Prezydent: Palmiry to warszawski Katyń

01.04.11

Upamiętnienie egzekucji w Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43 jest głównym założeniem stałej ekspozycji "Muzeum-Miejsca Pamięci Palmiry". Palmiry to w jakiejś mierze warszawski Katyń - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości otwarcia muzeum.

Nikt nie przypuszczał, jakie skrywa skarby. – Szczęka opada – mówi historyk. W ostatnim czasie Andrzej Lepper był zniechęcony, smutny, ale robił też plany polityczne, związane z wyborami - wspomina Piotr Tymochowicz, były doradca Leppera. Podkreśla, że informacja o samobójczej śmierci lidera Samoobrony "nie mieści mu się w głowie". Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,5 proc. Zapasy surowca w USA są coraz wyższe. Zbliża się spotkanie producentów ropy w Dosze - podają maklerzy.Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska jest o krok od podpisania kontraktu na reklamowanie NSZZ "Solidarność". Ósma rakieta świata wystąpi w turnieju na kortach Wimbledonu ze znaczkiem związku na koszulce. Ale nie tylko tam, bo umowa przewiduje dłuższą współpracę. W 34 szkołach na Lubelszczyźnie z powodu silnych mrozów dziś i jutro nie ma lekcji. Zajęć lekcyjnych nie ma w szkołach m.in. w Ludwinie, Żyrzynie, Markuszowie, Krasnymstawie, Rejowcu, Leonowie, Ulhówku, Gorajcu, Szastarce, Polichnie, Tyszowcach. W szkole podstawowej w Tarnoszynie lekcji nie było także w poniedziałek. W USA inwestorzy od rana mieli popsute humory, W Chinach indeks Shanghai Composite spadł o 8,5 proc, (najmocniej od 8 lat), co musiało inwestorów na całym świecie zdenerwować,

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały właściwie w całości podporządkowane danym z amerykańskiego rynku pracy, w którym wielu inwestorów chciało znaleźć odpowiedź na pytanie, czy Fed jeszcze w grudniu zredukuje ,,,

Jest oświadczenie ministerstwa rodziny. Dynamika, prędkość, wygoda oraz przestrzeń znacznie większa niż w 911. Wszystko to było w pierwszej generacji Porsche Panamera. Był z nią tylko jeden problem - niewielu odważyło się mówić o tym aucie: ładne. Zaprezentowaną właśnie drugą generację sedana od Porsche można tak określić z czystym sumieniem. Oto co jeszcze o nim wiemy:

Tego jeszcze nie było. Przed świętami księża będą spowiadać całą noc. Na razie w Szczecinie, ale biskupi zachęcają inne parafie do włączenia się w akcję. Jej nazwa to "noc konfesjonałów". Powstała nawet specjalna strona internetowa, na której są porady dotyczące nocnej spowiedzi. Przy jednej ze stacji krzyż niesie polska studentka z Rzymu. Ostatnią sesję minionego tygodnia giełdy amerykańskie zakończyły na minusach, Dow Jones stracił 1,19%, a SP 500 zniżkował o 1,24%, Nastroje pogorszyły się po obniżce ratingu Hiszpanii przez agencję StandardPoor#8217;s, Ocena wiarygodności tego ,,,22-letni Bartosz Salamon podpisał w czwartek kontrakt do 2017 r. W Polsce jest już więcej punktów handlowych, w których można wypłacić gotówkę w ramach usługi cash back, niż bankomatów, Co z tego, skoro prawie nikt o tym nie wie, Kijów oskarża o atak z 13 stycznia prorosyjskich separatystów.

RSS

Egipt: We wtorek marsz milionów

01.02.11

Ruch kontestacji władzy w Egipcie, który od tygodnia domaga się odejścia prezydenta Mubaraka, wezwał do udziału we wtorek w marszu milionów.

RSS

Ronaldo z dentystką Berlusconiego? "Nie pozwolę na te głupoty"

22.12.12

Portugalski gwiazdor Realu Madryt na swoim profilu facebookowym zdementował plotki o miłosnej przygodzie z włoską modelką Nicole Minetti.

RSS

Tak zdecydował szwedzki sąd: Szwed zlecił kradzież. Odpowie w Polsce

15.03.10

Skarżył się, że polska policja, prokuratura i dziennikarze bezprawnie nazywali go przywódcą grupy neonazistów. Dlatego nie chciał trafić pod polski sąd. Ale szwedzcy sędziowie zdecydowali, że Anders Hoegstroem za podżeganie do kradzieży tablicy z Auschwitz będzie sądzony w Polsce.

RSS

"Polska podtrzymuje zastrzeżenia". Znamy odpowiedź na zalecenia w sprawie praworządności

29.08.17

Polska nie zgadza się z zarzutami ze strony Komisji Europejskiej - to część odpowiedzi resortu dyplomacji, przesłanej dzisiaj do Brukseli. Do całości listu przekazanego Komisji dotarłÂ reporter TVN24 MichałÂ Tracz.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Dlaczego "niepodległa Polska jest dzieckiem Michaiła Gorbaczowa"?

15.11.14

W najnowszym wydaniu "Xięgarni" gościem Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego będzie Karol Modzelewski, laureat tegorocznej nagrody Nike.

RSS

Śledź wyniki wyborów w USA na żywo w swoim telefonie. Ściągnij aplikację!

08.11.16

Zainstaluj aplikację Ameryka Wybiera.

RSS

Piekło naszych dzieci

22.11.10

Na szkolny stres dobre jest pocięcie uda żyletką. Można to zrobić nawet na przerwie, w toalecie, a potem wrócić do klasy. Gdy nie da się sprostać oczekiwaniom rodziców, pomaga głodzenie się lub obżeranie do granic możliwości. Do gabinetów psychiatrycznych trafiają coraz młodsze dzieci.
fot. Wprost

RSS

Hulk za Wielkim Murem. Padł rekord

01.07.16

Jak informuje oficjalna strona Zenita Petersburg, klub doszedł do porozumienia z SIPG Szanghaj w sprawie transferu Hulka. Chińczycy zapłacili za 29-letniego reprezentanta Brazylii 55,8 mln euro.

RSS

Derby ściany wschodniej dla Spartaka

29.09.10

Po drugiej kolejce Ligi Mistrzów piłkarze Spartaka Moskwa mają komplet punktów. W stolicy Rosji pewnie pokonali słowacką Żylinę 3:0, a wszystkie gole zdobył duet z Brazylii Ari i Ibson.

RSS

Portal WikiLeaks zaatakowany

01.09.11

Demaskatorski portal internetowy WikiLeaks poinformował na Twitterze, że padł ofiarą ataku, gdy publikował kolejne tysiące amerykańskich depesz dyplomatycznych, których część ma klauzulę poufności.

RSS

BEZPRAWNE OPŁATY NA AUTOSTRADZIE: Stalexport nielegalnie łupił kierowców na A4

15.05.10

Stalexport złamał prawo narzucając kierowcom nieuczciwe ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4. Sąd oddalił odwołanie tej spółki od decyzji UOKiK i przyznał rację urzędnikom, którzy uznali ją za monopolistę na tej autostradzie. Kierowcy mogą dopominać się o swoje pieniądze.

RSS

Spokojny początek krótszego tygodnia - powoli zbliża się lato

29.05.13

Dziś spokojny początek rzeczywistego tygodnia transakcyjnego, gdyż po trzydniowym weekendzie przed monitory wracają inwestorzy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych,

RSS

Kpt. Wrona o lądowaniu w San Francisco: nie widziałem tak tragicznej konfiguracji

08.07.13

Kpt. Tadeusz Wrona i red. Michał Setlak w "Fakjtach po Faktach" w TVN24.

RSS

Zobacz, kogo pokonała w rankingu: To ma być najgorętsza kobieta świata?!

22.01.10

Internetowy magazyn dla panów AskMen.com postanowił przeprowadzić swój plebiscyt na najgorętszą kobietę roku. Pewnie was zdziwi, ale tytuł przypadł niezbyt znanej aktorce do złudzenia przypominającej Demi Moore. Dalsze miejsca były znacznie bardziej oczywiste. Zobacz, kogo pokonała Emmanuella Chriqui.

RSS

Sensacyjna Klaudia. Trafiła oszczepem w złoty medal

21.07.16

Złoty medal rekordem życiowym 57,59 m zdobyła Klaudia Maruszewska.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny