Marcin Meller nowym felietonistą "Wprost"

08.04.11

Nawet najbardziej dociekliwi prawicowi blogerzy nie odkryli pełni mej diabolicznej przewrotności. Teraz przedstawię całą prawdę, nagą w swej bezwstydności prawdziuchę.
Marcin Meller (fot. FORUM)

Za 13,1 tys. złotych sprzedano kask Adama Małysza na aukcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie - poinformowała Kinga Krzywicka z hospicjum. Środki z licytacji zostaną przeznaczone na zakup przenośnego koncentratora tlenu, urządzenia niezbędnego dla dzieci z niewydolnością oddechową. "Profanowanie historii własnego kraju". Marit Bjoergen pewna siebie. Po tym, jak w Rosji straciła na rzecz Justyny Kowalczyk prowadzenie w Pucharze Świata, skomentowała porażkę na swojej stronie internetowej. Pisze, że w "żółtym", czyli kolorze koszulki liderki klasyfikacji, "wygląda lepiej", a Polka "tylko ją pożyczyła".Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie podbicie notowań złotego po wyhamowaniu korekty spadkowej, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1627 PLN za euro, 3,3743 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,4708 PLN względem,,, Czeka nas zimny prysznic. Zdarzają się niezwykle rzadko. Przedstawiamy pięć z nich.

Ponad 1,1 mln pasażerów odprawiono w sierpniu br. na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o 2,3 proc. mniej niż w sierpniu 2013 r. Do końca roku powinny się zakończyć prace budowlane nowego terminalu.

"To totalna propaganda marines. Jestem ciekawa, czy za to wideo jej zapłacono... To jest naprawdę karygodne. Powinna się wstydzić!" - tak sławna pisarka i feministka Naomi Wolf skrytykowała najnowszy teledysk Katy Perry "Part of Me". Zarzuca piosenkarce gloryfikację przemocy i namawia do bojkotu klipu. Artystka milczy. W poniedziałek w godzinach wieczornych złoty wyraźnie osłabił się w relacji do euro, które podrożało do 4,4678 zł, wyznaczając najwyższe poziomy od interwencji Narodowego Banku Polskiego w dniu 23 września br, Wprawdzie wyższe kursy EUR/PLN można było zao

Białoruś chce zarabiać na tranzycie samochodów dostawczych z zachodniej Europy do Rosji. Przygotowano już strategię rozwoju dróg i baz transportowych na lata 2011-2015.
Białoruscy urzędnicy szacują, że dochody z przewozów tranzytowych mogą sięgnąć nawet 3 miliardów dolarów rocznie. W 2009 roku białoruski skarb państwa zarobił na przewozach tranzytowych prawie 2 miliardy dolarów.
W opracowanej na najbliższe pięć lat strategii przewidziano: dostosowanie białoruskiego prawa do międzynarodowych standardów oraz budowę parkingów, granicznych terminali i bazy hotelowej. Strategia zakłada również rozbudowę autostrad i dróg ekspresowych.
Białoruscy eksperci zaplanowali również modernizację sieci kolejowej tak, aby szybkie pociągi połączyły Mińsk z Litwą i Polską. Europejskich przewoźników do korzystania z białoruskich dróg ma zachęcić również uproszczenie procedur tranzytowych i ujednolicenie systemów finansowania usług. Przez Białoruś do Rosji jeżdżą najczęściej kierowcy z: Polski, Niemiec, Litwy i Łotwy.
Białoruskie drogi wykorzystują również ukraińscy przewoźnicy chcący dotrzeć do bałtyckich portów.
Największym wygranym wczorajszego porozumienia ws, Grecji był amerykański dolar, Notowania tej waluty rosły ze względu na fakt, że większy optymizm w Europie oznacza większe szanse na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, Do sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).Polska sztafeta na 400 m z czwartym czasem do niedzielnego finału. Andrzej Rzepliński to polityk - zaatakował prezesa TK Janusz Wojciechowski (PiS) w "Faktach po Faktach". Dyskutował z nim Cezary Tomczyk (PO). Ministerstwo Finansów twierdzi, że nieustannie dąży do tego, aby warunki prowadzenia biznesu w Polsce były coraz lepsze. W tym celu wprowadza np. zachęty podatkowe dla przedsiębiorców. Część z nich już obowiązuje, a wprowadzenie kolejnych planowane jest na początek 2018 r.

RSS

Pierwsza Dama USA oddała głos przed 2 listopada

15.10.10

Pierwsza Dama USA Michelle Obama oddała już swój głos w wyborach uzupełniających do Kongresu, które odbędą się 2 listopada. Pani Obama skorzystała z możliwości wczesnego głosowania podczas swojej wizyty w rodzinnym Chicago.

RSS

Owczy pęd na dolarze

22.11.16

USA: Zdaniem szefowej FED przemawiającej wczoraj przed Połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu, zbytnie zwlekanie z podwyżkami stóp procentowych byłoby nazbyt ryzykowne, Wprawdzie Yellen wyrażała się dość optymistycznie nt, gospodarki, ,,,

RSS

Izraelska marynarka przejęła statek z pacyfistami

29.09.10

Izraelska marynarka wojenna przejęła dzisiaj bez incydentów statek z pacyfistami żydowskimi z Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA, którzy wioząc niewielką pomoc dla Strefy Gazy, chcieli dokonać symbolicznego przełamania izraelskiej blokady Strefy.

RSS

Chińczyk wjechał do Kanady przebrany za białego

08.11.10

Historia młodego Chińczyka, który ucharakteryzowany na białego starszego człowieka przyleciał z Hongkongu do Kanady, wywołała w piątek medialną burzę. Nikt nie wie, jak udało mu się przejść kontrolę graniczną.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Dramat w Sandomierzu. Ludzie tracą domy i pracę: Jeśli piece utoną, huta będzie na Ukrainie

08.06.10

Wisła, która zatopiła prawobrzeżną część Sandomierza, puka do bram tamtejszej huty szkła. Setki osób, brocząc w wodzie, budują barykady wokół zakładu. "Jeśli nie uda się obronić huty, inwestor przeniesie ją na Ukrainę" - usłyszał reporter TVN24. Pracę stracą wtedy 2 tysiące osób.

RSS

Przechodzień zauważył, strażacy wyłowili - czarne BMW z bagna

01.01.16

Policja odnalazła właściciela auta.

RSS

Fajerwerki nad Placem Czerwonym. Rosja przywitała Nowy Rok

01.01.14

W Europie trwa odliczanie do północy.

RSS

"Żołnierze przekroczą granicę z podniesionymi głowami"

22.10.11

Barack Obama zdecydował, że do końca roku wszyscy amerykańscy żołnierze wycofają się Iraku. Waszyngton nie doszedł do porozumienia z Bagdadem w kwestii pozostawienia kilku tysięcy wojskowych do zadań specjalnych i treningu armii irackiej.

RSS

Silne wyładowania w tenisowym teamie: Radwańska do ojca: Zamknij się albo wyjdź

29.05.10

"Spiep...m to. Nie zrobiłam nic, żeby ten mecz wygrać. Nie wiem" - powiedziała Agnieszka Radwańska po meczu II rundy z Jaroslawą Szwedową przegranym 5:7, 3:6, który wyeliminował ją z Roland Garros. Tak wczesnej porażki w turnieju wielkoszlemowym rozgrywanym na czerwonej mączce w Paryżu nasza tenisistka nie poniosła od trzech lat.

RSS

15-latka zawstydziła 50 kierowców. Ona nie wie, co to słaba płeć

15.09.15

Rośnie mistrzyni kierownicy.

RSS

Strony prezydenta i giełdy nie działają. To atak CyberBerkutu?

15.08.14

"W imieniu ludności Ukrainy żądamy wycofania polskich najemników z terytorium kraju".

RSS

Korekta na ropie, dolar odbił się od dna

01.03.11

W piątek dolar zyskał ponad figurę w stosunku do euro, Jego umocnieniu sprzyjała wcześniejsza korekta cen ropy naftowej, Nie przeszkodziły gorsze od oczekiwań dane o PKB Stanów Zjednoczonych w IV kwartale, W centrum zainteresowań wciąż pozostawał konflikt

RSS

Platforma nie zgadza się na wnioski: W Senacie wojna. PiS zablokowało obrady

29.05.10

Awantura w Senacie. PiS chciał zdjęcia z porządku obrad oceny sprawozdania z działalności KRRiT w 2009 roku. Zamiast tego domagał się informacji rządu o katastrofie smoleńskiej. Platforma się nie zgodziła. Senatorowie PiS zniknęli więc z sali, a wtedy niemożliwe stało się głosowanie. Marszałek mógł zrobić tylko jedno.

RSS

Nekrolog Zbawiciela: "Prosimy o nieskładanie kondolencji"

08.04.12

"Tak dla życia" - to tegoroczne przesłanie Grobu Pańskiego na Jasnej Górze. Elementami wystroju grobu są w tym roku fotografie dzieci, puste wózki dziecięce oraz tablice ukazujące dane statystyczne dotyczące m.in. przyrostu naturalnego. Inne przesłania niosą Groby Pańskie w Łodzi i w Krakowie. W całym kraju wierni przychodzą i modlą się przed symbolami miejsca, w którym złożono ciało Chrystusa.

RSS

To już nokaut. 90 sekund i kolejna bramka

01.11.13

Śląsk - Podbeskidzie 3:0. Kibice Śląska nie czekali specjalnie długo na trzeciego gola. Dokładnie 90 sekund - tyle po bramce Paixao swój świetny występ trafieniem ukoronował Sylwester Patejuk. Jak się później okazało, nieostatnim.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny