Sikorski szefem kampanii PO

01.04.11

- Radosław Sikorski został koordynatorem prac programowych tej partii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi - poinformował szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki. Decyzja zapadła wieczorem, na zarządzie krajowym partii.

Generał Cezary Wiśniewski dopiero co objął stanowisko dowódcy Sił Powietrznych, a już został wysyłany do Waszyngtonu, aby reprezentować polskie wojsko. Naczelna Prokuratura Wojskowa rozszerzyła zespół śledczych badających przyczyny katastrofy w Smoleńsku do dziesięciu osób – wynika z informacji „Wprost”.
Fot. FORUM Rynki finansowe już przyzwyczaiły się do tego, że czasami wiele zależy od tak zwanej ?gry słów?, Po tym, jak w czerwcu ub,r, Ben Bernanke zaskoczył inwestorów informacją, że program QE3 zostanie zakończony w połowie 2014 r, ,,,Politykę zagraniczną powinien prowadzić rząd - zgodnie uważają Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Różnią się oni natomiast, choćw niewielkim stopniu, w poglądach dotyczących używania prezydenckiego weta oraz w kwestiach światopoglądowych. Marszałek Sejmu i szef MSZ walczyli podczas prawyborczej debaty o poparcie PO w wyścigu do fotela prezydenta. Debata odbyła się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, bez udziału bez publiczności. Poprowadzili ją moderatorzy z Platformy - Joanna Mucha i wiceszef klubu Sławomir Nowak.
Radosław Sikorski popiera ograniczenie prezydenckiego prawa do weta. Szef dyplomacji zapowiedział, że nie korzystałby prawie nigdy z prawa do weta - chyba że ustawa naprawdę zagrażałaby państwu i obywatelom. Jego zdaniem ta procedura w obecnej formie daje możliwość - jak się wyraził - "wkładania kija w szprychy i przeszkadzania rządom".
Zdaniem Bronisława Komorowskiego, ograniczenie możliwości zgłaszania weta przez prezydenta jest słuszne, jednak czasem skorzystanie z tego prawa jest nieuniknione. Według Komorowskiego nie może być tak, iż prezydent nie zgadza się na daną ustawę tylko dlatego, że ma inne poglądy. Jego zdaniem taka sytuacja miała miejsce podczas sprawowania urzędu przez Lecha Kaczyńskiego. Marszałek Sejmu zauważył, że nawet jeśli kompetencje prezydenta zostaną konstytucyjnie ograniczone, to nie od najbliższej kadencji.
Bronisław Komorowski jest przeciwnikiem kary śmierci i eutanazji. Radosław Sikorski powiedział, że ma podobne poglądy światopoglądowe jak jego prawyborczy rywal. Obaj różnią się natomiast w podejściu do finansowania in vitro. Szef MSZ uważa, że dopóki Polska wciąż jest "krajem na dorobku" i problemem jest walka ze śmiertelnymi chorobami, metoda ta nie powinna być finansowana przez państwo. "A w przyszłości - zobaczymy" - dodał Radosław Sikorski. Zdaniem Bronisława Komorowskiego, in vitro powinno być refundowane, ale finansowanie powinno objąć te osoby, co do których - jak się wyraził - istnieje pewność, że dobrze wychowają swoje dzieci .
Zarówno Radosław Sikorski, jak i Bronisław Komorowski, gdyby zostali wybrani, prowadzenie polityki zagranicznej zostawiliby rządowi. Komorowski podkreślił, że zgodnie z konstytucją to rząd wyznacza kierunki polityki zagranicznej, a prezydent jedynie współdziała w tym zakresie. Mówił, że nie zamierza brać udziału w walkach "o krzesło lub samolot", bo to kompromituje państwo. Podkreślił, że prezydent może odgrywać ważną rolę wspomagającą w kształtowaniu relacji z innymi krajami, ale to MSZ powinien być głównym koordynatorem polityki zagranicznej. Także Sikorski podkreślał, że podstawowym zadaniem głowy państwa jest reprezentowanie narodu. Szef MSZ widzi jednak pole do popisu dla prezydenta w pewnych obszarach polityki zagranicznej. Szef dyplomacji uważa, że jeśli chodzi o spotkania Rady Europejskiej, to prezydent mógłby reprezentować Polskę wtedy, gdy byłaby mowa o polityce zagranicznej całej Wspólnoty. Głowa państwa powinna także reprezentować Polskę podczas szczytów NATO i wobec ONZ.
W pierwszą podróż zagraniczną obaj kandydaci mogliby pojechać do Brukseli. Jak podkreślali, pokazałoby to nasze zaangażowanie w Unii Europejskiej. Marszałek Sejmu wymienił też jako cel pierwszej podróży Wilno, bo jak wyjaśnił, krok ten przypomniałby, iż Polska współtworzy wspólnotę europejską wielu kultur i religii.
Obaj zapewniali, że po wygraniu wyborów prezydenckich ograniczą biurokrację w Kancelarii Prezydenta.
Politycy omówili też kwestię finansowania armii. Jak podkreślali, należy zachować ustawę przewidującą 1,95 procent PKB na obronność kraju. Bronisław Komorowski przypomniał, że to za jego rządów w resorcie obrony uchwalono ten projekt. Radosław Sikorski podkreślał z kolei, że Polacy wiedzą, jak ważne jest posiadanie dobrze wyposażonej, sprawnej armii. Dodał, że jeśli zostanie prezydentem, będzie zabiegał o reaktywację Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Inaki Astiz Ventura, który w przeszłości spędził w Legii osiem sezonów znów będzie reprezentował warszawski klub. Hiszpan podpisał umowę obowiązującą do końca trwających rozgrywek. Kilkudniowy zakaz lotów nad Europą, spowodowany erupcją wulkanu na Islandii, zdezorganizował życie milionów ludzi. Są jednak tacy, których brak lotniczej komunikacji może kosztować nawet życie. Nieuleczalnie chory 16-latek z Wrocławia czeka na próbki krwi od amerykańskiego dawcy, który ma ofiarować mu szpik do przeszczepu. Żeby operacja mogła odbyć się planowo, próbki muszą być w Polsce za dwa dni.

Iran nie zmienił postępowania w ostatnich latach i nadal jest państwem sponsorującym terroryzm - powiedział sekretarz obrony USA James Mattis w piątek podczas wizyty w Wielkiej Brytanii. Podkreślił też, że należy powstrzymać zagrożenie ze strony Korei Północnej.

Ostatni miesiąc roku jest - jak się okazało - kolejnym przynoszącym naszym kierowcom podwyżki, Ceny paliw w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 11,5 proc,w przypadku benzyny 95, 10 proc, na Pb98, o 15 proc, na LPG i aż o 23 proc, na oleju napędowym,

Powódź może uratować polską gospodarkę - twierdzi minister finansów, Jacek Rostowski. Bo wielka woda spowoduje, że uda się rozkręcić sprzedaż i produkcję, a polski PKB pójdzie w górę. Choć, jak dodaje szef resortu finansów, z takiego wzrostu nikt nie powinien się cieszyć. Spięcie Włoch z Węgrami. Dyskusja internautów.Sprawdź, co nas czeka. Rząd jest dobry w deklaracjach, planach i obietnicach - stwierdziła w Sejmie wiceszefowa PiS Aleksandra Natalli-Świat. I wyliczyła całą listę zarzutów wobec gabinetu Donalda Tuska: począwszy od porażki paktu antykryzysowego, na fiasku programu "Szklanka mleka". Ale mimo to złożyła rządowi pewną propozycję. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać ok. 100 km.

RSS

Psy: Czuję ulgę, bo nie jestem autorem jednego przeboju

29.04.13

Muzyk chce pobić rekord swojego pierwszego hitu "Gangnam Style".

RSS

Wieczór kawalerski na pokładzie samolotu. Pan młody i koledzy zatrzymani

29.02.16

Gdy obsługa odmówiła im sprzedaży alkoholu, zaczęli zachowywać się agresywnie.

RSS

Czy Smoleń jeszcze może…

22.07.11

Mały, chudy, siwy, po udarach, tragediach, z papierosem w ustach, raczej siedzący niż chodzący, uzbrojony, biedny – walczy o chore dzieci. Bohdan Smoleń mówi Piotrowi Najsztubowi, dlaczego.
Bohdan Smoleń na planie (fot. Wojtek Wilczynski / Forum)

RSS

Krajobraz rynków po FOMC

22.03.16

Dolar traci na sile po gołębiej retoryce FOMC, USD/PLN kwotowany na tegorocznych minimach, Kalendarium makroekonomiczne obfitujące w publikacje,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Lekka korekta ostatnich wzrostów na głównej parze walutowej

15.12.13

Czwartkowa sesja na rynku głównej pary walutowej przyniosła lekką korektę ostatnich wzrostów, Dominacja podaży sprowadziła kurs w okolice 1,375 USD, Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło natomiast znaczących zmian na rynku ,,,

RSS

Tusk rusza w Wielkopolskę rozmawiać o przedsiębiorczości

22.09.11

Premier Donald Tusk kontynuuje podróż "Autobusem Tuska". Dzisiaj rano wyruszył do Wielkopolski, gdzie zamierza rozmawiać głównie o przedsiębiorczości. Premierowi towarzyszy minister finansów Jacek Rostowski, z którym będzie dyskutował o projekcie budżetu na 2012 r.

RSS

USA: Chelsea Clinton zatrudniona przez NBC News

15.11.11

Chelsea Clinton - jedyna córka byłego prezydenta Billa Clintona i obecnej sekretarz stanu USA Hillary Clinton - została zatrudniona przez NBC News.

RSS

Polskie Solarisy zniknęły ze szwedzkich ulic

08.04.10

Z ulic Sztokholmu znikają wyprodukowane w Polsce autobusy Solaris Urbino. Według związków zawodowych pojazdy te "mają wiele wad" i "są niewygodne dla kierowców".

RSS

Młodym Polakom brakuje punktu

08.05.12

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17 nie wykorzystali szansy, aby mieć w kieszeni awans do półfinału mistrzostw Europy. W swoim drugim meczu w Słowenii młodzi biało-czerwoni tylko zremisowali z gospodarzami 1:1. W czwartek zagrają z obrońcami tytułu. Do finału wystarczy im punkt.

RSS

Wino, piwo i inne trunki. Ile czasu musisz ćwiczyć, żeby je spalić?

29.05.16

Alkohol jest kaloryczny - o tym wiedzą wszyscy.

RSS

Prognoza pogody na Nowy Rok: po przymrozkach będzie pogodnie

01.01.14

Nowy Rok przyniesie już dodatnie temperatury i sporą dawkę słonecznego światła.

RSS

NBP podnosi prognozy. Bitcoin spada gwałtownie

15.11.17

Raport Narodowego Banku Polskiego wskazuje na szybszy wzrost gospodarczy i rosnącą inflację, Polska nie jest na razie zainteresowana wejściem do strefy euro, Silna korekta na bitcoinie

RSS

Jeśli - prezydent Komorowski

08.07.10

Jeśli wierzyć prognozom, nowym polskim prezydentem będzie Bronisław Komorowski. Jeśli im wierzyć, dostaniemy kolejny dowód na to, że mamy dwie Polski i dwie wielkie polityczno-emocjonalne społeczności.
Tomasz Lis

RSS

Zgubiłeś fakturę? VAT i tak możesz odliczyć

15.04.11

Zaginięcie czy zniszczenie oryginału faktury może zdarzyć się w każdej firmie. Z VAT-u można się jednak z fiskusem rozliczyć. Podstawą do odliczenia będzie duplikat brakujących dokumentów.

RSS

Wypadek w Ujazdowskich. Dwie osoby w szpitalu

01.06.17

Na miejscu pracują służby.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny