENIE DNIA Na naszym rynku ciągle dominują minorowe nastroje, WIG20 należał w piątek do najsłabszych w Europie, Gorzej radziły sobie także indeksy małych i średnich spółek,Nowe prognozy inflacyjne, będące przedmiotem dyskusji na posiedzeniu, wskazują na to, że w średnioterminowym horyzoncie czasowym inflacja powinna powrócić do wyznaczonych celów inflacyjnych za sprawą wprowadzonych już podwyżek stóp ,,, Wymarzony urlop za pieniądze pożyczone z banku może zamienić się w koszmar. Kiepskiej jakości pokoje, daleko od plaży, nieuzasadnione podwyżki - to wszystko może zepsuć nam odpoczynek. Oto przygotowany przez specjalistów krótki poradnik, jak nie dać się naciągnąć biurom podróży. Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosił trzeci program luzowania ilościowego, czyli tzw, QE3, Mimo, iż QE była już dyskontowana rynek zapowiedź tę przyjął z entuzjazmem zakładając najprawdopodobniej, że aktywna postawa banków po obu stronach Atl

Po 50 latach wiernej służby, węgierskie Ikarusy powoli odchodzą do lamusa. Wszystkie miasta po kolei rezygnują z kultowych autobusów. Warszawa zaczęła właśnie wyprzedaż ostatnich. Jednak wielu użytkownikom komunikacji miejskiej łezka się w oku kręci.

Wydarzeniem, które zdominowało przebieg wczorajszej sesji, było bez wątpienia referendum niepodległościowe w Szkocji, Jak wynika z informacji opublikowanych przez brytyjski dziennik The Guardian, za utrzymaniem trwającej od ponad 300 lat unii ,,, Załoga okrętu mogła strzelać.

Ponad dwa i pół miliona osób odwiedziło do wieczora strony, na których w środę rano opublikowano dokumenty ws. mordu katyńskiego - poinformowała rzeczniczka Rosarchiwu Nina Burawczenko. Nikt inny nie brał dobrowolnie udziału w takich torturach. Po co to robił? Wywiad dla Radia Łódź.Raport za pierwsze półrocze opublikowała Grupa Kapitałowa PGNiG, Spółka uzyskała w II kwartale 4,2 mln zł zysku netto, co może rozczarowywać przy oczekiwaniach na poziomie 152,5 mln zł, Dzięki bardzo dobrym wynikom w pierwszym kwartale, obraz całego półro Wyrok w zawieszeniu. Jak wynika z naszych informacji właścicielka terenu nie miała zgody na jakiekolwiek prace na tym terenie.

RSS

Ustalenia Macieja Dudy: Biegły ukrył dowody ze sprawy Olewnika?

29.01.10

Czy nadkomisarz Bogdan Zalewski, biegły lekarz z Olsztyna ukrył dowody ze sprawy Krzysztofa Olewnika? "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do treści opinii, z której wynika, że to właśnie Zalewski pominął w swoim raporcie jeden z wyników badania DNA porwanego biznesmena. Sprawę bada gdańska prokuratura.

RSS

McDonald's i Coca-Cola w dołku. Złe wyniki i spadki na giełdzie

22.10.14

Zysk McDonald's w III kwartale 2014 r. spadł rok do roku o 30 proc. Miały na to wpływ m.in. skandal żywnościowy w Chinach i silna konkurencja na terenie USA – pisze Reuters. Kiepskie dane podał też koncern Coca-Cola, który w ostatnich miesiącach odnotował spadek zysku o 14 proc.

RSS

Tylko dwa punkty różnicy w sondażu TNS OBOP: Komorowski i Kaczyński idą łeb w łeb!

15.06.10

Tak blisko Bronisława Komorowskiego Jarosław Kaczyński w sondażach jeszcze nie był. Najnowsze badanie TSN OBOP dla "Forum" w TVP Info pokazuje, że dwaj najpoważniejsi kandydaci idą już niemal łeb w łeb. Sondaż pokazuje, że różnica, która ich dzieli, mieści się w granicach błędu statystycznego.

RSS

PLN odbija, ale potencjał pozostaje ograniczony

01.07.16

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie spadki na wycenie PLN po wczorajszym umocnieniu, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4199 PLN za euro, 3,9945 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0778 PLN wobec ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Lekarz odmawia aborcji? Nie musi wskazać innego

08.10.15

Trybunał Konstytucyjny: zapisy o klauzuli sumienia częściowo niezgodne z ustawą zasadniczą.

RSS

Inflacja rośnie, pomimo spowolnienia koniunktury

15.09.11

Jedynie 20% Amerykanów sądzi, że tamtejsza gospodarka jest na dobrym kursie, a tylko 9% jest przekonanych, iż uda się uniknąć recesji, Takie są wyniki najnowszego sondażu Bloomberga, Pokazuje on, że wydarzenia ostatnich tygodni coraz mocniej odciskają pię

RSS

Pod prąd autostradą. Polak zabił we Francji 3 osoby

01.08.11

Polski kierowca spowodował tragiczny wypadek na francuskiej autostradzie A9. Prowadzony przez niego bus jechał pod prąd i zderzył się czołowo z samochodem, którym jechała pięcioosobowa austriacka rodzina. Rodzice i jedno dziecko zginęli na miejscu, dwa są w ciężkim stanie. Polak również zginął na miejscu.

RSS

Duchowny miał udar mózgu: Arcybiskup Gocłowski w szpitalu

08.03.10

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu. 79-letni hierarcha - znany m.in. z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka i obrony Lecha Wałęsy - jest w gdańskim szpitalu. Lekarze zapewniają, że stan arcybiskupa jest stabilny.

RSS

To ten wieniec prezydent miał złożyć w Katyniu

15.04.10

Pracujące na miejscu katastrofy ekipy wciąż odnajdują kolejne przedmioty należące do ofiar prezydenckiego samolotu. Z wraku wydobyto m.in. wieniec - ten, który prezydent Lech Kaczyński miał złożyć na mogiłach ofiar Katynia.

RSS

Los gospodarki w rękach tych, którzy nie szukają pracy

15.04.17

Ponad 13 mln Polaków powyżej 15, roku życia nie pracuje i nie szuka pracy, W tej grupie aż 7,6 mln to ludzie w wieku produkcyjnym (16-64 lata), Aktywizacja tej części społeczeństwa będzie w najbliższych latach kluczowa, by podtrzymać ,,,

RSS

Rynek gra na Hiszpanię

15.10.12

A konkretnie oczekuje, iż w najbliższy weekend rząd premiera Mariano Rajoya oficjalnie otworzy furtkę do negocjacji ws, dodatkowej zewnętrznej pomocy finansowej, Wczoraj rano zwracaliśmy uwagę, że taki ruch miałby sens biorąc pod uwagę presję rynku, który

RSS

Koniec z winietami i kolejkami. Bruksela proponuje prawdziwą rewolucję na drogach

01.06.17

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy dotyczące systemu poboru opłat drogowych.

RSS

Kontra jak marzenie. Ruch karci "Portowców"

22.10.13

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:0. "Niebiescy" pokazali w jaki sposób należy przeprowadzać kontrę. Daniel Dziwniel pognał lewym skrzydłem, a gola pięknym strzałem z woleja strzelił Mateusz Kwiatkowski.

RSS

Sprawą oskórowanej studentki zajmie się FBI i biegły od tortur

22.01.14

Eksperci z zagranicy mają pomóc rozwiązać zagadkę śmierci dziewczyny sprzed 15 lat.

RSS

Sikorski o domniemanym agencie Mossadu

15.06.10

      Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że nie ma dyplomatycznych nacisków ani ze strony Izraela ani Niemiec w sprawie wydania domniemanego agenta Mossadu. Mężczyzna jest zamieszany w sprawę styczniowego zabójstwa jednego z liderów Hamasu w Dubaju.
      "Na razie nie jest to kwestią polityczną w relacjach z żadnym z tych krajów. Ja, co prawda, dzisiaj podróżuję, ale nie mam informacji o tym, aby Izrael interweniował u nas dyplomatycznie" - mówił w Luksemburgu Radosław Sikorski.
      W sobotę pojawiła się informacja, że zamieszany w zabójstwo jednego z liderów Hamasu, domniemany agent izraelskiego Mossadu, poszukiwany w Niemczech, został zatrzymany na warszawskim Okęciu. Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" podał, że chciał on wjechać do Polski z paszportem na nazwisko Uri Brodsky.
      Warszawski sąd okręgowy zastosował wobec ściganego tymczasowy areszt na 40 dni. Trwa potwierdzanie tożsamości mężczyzny oraz sprawdzanie autentyczności jego paszportu. Polscy prokuratorzy czekają też na oryginał Europejskiego Nakazu Aresztowania, który jest wymagany. Wówczas prokuratura wystąpi do sądu o wydanie ściganego Niemcom.
 

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny