Białoruś: Prokuratura zbada medialne doniesienia o zamachu

15.04.11

Białoruska prokuratura generalna zbada materiały w mediach o poniedziałkowym zamachu w Mińsku, zawierające według niej obraźliwe treści i insynuacje, i będzie przesłuchiwać niektórych autorów - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

Żołnierze USA zmarznięci, ale dumni ze swej misji. Materiał "Faktów" TVN. 10 tysięcy członków, obozy szkoleniowe i "praca na wiecach". Międzynarodowy zespół ekspertów z think tanku Capital Economics podważa polskie dane - pisze "Financial Times".Zdjęcia na Kontakt 24 przesłał Piotr. Nadzór budowlany wydał w piątek wytyczne dotyczące napraw.

Chiny: Opublikowane w sobotę odczyty makro za listopad były lepsze od oczekiwań rynku ? dynamika produkcji przemysłowej wzrosła o 6,2 proc, r/r (najwięcej od 5 miesięcy) wobec spodziewanych 5,7 proc, r/r, a sprzedaży detalicznej o 11,2 ,,,

Podejrzenia śledczych dotyczą kwoty 12 mln zł.

Mimo nacisków USA Paryż nie rezygnuje z planu sprzedania Rosji okrętów. Materiał magazynu "Polska i Świat". Metalowe ogrodzenie z napisem "nielegalne zajęcie pasa drogowego" pojawiło się przed ogródkiem piwnym restauracji. Bramki postawił Zarząd Dróg i Zieleni, bo według urzędników, ogródek stoi nielegalnie.Wszystko wskazuje na to, że kończący się tydzień dla inwestujących na warszawskim parkiecie będzie najlepszy w tym roku, Po 3 tygodniach, które nie przynosiły praktycznie żadnych zmian, WIG poszedł w górę o około 3%, Wszystko za sprawą wzrostu globalnego Była menedżerką polskich gwiazd. Czy tyle wystarczy, by sama została gwiazdą? Maja Sablewska pojawiła się jako jurorka w programie „X Factor” w TVN i natychmiast ściągnęła na siebie zmasowaną krytykę.
Maja Sablewska Aż o jedną trzecią wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba internautów, korzystających ze stron internetowych związanych z Kościołem katolickim. Tak wynika ze specjalnego badania przeprowadzonego dla polskiego Episkopatu przez ośrodek Megapanel PBI/Gemius.

RSS

Dolar odbija drugi dzień z rzędu

29.03.18

EUROSTREFA: Członek Europejskiego Banku Centralnego, Erkki Liikanen powiedział wczoraj, że Bank powinien wykazać się cierpliwością w kontekście rezygnowania ze stymulacji w polityce monetarnej, Jego zdaniem oczekiwania inflacyjne mogą ,,,

RSS

Francja zawiesza sprzedaż Diane-35. Polska ostrzega. Producent "zdumiony"

01.02.13

Pigułka antykoncepcyjna spowodowała w ostatnich latach we Francji co najmniej cztery zgony - wynika z raportu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków.

RSS

Korea Północna przemieszcza wyrzutnie. Szykuje test rakiety?

22.04.13

Korea Północna przemieściła ostatnio dwie wyrzutnie pocisków na swoje wschodnie wybrzeże - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na wojskowe źródła. Według agencji, to znak, że reżim w Pjongjangu szykuje kolejny test rakietowy.

RSS

Spowiedź króla ustawiania meczów

29.08.14

Wilson Raj Perumal wypaczył wyniki blisko 100 spotkań, w tym towarzyskich przed największymi futbolowymi imprezami oraz na olimpijskich turniejach w Pekinie i Atlancie. Teraz król ustawiania meczów opowiada, jak mu się to udawało.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Bruksela ukarze Polskę za umowy na czas określony? "Analizujemy"

08.01.14

Komisja Europejska analizuje odpowiedź polskiego rządu ws. stosowania umów o pracę na czas określony i dopiero po tej analizie zdecyduje, co dalej - poinformował rzecznik komisarza UE ds. zatrudnienia.

RSS

Sprzedaż mieszkania zajmuje średnio 4 miesiące

29.03.10

Tyle czasu upływa przeciętnie od wprowadzenia oferty do sprzedaży, do podpisania umowy ostatecznej #8211; wskazują dane Home Broker, Z dużych miast najłatwiej sprzedać mieszkanie w Trójmieście, a najtrudniej w Poznaniu, Najszybciej nabywców znajdują ,,,

RSS

Nieznaczne odbicie PLN, rynek czeka na CPI z USA

15.02.18

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie nieco mocniejszego PLN za sprawą wzrostów na eurodolarze, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1678 PLN za euro, 3,3687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6094 PLN względem,,,

RSS

"Staruch" i ludzie "Szkatuły" w rękach policji

29.05.12

Policjanci zatrzymali ponad 40 osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe i wymuszenia. Wśród zatrzymanych są m.in. pseudokibice Legii Warszawa, w tym ich nieformalny lider Piotr S., pseud. Staruch, a także osoby związane z gangiem "Szkatuły".

RSS

Analitycy: sektor finansowy będzie w nerwach przez cały tydzień

01.07.15

W najbliższym tygodniu na rynkach finansowych będzie panowała nerwowa atmosfera, którą podsycać będzie każda wypowiedź na temat przyszłości Grecji - ocenili analitycy. To skutek coraz bardziej prawdopodobnego wyjścia tego kraju ze strefy euro.

RSS

Zimą gorzej się czujemy. Sprawdź, jak walczyć z depresją sezonową

08.01.17

Tłumaczy psycholog Maria Rotkiel.

RSS

Premier podebatuje z internautami: Tusk wytłumaczy się z cenzury w internecie

08.02.10

Blisko 30 reprezentantów środowiska internautów: blogerów, prawników i przedstawicieli organizacji zajmujących się siecią, zjawi się dziś na debacie z premierem Donaldem Tuskiem. Spotkanie ma dotyczyć kontrowersyjnego rządowego pomysłu stworzenia rejestru stron zakazanych.

RSS

Tydzień pod znakiem zmienności na rynku walutowym

22.08.10

Na przestrzeni mijającego tygodnia złoty zyskał na wartości względem euro, a notowania EUR/PLN zniżkowały z okolica 4,0100 aż do 3,9300, Pod koniec tygodnia kurs odbił o około 5 gr w górę, złoty zdołał jednak zachować część zysków, Zdecydowanie bardziej d

RSS

Kliczko myślał, że zdjęcie Wacha to fotomontaż

29.08.12

Władimir Kliczko przyznał, że kiedy pokazano mu zdjęcie Mariusza Wacha, z którym w listopadzie zmierzy się w ringu, "pomyślał, że to fotmontaż".

RSS

Przedświąteczne zakupy dolarów

29.03.13

Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych, w tle czego znalazły się obawy o sytuację polityczną we Włoszech i o to jak zachowają się deponenci po otwarciu banków na Cyprze, ma niekorzystny wpływ na notowania polskiej waluty, Dolar w relacji do złotego

RSS

Złoty słabszy mimo niezłych danych GUS

15.11.15

Krajowa waluta pozostawała w piątek słabsza mimo faktu, że dane GUS nt, wzroście PKB w III kwartale, oraz inflacji CPI można uznać za ?umiarkowanie pozytywne?, W pierwszych szacunkach gospodarka wzrosła o 3,4 proc, r/r,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny