PO, PiS – i koniec

15.06.11

Platforma Obywatelska z Joanną Kluzik-Rostkowską, Bartoszem Arłukowiczem, Dariuszem Rosatim to dobra wiadomość zarówno dla fanów partii Donalda Tuska, jak i dla zwolenników Jarosława Kaczyńskiego. Bo oto coraz bardziej „oczywistą oczywistościąâ€ staje się fakt, że w polskiej polityce można być albo z PO, albo z PiS. Tertium non datur.

Fundusze obligacji specjalnie nie odbiegają od bezpośredniej inwestycji w obligacje detaliczne, Pod względem wysokości osiąganych w przeszłości stóp zwrotu, w zależności od sytuacji, zyski różniły się o kilka punktów procentowych, Kobieta przywiązała córkę parcianym paskiem za nóżkę do framugi i zamknęła w domu. Dziecko trafiło do szpitala. Wczoraj na rynkach towarowych nie było bardzo nerwowo, a indeks CRB zakończył sesję na plusie (+0,50%, do poziomu 335,75 pkt,), Ten przebłysk optymizmu dotyczył jednak tylko części surowców i często wynikał nie z danych fundamentalnych, a z technicznej syTo był prawdopodobnie najlepszy poranek w życiu Marcina Gortata. Naczelna Prokuratura Wojskowa rozszerzyła zespół śledczych badających przyczyny katastrofy w Smoleńsku do dziesięciu osób – wynika z informacji „Wprost”.
Fot. FORUM W programie "Kawa na ławę" w TVN24 o aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Podatnik, który otrzymał niekorzystną interpretację podatkową będzie mógł wystąpić do Ministerstwa Finansów, jeżeli inna izba wydała w podobnej kwestii interpretację korzystną - takie zmiany przewiduje projekt ustawy deregulacyjnej przygotowany przez resort gospodarki.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugi weekend maja, na PO głosowałoby 47 proc. wyborców, a na PiS - 39 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP. - To pozytywny humanitarny gest – oświadczył rzecznik irańskiego MSZ, odnosząc się do uwolnienia przez amerykański niszczyciel 13 Irańczyków, którzy zostali pojmani przez piratów. Zakładników odbił USS Kid, należący do eskorty lotniskowca USS John C. Stennis, czyli okrętu, który w ostatnich dniach stał się celem wielu werbalnych ataków ze strony Teheranu.

Do wizyty prezydenta USA w Państwie Środka może dojść jeszcze w tym roku - poinformował szef chińskiej dyplomacji Wang Yi. Eksperci zwracają jednak uwagę na napięty grafik w drugiej połowie roku w Chinach ze względu na zjazd Komunistycznej Partii Chin w Pekinie. Za nami wyjątkowe dni, a przed nami ciekawe scenariusze, Zestrzelenie pasażerskiego samolotu na Ukrainą poruszyło rynkami, Dolar zyskiwał, a eurodolar spadł na chwilę poniżej poziomu 1,35,

Pekin "uważnie" przygląda się sytuacji w Iraku.Prezydent Bronisław Komorowski jest zaniepokojony możliwością nadużywania symboli religijnych w kampanii politycznej. Uważa, że kampanie zarówno "na rzecz", jak i "przeciw krzyżowi", są dla Polski niekorzystne. Media w Norwegii chwalą Justynę Kowalczyk za formę i zwracają uwagę na skromność Polki. Przedsiębiorca może w określonych sytuacjach korzystać z ulg podatkowych (np. ulgi na dzieci, internetowej). Wszystko jednak zależy od formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, a także od innych dochodów uzyskiwanych przez przedsiębiorcę.

RSS

Janowicz: Nikogo nie skrzywdziłem

01.02.13

- Nikomu krzywdy nie zrobiłem - mówi TVN24 Jerzy Janowicz, tłumacząc swoją kłótnię z chorwacką sędzią podczas Australian Open. W piątek łodzianin rozpocznie mecz Pucharu Davisa - we Wrocławiu Polska podejmuje Słowenię.

RSS

"Sytuacja jest poważna. Ponad 100 tys. ludzi może stracić pracę"

15.04.16

Minister energii w Katowicach.

RSS

Niewidomi walczą o wyborcze prawo

01.07.10

        Osoby niewidome domagają się wprowadzenia wypukłych kart wyborczych. Według niewidomych funkcja pełnomocnika, przy pomocy którego mogą obecnie oddać głos w wyborach prezydenckich, nie jest w pełni komfortowa.
        Prezes fundacji Szansa dla Niewidomych Marek Kalbarczyk podkreśla, że niewidomi podczas wyborów nie mogą w pełni wykorzystać swojego prawa wyborczego, ponieważ często nie są w pełni przekonani, że pełnomocnik wybrał zgodnie z wolą niewidomego. Zdaniem Marka Kalbarczyka podczas głosowania powinny być dostępne dla osób niewidomych karty wypukłe, opisane alfabetem Braillea z odpowiednio zaznaczonymi miejscami do postawienia znaku.
        Marek Kalbarczyk zapowiedział, że złoży wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o wprowadzenie takich kart wyborczych już podczas najbliższych wyborów samorządowych i parlamentarnych.
        W Polsce jest około 80 tysięcy niewidomych.

RSS

Diabelsko szybka Kowalczyk. Zdeklasowała rywalki w sprincie

22.12.13

Demonstracja siły Polki we włoskim Asiago.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Byki próbują odzyskać inicjatywę

22.10.10

Po kilku dniach niepewności i rysowania się widoków na korektę kilkutygodniowej już fali wzrostów, inwestorzy przystąpili dziś nieco śmielej do zakupów, Trudno było jednak wskazać wyraźne przyczyny tego optymizmu, Informacje o aktywności europejskiego prz

RSS

Aresztowano domniemanego zabójcę Jurija Budanowa

29.08.11

Presnieński Sąd Rejonowy w Moskwie wydał nakaz aresztowania 41-letniego Magometa Sulejmanowa, podejrzanego o zamordowanie w czerwcu tego roku w stolicy Rosji byłego pułkownika Armii Rosyjskiej Jurija Budanowa.

RSS

Lewandowski najdroższy. Niemcy wycenili go na kosmiczną kwotę

08.02.17

Fachowy portal dokonał właśnie nowej wyceny zawodników.

RSS

Brak rządu nie straszny dla DAXa

22.11.17

Rynki finansowe zaczynają pozytywnie kolejny tydzień tego miesiąca, Dla Stanów Zjednoczonych jest to szczególny tydzień ze względu na Święto Dziękczynienia oraz oczywiście Black Friday, który otworzy okres szału zakupowego przed ,,,

RSS

Zabici w katastrofie rosyjskiego samolotu. "Niedźwiedzie" uziemione

15.07.15

Bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-95 rozbił się na wschodzie Syberii.

RSS

Zielona herbata na Alzheimera i raka

08.01.11

- Regularne picie zielonej herbaty chroni mózg przed Alzheimerem i innymi formami starczej demencji - twierdzą naukowcy z Newcastle i Dundee, których ustalenia zamieszcza publikacja "Phytomedicine". Ponadto zielona herbata ma spowalniać rozwój komórek rakowych.

RSS

Piłkarz Wenty 86 razy na stole

22.01.11

W piątek szczypiorniści Bogdana Wenty zbierali siły przed sobotnim meczem z Danią. Trenowali po południu - wcześniej przenieśli się z Goeteborga do Malmoe. Jak zdradził lekarz kadry Maciej Nowak, masażyści mają ręce pełne roboty.

RSS

"Dlaczego bozia ją zabrała, nie jestem w stanie zrozumieć"

08.10.14

Gdynianie opłakują Annę Przybylską.

RSS

Kodeks drogowy także na osiedlowych ulicach: Mandat nawet za złe parkowanie pod domem

22.03.10

Koniec z wolną amerykanką na osiedlowych uliczkach i parkingach przy centrach handlowych. Rząd chce, by obowiązywały na nich przepisy kodeksu drogowego tak jak na normalnej ulicy. Ci, którzy je złamią, dostaną mandat. A nieprawidłowo zaparkowane pod blokiem auta zostaną odholowywane na koszt właściciela.

RSS

Pieszo pokonał tunel pod kanałem La Manche. "Niezwykle rzadki przypadek"

08.08.15

Pokonał 50 kilometrów Eurotunelu unikając po drodze pociągów.

RSS

Holyfield ma swojego faworyta. "Floyd zrobi wszystko, by wygrać"

01.05.15

- Mayweather ma więcej do stracenia niż Pacquiao - stwierdził legendarny pięściarz Evander Holyfield. W nocy z soboty na niedzielę Amerykanin zmierzy się z Filipińczykiem w pojedynku, który został okrzyknięty walką stulecia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny