Obama w Pałacu, a pod Pałacem to co zwykle. I jeszcze więcej

29.05.11

Kilkadziesiąt osób - z Inicjatywy "Stop Wojnie" oraz Stowarzyszenia "Solidarni 2010" oczekiwało w piątek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim na przyjazd prezydenta USA Baracka Obamy.

Polska gospodarka cały czas się rozwija. PKB urósł w 2009 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż o 1,7 procent. To więcej niż spodziewali się ekonomiści. Tempo rozwoju Polski jest więc znacznie wyższe niż nawet najlepszych europejskich państw. To Halicki zgłosił kandydaturę Schetyny do zarządu PO. - Na naszych oczach likwidowane jest gigantyczne zapóźnienie cywilizacyjne; słynne złe polskie drogi odchodzą powoli w zapomnienie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który w środę odwiedził budowę drogi ekspresowej S7, Południowej Obwodnicy Gdańska.Wcześniej tamtejsze MSZ zaapelowało, by nie wykorzystywać tej sprawy w celach politycznych. Spin doktorzy PiS usilnie przekonują: Mamy w Polsce tylko dwóch mężów stanu: Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Tusk już ma władzę, teraz czas na prezydenturę Kaczyńskiego. By ta logika miała sens, trzeba lidera PiS pokazać z innej niż dotychczas strony. Jako polityka stabilnego, przewidywalnego. Męża stanu właśnie. Prace nad przemianą trwają.
Jarosław Kaczyński (fot. FORUM) Eksperymentalny samolot WaveRider jest gotowy do próbnego przelotu na Oceanem Spokojnym.

Tatiana Galitsyna wygrała szóstą edycję "Mam talent!".

- My stoimy murem ze panem Rutkowskim. Kiedy przyjechał pan Rutkowski to pojawiła się nadzieja, że jest ktoś kto przyjechał do naszego domu i zaoferował pomoc. Takie słowa z ust policji nie padły, nie było pomocy psychologów policyjnych - powiedziała na konferencji prasowej matka Bartka, ojca półrocznej Magdy. I dodała: - Dziwię się, że w tej chwili osoba, która pomogła nam rozwikłać sprawę jest tak szykanowana - podkreśliła kobieta. Bieżący tydzień z pewnością zaliczy się do jednych z gorszych na rynkach finansowych, Końcówka tego tygodnia przynosi przyśpieszenie spadków na rynkach akcji , Europejskie indeksy akcji średnio zniżkowały o 3,5%, natomiast amerykańskie indeksy,,

Jacek Kasprzyk został wybrany prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na odbywającym się w Warszawie Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów otrzymał 63 głosy. Jego kontrkandydat Witold Roman - 29. Pierwsze sygnały o anulowanych wycieczkach do Bułgarii, Chorwacji oraz na Wyspę Korfu dostaliśmy na Kontakt 24 od klientów oraz współpracowników biura.

Pogorszenie nastrojów globalnych, sygnalizowane między innymi umocnieniem dolara, wpływało wczoraj negatywnie na wyceny surowców, Inwestorzy po krótkiej przerwie przypomnieli sobie o palącym problemie ?klifu fiskalnego?, a amerykańscy ,,, Stan wód w rzekach woj. śląskiego stopniowo wraca do bezpiecznego poziomu. Rano stany alarmowe były jeszcze przekroczone w sześciu punktach pomiarowych, m.in. na Wiśle. Stany ostrzegawcze przekroczone są jeszcze w 11 miejscach. W drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wystąpi czterech polskich skoczków. W kwalifikacjach do zawodów w Garmisch-Partenkirchen najlepiej z nich wypadł Adam Małysz, który ex equo z Simonem Ammanem zajął piąte miejsce.

RSS

Gwiazdy popu pod batutą jurora "Idola": Susan Boyle śpiewa dla Haiti. Posłuchaj!

08.02.10

Odkrycie brytyjskiego "Mam talent", a także m.in. Mariah Carey, Jon Bon Jovi, Miley Cyrus i Take That, nagrali wspólnie hit grupy R.E.M. "Everybody Hurts". Zysk ze sprzedaży odświeżonego w ramach akcji "Hope For Haiti" singla wspomoże ofiary styczniowego kataklizmu na Haiti.

RSS

Trump nie wycofuje się ze swoich kontrowersyjnych pomysłów

29.01.17

Indeks dolara istotnie zyskał wczoraj na wartości i oddalił się znacząco od 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej, Wsparciem dla dolara pozostają oczekiwania, że reformy proponowane przez administrację Trump?a będą miały pozytywny ,,,

RSS

Śledczy odmówili wszczęcia śledztwa : Szef CBA odwołuje się od decyzji prokuratury

08.03.10

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik złożył zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i ujawnienia informacji niejawnych przez byłego szef biura Mariusza Kamińskiego.

RSS

Beata Mazurek: Najpóźniej w piątek zostanie złożony wniosek ws. powołania komisji ds. VAT

08.04.18

Najpóźniej w piątek PiS złoży w Sejmie projekt uchwały ws. powołanie komisji śledczej ds. nieprawidłowości m.in. wokół podatku VAT- zapowiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Forex: Pierwsze obawy dotyczące dolara

29.01.15

Po spokojnym przyjęciu wyników wyborów w Grecji, euro zadziwia ponownie, W środę wspólna waluta zyskała ponad 1,2% do dolara, Rynek walutowy ma już nowy leitmotiv, na który wczoraj stawiano,

RSS

Domy VIP-ów w sercu mazurskich lasów

29.10.12

RSS

Bank wstrzymuje przyjmowanie wniosków młodych

01.02.17

Bank Gospodarstwa Krajowego od 1 lutego wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych z puli na 2017 roku - poinformował we wtorek BGK. Młode osoby mogą starać się jeszcze o dopłaty w przyszłym roku.

RSS

"Książka-widmo" Szymborskiej. "Nie zawsze udane początki poetyckiej drogi noblistki"

29.09.14

39 wierszy Wisławy Szymborskiej, pisanych w latach 40., znajdzie się w tomiku "Czarna piosenka".

RSS

Na Zachodzie źle. Frank tanieje

22.04.19

Kolejny słabszy sygnał z niemieckiego przemysłu osłabia wspólną walutę, Frank Szwajcarski tanieje, a Serbowie przewalutują kredyty, Amerykański deficyt handlowy coraz mniejszy

RSS

Tańszy frank i decyzja Riksbanku

29.04.15

Varoufakis odsunięty od negocjacji z wierzycielami, a Tsipras optymistyczny na temat przegłosowania planu reform, Interesująca decyzja w sprawie stóp procentowych i rozszerzenia skupu aktywów przez Riksbank,

RSS

"To jest zmiana ustroju. Kaczyński chce mieć pełnię władzy"

22.03.17

O zmianach w Krajowej Radzie Sądownictwa w "Kropce nad i".

RSS

Oto zamachowiec. Przyleciał do Kuwejtu kilka godzin przed atakiem

29.06.15

To obywatel Arabii Saudyjskiej.

RSS

Pierwowzór policjanta z "Pitbulla" nie żyje

29.07.14

"Z ogromnym żalem i szokiem chcę poinformować, że nasz przyjaciel Sławek popełnił samobójstwo".

RSS

Prezydent powitany oklaskami. Wcześniej mała zmiana planów

08.08.10

Para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy zostali uroczyście powitani w Belwederze. Na dziedzińcu rezydencji oczekiwała na nich kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego.

RSS

Saxo Bank: Dobra decyzja Camerona?

15.12.11

Publicyści od zeszłego tygodnia obszernie komentują podjętą przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona decyzję o odmowie głosowania za zmianami traktatu unijnego #8211; pozwólcie zatem, że i ja dołożę swoje trzy grosze,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny