Rezolucja ws. nadania gazoportowi imienia L.Kaczyńskiego

15.04.11

Komisja gospodarki przyjęła projekt rezolucji, w którym Sejm zwraca się do rządu o poparcie inicjatywy zmierzającej do nadania gazoportowi w Świnoujściu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Dzisiejszy kalendarz z szerokiego rynku obfituje w ważne dane makro, ale to przekaz z Szanghaju będzie w głównej mierze decydował o posunięciach inwestorów, W Chinach rozpoczął się bowiem szczyt ministrów finansów dwudziestu największych ,,, Na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. NATO będzie kontynuować naloty na cele wojskowe Muammara Kadafiego, dopóki siły libijskiego przywódcy nie przestaną atakować cywilów oraz nie powrócą do baz - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.Joanna Kluzik-Rostkowska została przyjęta we wtorek późnym popołudniem do klubu parlamentarnego PO. Posłowie zdecydowali o tym przez aklamację. Wisła katastrofalnie prezentuje się wiosną. "Biała Gwiazda" zaczęła co prawda rundę od zwycięstw z Piastem Gliwice i Cracovią, ale z siedmiu kolejnych spotkań nie wygrała żadnego, zaliczając w końcówce fazy zasadniczej kompromitujący hat-trick, czyli porażki z trzema najgorszymi zespołami T-Mobile Ekstraklasy (Zagłębiem, Widzewem i Podbeskidziem). - Liga przemieliła drużynę Smudy - podsumował celnie Kamil Kosowski, były gracz Wisły. Dzisiejsza sesja zakończyła bardzo udany na GPW miesiąc, podczas którego główny indeks WIG zyskał ponad 6%, To drugi najlepszy wyniki tego roku, dzięki któremu główna warszawska średnia została wyniesiona na poziomy najwyższe od ,,,

Podróże po świecie lub zwyczajne otwarcie aktualnego atlasu geograficznego może być zaskakujące.

Stowarzyszenie Katyń 2010 nie zamierza zmienić swojej nazwy na Smoleński 2010 - donosi "Gazeta Wyborcza". Zuzanna Kurtyka, która powołała stowarzyszenie pod koniec czerwca mówi, że nie rozumie argumentacji części rodzin katyńskich, które domagały się korekty. Ceny miedzi po silnej przecenie w kwietniu i maju stabilizują się w okolicach 7500 USD za tonę, Jednak większość ryzyk, które towarzyszą fundamentom rynku od początku roku, nie zniknęła, Informacje o rosnących zapasach surowców przemysłowych w Chinach wsk

Włoska Izba Deputowanych udzieliła w piątek wotum zaufania rządowi Silvio Berlusconiego. Było to już 53. wotum zaufania otrzymane przez centroprawicowy gabinet w parlamencie w ciągu ponad trzech lat jego pracy. Rząd rozpoczyna prace nad ustawą o lotnictwie państwowym - dowiedział się "DGP". Poprzednie próby jej stworzenia grzęzły w konflikcie interesów między cywilnym nadzorem, MSWiA i wojskiem. Teraz sygnał do ponownego rozpoczęcia prac nad specjalną ustawą o lotnictwie państwowym trafił już z kancelarii premiera do resortu spraw wewnętrznych i MON.Był to ważny tydzień, przynajmniej na rynku eurodolara ? ale nie tylko, Przede wszystkim na głównej parze rozbito dołem konsolidację, która trwała od drugiej połowy stycznia, Jej dolną granicą była w przybliżeniu linia 1,2160, za ,,, Tragiczny finał domowej awantury na katowickim osiedlu Tysiąclecia. Polacy wracają z Tunezji.

RSS

Cztery osoby zostały ranne: Namiot cyrkowy runął na publiczność

15.03.10

O włos od tragedii w Działoszynie w Łódzkiem. Prawie 200 osób oglądało akurat przedstawienie, kiedy na ich głowy runął namiot cyrkowy. Na szczęście ludzi szybko ewakuowano. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

RSS

Tysiąc aut. W Poznaniu rusza Motor Show 2016

01.04.16

Jest czwartą co do wielkości imprezą motoryzacyjną w Europie.

RSS

Kokosy w resorcie sportu: Ile Drzewiecki dał zarobić Rosołowi?

22.02.10

Mirosław Drzewiecki musiał być zachwycony pracą Marcina Rosoła. Jeden z bohaterów afery hazardowej, który dopiero co zeznawał przed komisją, dostał od byłego ministra kilkadziesiąt tysięcy złotych. W nagrodę. Jak długo pracował w resorcie sportu? Rok i trzy miesiące.

RSS

Pożegnano gen. Andrzeja Błasika: Ostatnia droga dowódcy Sił Powietrznych

29.04.10

Generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, spoczął w środę na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. "Czekają na ciebie niebiańskie eskadry" - powiedział nad grobem jego zastępca gen. dyw. Krzysztof Załęski.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

USDCAD - mocny ruch w dół

22.12.11

Trwająca kilkadziesiąt godzin fala optymizmu wpłynęła również na notowania pary walutowej USDCAD, Amerykański dolar, podobnie jak w wypadku innych par walutowych, mocno traci,

RSS

Inflacja z Eurostrefy nie wpłynie na rynek

01.07.14

Piątek upłynął względnie spokojnie na bazowych rynkach stopy procentowej, Na przestrzeni dnia rentowności systematycznie, choć w bardzo wolnym tempie rosły, prawie nie reagując na publikowane dane, Większego wpływu na wyceny nie miały ,,,

RSS

Ikea wycofuje komody po śmierci trojga dzieci

29.06.16

Miliony egzemplarzy.

RSS

Casanova przekonał Furmana. Legionista idzie do Tuluzy

15.01.14

Dominik Furman opuszcza Legię. Pomocnik mistrza Polski w środę wylatuje do Tuluzy na testy medyczne. Jeśli je przejdzie, podpisze 4,5-letni kontrakt. Klub ze stolicy zarobi na mim 2,7 mln euro. - Jestem bardzo zadowolony z tego transferu, choć przede mną jeszcze testy medyczne i dopiero po nich podpiszę kontrakt. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia - powiedział "Przeglądowi Sportowemu".

RSS

Gwałtowna reakcja na dane z USA

01.09.11

Zieleń indeksów giełdowych pomagała dzisiaj bykom #8211; notowania eurodolara spokojnie od rana podążały do góry, Popołudniowe odczyty makro #8211; lepsze od oczekiwań wydawało się, że pomogą bykom, Tymczasem reakcja rynków była ,,,

RSS

Jak zmienić formę opodatkowania?

01.12.11

Przedsiębiorcy rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej zobowiązani są do doboru odpowiedniej dla siebie formy opodatkowania. Rozważny wybór sposobu rozliczeń z fiskusem jest bardzo istotny, ponieważ jest dla zobowiązujący.

RSS

Wjechała na rolkach pod tira. 10-latka nie żyje

08.10.13

Wypadek w Bełchatowie. Policja bada okoliczności zdarzenia.

RSS

Krwawe wybory w Afganistanie. Ponad 100 zabitych

15.06.14

Co najmniej 106 osób, w tym 60 talibów, zginęło w sobotę w Afganistanie w wyniku aktów przemocy, do których dochodziło podczas drugiej tury wyborów prezydenckich - poinformował szef MSW Mohammad Omar Daudzai. Frekwencja mogła przekroczyć 50 proc.

RSS

Wypowiedzi przedstawicieli EBC i Fed na razie ignorowane

22.03.16

Spokój na rynkach podczas pierwszej części europejskiej sesji, Wypowiedzi przedstawicieli Fed i EBC mogą być podbudową pod przyszłe ruchy euro i dolara, Dobry sentyment globalny stabilizuje złotego na silniejszych poziomach,

RSS

Greckiego zamieszania ciąg dalszy

29.05.15

Presja na osłabianie euro nieco zelżała w środę wraz z pojawieniem się informacji, że negocjacje greckie mogą dążyć ku końcowi, Wciąż brak konkretów, ale redukcja części premii za ryzyko polityczne powinna spowolnić spadki EUR/USD, ,,,

RSS

Czeka w Hiszpanii na ekstradycję: Ten Polak był ścigany 10 listami gończymi

22.01.10

Myślał, że jeśli zniknie z Polski, policja już go nie dosięgnie. Ale srodze się pomylił. Rozesłano za nim aż dziesięć listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania. Na podstawie tego ostatniego dokumentu Polaka dopadli w Madrycie hiszpańscy policjanci. Teraz czeka na ekstradycję.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny