Tusk o stadionach: Stosowane dotąd metody zawiodły

08.05.11

Musimy, jako państwo, stosować metody bardziej zdecydowane, choć nie jest to metoda, która mi odpowiada - powiedział premier Donald Tusk.

To on odpowiada za AIDS i raka? Głosujcie i komentujcie w gorącym temacie Kontaktu 24. Opolscy policjanci i funkcjonariusze ABW zlikwidowali plantację marihuany w jednej z miejscowości pod Opolem. Zabezpieczono ponad tysiąc roślin i kilka kilogramów suszu. Wartość narkotyku to ponad milion złotych - powiedział rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.Gdy pojawiła się na rozdaniu Złotych Globów, publiczność powitała ją owacją. A w niejednej głowie zabrzmiało pytanie: jak ona to robi, że mając 76 lat, wygląda tak bosko? Bo rzeczywiście Sophia Loren może poszczycić się figurą, o jakiej marzy niejedna 30-latka. Chcesz poznać sekret jej wyglądu? Wydarzenia ze światowego życia gospodarczego w ostatnich dniach przeniosły swój wydźwięk na rynek ropy, Słaba koniunktura gospodarek USA i eurolandu spowodowała spadki cen ropy z poziomu bliskiego 111 USD/bbl, do 105 USD, I chyba trudno w najbliższym czas Dokładnie miesiąc temu piłkarze Realu pożegnali Jerzego Dudka pamiętnym szpalerem. Wszyscy byli zachwyceni i wychwalali rezerwowego bramkarza pod niebiosa. Sielanka skończyła się we wtorek. Zaprotestowała legenda hiszpańskiego dziennikarstwa sportowego.Na Starym Kontynencie czwartkowa sesja została zdominowana przez publikację informacji obrazujących aktualne nastroje panujące w regionie, Nie ulega wątpliwości, że znacznie słabsze od prognozowanych dane są efektem wzrostu napięcia ,,, Sąd Najwyższy rozpoznał wszystkie protesty wyborcze, które wpłynęły w związku z wyborami prezydenckimi. Spośród 378 protestów, w 14 przypadkach sąd wyraził opinię, że zarzuty są zasadne, jednak uznał, że naruszenie procedury wyborczej nie miało wpływu na wynik wyborów.

- Słowa Kaczyńskiego, że demokracja jest patologiczna i władze w niej wyłonione też, są groźne i trzeba je krytykować. Mam coraz mniej wątpliwości, że Kaczyński ma ulubiony system - jest nim autorytaryzm. To jest jego pragnienie - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Józef Oleksy. Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS, który powiedział, że dziś w Polsce mamy rządy wichrzycielskie, awanturnicze i patologiczne. W pierwszej połowie meczu Włochy-Paragwaj, reprezentanci południowo-amerykańskiego kraju utarli nosa mistrzom świata, bo tuż przed gwizdkiem zdobyli bramkę. I choć w 63. minucie, Daniele De Rossi wyrównał wynik, remis, którym skończył się pojedynek nie usatysfakcjonował Włochów. Globalna perspektywa dla ratingów krajowych jest negatywna.Podobno tylko prawdziwy mężczyzna ma odwagę przebrać się za kobietę. Kiefer Sutherland nie tylko wskoczył w sukienkę, ale odważnie pokazał się w niej milionom na całym świecie w popularnym talkshow Davida Lettermana. Zobacz, jak gwiazdor prezentuje się w damskich fatałaszkach. Sławomir Nowak, który ma zostać ministrem w Kancelarii Prezydenta, po objęciu tej funkcji przestanie być posłem. Jego miejsce w Sejmie może zająć działacz związkowy Jerzy Borowczak, który startował z list PO w Gdańsku w 2007 roku. Borowczak powiedział, że chciałby objąć mandat poselski. Na kujawsko-pomorskim odcinku A1.

RSS

Wyrok sądu w Wołożynie: Grzywna za wsparcie Polaków na Białorusi

29.03.10

Białoruski sąd w Wołożynie ukarał szefa Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Anatola Labiedźkę grzywną wysokości 1 miliona 50 tysięcy rubli (ok. 1000 zł) za udział 15 lutego w wiecu poparcia dla Związku Polaków Białorusi, kierowanego przez Andżelikę Borys.

RSS

Opony do zadań specjalnych. Jak działa system PAX

08.03.16

W ważących kilka ton autach vipowskich stosuje się opony Michelin z systemem PAX.

RSS

Polacy nagminnie przekraczają prędkość

15.05.17

Nadmierna prędkość jest przyczyną co trzeciego wypadku drogowego na świecie - przestrzega Światowa Organizacja Zdrowia. W Polsce jest podobnie, a pod względem bezpieczeństwa na drodze nasz kraj plasuje się daleko od czołówki Europy. W ciągu sześciu lat planowana jest rozbudowa systemu fotoradarów. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

RSS

Wynajem nie gwarantuje wysokich zysków

15.04.11

Malejące stawki ofertowe wynajmu mieszkań wpływają na spadek jego opłacalności, W dalszym ciągu potencjalnie lepszą inwestycją okazują się obligacje, a nawet lokaty bankowe,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Ujawniono tożsamość szaleńca z Bratysławy

01.09.10

Słowacka policja podała tożsamość sprawcy poniedziałkowej masakry w Bratysławie. Zabójca to 48-letni Lubomir Harman, od początku sierpnia bezrobotny, spędzający większość czasu na strzelnicy. Mężczyzna miał pozwolenie na sześć rodzajów broni. Rząd ogłosił, że czwartek będzie dniem żałoby narodowej.

RSS

Waluty: Sygnały Forex daytrading

22.01.10

EUR/USD Trend krótkoterminowy: spadkowy Opór 1,4135 - 1,4200 Wsparcie 1,4000 - 1,4050 Sell 1,4165 sl 1,4235 tp 1,4050

RSS

Hit bez fajerwerków. Liverpool świętuje

01.01.17

Starcie potęg w Premier League dla Liverpoolu. The Reds pokonali na własnym stadionie Manchester City 1:0 po bramce Georginio Wijnalduma już w ósmej minucie. Podopieczni Juergena Kloppa zakończą rok na drugim miejscu w tabeli.

RSS

Atakował pracowników leśnych: Zastrzelili agresywnego niedźwiedzia

08.05.10

Pracownicy słowackiego TANAP-u, odpowiednika Tatrzańskiego Parku Narodowego, zastrzelili w środę wieczorem agresywnego niedźwiedzia, który od dwóch tygodni atakował pracowników leśnych w okolicach Łysej Polany.

RSS

Fed umacnia dolara. BoE osłabia funta. Złoty ... kalkuluje

22.02.13

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynkach finansowych była publikacja minutes ze styczniowego posiedzenia FOMC, Zgodnie z oczekiwaniami w zeszłym miesiącu podjęta została dyskusja nad tzw, strategiami wyjścia z obecnej, ultrałagodnej ,,,

RSS

Powodzie i osuwiska po opadach

08.07.17

Rekordowe opady deszczu w lipcu pochłonęły już sześc ofiar w południowo-zachodniej Japonii. Woda wystąpiła z rzeki i spowodowała osunięcie się ziemi, co przyniosło ogromne straty. Lokalne władze zarządziły ewakuacje mieszkańców z terenów zagrożonych żywiołem.

RSS

Bundestag zaostrza przepisy dotyczące dziecięcej pornografii

15.11.14

Niemiecki parlament zaostrzył przepisy przeciwko pornografii dziecięcej i wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich. Przyjęta w piątek ustawa przewiduje kary dla osób, które wykonują zdjęcia nagich dzieci w celu ich sprzedaży lub wymiany w internecie.

RSS

Biała śmierć i trutka dla dzieci. Cała prawda o cukrze

15.05.15

Fakty i mity o cukrze.

RSS

CHFPLN – walka przy linii 3,50 zł

01.02.12

Byki z niedźwiedziami zażarcie walczą przy linii 3,50 zł, Strona popytowa może doprowadzić do pewnej korekty #8211; nie wydaje się by była ona jednak bardzo duża,

RSS

Przed starciem Kaczyński-Komorowski: Kto się boi pytań? Dziwna gra wokół debaty

29.06.10

Wszyscy chcą, by kandydaci zadawali sobie pytania w czasie niedzielnej debaty. Ale Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego przepytają tylko dziennikarze. Sztaby zrzucają na siebie winę za rezygnację z tego punktu. Do tego dochodzą potyczki słowne na Twitterze.

RSS

Zbiorowy gwałt w obozie na Lesbos

29.09.16

Informuje grecka policja.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny