Długi weekend premiera

08.05.11

Trzy i pół roku w rządzie. niemal nieustannie w samolocie między Gdańskiem a warszawą. Weekendy długości od trzech i pół do czterech dni. Polski premier nawet kryzysami w państwie zarządza z Trójmiasta, a rządowe samoloty traktuje jak taksówki.
Donald Tusk (fot. Wprost)

Dwóch irańskich przywódców opozycyjnych, Mir-Hosejn Musawi i Mehdi Karubi, zostało zatrzymanych wraz ze swoimi żonami i przewiezionych do więzienia w Teheranie - poinformowały strony internetowe obu opozycjonistów, nie podając innych szczegółów. Już drugi w ciągu ostatnich kilku dni polski żołnierz zginął w Afganistanie. St. szeregowy Grzegorz Bukowski został trafiony odłamkiem rakiety wystrzelonej w kierunku polskiej bazy Warrior w prowincji Ghazni. A nasilenie ataków na polski kontyngent może mieć związek z wyborami prezydenckimi i zapowiedziami zakończenia misji. Duży dysonans pomiędzy odczytami ADP, który wczoraj podawał odczyt rzędu 201 tys, nowych etatów w sierpniu, a oficjalnymi danymi Departamentu Pracy (96 tys, etatów poza rolnictwem, oraz 103 tys, w sektorze prywatnym), przy jednoczesnej rewizji w dółMasowiec Juno należący do Polskiej Żeglugi Morskiej utknął na mieliźnie na Rzece św. Wawrzyńca pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. Jednostka zgłosiła problemy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Załoga została bezpiecznie ewakuowana. Czarne chmury zawisły nad Polskim Stronnictwem Ludowym. Najpierw blamaż Waldemara Pawlaka w wyborach prezydenckich, potem ostre napięcia wewnątrz partii. Na domiar złego ostatni sondaż SMG/KRC dla „Faktów” TVN pokazuje, że w wyborach parlamentarnych PSL może liczyć na nieco ponad 2 proc. głosów. Opowieści o tradycyjnym niedoszacowaniu ludowców tym razem nie przykryją dramatycznej sytuacji tego ugrupowania. Inspektorzy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej przybyli we wtorek do Iranu, by dokonać wizytacji kopalni uranu - poinformowały irańskie władze.

Na Kaukazie.

Polska - 30 lat po "Solidarności". Raport pod tym hasłem znalazł się w piątkowym wydaniu elitarnego dziennika "Financial Times". Co pomogło Polsce uniknąć recesji, jakie założenia prywatyzacyjne ma rząd i co dziś robią dawni przywódcy - m.in. tego dowiedzą się czytelnicy pisma. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, po rozmowie telefonicznej z ambasadorem RP w Singapurze Zenonem Kosiniak – Kamyszem, dementuje wcześniejsze doniesienia o nieprawidłowościach w dostawie polskich jabłek na rynek singapurski.

Szef MSZ Izraela Awigdor Lieberman odrzucił apel obradującego w Moskwie kwartetu bliskowschodniego o całkowite wstrzymanie budowy żydowskich osiedli na okupowanych ziemiach palestyńskich. Zdaniem Libermana apel kwartetu "oddala perspektywy pokoju". Jose Mourinho znów ma kłopoty. W ostatnich godzinach przed zapadnięciem ciszy wyborczej Wprost24 spytał polityków o ich wyborcze oczekiwania i prognozy dotyczące wyników. SLD nie spodziewa się niczego dobrego, ani po Komorowskim, ani po Kaczyńskim. Eugeniusz Kłopotek z PSL chce przede wszystkim, aby kampania już się skończyła, a politycy PO i PiS wierzą w sukces swoich kandydatów i... mają problem ze wskazaniem pozytywnych cech konkurenta.
Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)Na przeciwdziałanie powodzi wypłacono już 70,5 mln zł, a na zasiłki celowe 195,5 mln zł dla 32,5 tys. zgłoszonych poszkodowanych, środków na walkę z żywiołem nie zabraknie - zapewnił w czwartek w Sejmie minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. - Pamiętam, jak przed ponad pięciu laty, 14 lutego 2005 roku Tusk i Kaczyński występowali wspólnie w programie Moniki Olejnik. Potem pojechali na kolację, podczas której rozmawiali o koalicji - do jakiej w końcu nigdy nie doszło. To było możliwe wtedy i jest możliwe w przyszłości - w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. I zapewniła, że w sprawie kandydata na szefa NBP Marka Belki PiS gotowy jest do kompromisu. Pięciu Polaków zginęło w katastrofie sportowego samolotu Cessna w poniedziałek koło Trenton w stanie New Jersey. Jak powiedział PAP konsul RP w Nowym Jorku Marek Skulimowski, w katastrofie zginęli trzej obywatele polscy przybyli z kraju i dwaj Polacy zamieszkali na stałe w USA.

RSS

Alarmy pogodowe w kraju

29.06.17

W niektórych miejscach groźnie aż do rana.

RSS

Wybierz materiał tygodnia Kontaktu 24

15.05.17

Pięć nagrań Reporterów 24 i pięć różnych relacji.

RSS

Włosi szukają oszczędności. F-35 nie dla nich?

08.05.14

Tylko w tym roku Włochy obcięły wydatki na inwestycje obronne o 400 mln euro.

RSS

Kair, Aleksandria, Suez, Giza. Uliczne walki ogarnęły Egipt

15.08.13

Oficjalne dane mówią o 278 zabitych. W kraju stan wyjątkowy i godzina policyjna w wielu jego regionach.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Pentagon: więcej pieniędzy na broń nuklearną, "by poprawić siłę odstraszania"

15.11.14

Minister obrony Chuck Hagel ogłosił reformę sił nuklearnych USA zakładającą wzrost inwestycji o kilka mld dolarów w ciągu 5 lat.

RSS

Mosze Jaalon wywołał burzę. USA: Komentarze izraelskiego ministra są obraźliwe

15.01.14

Stany Zjednoczone upomniały Izrael za krytyczną wypowiedź ministra obrony Moszego Jaalona na temat amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego. Zdaniem rzeczniczki Departamentu Stanu wypowiedź ta była "obraźliwa".

RSS

Alessandra Ambrossio w pełnej krasie: Boski aniołek Victoria's Secret topless

29.01.10

Rozkoszna Alessandra Ambrossio nie przejmuje się przenikliwym zimnem i zrzuca ciuszki na potrzeby najnowszej kampanii Victoria's Secret. Słodki Aniołek działa naprawdę kojąco na skołatane tygodniem pracy nerwy!

RSS

Pjongjang wypuścił amerykańskiego więźnia

22.10.14

Biały Dom poinformował, że Jeffrey Fowle jest w drodze powrotnej do domu.

RSS

To tylko efekt stycznia, hossa przyjdzie wiosną

15.01.13

Obserwowana od kilku dni siła małych spółek to klasyczny efekt stycznia, Statystykom można wierzyć lub nie, ale nie sposób nie wierzyć własnym oczom, W tym roku rajd small cap widać bardzo wyraźnie,

RSS

Śnieg, wiatr, a na drogach gołoledź: Zima uderzy śnieżycą

15.02.10

Synoptycy nie dają nadziei - do wiosny wciąż bardzo daleko, a zima szykuje kolejne uderzenie. Nad Polskę nadciągają obfite opady śniegu. Najgorzej będzie na południowym wschodzie, gdzie życie kierowcom dodatkowo utrudni gołoledź. Do tego silny wiatr, który zapewni nam śnieżycę.

RSS

Rynki nie wierzą w europejskich przywódców

29.06.12

Szczyt UE prawdopodobnie ani nie rozwiąże żadnych istotnych problemów ani nie uspokoi inwestorów, choćby krótkookresowo, Polityczny pat nie sprzyja lepszemu sentymentowi, ale też nie powoduje gwałtownych reakcji, bo do takiej sytuacji wszyscy się już przy

RSS

Dane z USA równie ważne jak informacje z ECB

08.11.13

Uwaga rynków nadmiernie koncentruje się na dzisiejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, Inwestorzy zastanawiają się, jakie asy wyciągnie z rękawa Mario Draghi, To co zastanawia to względna słabość euro w ostatnich dniach, pomimo ,,,

RSS

FX: Skłonność do ryzykowania nadal pod presją

01.02.10

Dziś w nocy apetyt na ryzyko znów opadł po tym, jak opublikowano słabe dane gospodarcze w USA oraz w obliczu rozczarowujących wyników na Wall Street, szczególnie w sektorze technologii, Jeżeli chodzi o dane ekonomiczne, najbardziej rozczarowała liczba no

RSS

Słowacja i Węgry - ostra zima

01.02.10

Zima atakuje wschodną Słowację oraz północno-wschodnie Węgry. Wiele drog jest nieprzejezdnych, śnieżyce odcięły od świata węgierskie wioski. Koszyce walczą ze śniegiem.
Stan klęski żywiołowej ogłosił burmistrz Koszyc Frantiszek Knapik. W ciągu dwóch dni miasto zostało zasypane 40-centymenrową warstwą śniegu. Pokrywa śnieżna jest jednak większa, ponieważ huraganowy wiatr tworzy metrowe zaspy. Wielu Koszyczan ruszyło do odśnieżania domów i ulic. W mieście zamarła komunikacja miejska.
Śnieżyca zasypała setki samochodów na osiedlowych parkingach.
We wschodniej Słowacji nieprzejezdne są drogi drugiej i trzeciej kategorii w powiatach Michalovce i Trebiszov. Wiele aut ugrzęzło na drogach w śniegowej zamieci. Nieprzejezdna jest droga z Trebiszova do Ruskova i Plechotnic. Odwołano wiele połączeń kolejowych. Międzynarodowe składy do Czech i na Węgry mają spore opóżnienia. W środkowych i wschodnich Węgrzech śnieg pada już nieprzerwanie
drugi dzień. Niektóre miejscowości zostały odcięte od świata. Kilkadziesiąt pociągów nie wyjechało na trasy. Odśnieżane są tylko główne trasy komunikacyjne. Warunki jazdy są jednak fatalne. W ciągu 24 godzin wydarzyło się 140 wypadków drogowych. 2 osoby
zginęły, 26 zostało rannych.

RSS

Bursztynowej Komnaty w Mamerkach nie znaleźli. Ale sukces jest

12.07.16

Poszukiwania zakończone.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny