Zabicie bin Ladena ważniejsze niż oczekiwano

15.06.11

Śmierć Osamy bin Ladena ma na Al-Kaidę większy niż oczekiwano wpływ, ponieważ okazało się, że lider siatki był zaangażowany w opracowywanie jej nowej strategii - podał przedstawiciel Departamentu Stanu.

Woda zalewa południe Polski. W ciągu ostatniej doby miejscami spadło nawet 50 litrów na metr kwadratowy. Prognozy synoptyków nie są zbytnio optymistyczne - w ciągu najbliższych 24 godzin może spaść jeszcze 30 litrów na każdy metr kwadratowy. Tylko w Małopolsce z wodą walczyło prawie 1,5 tys. strażaków. Z okazji ceremonii rozdania Oskarów Colin Cieszynski sprawdza, czy wielka wygrana podczas oskarowej nocy może przełożyć się na wzrosty notowań akcji zwycięskich wytwórni, Główne tematy analizy,,, Piękno niejedno ma imię. Dobrze wie o tym Mihaela Noroc, rumuńska fotograf."Jest to jego decyzja, szanuję tę decyzję. Nic więcej w tej sprawie nie mam do dodania" - to jedyne, co Lech Kaczyński powiedział o rezygnacji Donalda Tuska z udziału w wyborach prezydenckich. Bardziej rozmowny był szef BBN Władysław Stasiak, który decyzję premiera ocenił jako doraźną i nerwową. Internetowa wpadka Andrzeja Olechowskiego już na początku jego kampanii wyborczej. Kandydat na prezydent zachęcał w serwisie społecznościowym do obejrzenia jego nagrania wideo. Tymczasem już wkrótce okazało się, że film jest niedostępny. Co takiego w nim było, że tak szybko zniknął? Tegoroczne wybory są wyborem między chciejstwem, a obawami – przekonuje dr Jarosław Flis w rozmowie z Wprost24. Politolog zwraca uwagę, że dotychczas każde wybory zaczynały się od „trzęsienia ziemi” i rozpadu dotychczasowej większości – tymczasem przed tymi wyborami „żadne z głównych ugrupowań się nie posypało, nie było żadnego kryzysu rządowego, a koalicja trwała do końca kadencji z tym samym premierem”. - Teraz do trzęsienia ziemi dojdzie w wieczór wyborczy – zapowiada dr Flis.
Fot. FORUM

Japonia: Bilans handlu zagranicznego w Japonii w czerwcu wyniósł 589,5 mld JPY, więcej od oczekiwań zakładających 420 mld JPY, Eksport spadł o 6,7% rdr (w porównaniu do oczekiwań spadku o 5,6% rdr), natomiast import spadł o 5,2% rdr,,,

Poniedziałkowy poranek rodzi nadzieje, że złoty mógłby odzyskać może choć część z listopadowej straty sięgającej pod koniec ubiegłego tygodnia 15-16 groszy wobec euro, Wciąż jednak to dolar amerykański rozdaje karty - i akurat znów ,,, Wczoraj część surowców nadal taniała (zwłaszcza silna była przecena miedzi), ale już złoto i srebro wyłamały się z tego trendu, Notowaniom złota pomogły obawy związane z polityką prowadzoną przez FED, W artykule opublikowanym w niemieckim Handelsblatt, Ri

W "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS fizyk atmosfery dr Joanna Remiszewska-Michalak. Posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych, które odbyło się wczoraj wieczorem, nie wniosło elementu zaskoczenia, a samo przedłużenie Operacji Twist było zgodnie z oczekiwaniami analityków, Jest śledztwo w Hiszpanii.Piłkarz Athletic Bilbao i reprezentacji Hiszpanii Fernando Llorente od lipca będzie grał w Juventusie Turyn - poinformował dyrektor sportowy włoskiego zespołu Giuseppe Marotta. Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie przyniosła nowych emocji, Wprawdzie notowania skończyły się zwyżką WIG20 o 0,7 procent i indeks sięgnął 2384 procent, ale w całości był to trzeci dzień konsolidacji, w ,,, Dziesiątki tysięcy ludzi protestowały w piątek w stolicy Argentyny przeciwko polityce oszczędnościowej rządu, zwolnieniom i inflacji. Demonstranci domagali się od prezydenta podjęcia zdecydowanych działań przeciwko rosnącemu bezrobociu i biedzie.

RSS

Przenieśli wieś 7 km dalej. Dom po domu. Cmentarz i kościół też

20.08.16

"1,80 zł za metr to mało? Nie pójdziecie po dobroci, to was wywłaszczymy".

RSS

Inarritu ze "Zjawą" doceniony czy przeceniony? Ukłon Akademików w stronę kina rozrywkowego

15.01.16

Zwykle Akademia faworyzowała produkcje znacznie bardziej wyrafinowane i ambitne.

RSS

Pochody i manifestacje. Majówka w stolicy. I utrudnienia

01.05.13

Anarchiści będą protestować przeciwko kapitalistom, środowiska lewicowe organizują pochody, a z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja centrum Warszawy opanują biegacze.

RSS

Prokuratura Generalna - 50 nowych prokuratorów

01.04.10

Prokurator Generalny Andrzej Seremet powołał 50 prokuratorów Prokuratury Generalnej. W tym gronie jest 45 spośród dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 5 spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych.
Andrzej Seremet podjął decyzję po uzyskaniu opinii Rady Prokuratorów na temat 70 kandydatów. W tym gronie było 58 kandydatów z dotychczasowych prokuratorów Prokuratury Krajowej oraz 12 kandydatów spośród prokuratorów prokuratur apelacyjnych i okręgowych.
28 prokuratorów byłej Prokuratury Krajowejnie zostało powołanych na stanowiska prokuratorów Prokuratury Generalnej. Skierowano ich na inne miejsca służbowe.
Prezydent Lech Kaczyński zaakceptował dziś kandydatury przedstawione mu przez Andrzeja Seremeta. Na stanowisko pierwszego zastępcy Prokuratora Generalnego powołał Marka Jamrogowicza - prokuratora Prokuratury Generalnej. Zastępcą Prokuratora Generalnego został Robert Hernand - prokurator Prokuratury Generalnej, a na stanowisko zastępcy Prokuratora Generalnego prezydent powołał Marzenę Kowalską - prokuratora Prokuratury Generalnej.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Szwed już nie pozna przeszłości sąsiada

01.02.14

Kontrowersyjny portal zamknięty.

RSS

Ukraina apeluje o sprzęt wojskowy. Berlin mówi: nie

29.11.14

Szef MSZ Ukrainy zaapelował o pomoc wojskową ze względu na groźbę rosyjskiej ofensywy.

RSS

Uczta dla nikogo. Real remisuje z Barcą

15.08.11

Mimo, że po piłkarzach Realu i Barcelony było widać, że nie są jeszcze w najwyższej formie, to kibice na Bernabeu i tak obejrzeli znakomite widowisko. Wynik 2:2 w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem stawia Barcelonę.

RSS

Sprawa trafiła do sądu: Legalizowali pobyt Wietnamczyków w Polsce

15.01.10

Blisko 50 osób brało udział w przekrętach przy legalizowaniu pobytu Wietnamczyków w Polsce. Prawo obchodzono w najróżniejszy sposób: firmy zatrudniały skośnookich pracowników, którzy nigdy nie zjawiali się w pracy, właściciele lokali podpisywali fikcyjne umowy wynajmu, a Polacy zostawali ojcami wietnamskich dzieci. Wczoraj sprawa trafiła do sądu rejonowego w Mysłowicach.

RSS

IPN do likwidacji?

29.08.12

Zamieszanie wokół siedziby IPN wywołało polityczną burzę i znajomą już dyskusję, czy Instytut po 13 latach istnienia jest jeszcze w ogóle potrzebny. Grzmi Prawo i Sprawiedliwość, które zarzuca rządowi "cichą likwidację" Instytutu. Likwidacji głośno i wprost domagają się przy tej okazji, ale nie pierwszy raz: SLD i Ruch Palikota.

RSS

Prognoza kursu GBP/USD

08.02.11

Główną przyczyną trwających od końca stycznia wzrostów kursu GBP/USD są oczekiwania na szybsze niż do tej pory zakładano zacieśnianie polityki pieniężnej, W minionym tygodniu notowania GBP/USD zbliżyły się do ważnego oporu 1,6300, wyznaczonego przez szczy

RSS

Bullard i ścieżka podwyżek

29.05.17

James Bullard z Rezerwy Federalnej powtórzył swoje ogólne przekonanie, że ta ścieżka podwyżek stóp w USA, o której zwykle myślimy na rynku (czyli trzy ruchy w roku 2017) byłaby zbyt agresywna, gdyby Fed ją faktycznie realizował, Jego ,,,

RSS

Hipoteki: Kowalski dostanie o 5 tys. więcej

01.09.10

Kolejny miesiąc rośnie zdolność kredytowa Polaków, Statystyczny Kowalski dostanie kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys, zł, Obliczany każdego miesiąca przez Open Finance i TVN CNBC Biznes Indeks Dostępności Kredytowej (IDK), który obrazuje sytuację na rynk

RSS

Zniszczyli pomnik w Oleśnicy: "Za Kaczyńskiego - śmierć Ruskim"

29.04.10

"Za Kaczyńskiego - śmierć Ruskim" - taki napis pojawił się na przedstawiającym dwóch żołnierzy pomniku Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Wandale założyli też radzieckiemu żołnierzowi na głowę kosz na śmieci. Policja szuka sprawców.

RSS

Inwestorzy realizują zyski

01.02.12

Rynek eurodolara skierował się we wtorek na południe, Realizację zysków przyspieszają gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne ze Stanów, Pomimo interwencji Banku Gospodarstwa Krajowego, złoty stracił do głównych walut,

RSS

10-latek uratował rodzinę i sąsiadów, został nagrodzony

29.01.16

W połowie stycznia uratował swoją rodzinę i sąsiadów przed śmiercionośnym czadem.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny