Dobre dane nie zatarły złego obrazu rynków

08.05.11

Każdy pierwszy piątek miesiąca przebiega pod dyktando danych z amerykańskiego rynku pracy, Dzisiaj było podobnie, ale dopiero od pewnego mementu, gdyż o poranku inwestorzy musieli zmierzyć się z kontynuacją potężnej przeceny na rynku surowców,

Premier Włoch Mario Monti poinformował w środę 30 listopada, że spotkał się z dyrektorem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) na Europę, To może sugerować, że Włosi zabiegają o pożyczkę z tej instytucji, W weekend włoska La Stampa poinformowała, że "Hulaj dusza, piekła nie ma" - może powiedzieć premier Włoch, znany między innymi z zamiłowania do pięknych kobiet. Według dziennika "La Repubblica", Silvio Berlusconi zaproponował Watykanowi pakt, którym zapewni sobie milczenie Kościoła na temat jego moralności i życia prywatnego. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy może mieć trudności z wprowadzeniem powszechnego zakazu noszenia tak zwanych burek. Na temat projektu ustawy w tej sprawie negatywnie wypowiedziała się Rada Państwa, będąca we Francji organem kontrolującym zgodność ustaw z konstytucją. Opinia tej instytucji państwowej nie ma jednak charakteru wiążącego.
Członkowie Rady Państwa podkreślili w wydanej przez ten organ opinii, że całkowity zakaz noszenia strojów zakrywających twarz nie opierałby się na „żadnym niepodważalnym fundamencie prawnym”. Co więcej, ustawa w tej sprawie, której projekt ma być rozważany na środowym posiedzeniu Rady Ministrów, byłaby „narażona na bardzo niepewny los” ze względu na możliwą sprzeczność z konstytucją.
Zdaniem Rady Państwa, jeśli kobieta nosi burkę z własnej woli, trudno jej tego zakazywać, powołując się na pojęcie „godności kobiet”. Właśnie to pojęcie jest bowiem cytowane w projekcie ustawy jako argument za zakazem. Rada opowiada się raczej za zakazem dotyczącym pewnych miejsc lub pewnych sytuacji, w których pokazanie swojej twarzy byłoby obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo lub na konieczność walki z oszustwami.
Urząd premiera Francji nieoficjalnie podaje, że rząd zamierza mimo wszystko kontynuować prace nad nową ustawą.
Wiceminister skarbu Jan Bury (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej, został ukarany naganą - poinformował premier Donald Tusk. W pierwszej połowie roku polskie władze wysłały 233 żądania do serwisu społecznościowego Facebook o ujawnienie danych dotyczących 158 kont. Ten facet musiał przegrać jakiś zakład. Bo kto dobrowolnie wsiadłby na maleńki motorek i przemierzał nim ulice, odziany jedynie w... kask? Kierowcy oraz przechodnie, którzy byli świadkami tego zjawiska, nie wierzyli własnym oczom. Sam bohater zamieszania bawił się całkiem nieźle.

Jak podkreślił sąd, ten wyrok ma być przestrogą dla innych.

Pomimo faktu, iż srebro potaniało zarówno względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień, jak i od poniedziałku do piątku, trudno okres z osiągnięciem rekordowych od kilkudziesięciu lat notowań nazwać niekorzystnym, Ponadto w przeliczeniu na polską walutę Polski bobsleista przyłapany na stosowaniu dopingu w Soczi.

Debaty, w których zmierzą się kandydaci PO i PiS, odbędą się bez publiczności – wynika z informacji „Wprost”. Jej udziału nie domagali się ani sztabowcy Jarosława Kaczyńskiego, ani Bronisława Komorowskiego.
fot. Wprost Priorytetem Ukrainy będzie odbudowa stosunków z Rosją - zapewnił w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Telegraph" Wiktor Janukowycz, kandydat na prezydenta Ukrainy w odbywających się dziś wyborach.

Tenisiści Szwajcarii awansowali do finału Pucharu Davisa, w którym zagrają z Francją. W niedzielę Roger Federer pokonał w Genewie Włocha Fabio Fogniniego 6:2, 6:3, 7:6 (7-6) i gospodarze objęli prowadzenie 3:1.Juan Carlos Unzue, zatrudniony ostatnio w sztabie szkoleniowym Barcelony, został trenerem piłkarzy Celty Vigo. 50-letni Hiszpan pracował już w tym klubie w sezonie 2013/14 - był wówczas asystentem Luisa Enrique, z którym odszedł później do Dumy Katalonii. Hiszpański koszykarz Pau Gasol został w czwartek najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy. W rozegranym w rumuńskim Klużu meczu z Węgrami (87:64) zdobył 20 punktów, powiększając swój dorobek do 1111. Na spalonym słońcem pustkowiu, usianym setkami kraterów po próbnych eksplozjach jądrowych, dostrzeżono tajemnicze nowe instalacje.

RSS

Media: młodszy brat zamachowca z Suruc wysadził się Ankarze

15.10.15

Ustalono tożsamość dwóch sprawców samobójczego zamachu w Ankarze, w którym zginęło w sobotę 97 osób - podał anglojęzyczny dziennik "Hurriyet Daily News". Według gazety jeden z mężczyzn był poszukiwanym od lipca bratem sprawcy zamachu w Suruc.

RSS

Większość propozycji była niecenzuralna: Konkurs na hasło. "PZPN i nie ma ch..."

08.03.10

To miała być kolejna próba ocieplenia wizerunku Polskiego Związku Piłki Nożnej. A wyszło jak zwykle. PZPN ogłosił konkurs na hasło promocyjne. Propozycje miały być zgłaszane mailowo. Skrzynka szybko się zapełniła, ale niestety większość pomysłów nie nadaje się w ogóle do publikacji.

RSS

Szczecińska młodzież nie dała rady Lechowi. Kolejorz coraz bliższy tytułu

01.06.15

Lech Poznań na zakończenie 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z trudem, ale jednak zasłużenie pokonał u siebie 1:0 Pogoń. Kolejorz na pewno spodziewał się łatwiejszego meczu, bo Czesław Michniewicz kolejny raz zdecydował się na ogrywanie w grupie mistrzowskiej młodzieży.

RSS

Timmermans o Polsce: to nie jest sprawa, którą zamierzam odpuścić

29.11.16

W rozmowie z TVN24 BiS.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Kierowca czekał w autobusie 20 godzin

01.12.10

Nieodśnieżone przystanki, opóźnione autobusy, tramwaje, i - oprócz czasu - stracone nerwy i zdrowie. Okazuje się, że zima w komunikacji miejskiej daje się we znaki nie tylko pasażerom. Dwaj kierowcy autobusów nocowali na ulicy. Jeden z nich na pomoc czekał 20 godzin.

RSS

W USA zawiodły dane, a w Europie Hiszpania

22.07.12

Wczorajsza publikacja wyników makroekonomicznych dla amerykańskiej gospodarki okazała się gorsza od oczekiwań analityków, Ponadto w strefie euro przypomniał o sobie panujący kryzys, w związku z czym na nowo odżyły obawy wśród inwestorów,

RSS

Wilno nada ulicy nazwę prezydenta RP, ale jest problem...

15.04.10

Rada Samorządu Wilna wstępnie zgodziła się w środę, by jedna z wileńskich ulic nosiła imię tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. O formie zapisu jego nazwiska - po polsku czy litewsku - zadecyduje specjalnie powołana komisja.

RSS

W końcu padnie główna wygrana: Będzie milion w "Milionerach"!

29.03.10

Już w najbliższą niedzielę zobaczymy, jak wygrywa się milion w "Milionerach". 27-letni uczestnik postawił wszystko na jedną kartę i udowodnił, że warto ryzykować! Jako pierwszy w polskiej edycji "Milionerów" wyszedł ze studia z czekiem na najwyższą sumę. Ale czy ostatni w tym sezonie?

RSS

W Warszawie korekta, na świecie spokojnie

22.11.12

Byki nie zdołały utrzymać indeksu blue chips powyżej 2400 punktów, ale większej szkody nie doznały, Podaż nie była zbyt agresywna i koncentrowała się na zaledwie kilku spółkach,

RSS

Zatrzymany za bicie policjantów twierdzi, że to policjanci go pobili

22.06.12

RSS

Ostry głos z Izraela: Turecki premier to sukcesor Goebbelsa

22.08.13

Przywódca koalicyjnej partii w izraelskim gabinecie Awigdor Lieberman powiedział w środę, że oskarżenia, jakie pod adresem Izraela skierował turecki premier, czynią z niego spadkobiercę szefa nazistowskiej propagandy Josepha Goebbelsa.

RSS

Negatywny efekt wygasającej niskiej bazy porównawczej

08.07.10

W dalszym ciągu brakuje korzystnych doniesień gospodarczych, Kolejnym potwierdzeniem, że wraz z wygasaniem późną wiosną i wczesnym latem efektów niskiej bazy porównawczej z sytuacją z analogicznych okresów 2009 r,, trudno będzie o wiadomości wskazujące,,,

RSS

Polski żołnierz zginął w Afganistanie

15.10.10

W Afganistanie zginął polski żołnierz, st. szeregowy Adam Szada-Borzyszkowski; kolejny wojskowy został ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowało wojsko.

RSS

Zablokują budowę stadionu?

08.01.10

Mecze Euro 2012 mogą zostać przeniesione z Wrocławia do Krakowa - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko przez opóźnienia w budowie wrocławskiego stadionu i problemy z poprzednim wykonawcą prac przy tamtejszej piłkarskiej arenie.

RSS

Podbeskidzie wygrywa po karnym, którego nie powinno być!

29.03.14

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Na czystą pozycję wychodzi Jan Blażek. Jest faulowany, a rzut karny wykorzystuje Marek Sokołowski. Szkopuł w tym, że "jedenastki" być nie powinno.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny