Białoruś: Prokuratura zbada medialne doniesienia o zamachu

15.04.11

Białoruska prokuratura generalna zbada materiały w mediach o poniedziałkowym zamachu w Mińsku, zawierające według niej obraźliwe treści i insynuacje, i będzie przesłuchiwać niektórych autorów - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

Zamieszanie wokół dalszego udziału mistrza w rajdzie. Jeżeli uda się podpisać umowę stowarzyszeniową z Ukrainą będzie to wydarzenie historyczne - powiedział w "Faktach po Faktach" Aleksander Kwaśniewski, dodając, że dzięki temu Ukraina na stałe zakotwiczy na Zachodzie. Były prezydent stanowczo stwierdził, że w Polsce nie było więzień CIA.Złoty medal Caster Semenyi to jedna z największych kontrowersji igrzysk w Rio. Jedną z najważniejszych kwestii, które należy brać pod uwagę analizując skład portfela inwestycyjnego, jest dywersyfikacja, Rozdzielając swoje środki między różne instrumenty i różne rejony geograficzne, inwestorzy mogą zmniejszyć ,,, Na dzisiejszej sesji doszło do zatrzymania 3 sesyjnego rajdu, który został zapoczątkowany w czwartek mocnym wystąpieniem Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego, WIG20 dotarł wczoraj do poziomu 2190 pkt, czyli tylko 10 pkt, poniżej szczytu

Szef belgijskiej grupy kolarskiej Etixx-Quick Step Patrick Lefevere potwierdził, że Michał Kwiatkowski w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw jego ekipy. Mistrz świata prawdopodobnie trafi do angielskiej drużyny Sky.

W nocy dolar australijski odzyskał siły po publikacji ?mocnych? ?danych? z Chin, a jego notowania nie zareagowały na protokół z posiedzenia Reserve Bank of Australia, Ten ostatni dokument nie był szczególnie korzystny dla AUD, - Pacjent był intensywnie leczony, ale nie udało się poprawić stanu jego zdrowia - lekarze.

26-latek zamiast wezwać pomoc, porzucił auto z martwym kolegą. W odpowiedzi na rozmieszczenie w Polsce amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot Rosja może ulokować w obwodzie kaliningradzkim rakiety taktyczne Iskander - informuje w czwartek dziennik "Wiedomosti". Czwartkowa sesja przyniosła spadek kursu EUR/USD o ponad jeden procent, ale choć spadek był dynamiczny zakres wsparć 1,3630 - 1,3625 zdołał zatrzymać falę wyprzedaży euro względem dolara amerykańskiego,Wypadek w Choczni (woj. małopolskie). Do jego wynajmowanego mieszkania przez pomyłkę wkroczyli antyterroryści. Powalili go na ziemię, łamiąc mu kręgosłup. Dlatego Piotr D. poszedł do sądu walczyć o odszkodowanie. Chciał 200 tysięcy złotych. Jednak sąd, choć przyznał mu rację, z tą kwotą się nie zgodził. Policjanci z Pragi Północ poszukują sprawcy napadu na placówkę finansową. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę uwiecznionego na zdjęciach.

RSS

Dolar najtańszy od 5 miesięcy

22.03.16

Dolar potaniał dziś o 4 gr do 3,78 zł i była najtańszy od października ub,r, Spadki kursu USD/PLN były dalszym ciągiem rynkowej reakcji na wczorajsze wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u, Wsparciem dla zniżki okazały się też dobre ,,,

RSS

Lepsze nastroje przyćmione obawami

29.11.12

Pomimo przypływu optymizmu na fali poniedziałkowego porozumienia w sprawie pomocy finansowej dla Grecji euro nie zdołało trwale przełamać technicznego oporu na poziomie 1,30 USD, Impulsu do wzrostów nie otrzymały też waluty postrzegane, jako bardziej ryzy

RSS

Fikołki małej niedźwiedzicy

01.08.16

Cisna szaleje z opiekunem.

RSS

Drugi dzień igrzysk w Vancouver: Małysz ma srebro. Co zrobi Sikora?

15.02.10

Igrzyska w Vancouver zaczęły się dla Polski wspaniale - od srebrnego medalu Adama Małysza. Dziś uwaga kibiców skupi się na olimpijskim występie Tomasza Sikory w biathlonowym sprincie na 10 km. To zawodnik, który potrafi zaskakiwać. Liczymy więc na podium!

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Rodzina na Swoim: Gdzie najłatwiej kupić nieruchomość za kredyt z dopłatą

15.04.10

Przez wiele miesięcy, w okresie wzrostu cen nieruchomości, rzeczywista dostępność kredytów w ramach programu Rodzina na swoim była znikoma, Na skutek spadku cen, ale przede wszystkim z powodu znacznego wzrostu poziomu ceny metra kwadratowego mieszkania,,

RSS

Od jutra rewolucyjna zmiana w prawie karnym. Model rodem z USA

01.07.15

Od 1 lipca wszystkie procesy w Polsce będą toczyły się według nowych reguł. Prokurator i obrońca stoczą na sali sądowej pojedynek na dowody.

RSS

Hiszpańskie wybory ze szczyptą emocji

22.12.15

Głównym wydarzeniem tego weekendu, które oddziaływało na rynek walutowy były bez wątpienia wybory parlamentarne w Hiszpanii, Zanim Hiszpanie poszli do urn wyborczych panowały obawy, czy obecny rząd, który jest pozytywnie oceniany przez ,,,

RSS

Dolar mocniejszy na początku nowego tygodnia

15.08.17

Bieżący tydzień na rynku walutowym rozpoczyna się dość spokojnie, Podczas poniedziałkowej sesji zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej w strefie euro, które nie powinny mieć większego wpływu na rynki, Wobec braku eskalacji ,,,

RSS

Ściana deszczu w Moskwie. Tragiczne skutki nawałnicy

01.07.17

Gwałtowne burze przechodzą w ostatnich dniach nie tylko nad Polską.

RSS

Wypadł z okna, zawisł na główce. Na pomoc ruszyli sąsiedzi

15.08.16

Chłopiec był 20 metrów nad ziemią.

RSS

Nie chcą ani Grodzkiej, ani Dorna. RP chce "wywołać skandal", a SP jest "na granicy koła"

01.02.13

Kluby PO, PiS, PSL i SLD sceptycznie odnoszą się do kandydatów na wicemarszałków zgłoszonych przez Ruch Palikota i Solidarną Polskę.

RSS

"Kaczyński nie chce wygrać"

08.02.11

Jarosław Kaczyński chyba nie chciałby wyborczego zwycięstwa i powrotu do władzy - ocenia w rozmowie z Piotrem Najsztubem prof. Paweł Śpiewak. Zdaniem prof. Śpiewaka Kaczyński zdaje sobie sprawę, że z "osobami typu Suski, Karski nie da się rządzić". - Już nie mówiąc o Ziobrze, który wykazał się okrucieństwem. To był najbardziej brutalny polityk tego dwudziestolecia i tego mu nikt nie zapomni - dodaje socjolog.
Prof. Paweł Śpiewak

RSS

Przyznaje się, ale tylko częściowo: Areszt dla oprawcy 10-letniej dziewczynki

15.02.10

Sąd Rejonowy w Goleniowie (Zachodniopomorskie) zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 24-letniego mężczyzny, podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa 10-latki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

RSS

Niepewność wokół podatków nadal ciąży dolarowi

29.11.17

CHINY: Dane nt, zysków przedsiębiorstw w październiku pokazały dynamikę rzędu 25,1 proc, r/r wobec 27,7 proc, r/r wcześniej

RSS

"Newsweek": Luksusowe wczasy szefa "Solidarności"

08.09.15

Drogi apartament, jedzenie i alkohol na koszt hotelu - tak według "Newsweeka" miały wyglądać wczasy Piotra Dudy. Ten twierdzi, że publikacja tygodnika powstała "na zamówienie".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny