Długi weekend premiera

08.05.11

Trzy i pół roku w rządzie. niemal nieustannie w samolocie między Gdańskiem a warszawą. Weekendy długości od trzech i pół do czterech dni. Polski premier nawet kryzysami w państwie zarządza z Trójmiasta, a rządowe samoloty traktuje jak taksówki.
Donald Tusk (fot. Wprost)

Boniek w programie "Przesłuchanie" w nSport. Początek jesieni przyniósł obniżki na stacjach paliw, Zmiana nie jest duża, ale jest szansa na to, że nadchodzące dni przyniosą dalszy spadek cen, Kierowcy nie powinni jednak liczyć na dużo tańsze tankowanie, bo na światowych giełdach znowu drożeje ,,, Od 20 lipca za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem będzie można zapłacić wykorzystując zainstalowane w samochodzie urządzenie elektroniczne. Od czwartku urządzenia można już wypożyczać za kaucją i doładowywać.Legia Warszawa pokonała długą drogę z piekła do nieba i po niesamowicie zaciętym meczu na Łazienkowskiej wygrała z Piastem Gliwice 3:2 w ostatnim niedzielnym spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Ostatnie nieco słabsze odczyty makro ? gorsze subindeksy zatrudnienia przy indeksach ISM, wzrost szacowanych przyszłych zwolnień przez Challengera, nieco niższe szacunki ADP ? zdają się sugerować pewne rozczarowanie dzisiejszym odczytem ,,, Manchester United porozumiał się z Juventusem Turyn - twierdzi francuskie pismo.

To był napad. W katowickim parku pod koniec maja kilku młodych mężczyzn zaatakowało 21-latka. Zażądali haseł do internetowego konta - ale nie bankowego, tylko do gry internetowej. Wszystko po to, by przejąć warte blisko tysiąc złotych postacie i artefakty. Staną za to przed sądem. Do więzienia mogą iść na nawet 12 lat.

Apteki tylko dla aptekarzy. O seksualnych ekscesach Dominique’a Straussa-Kahna, niebezpiecznie bliskich czynów karalnych, wiedział tzw. cały Paryż. On sam przepowiadał niedawno, że ktoś, kto chciałby mu zaszkodzić, na pewno uderzy w jego żydowskie pochodzenie, znaczny pociąg do pieniędzy i jeszcze większy do kobiet. Niepohamowany, obsesyjny, kompulsywny.


Gang włamywaczy, z przywódcami w wieku emerytalnym, skradł łup wartości wielu milionów funów ze skrytek depozytowych Zakaz noszenia noży z ostrzem o długości powyżej 8 cm oraz m.in. maczet i mieczy w miejscach publicznych przewiduje nowy projekt PiS. Leszek Balcerowicz gościem "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.Po raz szósty głośny korowód w średniowiecznych strojach przeszedł ulicami Gniezna. Kto odwiedzi to miasto w sobotę i niedzielę, będzie mógł przenieść się do 1025 roku, w którym odbyła się koronacja pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. Dolar osłabia się po publikacji cząstkowych wyników wyborów w USA z których wynika, że w Kongresie nastąpił rozłam, Republikanie utracili większość w Izbie Reprezentantów, natomiast utrzymali władzę w Senacie, co było zgodne z ,,, Rezolucja ONZ nie zezwalała na ataki NATO w Libii - oznajmił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na spotkaniu państw BRICS na chińskiej wyspie Hainan. Skrytykował też ONZ za wsparcie jednej ze stron w konflikcie na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

RSS

Tadeusza Mazowieckiego pożegnamy w niedzielę

29.10.13

Spocznie w grobie rodzinnym.

RSS

Ostatni rok papierowych zwolnień

22.02.17

Rząd za zmianą przepisów.

RSS

Sikorski i Komorowski byli zmieszani: Show Palikota na debacie prawyborczej

08.03.10

Starający się o nominację na kandydata PO w wyborach prezydenckich starli się w Katowicach. Pojedynek Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego oglądali działacze stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Było zabawnie. Głos zabrał Janusz Palikot i zrobiło się niezręcznie...

RSS

Kontrakt dopinany na ostatni guzik: Radwańska będzie reklamować "Solidarność"

01.05.10

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska jest o krok od podpisania kontraktu na reklamowanie NSZZ "Solidarność". Ósma rakieta świata wystąpi w turnieju na kortach Wimbledonu ze znaczkiem związku na koszulce. Ale nie tylko tam, bo umowa przewiduje dłuższą współpracę.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rynki po południu - brak inflacji w Niemczech

01.10.15

W godzinach popołudniowych informacją, na którą należało zwrócić uwagę, były publikowane o godzinie 14:00 dane z niemieckiej gospodarki dotyczące poziomu inflacji,

RSS

SLD wskaże kandydata: Nie Olechowski, nie Cimoszewicz, to kto?

22.04.10

W czwartek zarząd krajowy SLD ma zdecydować, kogo wystawi w czerwcowych wyborach prezydenckich. Wiadomo już, że nie będzie to były premier, a obecnie senator Włodzmierz Cimoszewicz. Według polityków Sojuszu, w grę nie wchodzi także poparcie Andrzeja Olechowskiego. Na kogo więc postawi SLD?

RSS

Wciąż nie znaleźli 14-latka. W czwartek sztab kryzysowy i decyzja, co dalej

08.08.13

Do środy wieczorem nie znaleziono chłopca porwanego wraz z trójką rodzeństwa przez nurt Warty koło Działoszyna w woj. łódzkim.

RSS

Apelacja ws. okulistki. "Dowody na korupcję są jednoznaczne"

29.01.14

RSS

Poranek po Fed minutes i komunikacie RPP

08.07.16

W protokole z ostatniego posiedzenia FOMC (w tzw, FOMC czy też Fed minutes) bodaj 38 razy pada słowo 'uncertainty' (niepewność), Mnóstwo tej niepewności, a sam komunikat jest bardzo rozwlekły, ale też i mętny, operujący jak zwykle mnóstwem ,,,

RSS

Wall Street na rozdrożach

29.03.15

W USA podstawowym pytaniem było: czy po środowej przecenie w czwartek indeksy wrócą nad średnia 50, sesyjną, czy będą kontynuowały korektę? Zachowanie (bardzo ?niedźwiedzie?) giełd europejskich zwiększało prawdopodobieństwo spadku ,,,

RSS

Polityka ciąży rynkowym nastrojom

01.02.17

Rynki akcyjne na całym świecie słabo zaczęły nowy tydzień, Powodem większej awersji do ryzyka jest eskalacja sporu politycznego w samych Stanach Zjednoczonych, a także na arenie międzynarodowej, W efekcie w Azji, Europie i na Wall Street ,,,

RSS

WOŚP gra już ćwierć wieku. "Nigdy nie było chwili zwątpienia"

15.01.17

W "Faktach po Faktach" prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg i członek zarządu fundacji WOŚP.

RSS

Trener Legii rozczarowany i niepewny przyszłości. "Decyzja należy do klubu"

08.06.15

RSS

Nowa ustawa o finansach publicznych i dyscyplina finansów publicznych w praktyce

08.03.10

Magazyn Hotelarz opublikował ranking 7 naj podsumowujący najważniejsze wydarzenia minionego roku w branży hotelarskiej

RSS

Dymisje za katastrofę?

29.01.11

Donald Tusk zapowiedział, że raport komisji Jerzego Millera może pociągnąć za sobą zmiany w rządzie – wynika z informacji „Wprost”.
Premier Donald Tusk (fot. Wprost)

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny