1,5100 blisko coraz bliżej

29.04.11

Wczorajsze słowa Bena Bernanke doprowadziły do kontynuacji wzrostów na rynku EUR/USD (szczyt 1,4880), a oczekujących na rychłą podwyżkę stóp procentowych w USA, wręcz rozczarował twierdząc, że obecny ich poziom jest jak najbardziej odpowiedni,

- To nie jest dla nas wszystkich chyba lekki okres. Wiemy jakie nadzieje rozpaliliśmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zawiedliśmy - powiedział w "Kropce nad i" Jakub Błaszczykowski. Dzisiejsza sesja poświąteczna zapowiadała się z niewielką aktywnością w handlu, Z racji krótkich świąt w tym roku wielu zarządzających przebywa na urlopie, a dodatkowym, a może podstawowym czynnikiem przemawiającym za niskim wolumenem ,,, O ile jeszcze w kwietniu wśród Polaków w wieku 20-29 lat Jarosław Kaczyński mógł liczyć na jednocyfrowy elektorat, to w maju sytuacja się zmieniła. Poparcie dla prezesa PiS deklaruje już 21 procent osób z tej grupy. Komorowski wygrywa wśród młodych, ale z coraj mniejszą przewagą.Nie dojdzie do zaplanowanej na środę prezentacji książki lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak twierdzą organizatorzy, dyrekcja Łazienek Królewskich cofnęła zgodę na zorganizowanie spotkania w Starej Pomarańczarni. Takiej zgody Łazienki w ogóle nie wydawały - odpierają te zarzuty władze Muzeum.

Światowa Organizacja Zdrowia ma zamiar przeznaczyć 100 milionów dolarów na walkę z epidemią Eboli w Afryce Zachodniej - poinformowała dyrektor generalna WHO Margaret Chan. Jak powiedziała, "walka z tą bezprecedensową epidemią wymaga odpowiedzi na nowym poziomie, a to oznacza zwiększenia środków". Dodała, że lekarze, pielęgniarki i epidemiolodzy są pilnie potrzebni w krajach ogarniętych epidemią. Wysłanie swoich ekspertów do Afryki Zachodniej zadeklarowali już Amerykanie. Ano tak: jutro o 20:00 zacznie się konferencja prasowa po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który steruje polityką monetarną USA - czy ściślej, Fed, Generalnie na rynku prognozuje się brak zmian i utrzymanie,,

Do końca stycznia z urzędem skarbowym powinni rozliczyć się m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej - przypomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Zaznacza, że można to zrobić drogą elektroniczną.

Bogaty jak stażysta Okazuje się, że nie dla wszystkich to fikcja. Są na świecie firmy, które solidnie doceniają stażystów. A najlepsi zarabiają co miesiąc 30 tysięcy złotych... Kto płaci najwięcej? Oto lista. Swoje ofiary zabijali młotem, piłą motorową, siekierą. Jedna z nich, 75-letnia kobieta, przed śmiercią została zgwałcona. Zrabowane zamordowanym pieniądze bandyci wydawali na alkohol. Sąd nie miał wątpliwości co do ich winy i wysokości kary. Po trwającym zaledwie tydzień procesie obaj dostali dożywocie.

W kategorii "Wiadomości i Media" konkursu Webstarfestival. 22-letnia Savanna LaFontaine-Greywind była w ósmym miesiącu ciąży. We wrześniu miała urodzić córkę. Wprawdzie agencja Reuters podała dzisiaj rano powołując się na ?źródła? w Europejskim Banku Centralnym, że na czerwcowym posiedzeniu zostanie podjętych szereg decyzji, w tym także wprowadzenie ujemnej stopy od depozytów, oraz nowa ,,,Rafał Milczarski został wybrany nowym prezesem LOT - podało biuro prasowe przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Rozmowy z kandydatami do zarządu i na prezesa spółki trwały od środy. Dobra wiadomość dla selekcjonera Adama Nawałki. Tomasz Jodłowiec, piłkarz Legii i pewniak w jego reprezentacji, wrócił do treningów po kontuzji, której nabawił się na marcowym zgrupowaniu kadry. Argentyna poruszona niecodzienną historią.

RSS

"Dreszcze rozkoszy mogą być krótkie"

08.10.12

RSS

Wspólny minister finansów, unia bankowa. KE chce dalszej integracji eurolandu

22.10.15

KE przedstawiła w środę propozycje działań, które mają służyć ściślejszej integracji strefy euro. Jest wśród nich wspólny system gwarantowania depozytów bankowych oraz jednolita reprezentacja eurolandu w MFW.

RSS

USA dają Rosji trzy dni na zamknięcie konsulatu. Ławrow: poinformujemy o reakcji

01.09.17

Stany Zjednoczone zamykają trzy rosyjskie placówki za oceanem.

RSS

Wojewoda ostrzega, że wały mogą nie wytrzymać: Warszawie grozi prawdziwa katastrofa

22.05.10

Ostatnie odczyty wodowskazów pokazują w Warszawie 7,34 metra. To prawie metr ponad stan alarmowy. Wojewoda mazowiecki ostrzega, że nie należy pytać, czy woda przerwie wały, ale gdzie to się stanie. Zagrożona jest Warszawa. A wtedy w stolicy będzie katastrofa - alarmuje.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kruchy rozejm w Donbasie. Czas na Amerykanów?

01.01.16

Impas na wschodzie Ukrainy.

RSS

Dobra passa

15.02.14

Sprzyjające dane dla EUR/USD ? gorsze z USA, a lepsze ze Strefy Euro ? powodują wzrost głównej pary walutowej w okolice poziomu 1,3700, Zmiana włoskiego premiera neutralna dla rynków, 8% deficytu na rachunku obrotów bieżących w Turcji, ,,,

RSS

May przegrywa głosowanie, funt ponownie poniżej 5 GBP/PLN

15.03.19

Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na większości zestawień powiązanych z PLN ? wyraźna zmienności widoczna jest jedynie na parze z funtem jednak wynika to ze zmian szterlinga na szerokim rynku

RSS

Cimoszewicz: SLD jak pisklę kukułki

01.11.11

Chce dyskutować o sytuacji na lewicy, ale nie widzi się w roli organizatora SLD. Zachęca polityków Sojuszu do tego, aby nie szukali wrogów – zamiast tego powinni odpowiedzieć na pytanie „po co chcą być w polityce”. Platformie Obywatelskiej życzy „wyzwolenia się z niewoli bieżących sondaży” i namawia ją do trójczłonowej koalicji – PO-SLD-PSL. W cyklu „Zapytaj wprost” na pytania czytelników serwisu Wprost24 odpowiadał Włodzimierz Cimoszewicz.
Włodzimierz Cimoszewicz (fot. Łukasz Dejnarowicz/FORUM)

RSS

Politycy o prezesie PiS: Graś: Kaczyński to nieszczęśliwy człowiek

01.06.10

Ci, którzy kazali kandydować Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, popełnili błąd - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś. Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski uważa natomiast, że prezes Prawa i Sprawiedliwości to tylko... kopia Bronisława Komorowskiego.

RSS

Libia: Wojskowy samolot ostrzelał protestujących

22.02.11

Wojskowy samolot ostrzelał protestujących w Trypolisie. Zginęło 250 osób - podała arabska telewizja Al-Dżazira.

RSS

Nowy szef wymienił kadrę: CBŚ przejęło CBA

29.01.10

Nowa miotła bardzo mocno wymiata. Tak w dużym skrócie można opisać sytuację w CBA. W ciągu stu dni swoich rządów następca Mariusza Kamińskiego, Paweł Wojtunik, wymienił dwie trzecie kierownictwa. Większość nowych szefów pochodzi z CBŚ, skąd przyszedł sam Wojtunik.

RSS

Forex: Coraz głośniej o wojnie walutowej

15.02.13

Niewiele zmieniły się kursy głównych par walutowych na koniec wczorajszego dnia, W ciągu sesji było jednak w środę nieco nerwowo, W drugiej części dnia osłabieniu uległ funt brytyjski, Na sile zyskiwał natomiast polski złoty,

RSS

Greckie deja vu

08.07.15

Dzisiejsza sesja bardzo przypominała tę sprzed tygodnia, Wówczas inwestorzy przestraszyli się wizji referendum w Grecji, a dzisiaj musieli zareagować na jego niekorzystny wynik,

RSS

Eurodolar pod wpływem rynku pracy

08.09.12

Eurodolar lekko się umacnia i obecnie wynosi 1,2640, Wczorajsza decyzja ECB tylko przez krótki moment była odzwierciedlona w notowaniach (mocny spadek do 1,25780 a później odbicie do poziomów sprzed konferencji), Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 50 p

RSS

Dolar nadal bez wsparcia z USA

08.10.13

Rynek polski Piątkowy handel na giełdzie przy Książęcej zabarwiony był na czerwono za wyjątkiem indeksu małych spółek, Na koniec dnia, po udanym tygodniu, indeks small capów zyskał prawie 0,3%, Po czterech (w przypadku USD/PLN) oraz ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny