Tusk o stadionach: Stosowane dotąd metody zawiodły

08.05.11

Musimy, jako państwo, stosować metody bardziej zdecydowane, choć nie jest to metoda, która mi odpowiada - powiedział premier Donald Tusk.

Około dwóch godzin trwało poniedziałkowe spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem SP Zbigniewem Ziobrą. Upadek sowieckiego imperium spowodował jeden z największych transferów majątków w historii. Od tego czasu minęło już ćwierć wieku a oligarchowie przygotowują się do kolejnego przełomu - pierwsze pokolenie rosyjskich kapitalistów toruje drogę następcom. Ale, jak wynika z analizy Bloomberga, nie będzie to łatwe, bo ci niekoniecznie chcą kontynuować dzieło rodziców, których sam Putin traktuje ich jak swoistych zakładników. Najczęstszymi powodami są przemoc i alkohol. Ale władze mówią także o nieznajomości prawa i różnicach kulturowych. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.Obecnie znajdujemy się przy dziennych maksimach (1,0943), Dolar był dzisiaj w defensywie za sprawą wczorajszego, jednak ?gołębiego? przekazu ze strony FED, a także słabszych danych nt, zamówień na dobra trwałego użytku, jakie ,,, Łączy ich to, że są skrajnie niebezpieczni i pozostają nieuchwytni. Piłkarze AC Milan mają nadzieję, że jeszcze tej zimy ich szeregi zasili Brazylijczyk Kaka, występujący obecnie w Realu Madryt. Według włoskich mediów oba kluby ustaliły już warunki wypożyczenia.

Prowadziła auto będąc kompletnie pijana, rozbiła trzy auta, została zatrzymana, a teraz kaja się, by choć trochę poprawić reputację. "Teraz płaczę, płaczę i płaczę" - powiedziała "Faktowi" Ilona Felicjańska. Z tego co mówiła gazecie wynika, że musi być potwornie załamana...

Panie zarabiają mniej, a i tak szybciej niż mężczyźni wyprowadzają się z domu rodzinnego, Lepsze przygotowanie pozwala im też osiągać korzystniejsze niż w przypadku Panów warunki zawierania transakcji na rynku nieruchomości, Z okazji zbliżającego się Dni Dominik Pańka wygrał na Karaibach prestiżowy turniej. To najwyższa wygrana w historii polskiego pokera.

SLD zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że nie zabrał głosu w ważnej dla Polaków sprawie nowej listy leków refundowanych. "Gdzie jest premier Donald Tusk, dlaczego chowa głowę w piasek?" - pytał w piątek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Z dokumentami zapoznają się prowadzący śledztwo, a w kolejnych dniach opinia publiczna. Oczywiście chodzi tu o kwestię podwyżek stóp, która odsuwa się w czasie na wiosnę 2015 r, Być może jednak okaże się, że ostatecznie to amerykański FED będzie pierwszy ze swoim ruchem w połowie 2015 r,, co oczywiście będzie miało ,,,Jeszcze 9 kwietnia nic nie wskazywało takich zmian w opinii, jaką Polacy wystawiali Lechowi Kaczyńskiemu. Jednak jak zdradza OBOP, sondaż przeprowadzany w dniu katastrofy pod Smoleńskiem i krótko po niej pokazuje, jak po tragedii szybował w górę odsetek not pozytywnych i jednocześnie coraz mniej było krytyki. - To było coś strasznego - mówią sąsiedzi rodziny mieszkającej w bloku na Bronowicach w Lublinie.

RSS

Grafik prezydenta na 2011 rok

29.12.10

W nadchodzących miesiącach prezydent Bronisław Komorowski zamierza odwiedzać głównie europejskie kraje - udaje się do szwajcarskiego Davos, na Słowację, a w drugiej połowie roku do Berlina - wynika z informacji PAP zbliżonych do otoczenia prezydenta. W Polsce zaplanowano na 7 lutego spotkanie przywódców Trójkąta Weimarskiego.

RSS

Trump do przywódców państw arabskich: nie możecie czekać, aż USA zgniotą wroga za was

22.05.17

Prezydent USA spotkał się z nimi w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie.

RSS

Rzepliński o "sędziowaniu w czasie sztormu". Wiceminister odpowiada

15.06.16

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego.

RSS

Sztab Komorowskiego też chce debat

22.06.10

      Sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego chce cyklu debat między kandydatem PO a Jarosławem Kaczyńskim. To odpowiedź na propozycję sztabu Kaczyńskiego, który także chce cyklu spotkań kandydatów i rozmów poświęconych kwestiom społecznym, gospodarce i polityce zagranicznej.
      Szef sztabu Komorowskiego Sławomir Nowak uważa, że nie ma sensu czekać aż do przyszłego tygodnia z merytoryczną dyskusją. Stąd też zgodnie z pomysłem PO pierwsza debata odbyłaby się już w najbliższą środę.
      Każda z debat, których chce PO, poświęcona byłaby innej kwestii. Pierwsza z nich - jeśli na propozycję zgodzi się sztab Kaczyńskiego - dotyczyłaby modelu i wsparcia dla polskiej rodziny. W niedzielę rozmawiano by o rozwoju gospodarczym, edukacji i pozycji Polski w Unii.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH: raport rynkowy

08.11.16

Liczba osób bezrobotnych, liczonych wg metodologii BAEL, spadła po III kwartale poniżej 1 000 tys, do 999 tys,, co oznacza najniższy poziom w historii badania - poinformował wicepremier, minister rozwoju i minister finansów M, Morawiecki

RSS

Lech Kaczyński podpisał umowę: Zgoda prezydenta na wojska USA w Polsce

01.03.10

Już wkrótce do Polski wjadą amerykańscy żołnierze. I zostaną tu na dłużej. Prezydent Lech Kaczyński podpisał dokument o statusie wojsk USA w Polsce, czyli tak zwaną SOFA. Dzięki tej umowie będzie mogła stanąć u nas baza amerykańskich rakiet obrony powietrznej Patriot.

RSS

Najnowszy Boeing też miał awarię podwozia

08.11.11

Kolejny Boeing miał problemy z podwoziem. Tym razem było to jednak najnowsze dzieło amerykańskiego koncernu, B787 Dreamliner, który trafił do służby niecałe dwa tygodnie temu. Samolot w barwach japońskich linii lotniczych ANA nie mógł wysunąć kół podczas lądowania i załoga musiała posiłkować się systemem zapasowym.

RSS

Wałęsa: "zostałem sponiewierany" na lotnisku i "kłamliwie wystawiony przez ambasadę"

15.10.13

"Nigdy do Londynu" - napisał na swoim mikroblogu.

RSS

Szkoła przed sądem

29.04.11

W warszawie uczeń wygrał ze szkołą. Oskarżył nauczycieli o dyskryminację i naruszenie jego godności, a sąd przyznał mu rację. Na pedagogów w całej Polsce padł blady strach.
ilustracja: M. Sławińska

RSS

Red Bulle przerwały passę Hamiltona. Na Monzie nie zabrakło niespodzianek

08.09.13

Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje do niedzielnego Grand Prix Formuły 1 na legendarnym włoskim torze Monza. Niemiec wyprzedził swojego kolegę z zespołu Australijczyka Marka Webbera. Zaskakująco poza pierwszą dziesiątką znalazł się zdobywca czterech ostatnich pole position Lewis Hamilton.

RSS

Pracodawcy walczą o osoby 50 plus

19.08.16

Sytuacja jest bardzo pozytywna, jeśli chodzi o osoby 50 plus, rynek zaczął ich doceniać i taka sytuacja pojawia się po raz pierwszy w historii - mówiła Hanna Więcewicz z Manpower Group na antenie TVN24BiS. Z kolei Andrzej Kubisiak z Work Service uznał, że dzisiejsza sytuacja jest jeszcze lepsza niż w 2007 i 2008 roku.

RSS

Wawrzyniec Konarski o nowej kampanii: "Wygraną z Kaczyńskim gwarantuje Tusk"

29.04.10

W aktualnych warunkach walka o prezydenturę może przybrać kształt pojedynku politycznego, w którym liczy się determinacja i charyzma. Obie te cechy ma z pewnością Jarosław Kaczyński, ale trudno je znaleźć u Komorowskiego - pisze politolog Wawrzyniec Konarski. I wieszczy, że walka o prezydenturę nie zakończy się w pierwszej turze.

RSS

Ropociąg Seaway ponownie otwarty

15.01.13

Piątkową sesję indeks CRB zakończył wzrostem o symboliczne 0,04% do poziomu 296,66 pkt,, jednak na rynkach towarowych bynajmniej nie było wtedy spokojnie, Niewielka dynamika surowcowego indeksu jest bowiem wypadkową gwałtownego wzrostu notowań zbóż oraz z

RSS

Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

22.09.17

Tytuł naszego dzisiejszego raportu nie jest może specjalnie pomysłowy, ale chodziło nam o uwypuklenie tego, że pojawiło się lub pojawi parę ciekawych newsów z różnych krajów ? a i tak pominęliśmy np, Szwecję (o 9:30 protokół z ,,,

RSS

Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach?

01.10.10

- Opozycji oczywiście zawsze wolno powiedzieć więcej niż rządowi. Ale jeśli chodzi o kolejne wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego to, wybaczą państwo, ale ja zadaję sobie zawsze pytanie, czy tym razem pan prezes jest na proszkach, czy nie - tak szef MSZ Radosław Sikorski skomentował w rozmowie z dziennikarzami artykuł Jarosława Kaczyńskiego, który otrzymali m.in. ambasadorowie akredytowani w Polsce.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny